Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

SAVAITGALIS ROMOJE 4d./3n.

Per Italijos viduryje esančią Lacijo sritį teka legendomis apipintas Tibras. Šios upės krantuose prieš pustrečio tūkstančio metų buvo įkurtas vienas seniausių pasaulio miestų – dabartinė Italijos sostinė Roma, vadinama amžinuoju miestu. „Roma pranoksta mūsų vaizduotę“ – lakoniškai tvirtino Johanas Volfgangas Getė per savo kelionę po Italiją. Tai nepaprastas miestas – muziejus. Didžiausią įspūdį palieka senovės Romos laikų statiniai: Koliziejus, Panteonas, Forumas, katakombos ir kt. Pajuskite Romą, kurioje kiekvienas žingsnis pasakoja ilgaamžę istoriją – juk lankotės viename iš dabartinės kultūros ir civilizacijos lopšių! Unikalus šis miestas dar ir tuo, kad pačioje savo širdyje glaudžią nykštukinę popiežiaus valstybę – Vatikaną. Aplankykite jo meno lobyną –  Vatikano muziejų. Leiskite laiką nepaprasto grožio aikštėse su užburiančiais fontanais, pasimėgaukite tik Romoje gaminama kava su ledais „espressino“.  Karamele aptepta mažytė stiklinėlė, truputis stiprios juodos kavos ir ledų “kepurė” amžiams pavergs Jūsų širdį…

Kelionės datos: skryžiai į Romos Fjumičino oro uostą: pirmadieniais ir penktadieniais | skrydžiai į Romos Romos Čampino oro uostą: antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

Kelionės trukmė: 4 arba 7 nakvynės

Apgyvendinimo viešbučiai:
3*: Edera; Bled; Daniela; Fiamma;
4*: Gallia; Viminale; Torino.

Galima užsisakyti papildomas nakvynes ar kitus viešbučius Romoje.

DIENA

PROGRAMA

1 diena

Vilnius – Roma (2350 km) Skrydis į Romą. Pervežimas į pasirinktos kategorijos viešbutį Romoje viešbutį atskrendant/išskrendant tarp 14.00 – 20.00 val. arba ***individualus pervežimas. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Roma Pusryčiai. 3-jų valandų apžvalginė ekskursija po Romą, apžiūrint bene žymiausią Romos statinį – Koliziejų. Tai seniausias pasaulyje amfiteatras, menantis legendines gladiatorių ir laukinių žvėrių kovas. Toliau iš išorės apžiūrimas Romėnų forumas – didžiulis architektūrinis ansamblis, išsidėstęs tarp Palatino ir Kapitolijaus kalvų, Kapitolijaus kalva – viena iš septynių kalvų, ant kurių buvo įkurta Roma, Venecijos aikštė, kuria pradėjo važinėti pirmieji arklių traukiami autobusai, Panteonas – II a. romėnų inžinerijos stebuklas su milžinišku kupolu. Po ekskursijos atsigeriama arbatos ar karšto šokolado vienoje seniausių Romos kavinių „I Tre Scalini“. Laisvas laikas Romoje. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Roma Pusryčiai. **Ekskursija į mažiausią pasaulyje valstybę – Vatikaną, kurioje įsikūrusi svarbiausia katalikų šventovė – Šv. Petro bazilika bei popiežiaus rezidencija. Vatikano muziejus, kuriame sukaupta viena didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų iš įvairių epochų, meno kūrinių bei Siksto koplyčia, kurioje galima pasigėrėti Mikelandželo sukurtu šedevru. Laisvas laikas Romoje arba **ekskursija po Trastevere rajoną – išsaugojusį autentišką Romos miesto dvasią su vakariene jaukiame itališkame restorane. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Roma – Vilnius (2350 km) Pusryčiai. Pervežimas į Fiumicino oro uostą (Romoje). Skrydis į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• pervežimas: Fiumicino oro uostas-viešbutis-Fiumicino oro uostas (atskrendant/išskrendant tarp 14.00–20.00 val.),
• 3 nakvynės pasirinktos kategorijos viešbutyje su pusryčiais,
• ekskursijos pagal programą rusų kalba,
• arbata arba karštas šokoladas kavinėje „I Tre Scalini“.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• skrydžio bilietai: nuo 120 EUR,
• (***) individualus pervežimas (1–3 asm.): Fiumičino oro uostas-viešbutis-Fiumičino oro uostas – 66 EUR į vieną pusę,
• (**) pažymėtos ekskursijos (apie 120 EUR):
– **ekskursija į Vatikaną (gido paslaugos, įėjimo bilietai į Vatikano muziejų) (65 EUR),
– **ekskursija po Trastevere rajoną su vakariene (gido paslaugos, vakarienė) (apie 55 EUR),
• atvykus į Romą, viešbutyje mokamas mokamas miesto mokestis (apie 2–6 EUR asm./d.),
• medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
• kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidųpaslaugos,
• arbatpinigiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:
• ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis,
• papildomos ekskursijos vykdomos esant minimum 2 asmenims,
• į ekskursijas paimama ne iš viešbučių, bet iš tam tikrų vietų.

Roma – tarsi muziejus po atviru dangumi. Todėl, jeigu nori pamatyti tūkstančius metų menančią didybę, tikrai nebūtina išleisti daugybės pinigų. Žinoma, jeigu lankysiesi mieste pirmą kartą, nepraleisk progos apsilankyti Koliziejuje ar Šv. Petro bazilikoje
Roma įsikūrusi ant septynių kalvų, dėl to jai prigijęs „miesto ant septynių kalvų“ pavadinimas. Romos mieste yra Vatikano miestas-valstybė – katalikų bažnyčios popiežiaus rezidencija, dar vadinama „Šventuoju sostu“. Istorinis miesto centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

„Visi keliai veda į Romą“. Tikrai nuvykti iki Romos – labai paprasta. Italijos sostinę per daugiau nei dvi valandas galima pasiekti tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus su Ryanair arba Wizzair.  Jei laikote save keliautojais, o ne turistais, į Romą vertėtų vykti spalį – balandį. Kodėl? Šiuo laikotarpiu vyrauja žemos kainos, oras itin gaivus, o košmariškų spūsčių laikmetis – užmarštyje.

