Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Trumpas pabėgimas į Barį Italijoje!

Apulijos regiono sostinė Baris vadinamas uostų, universitetų ir Šv. Mikalojaus miestu. Tai ir ekonomikos centras. Bario senamiestis – Bari Vecchia – gražus ir gausus dailių gatvelių, tarp kurių įsispraudusios ne tik gyvybingos aikštės, bet ir apie 40 bažnyčių. Ilgą laiką Baris neturėjo pastovaus šeimininko ir buvo valdomas musulmonų, Bizantijos imperijos, normandų. Jų įtaką atspindi miesto architektūra, turgaus kultūra ir gyventojų papročiai.

Bario virtuvė laikoma viena tradiciškiausių ir vertingiausių Italijoje. Ji išsiskiria trimis pagrindiniais produktais: kviečiais, alyvuogių aliejumi ir vynu.

Visiems turistams patariama nepatingėti ir anksti rytą būtinai užsukti į žvejų rajoną bei žuvų turgų. Čia ne tik išgirsite pidžiną (tradicinį Italijos ir Graikijos žvejų dialektą), bet ir galėsite įsigyti šviežio laimikio, pabendrauti su vietiniais.

Besidomintiems istorija verta užsukti į Castello Svevo, Baryje normanų dar 1132 m. įkurtą pilį. Kelis kartus pakeitusi savininkus, tvirtovė kurį laiką priklausė ir Lenkijos karalienei Bonai Sforzai, tačiau vėliau atiteko Neapolio karalystei ir buvo paversta kalėjimu. Dabar pilyje vyksta įvairios parodos.

Skrydžių laikai:
2018 m. liepos 17 d. Vilnius 13:40–  Baris 15:25
2018m. liepos 21 d. Baris 20:40 – Vilnius 00:20

Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje nuo 263 eur

Pasiūlymas galioja kol yra vietų!

Apie viešbutį Barion Hotel & Congressi 4*

Šis 4 žvaigždučių viešbutis, iš kurio atsiveria jūros vaizdai, įsikūręs prie SS 16 greitkelio, šalia Bario esančiame Torre a Mare rajone. Vos už 200 metrų nuo „Barion Hotel & Congressi“ driekiasi įspūdinga uolėta Apulijos regiono pakrantė.

Viešbutį rasite tarp Bario ir Brindisio, vietoje, kuri puikiai tinka verslo reikalais keliaujantiems svečiams ar norintiems artimiau susipažinti su nuostabiu Apulijos regionu.

Iš „Barion Hotel & Congressi“ galima greitai pasiekti parodų centrą „Fiera del Levante“ ir stadioną „San Nicola“. Iki Bario pagrindinės traukinių stoties – vos 10 km.

Viešbutyje įrengti 2 restoranai ir dalykinių susitikimų salės, o nuo 7 iki 10 val. patiekiami gausūs lengvieji pusryčiai. Tai puikus pasirinkimas tiek verslo reikalais keliaujantiems svečiams, tiek turistams.

Vaizdingoje pakrantėje galima išmėginti įvairias vandens sporto pramogas. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai taip pat laukiami viešbučio treniruoklių salėje, iš kurios atsiveria Adrijos jūros panorama. Paplūdimyje, iki kurio kursuoja autobusai, nuomojami skėčiai ir deginimosi gultai.

Šiame jaukiame viešbutyje galėsite mėgautis ramiu poilsiu, o panorėję lengvai nuvyksite iki pagrindinių lankytinų vietų. Iš „Barion Hotel & Congressi“ automobiliu greitai nuvažiuosite iki Monopolio, Putinjano, Martina Frankos miestų ir kitų įdomaus Apulijos regiono vietų

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

-skrydis Vilnius-Baris -Vilnius  su rankiniu bagažu;
– 4* viešbutis su pusryčiais;

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

-registruojamas bagažas;
– atstovo paslaugos;
– eskursijos;
– asmeninės išlaidos;

– grupinis pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas.

Italija – per amžius viliojantis kraštas

Nacionalinė virtuvė
Italija – natūralaus ir visaverčio maisto rojus. XX a. pabaigoje pasaulyje įsigalint greitojo maisto užkandinėms, Italijoje kilo naminio ir šviežio maisto judėjimas. Italai, kaip reta pasaulyje, moka džiaugtis valgiu ir paruošti jį taip, kad pirštus apsilaižys ir jaunas, ir senas.

