Vilniuje: +370 676 61110
Alytuje: +370 610 36530
Viena garsėja kaip Habsburgų dinastijos rezidencija. Būtent Habsburgų dėka miestas išaugo į vieną iš tuometinių Europos kultūros ir politikos centrų. Apie 1900 metus Viena buvo ne tik didžiosios imperijos Centrinėje Europoje sostinė, bet ir trečias pagal dydį metropolis po Londono ir Paryžiaus. Šv. Stepono katedros (Stephansdom) požemiuose saugomos kai kurių Habsburgų urnos.
Vienos senamiestis ir Šionbruno rūmai yra įrašyti UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Dar vieni – Belvederio rūmai – tai atokiau nuo Vienos esanti princų vasaros rezidencija. Hofburgo rūmų komplekse iš viso yra apie 2600 patalpų, kuriose įsikūrę prezidentūra, koplyčia, Austrijos nacionalinė biblioteka, Žiemos jojimo mokykla (įkurta XVI a.), įvairūs muziejai.
Iš Vienos oro uosto pasiekti miestą yra labai patogu. Galima važiuoti metro, traukiniais arba autobusais. Pigiausias ir patogiausias būdas – S-Bahn vietiniai traukinukai, kurių bilietas kainuoja 4 eurus. Kaip ir daugelyje Europos sostinių galima įsigyti Vienna Card, tai 48 arba 72 val. galiojanti kortelė suteikianti net 210 nuolaidų, nemokamą naudojimąsi viešuoju transportu, kortelės kaina atitinkamai 21.90 ir 24.90 Eur. Galima pasinaudoti Hop-on Hop-off autobusais, kurių kaina priklausomai nuo pasirinktos linijos ir dienų skaičiaus yra nuo 15 Eur. Viešojo transporto sistema yra labai gera, autobusai, metro, tramvajai važiuoja kas kelias minutes.
Austrijos klimatas smarkiai nesiskiria nuo lietuviškojo. Vienoje paprastai būna švelnesnės žiemos ir kiek karštesnės vasaros. Temperatūrą lemia vietovės aukštis virš jūros lygio. Vasarą dienos šiltos, naktys vėsios. Žiemos saulėtos, dažnai sninga kalnuose. Daugiausia sniego – gruodžio mėnesį. Todėl ten vykti maloniausias metas – vasara.
Austrijos sostinė garsėja savita kavos gėrimo kultūra. Sakoma, kad neužsukęs į kavos namus nepajusi svarbios miesto kultūros atmosferos. Kavos namuose miestiečiai skiria pasimatymus, pietauja, bendrauja, skaito knygas, naršo internete ar tiesiog ilsisi. Čia gyvenimas vyksta lėtai, niekas pernelyg neskuba, įskaitant ir padavėjus. Jų skubinimas laikomas blogo tono ženklu. Tas pats ir užsisakant kavos. Nemandagu prašyti tiesiog kavos. Vienos kava, imperijos laikais garsėjusi visame pasaulyje, nėra tiesiog kava. Ji yra daugybės rūšių ir specialiai ruošiama, todėl kavos pardavėjai tikisi, kad perkantysis ateis patirti ritualo, o ne užbėgs jos išsinešti.
Šionbruno rūmai. Rūmai nuo Vienos miesto centro nutolę maždaug apie 6 km, tačiau nesudėtingai pasiekiami riedant metro. Visa rūmų teritorija, įskaitant sodus, apima 176 hektarus, todėl vykstant jų apžiūrėti, derėtų vizitui skirti bent pusė dienos. Tai barokinio stiliaus imperatorių prašmatniai įrengta vasaros rezidencija, kurioje šiuo metu veikia muziejus. Už pagrindinių rūmų esančiame didžiuliame parke, kuriame iš pat pradžių buvo medžioklei skirti plotai, šiuo metu galima grožėtis gėlynais, skulptūromis, fontanais bei įvairiais statiniais. Šie sodai visuomenei atidaryti 1779 metais ir iki šios dienos juos galima aplankyti nemokamai.
