Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

2020 VASARA?

O TAIP – 2020 IŠANKSTINIŲ VASAROS SEZONO KELIONIŲ PARDAVIMŲ sąlygos, pasiūlymai ir nuolaidos jau čia!

Daugiau

LEIDIMAI Į GARDINĄ - TIK 6 EUR!

Sutvarkome tą pačią dieną!

Daugiau

EGZOTINĖS kelionės iš Varšuvos

Kryptys: Amerika, Azija, Afrika

Daugiau

LEIDIMAI Į KALININGRADĄ - TIK 6 EUR!

Daugiau

AUTOMOBILIO NUOMA

GRAIKIJOS SALOSE! Nereikia mokėti iš anksto - moki tik pasiimdamas automobilį!

Daugiau

Keliaujantiems drauge
nuolaidos!!!

Draugų kompanijos už vasaros atostogas moka mažiau! Džiugios naujienos visiems, kurie dar nespėjo įsigyti vasaros sezono atostogų. Įsigijantiems atostogas drauge iki š. m. spalio 31 d. - taikome nuolaidas. Keliaukime kartu!

Daugiau

Tik jaunavedžiams ❤

Papildoma 5% nuolaida nuo galiojančios kainos!

Daugiau

Pasiruošimas Kalėdoms – Romos senamiestyje

Roma – tarsi muziejus po atviru dangumi. Todėl, jeigu nori pamatyti tūkstančius metų menančią didybę, tikrai nebūtina išleisti daugybės pinigų. Žinoma, jeigu lankysiesi mieste pirmą kartą, nepraleisk progos apsilankyti Koliziejuje ar Šv. Petro bazilikoje
Roma įsikūrusi ant septynių kalvų, dėl to jai prigijęs „miesto ant septynių kalvų“ pavadinimas. Romos mieste yra Vatikano miestas-valstybė – katalikų bažnyčios popiežiaus rezidencija, dar vadinama „Šventuoju sostu“. Istorinis miesto centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

„Visi keliai veda į Romą“. Tikrai nuvykti iki Romos – labai paprasta. Italijos sostinę per daugiau nei dvi valandas galima pasiekti tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus su Ryanair arba Wizzair.  Jei laikote save keliautojais, o ne turistais, į Romą vertėtų vykti spalį – balandį. Kodėl? Šiuo laikotarpiu vyrauja žemos kainos, oras itin gaivus, o košmariškų spūsčių laikmetis – užmarštyje.

Kelions data ir kaina:

Pirmyn: gruodžio 13 d.Vilnius 17:25 – Roma Ciampino 19:10

Atgal: gruodžio 15 d. Roma Ciampino 06:50 – Vilnius 10:40

Kaina asmeniui, keliaujant ir gyvenant dviese dviviečiame kambaryje 152 Eur

Dėmesio: Vietų skaičius už nurodytą kainą yra ribotas, kainos yra dinaminės todėl kainos gali keistis sumažėjus vietų lėktuvuose ar mažėjant kambarių kiekiui. Rezervacija yra tvirtinama tik po atlikto apmokėjimo. Kainą tikslinti pas 100kelioniu.lt konsultantus.

Rezervacijai patvirtinti reikalingi visų keliaujančiųjų asmenų vardai, pavardės bei gimimo datos.

Išvykimo metu būtina turėti asmens dokumentą, kuris galioja ne mažiau nei 3 mėn. po grįžimo iš kelionės, pasas arba ID kortelę keliaujantiems į ES šalis.

Viešbutis Archimede  4*

Vos už 150 metrų nuo Termini geležinkelio stoties įsikūrusiame viešbutyje „Hotel Archimede“ įrengtas patogus poilsio salonas ir nemokamo belaidžio interneto zona. Svečiams siūloma apsistoti klasikinio interjero numeriuose su oro kondicionieriais ir LCD televizoriais.

Visuose numeriuose yra mini barai. Vonios kambariuose raiste plaukų džiovintuvus ir higienos reikmenų. „Archimede Hotel“ įsikūręs visiškai atnaujintame XIX a. pastate.

Savitarnos pusryčiai svečiams kasryt patiekiami pirmame aukšte įrengtoje pusryčių salėje. Vestibiulio zona apstatyta patogiomis sofomis.

Iš „Hotel Archimede“ viešuoju transportu lengvai nuvyksite į kitas Romos vietas ir Fjumičino bei Čampino oro uostus. Per 10 minučių nueisite iki La Sapienza universiteto.

Centrinė stotis yra puikus pasirinkimas keliautojams, besidomintiems šiomis veiklomis: architektūra, istorija ir lankytinais objektais.

Į kainą įskaičiuota: skrydžio bilietai į abi puses, registracija skrydžiui nemokama, 4* viešbutis su pusryčiais, rankinis bagažas iki 10 kg.

Į kainą neįskaičiuota: pervežimai oro uostas-viešbutis-oro uostas, vietos lėktuve, registruotas 20 kg bagažas, arbatpinigiai, ekskursijos, asmeninės išlaiūdos.