Tai ne tik spagečių, bet ir picų, alyvuogių aliejaus, espreso bei kapučino kavos, vynų kraštas. Ryžių rutuliukai (aranchini), sardinių užkandis (sarde beccafico), aliejuje keptos pupelių miltų Palermo užkandėlės (panelle) – tipiški Sicilijos užkandžiai. Brangūs, išskirtinio kvapo grybai trumai taip pat neatsiejami nuo Italijos virtuvės. Makaronų patiekalų net neįmanoma suskaičiuoti, itališkas pomidorų padažas naudojamas ir picoms, ir spagečiams, ir daugeliui mėsos bei jūrų gėrybių patiekalų pagardinti. Šviežios itališkos žolelės ir prieskoniai – bazilikai, rozmarinai, čiobreliai – taip pat jau tapę gero maisto ženklu.

Desertas – tai dar vienas itališko gyvenimo būdo atributas, kurį vietos žmonės ištobulino iki padangių. Tiramisas – burnoje tirpstantis kavos, maskarponės ir biskvito skanėstas.

Gelato – tik iš pieno gaminami ledai, į kuriuos pagal skonį pridedama kavos, šokolado, vaisių.

Apgyvendinimo ypatumai
Dauguma italų atostogas leidžia tėvynėje, todėl siūlomas neįtikimai platus gyvenamųjų vietų pasirinkimas – nuo puikių viešbučių senoviniuose rūmuose iki paprastų šeimos pensionų. Italijos viešbučiai kategorizuojami žvaigždutėmis (nuo vienos iki penkių). Kategorija labiau priklauso nuo teikiamų patogumų nei nuo aplinkos, be to, įvairiuose miestuose vertinimo kriterijai šiek tiek skiriasi. Kambarių dydis labai įvairus: miesto centre net brangūs viešbučiai gali siūlyti mažesnius kambarius nei atitinkamos užmiesčio įstaigos. Vienos ar dviejų žvaigždučių viešbučiai dažniausiai nedideli, paslaugų pasiūla paprastai negausi. Vonios kambariai kuklūs, nedideli, dušas atskiriamas užuolaidėle, dušo kabinos dažnai net nėra. Italijoje viešbučiai garantuoja mažiau specialių paslaugų nei daugelio kitų šalių apgyvendinimo įstaigos. Nors vasaros čia karštos, būna, kad net ir penkių žvaigždučių viešbutis neturi oro kondicionierių. Ne visuose yra lauko ar vidaus baseinų. Bene didžiausią dėmesį italai skiria virtuvei, todėl neretai net kukliausiame viešbutyje maistas būna itin šviežias ir skanus.

Beveik visų Italijos kurortų vietos institucijos yra įvedusios vadinamąją kurorto, turisto ar kitą rinkliavą, kurią gali reikėti susimokėti vietoje, t. y. registruojantis viešbutyje ar kitu metu. Tokio mokesčio dydis priklauso nuo viešbučio kategorijos (nuo 1 iki 4 eurų už žmogų nakčiai).

Pravartu prisiminti

Darbo laikas. Parduotuvės paprastai veikia nuo pirmadienio iki šeštadienio. Pirmadieniais pradeda dirbti tik po pietų, o kitomis dienomis nuo 9.30 iki 20 val. Daugelyje miestų privačios parduotuvės uždaromos per siestą, 13–16 val. Bankai dirba pirmadieniais–penktadieniais 8.30–13.30 val. Kai kurie dar veikia valandą po pietų pertraukos – nuo 14.15 iki 15 ar nuo 14.30 iki 15.30 val. Barai ir kavinės dažniausiai prisitaiko prie restoranų ir kitų įstaigų darbo laiko, bet lankytojus priima daug ilgiau – mažiausiai iki vidurnakčio.

Arbatpinigiai. Italijoje barų ir restoranų darbuotojai nesitiki iš Jūsų gauti arbatpinigių, nes dažniausiai toks mokestis jau būna įtrauktas į sąskaitą. Vis dėlto, patikusiam padavėjui ar padavėjai, barmenui ar patarnautojui tikrai galite palikti šiek tiek arbatpinigių. Net jei pirmu kartu padavėjas mandagiai atsisakys, perklaustas antrą sykį, jis turėtų priimti smulkią padėką. Restoranuose atkreipkite dėmesį į papildomą mokestį (coperto) – tai mokestis už duoną (nesvarbu, valgote jos ar ne) ir stalo padengimą.

