Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

BRĖMENAS

Brėmenas – Vokietijos miestas, esantis šiaurės vakarinėje šalies dalyje. Miestą išgarsino populiari Brolių Grimų pasaka „Brėmeno muzikantai“. Taigi vienas iš būtinų dalykų, ką reiktų pamatyti Brėmene, yra Brėmeno muzikantų skulptūra.

Brėmene yra antras pagal dydį uostas šalyje. Kadaise Brėmenas buvo Hansos pirklių sąjungos miestas. Šios sąjungos nariu jis tapo 1358 m. – nuo tada miestas suklestėjo. Uostamiestis buvo svarbus prekybos vilna bei kava centras. Brėmerhaveno uostas yra nutolęs apie 50 km nuo Brėmeno istorinio centro.

Modernus miestas, kuriame verda gyvenimas, veikiamas didingos jūrinės praeities: šie veiksniai pavertė miestą tarptautine ir pasauliui atvira erdve. Liberalumas ir tolerancija, išsivystę per šimtmečius, daro įtaką žmonių sambūviui. Kiekviename žingsnyje gali pajusti: čia gera Būti. Išsaugoti sena, išbandyti nauja – Brėmenas visada laikėsi šio sėkmę garantuojančio principo.

Transportas

Iš oro uosto į centrą, kaip ir po centrą – viešuoju transportu arba pėsčiomis(miestas nėra didelis, toliausiai kiek gali tekti eiti – tai 40 minučių nuo oro uosto iki centro). Autobusai ir tramai. Vienas važiavimas nuo 2,35 iki 2,80 euro, dešimt važiavimų – dvidešimt eurų. Dienos bilietas – 6-7 eurai, dviem žmonėm (du vaikai iki 15 metų – nemokamai) – 8-9 eurai. Naktį važiuoja autobusai, jiems reikia truputį primokėti.

Maistas

Visų pirma, lankantis Brėmene vertėtų žinoti, jog darbo dienomis prekybos centrai, parduotuvės, maisto prekių krautuvėlės ir alkoholio skyriai ten dirba tik iki… 8 valandos vakaro. Keistoka, bet nuo šios valandos Brėmenas tarsi apmiršta. Gyvi išlieka tik netoli nuo centro įsikūrę stoties rajonai, kuriuose gausu turkų užeigėlių. Smagu, kad ten kopūstai ir burokai yra dažnai sutinkamos daržovės, įdomu pažiūrėti, ką kitos tautos iš tų pačių daržovių gamina. Žuvies patiekalai dažni. Paragaukit jūreivių maisto Labskaus, būdingo  Bremenui ir Hamburgui, – bulvių košė, sumaišyta su jautienos faršu, svogūnais, burokėliais, o viršuje – kiaušinis.

Klimatas

Jūrinis klimatas. Vasarą vidutinė maksimali temperatūra siekia 22 – 23 laipsnius šilumos, gali pakilti ir iki 30. Žiemą 0 – 8 laipsniai šilumos. Kritulių iškrenta maždaug tiek pat kiek Vilniuje. Vasaros mėnesiai šilčiausi ir vasarą iškrenta mažiausiai kritulių, tad birželio – rugpjūčio mėnesiai yra bene tinkamiausi nuvykti į Brėmeną.

Nakvynė

Naktis Brėmeno hosteliuose kainuoja nuo 12-15 eurų, už viešbutį teks pakloti ne mažiau kaip 30 – 35 eurus už dvivietį kambarį. Yra galimybė nakvoti oro uoste, į kurį įleidžiama jei anksti ryte yra išskrendate.

Lankytinos vietos

 Brėmeno miesto muzikantai. Jie „apsistoję“ prie Rotušės. Tiesiog apeikite ją ir rasite juos. Nesistebėkite, kodėl asilo kojos auksinės – jos tiesiog apčiupinėtos. Sakoma, kad palaikius asilui už kojos, garantuojama laimė. Taip, kad čiupkite ir jūs už jos ir tikėkite, kad laimė jau jūsų rankose.

Brėmeno rotušė (Rathaus) įsikūrusi pagrindinėje Marktplatz (Turgaus) aikštėje ir buvo pastatyta 1405-1410 m. Šiuo metu yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Rotušėje verta aplankyti jos rūsį, Rastkeller, kuriame siūloma paragauti maždaug 600 rūšių vyno. Marktplatz aikštėje taip pat stovi į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Rolando statula. Tai Karolio Didžiojo sūnėno Rolando, simbolizuojančio Brėmeno nepriklausomybę, skulptūra, pastatyta XV a. pradžioje priešais miesto rotušę.

Šv. Petro katedra ( St. Petri Dom) ir Biblijos sodas. Katedra pastatyta 1043 metais, o jos vidiniame kiemelyje įkurtas sodas su visais Biblijoje paminėtais augalais.

Böttcherstrasse. Jei stovėsite veidu į Rotušę, tai ji jums bus už nugaros. Siaura, kiek mistiška, bet labai žavi gatvytė. Pavadinta dėl čia gyvenusių kubilių (tie, kurie gamina kubilus). Ilgą laiką čia buvo įsikūrusios kubilų dirbtuvės, tačiau 20 a. pradžioje visus namus supirko vienas verslininkas ir meno mecenatas, taip įkurdamas šioje gatvytėje meno galerijas. Šiandien čia galima rasti ir originalių parduotuvių, ir restoranų, ir kino teatrą.

Daugiausia lankytojų dėmesio sulaukia Bremeno senamiestis ir jo istorinis Šnūro kvartalas (Schnoorviertel), garsus tipiškais XV-XVIII a. namais. Kadaise tai buvo vienas iš neturtingiausių miesto kvartalų. Šiame kvartale galima aplankyti Šv. Jono gotikinę bažnyčią bei Žaislų muziejų.

Schlachte. Tai yra upės Weser pakrantė, kurioje ne tik laivai, bet ir daug kavinių.

Ostertor, das Viertel. Alternatyvioji Brėmeno dalis su daug mažų parduotuvių ir kavinių. Šią miesto dalį mėgsta menininkai, studentai, užsieniečiai, bohemos mylėtojai.

Wallanlagen. Parkas tarp rajono „Das Viertel“ ir stoties su čia stovinčiu malūnu. Miltai jau nebemalami, tačiau malūnas dabar veikia kaip kavinė.

Bürgerpark. Sakoma, kad tai žaliasis rojus mėgstantiems pasivaikščioti. Šis 200 kv. metrų ploto parkas buvo apdovanotas Vokietijos paminklosaugos prizu.

Rododendrų parkas. Didžiausias Europos rododendrų parkas. Ir dar vienas rojus Brėmene.

Universum. Futuristinis pastatas, kuriame kviečiama į keliones po Žemę, Visatą ir biologijos labirintus.

Brėmene galima aplankyti net keletą muziejų. Vienas iš jų – tai Užjūrio muziejus, supažindinantis su Ramiojo vandenyno regiono gyventojų kultūra. Taip pat mieste yra įsikūręs Focke muziejus, kuriame ekponuojamos Brėmeno meno kolekcijos, supažindinama su miesto kultūra nuo viduramžių iki šių laikų.

Kunsthalle muziejus saugo Europos meno darbus nuo viduramžių iki XX a.

Bottcherstrasse yra Art Nouveau arba Jugendstil stiliumi rekonstruota gatvelė, kurioje kadaise gyveno kubilų meistrai.