Maistas: Romoje, kaip ir visoje Italijoje, rasite traškios picos, tikrų itališkų spageti bei įvairiausių skonių gelato – itališkų ledų. Vietinėje kavinėje picos kaina – apie 6 eurai, kava – 2 – 3 eurai. Ypatingai Romos virtuvei būdingi patiekalai – tai kepta sūri menkė, veršienos suktiniai su šalaviju  ir makaronai su šoninės ir pomidorų padažu. Daugelis patiekalų skaičiuoja daugiau nei 400 metų gamybos tradicijas.

Kaip keliauti: Esant Romoje keliauti galima įvairiausiais būdais, bet mes nuoširdžiai patariame pasitikėti kojų pagalba, mat kur beeitumėt, visur yra ką pamatyti. Tai didelis mietas, todėl pavargus galima naudotis viešuoju autobusu, tramvajumi, miestas turi metro, mėgstantiems privatumą patariame taksi, išsinuomoti motorolerį ar dviratį.

Būkite saugūs: Iš esmės Roma yra saugus miestas, tačiau tai labai turistinė vieta, todėl kaip ir visose turistinėse vietose reikėtų pasisaugoti kišenvagių – prižiūrėkite savo krepšius ir asmeninius daiktus.

Lankytinos vietos
Panteonas – visų Senovės Romos dievų šventykla, pastatyta apie 126 m. Masyvios kolonos, esančios prie įėjimo į šventyklą, buvo atgabentos net iš Egipto.

Romos Koliziejus – didžiausias kada nors pastatytas amfiteatras visoje Senovės Romoje. Jis laikomas vienu svarbiausiu romėnų architektūros bei inžinerijos pavyzdžių. Šis senovinis amfiteatras buvo pastatytas pirmame amžiuje ir galėjo sutalpinti apie 50 000 žiūrovų, kurie stebėdavo gladiatorių kautynes.

Romos forumas – tai stačiakampio formos susirinkimo vieta Senovės Romoje, kurioje būdavo prekiaujama, vykdavo teismai bei stūksojo kiti viešieji pastatai. Dabar tai – ypač lankoma turistų vieta, apsupta iš didingų Romos imperijos laikų išlikusių griuvėsių.

Ispaniški laipteliai – Italijoje dar vadinami tiesiog Scalinata. Tai – 138 laiptelių statinys, esantis šalia gyvybingos Ispanijos aikštės, kuri yra viena populiariausių susitikimo vietų visoje Romoje.

Trevi fontanas – žinomiausias fontanas Romoje. Šią vietą būtina ne tik aplankyti, bet ir įmesti monetą, jeigu norite sugrįžti į Romą dar kartelį.

Vatikanas – tai miestas – valstybė Romos mieste, kurioje yra popiežių rezidencija. Pats garsiausias Vatikano pastatas – Švento Petro bazilika – didžiausia katalikų bažnyčia visame pasaulyje.

Piazza Navona – viena populiariausių aikščių Romoje, iš visų pusių apsupta barokinio stiliaus architektūros. Čia taip pat yra net trys fontanai, įskaitant ir žymųjį „Keturių upių fontaną“.

Via Appia Antica parkas. Didžiausi ir įspūdingiausi yra San Kalisto požemiai, Ispaniškieji laiptai ir parduotuvių alėja. Šiame parke pamatysite daug senų daiktų ir čia netgi yra nemokamos ekskursijos. Jos vyksta 10 ir 15 val. ir yra pradedamos nuo Dell’Appia parko biuro. Esant puikiam orui čia sutiksite vietinius gyventojus, besimėgaujančius savaitgalio rytiniu pikniku arba bevažinėjančius dviračiais palei Romos žiedą.

Trevi fontanas laikomas vienas iš Romos garsiausių turistinių įžymybių. Fontano forma primena barokinio namo fasadą ir iškyla į 26 metrų aukštį. Trys centrinės figūros vaizduoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, iš kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną. Vienas fontano reljefas vaizduoja panelę Triviją, kurios vardu ir pavadintas fontanas.

Navonos aikštė (Piazza Navona). Ši aikštė vadinama gražiausia Romos barokine aikšte. Stadione vykdavo atletų rungtynės, vežimų lenktynės ir kitokie sporto renginiai. Iki šiol stadiono pėdsakus galima pamatyti po Santa Agnese bažnyčia, kuri skirta merginai, nukankintai šioje vietoje už tai, kad atsisakė tekėti už pagonio.

Piazza Campo dei Fiori. Jei norite pamatyti visiškai kitą Romą, pasivaikščiokite po Campo dei Fiori aikštę, esančią netoli Navonos aikštės. Ji yra ypač gyva ryte, kai darbą pradeda prekiautojai gėlėmis. Dienos metu aikštė tampa turgumi, o naktį ji labiau panaši į kavinių ir barų vietą.

Vatikano muziejuose sukaupta viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų, kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų: Egipto kolekcija, antikiniai graikų ir romėnų meno kūriniai, etruskų kolekcija, krikščioniškojo meno kūriniai (Viduramžių, Renesanso laikotarpių). Siksto koplyčioje (Calpella Sistina) galima pamatyti bene žymiausią Mikelandželo darbą – jo nutapytą „Pasaulio sukūrimą“ ant koplyčios lubų.