Transportas. Kokias viešojo transporto priemones rinktis (autobusą, tramvajų, taksi), priklauso nuo miesto dydžio ir vietos. Romoje patogiausia važinėti autobusais, tramvajais. Venecijoje teks vaikščioti pėsčiomis ar plaukti laiveliu. Palerme dėl transporto priemonių gausos ir sudėtingų eismo sąlygų geriausia vaikščioti pėstute. Taksi reiktų rinktis tik oficialius, kurie turi „Taxi“ ženklą ant stogo ir taksometrą salone. Paprastai papildomas mokestis imamas už kiekvieną bagažinėje vežamą bagažo vienetą. Skiriasi kelionės tarifai – prieš įlipant reikėtų išsiaiškinti kainą.

Lauktuvėms. Gardieji Italijos sūriai, vynai, alyvuogių aliejus, keramikos dirbiniai.

Pajuskite Italiją
Susipažinkite su Italijos kultūra ir istorija.

Atskleiskite geriausias itališko maisto gamybos tradicijas. Paragaukite tradicinių Italijos vynų, gardžiųjų sūrių, picos, išbandykite makaronų patiekalus, vietoje ruoštas jūrų gėrybes, išgerkite tikros itališkos kavos.

Atraskite išskirtinį gamtos grožį Sicilijos nacionaliniuose parkuose – tai smėlėtos kopos, kalnų grandinės, apsuptos vešlių atogrąžų miškų su ten besislepiančiais kriokliais.

Mėgaukitės nepakartojamais Apulijos regiono paplūdimiais.

Pabūkite autentiškoje ir kitokioje ramybės oazėje – Sardinijoje. Čia žygiai gamtoje, malonus poilsis ir autentiška aplinka padarys atostogas įsimintinas.

Apulija – su niekuo nesupainiojamas Italijos „bato kulniukas“

Apie regioną
Apulijos regioną dažnai užgožia keliautojų pasakojimai apie Romą, Veneciją, Floreciją, Siciliją, Sardiniją ar Alpių kalnus. Tačiau Italija tokia didelė, spalvinga ir įvairialypė, kad net ir mažiau išreklamuoti jos regionai gali jus užburti kartą ir visiems laikams. Kviečiame susipažinti su dar viena stebuklinga Italijos vieta – tuo „bato kulniuku“ žemėlapyje – Apulijos regionu. Tai viena naujausių ir madingiausių turistinių vietų Europoje, kur poilsis ir pramogos derinamos su tikromis Italijos kaimo tradicijomis bei tūkstantmečius skaičiuojančia Apulijos miestų istorija.

Dėl ypatingos geografinės padėties Apulijos regione nuolat gyveno ir kūrėsi įvairios gentys bei civilizacijos – nuo senovės graikų, balkanų genčių, turkų iki romėnų. Be to, ši vietovė priklausė ir kelioms karalystėms: Romos imperijai, Bizantijai, Neapolio ir Dviejų Sicilijų karalystei. Ilga ir įvairi istorija Apulijoje sukūrė savitą kalbinę ir kultūrinę įvairovę. Bario žvejų turguje vis dar galėsite išgirsti pidžiną – tradicinį Italijos ir Graikijos žvejų dialektą, kurį vis dar supranta abi Adrijos jūros pusės.

Įvairovę ypač atspindi Apulijos virtuvės tradicijos. Nors tai nedidelis Italijos regionas, skirtingų patiekalų gausa tokia pati kaip nemažoje Europos šalyje. Bario rajonas garsus makaronų patiekalais, Lečė ir Salentinas stebina skaniais kepiniais ir spurgomis su sūriu, pomidorų padažu, kumpiu bei juodaisiais pipirais. Vis dėlto labiausiai apuliečiai mėgsta jūrų gėrybes, tad jų restoranuose išties verta užsisakyti. Vegetariškų patiekalų mėgėjai Apulijoje irgi jausis puikiai, nes regione gausu pupelių ir bulvių patiekalų, įvairių šviežių salotų. Daug kur maistas gardinamas naminiu alyvuogių aliejumi, o taurės sklidinos puikaus vietos vyno.

Ir visgi, didžiausias Apulijos regiono turtas – puikus klimatas bei nuostabi gamta. Net tarp dviejų jūrų – Adrijos ir Jonijos – įsitaisiusi Apulija tiesiog mėgaujasi visus metus vyraujančiu puikiu klimatu. Sausas ir karštas vasaras keičia švelnios žiemos, per kurias temperatūra nenukrinta žemiau 0 °C. O vasaromis nusistovi atostogoms labai tinkama 25–33 °C temperatūra.