 

Maistas
Romoje, kaip ir visoje Italijoje, rasite traškios picos, tikrų itališkų spageti bei įvairiausių skonių gelato – itališkų ledų. Vietinėje kavinėje picos kaina – apie 6 eurai, kava – 2 – 3 eurai. Ypatingai Romos virtuvei būdingi patiekalai – tai kepta sūri menkė, veršienos suktiniai su šalaviju  ir makaronai su šoninės ir pomidorų padažu. Daugelis patiekalų skaičiuoja daugiau nei 400 metų gamybos tradicijas.

Kaip keliauti
Esant Romoje keliauti galima įvairiausiais būdais, bet mes nuoširdžiai patariame pasitikėti kojų pagalba, mat kur beeitumėt, visur yra ką pamatyti. Tai didelis mietas, todėl pavargus galima naudotis viešuoju autobusu, tramvajumi, miestas turi metro, mėgstantiems privatumą patariame taksi, išsinuomoti motorolerį ar dviratį.

Būkite saugūs
Iš esmės Roma yra saugus miestas, tačiau tai labai turistinė vieta, todėl kaip ir visose turistinėse vietose reikėtų pasisaugoti kišenvagių – prižiūrėkite savo krepšius ir asmeninius daiktus.

Lankytinos vietos
Panteonas – visų Senovės Romos dievų šventykla, pastatyta apie 126 m. Masyvios kolonos, esančios prie įėjimo į šventyklą, buvo atgabentos net iš Egipto.

Romos Koliziejus – didžiausias kada nors pastatytas amfiteatras visoje Senovės Romoje. Jis laikomas vienu svarbiausiu romėnų architektūros bei inžinerijos pavyzdžių. Šis senovinis amfiteatras buvo pastatytas pirmame amžiuje ir galėjo sutalpinti apie 50 000 žiūrovų, kurie stebėdavo gladiatorių kautynes.

Romos forumas – tai stačiakampio formos susirinkimo vieta Senovės Romoje, kurioje būdavo prekiaujama, vykdavo teismai bei stūksojo kiti viešieji pastatai. Dabar tai – ypač lankoma turistų vieta, apsupta iš didingų Romos imperijos laikų išlikusių griuvėsių.

Ispaniški laipteliai – Italijoje dar vadinami tiesiog Scalinata. Tai – 138 laiptelių statinys, esantis šalia gyvybingos Ispanijos aikštės, kuri yra viena populiariausių susitikimo vietų visoje Romoje.

Trevi fontanas – žinomiausias fontanas Romoje. Šią vietą būtina ne tik aplankyti, bet ir įmesti monetą, jeigu norite sugrįžti į Romą dar kartelį.

Vatikanas – tai miestas – valstybė Romos mieste, kurioje yra popiežių rezidencija. Pats garsiausias Vatikano pastatas – Švento Petro bazilika – didžiausia katalikų bažnyčia visame pasaulyje.

Piazza Navona – viena populiariausių aikščių Romoje, iš visų pusių apsupta barokinio stiliaus architektūros. Čia taip pat yra net trys fontanai, įskaitant ir žymųjį „Keturių upių fontaną“.

Via Appia Antica parkas. Didžiausi ir įspūdingiausi yra San Kalisto požemiai, Ispaniškieji laiptai ir parduotuvių alėja. Šiame parke pamatysite daug senų daiktų ir čia netgi yra nemokamos ekskursijos. Jos vyksta 10 ir 15 val. ir yra pradedamos nuo Dell’Appia parko biuro. Esant puikiam orui čia sutiksite vietinius gyventojus, besimėgaujančius savaitgalio rytiniu pikniku arba bevažinėjančius dviračiais palei Romos žiedą.

Trevi fontanas laikomas vienas iš Romos garsiausių turistinių įžymybių. Fontano forma primena barokinio namo fasadą ir iškyla į 26 metrų aukštį. Trys centrinės figūros vaizduoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, iš kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną. Vienas fontano reljefas vaizduoja panelę Triviją, kurios vardu ir pavadintas fontanas.

Navonos aikštė (Piazza Navona). Ši aikštė vadinama gražiausia Romos barokine aikšte. Stadione vykdavo atletų rungtynės, vežimų lenktynės ir kitokie sporto renginiai. Iki šiol stadiono pėdsakus galima pamatyti po Santa Agnese bažnyčia, kuri skirta merginai, nukankintai šioje vietoje už tai, kad atsisakė tekėti už pagonio.

Piazza Campo dei Fiori. Jei norite pamatyti visiškai kitą Romą, pasivaikščiokite po Campo dei Fiori aikštę, esančią netoli Navonos aikštės. Ji yra ypač gyva ryte, kai darbą pradeda prekiautojai gėlėmis. Dienos metu aikštė tampa turgumi, o naktį ji labiau panaši į kavinių ir barų vietą.

Vatikano muziejuose sukaupta viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų, kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų: Egipto kolekcija, antikiniai graikų ir romėnų meno kūriniai, etruskų kolekcija, krikščioniškojo meno kūriniai (Viduramžių, Renesanso laikotarpių). Siksto koplyčioje (Calpella Sistina) galima pamatyti bene žymiausią Mikelandželo darbą – jo nutapytą „Pasaulio sukūrimą“ ant koplyčios lubų.