Hofburgo rūmai. 600 metų atspindintys Habsburgų imperijos istoriją rūmai – turistų traukos centras. Lankytojai plūsta apžiūrėti karališkųjų apartamentų, koplyčios, bažnyčios, nacionalinės Austrijos bibliotekos bei daugybės muziejų, kurie įkurti šiame pastatų komplekse. Juose yra daugiau nei 2000 kambarių, suprojektuotų įvairiais architektūriniais stiliais: nuo gotikinio iki barokinio ir neoklasikinio. Šalia šių rūmų yra Mykolo aikštė – viena garsiausių aikščių Vienoje.
Botanikos sodas Vienoje įkurtas XVIII amžiuje šalia Belvederio rūmų. Visa teritorija suskirstyta pagal temines ir geografines sritis, kuriose galima pamatyti apie 9000 augalų rūšių, įskaitant nedidelį Alpių sodą. Dauguma augalų, augančių šiltnamiuose yra uždari visuomenei, išskyrus atogrąžų šiltnamį, kuriame auga tų kraštų augalai.
Belvederio rūmai. Tai didingas Vienoje esantis rūmų kompleksas – princų vasaros rezidencija, kurią sudaro dveji barokinio stiliaus rūmai, pastatyti vienas prieš kitą ant nuožulnios kalvos. Juos skiria prancūziško stiliaus sodai su statulomis, fontanais, terasomis.
Muziejų kvartalas yra didelis ir modernus muziejų ir kultūros įstaigų Vienoje kompleksas, įkurtas buvusiose imperatoriškose arklidėse bei karietų sandėliuose. Čia veikia nuolatinės ir laikinos šiuolaikinio meno parodos – architektūros, šokio studijos, teatro. Pagrindinis, turistus traukiantis, objektas – Leopoldo muziejus, įkurtas dideliame baltame, kubo formos, pastate.
Šv. Stepono arba Vienos katedra – miesto simbolis, pritraukiantis tūkstančius turistų iš viso pasaulio. Gotikinio stiliaus pastatas pastatytas XIV amžiuje, ant anksčiau stovėjusios bažnyčios pamatų. Katedros požemiuose saugomas kai kurių Habsburgų urnos.
Vienos opera. Tai vienas garsiausių Europoje operos teatrų, pastatytas XIX amžiaus viduryje. Šiame, per 2200 žiūrovų talpinančiame, pastate vyksta įvairūs labdaros renginiai, statomi baleto ir operos spektakliai. Jeigu neturėsite galimybės pabuvoti spektaklyje, Vienos operoje galima apsilankyti per 30 minučių trunkančią ekskursiją.
Austrijos parlamentas įsikūręs neoklasikinio stiliaus pastate, kuris baigtas statyti 1884 metais. Įspūdingiausia pastato dalis – centrinis portikas, susidedantis iš aštuonių monumentalių korintinių kolonų. Priešais centrinį portiką stovi milžiniška išminties deivės Atėnės statula – fontanas, o ant baliustrados yra 8 istorikų iš antikos statulos: kairėje pusėje – keturi graikų istorikai; dešinėje pusėje – keturi romėnų istorikai. Pats pastatas taip pat iš visų pusių dekoruotas įvairiomis statulomis, netgi stogą puošia keturios raitelių su vežimais skulptūros.
Apžvalgos ratas – vienas seniausių pasaulyje. Juo važiuojant galėsite pamatyti nuostabią miesto panoramą, išvysti tai, ko galbūt nespėjote aplankyti.
Dunojaus bokštas – tai pats aukščiausias statinys, esantis Austrijoje. Į bokštą patariama pasikelti leidžiantis saulei, kai miestą apgaubia raudoni spinduliai ir jis nušvinta neapsakomu grožiu.
Mocarto muziejus – žymaus kompozitoriaus gyvenimas bei kūryba atsikleidžia kiekvienam, peržengusiam šio pastato slenkstį.