Nepakartojami Apulijos regiono paplūdimiai keliautojus stebina nuo smėlėtų Torre dell‘Orso ir Porto Cesario pakrančių iki rieduliais nusagstytos, uolėtos Otranto rivjeros ir Santa Maria di Leuca vietos, kur susiduria krištoliniai Jonijos jūros ir mėlyni Andrijos jūros vandenys. Net 800 km ilgio Apulijos pakrantė patiks ir visko mačiusiems keliautojams. Tokiame ilgame ruože tikrai rasite sau mielą paplūdimį, kurortą ar jaukų senovinį miestuką. Aktyvaus poilsio mėgėjai taip pat nenusivils – Apulijos kurortuose galima ir smagiai pasilinksminti, ir patirti nuotykių.

Murgijos nacionaliniame parke ir laukiniame Gargano parko Umbros miške galėsite iki soties atsidžiaugti stebuklinga Pietų Italijos gamta. Nardymo mėgėjai būtinai turėtų aplankyti Torre Guaceto jūrų rezervatą. Taip pat sužavės gilūs Laterzos tarpekliai ar Altamuros įdubos.

Kultūrinio turizmo mėgėjams bus ką pamatyti Apulijos regiono sostinėje Baryje ir mažesniuose miesteliuose bei kaimuose. Romos imperijos palikimas, Renesansas, baroko architektūra – viskas atsispindi Lečės miesto pastatų fasaduose. Į Alberobelo kaimelį turistai važiuoja apžiūrėti išskirtinės formos ir konstrukcijos namelių, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, vadinamųjų trulių.

Įdomus kraštovaizdis į Apuliją traukia kino kūrėjus, iš čia kilo žymūs Italijos futbolininkai Antonio Cassano ir Marco Materazzi. Šiame regione gimė ir XVII a. popiežius Benediktas XIII, žymaus muzikinio hito „Volare“ bendraautoris Domenico Modugno, 1960 m. Italijos ministras pirmininkas Aldo Moro ir daug kitų garsių žmonių.

Pastaruoju metu Apulijos kurortai vis labiau populiarėja. Regione gyvena apie 4 mln. žmonių, kurių daugelis stengiasi turistams suteikti tik pačius geriausius įspūdžius iš Pietų Italijos. Ūkiai ir kaimo sodybos perdaromos į jaukius svečių namus ir viešbutukus, kuriuose siūlomas tik natūralus maistas ir pasitinka tikros šypsenos. Apulijos miestai po truputį tampa kosmopolitiškais centrais, o keliautojų srautus užtikrina nuolatiniai skrydžiai į regiono sostinę Barį ir Brindizio miestą. Jei norite tikros Pietų Italijos, Apulijos regionas – viena geriausių vietų ją pajusti ir pažinti.

Ką aplankyti esant Baryje:

Lečė

Pagrindinė Apulijos žvaigždė – Lečė. Žymus airių novelistas ir keliautojas Thomas Ashe’as XVII a. Lečę pavadino gražiausiu Italijos miestu. Šio Pietų Italijos miesto architektūra pasižymi baroko elementų gausa. Lečė yra universitetų miestas, kuriame daug gražių turgelių, gerų Apulijos regiono restoranų ir stiprios papjė mašė (popieriaus dirbinių) gamybos tradicijos. Iš Lečės patogu pasiekti ir Adrijos, ir Jonijos jūras, keliauti po Salento apylinkes ir miestelius.

Imperatoriaus Karolio V pilis, vadinama tiesiog Lečės pilimi, tikrai verta jūsų dėmesio. Pastatyta dar viduramžiais, ši tvirtovė buvo sustiprinta ir 1539 m. gražiai įrengta Romos imperatoriaus Karolio V.

 

Itrijos slėnis

Tarp Adrijos ir Jonijos jūrų iškyla didelė Murgijos klinčių plynaukštė (473 m). Šios plynaukštės kraštovaizdis išraižytas įdubų, tarpeklių, kuriuose šniokščia upė ir čiurlena daugybė mažų upelių. Plynaukštės širdyje driekiasi idiliškas Itrijos slėnis. Čia ir prasideda pažintis su įdomiais bei unikaliais Apulijos kaimo statiniais – truliais. Tai kūgio formos statiniai, suręsti nenaudojant cemento ir dedant akmenis vieną ant kito. Niekas nežino, kodėl statyti būtent tokie nameliai, tačiau populiariausia versija, kad vengdami mokėti mokesčius kaimo gyventojai sugalvojo greitai išardomą namo konstrukciją. Esant reikalui, trulis galėjo būti išrenkamas kaip kaladėlių namelis.

Slėnyje gausu tokių ir panašių statinių, taip pat vynuogynų ir alyvmedžių giraičių. Šią vietą itin mėgsta Apulijoje keliaujantys turistai, tad čia atrasite ir puikių viešbučių, ir gerų svečių namų, kuriuose galėsite pajusti tikrą Italijos kaimo dvasią.

Gargano nacionalinis parkas

Tai Apulijos viršuje įsitaisęs nacionalinis parkas, kuriame beveik 6 000 kv. km ploto užima Umbros miškas. Šiame senoviniame Apulijos miške auga Alepo pušys, ąžuolai, kukmedžiai, bukai. Ne veltui šis miškas dar vadinamas Šešėlių mišku – per medžių lajas krinta gražūs saulės spinduliai ir formuojasi daug šešėlių. Čia žydi 65 rūšių orchidėjos, gyvena elniai, šernai, lapės, barsukai ir retai sutinkamos laukinės katės. Dviratininkams, iškylautojams, žygeiviams tai yra puiki vieta pasislėpti nuo vasaros karščių.

Tremičio salos

Adrijos jūroje išsidėsčiusias Tremičio salas rasti žemėlapyje plika akimi ne taip paprasta, tačiau tai viena svarbiausių Apulijos regiono turistinių atrakcijų. Anksčiau šios salos buvo pavadintos graikų didvyrio Diomedo garbei. Saloje gyvena mažesni už žuvėdras Diomedo paukščiai, o, kaip teigiama mituose, šie sparnuočiai krykaudami aprauda salose po Trojos karo palaidotą karžygį. Tikima, kad tai yra Diomedo bendražygiai, kuriuos iš skausmo po didvyrio mirties deivė Venera pavertė paukščiais.

Tremičio salas sudaro trys pagrindinės: San Nikola, San Dominas ir Kapraja. San Nikolos sala – mažiausia iš trijų, tačiau yra archipelago administracinis centras. Joje yra benediktinų vienuolių 1045 m. įkurta abatija su gražiomis bažnyčiomis. San Domino sala didžiausia ir išsiskiria gražiausia gamta. Uolėtose pakrantėse gausu grotų ir urvų, kuriuos smagu aplankyti ir turistams. Kaprajos salos pakrantė taip pat uolėta ir išraižyta grotų.

Apulijos pilys

Kaip ir visoje Italijoje, Apulijoje gausu viduramžių pilių, fortų, įspūdingų bažnyčių ir kitokių šventyklų.

Montės pilis – Frydricho II 1240 m. suprojektuota tvirtovė, esanti Apulijos regione, Andrijoje. Tai vienas tobuliausių viduramžių statinių. 1996 m. pilis įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą.

Lučeros pilis laikoma impozantiškiausia ir dvelkia viduramžių atmosfera. Iš jos, pastatytos ant kalvos, matyti visos Tavolierio lygumos. Pilį 1229 m. pastatė imperatorius Frydrichas II.

Galipolyje Bizantijos žmonių suręstą ir bokštais įtvirtintą pilį verta aplankyti ne tik dėl puikios architektūros, bet ir dėl paties miesto. Gal ir nesitikėsite, tačiau Galipolyje pateksite į bažnyčių, viduramžių fortų ir gynybinių sienų apsuptį. Tai vienas Apulijos miestų, kuris turi būti jūsų kelionių žemėlapyje.

Akajos pilis netoli Lečės – dar vienas turistų gausiai lankomas objektas.

Apulijos bažnyčios

Be įspūdingų Bario ir Lečės šventovių, kurių šiuose miestuose gausu, dar vertėtų aplankyti Tranio katedrą, dedikuotą Šv. Mikalojui Piligrimiečiui. Ši bažnyčia pradėta statyti 1099 m. ir yra puikus Apulijos romaniško stiliaus pavyzdys. Monopolio miesto katedra išskirtinė tuo, kad imta statyti romanišku stiliumi, o užbaigta jau klasicistiniu.

Įspūdingu fasadu praeivius žavi ir Trojos katedra Apulijoje. Netoli Lučeros XII a. pradžioje iškilusi šventovė parodo viso regiono romaniško stiliaus didybę ir tobulumą.