Vilniuje: +370 676 61110
Alytuje: +370 610 36530
Varšuva (Warszawa) – tai Lenkijos sostinė ir didžiausias miestas, įsikūręs šalies centrinėje dalyje prie Vyslos upės (1,7 mln. gyventojų). Varšuva yra Lenkijos politinis, ekonominis ir kultūrinis centras. Čia įsikūrusios pagrindinės valdžios įstaigos.
Pirmoji įtvirtinta gyvenvietė Brodno dabartinės Varšuvos teritorijoje buvo įkurta IX a. 1596 m. į Varšuvą buvo perkelta Žečpospolitos sostinė, miestas tapo oficialia Lenkijos ir Lietuvos valdovo rezidencija.
II Pasaulinio karo metu Varšuva beveik visiškai buvo sugriauta, liko tik apie 20% pastatų. Beveik visas dabartinis senamiestis atstatytas po karo. Varšuvos centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Varšuvos senamiestis. Kaip ir daugumoje kitų miestų, Varšuvos senamiestis yra bene labiausiai turistus viliojanti vieta. Į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą įrašytas raudonų plytų sienų apjuostas senamiestis praktiškai visas buvo atstatytas po II Pasaulinio karo. Turgaus aikštė kadaise buvo svarbiausia miesto aikštė ir visuomeninio gyvenimo centras. Aplink aikštę kūrėsi turtingi miestiečiai, pirkliai. Turgaus aikštėje galima aplankyti Varšuvos istorijos muziejų, pasakojantį miesto istoriją.
Karalių pilis. XVI a. pabaigoje Varšuvai tapus Lenkijos sostine šioje pilyje įsikūrę Lenkijos karaliai gyveno iki pat 1795 m. Pilis buvo ne tik karališkoji rezidencija. Joje taipogi posėdžiaudavo ir Lenkijos Seimas. Antrojo pasaulinio karo metu Karalių pilis buvo suniokota, o vėliau atstatyta. Puošniojoje Karalių pilyje dabar veikia muziejus, kuriame eksponuojami ir autentiški baldai, paveikslai.
Šv. Jono katedra. Gotikinė Šv. Jono katedra, baigta statyti XV a. pradžioje, yra svarbiausių Lenkijos istorinių įvykių liudininkė. Katedros požemiuose palaidoti žymūs šios šalies žmonės. Be to, katedra stebina religinių meno kūrinių gausa bei įvairiais puošybos elementais.
Karališkuoju keliu (Trakt Krolewski) praminta gatvė yra viena svarbiausių Lenkijos sostinėje. Ši istorinė gatvė jungia Pilies aikštę ir Vilanovo rūmus. Ties Karališkuoju keliu stovi buvusių pirklių bei miesto turtuolių namai bei rūmai, o taip pat dailios bažnyčios bei kiti pastatai.
Kultūros ir mokslo rūmai. Iki šių dienų Varšuvos centre dominuoja vadinamoji „Stalino dovana“ – Kultūros ir mokslo rūmai, tapę vienu iš miesto simbolių. Šis Maskvos universitetą primenantis stalinizmo šedevras vis dar kelia daugybę aistrų miesto gyventojų tarpe: vieni norėtų jį nugriauti, kiti linkę palikti istorinį statinį, nors ir grėsmingai stūksantį miesto vidury.
Šv. Onos bažnyčia laikoma Karališkojo kelio puošmena.Gal prabanga spinduliuojantis rokoko stiliaus bažnyčios interjeras, o gal ir tikėjimas, kad šioje bažnyčioje susituokusiųjų laukia laimingas gyvenimas, traukia jaunuosius čia prisiekti amžiną meilę.
Lazienki parkas. Kadaise Mazovijos kunigaikščiams priklausęs parkas XVII amžiuje buvo perleistas valstybei ir čia buvo įkurtas karališkasis žvėrynas. Ilgainiui parke iškilo karališkoji vasaros rezidencija, kuri buvo praminta „Rūmais ant vandens“. Tai – vienas gražiausių neoklasikinių statinių šalyje. Rūmuose įsikūręs Architektūros muziejus.
Buvusiame žydų gete stovi paminklas Geto didvyriams atminti. Juo saugomas atminimas tų žmonių, kurie čia Antrojo pasaulinio karo metais žuvo pasipriešinimo naciams metu. Gete buvo uždaryta beveik pusė milijono žmonių, iš kurių didžioji dalis vėliau pateko į mirties stovyklas.
Prašmatnūs Vilanovo rūmai iškilo XVII a. tuometiniame Varšuvos priemiestyje vietoje čia buvusios vilos. Rūmuose kurį laiką gyveno karalius Jonas III Sobieskis. Vėliau Vilanovo rūmai buvo praplėsti. Barokinius rūmus puošia angliškas parkas ir itališko stiliaus sodas. Rūmų arklidėse šiuo metu įrengtas Plakatų muziejus.
Koperniko mokslo centras. Vienas naujausių ir moderniausių Varšuvos muziejų. Tiksliau, tai yra mokslo centras, pritaikytas smalsiems ir norintiems pažinti pasaulį lankytojams. Koperniko mokslo centre galima susipažinti su įvairiais gamtos reiškiniais ir jų veikimo pobūdžiu, atlikti įvairius bandymus, savo kailiu patirti žemės drebėjimo baisybes ir atsakyti į daugybę klausimų – kas, kodėl, kaip ir kt.
Prezidento rūmai yra vieni didžiausių rūmų Varšuvoje. Tai oficiali Lenkijos Respublikos prezidento darbo vieta, esanti Krakowskie Przedmieście gatvėje. Didingas pastatas įgijo modernią išvaizdą po renovacijos, atliktos XIX amžiuje.
Karaliui Žygimantui III Vazai skirtą paminklą iškėlė 1644 metais Varšuvos karalius Vladislovas IV. Tai seniausias ir aukščiausias ne bažnytinis paminklas, kurio aukštis siekia 22 metrus, o karaliaus statula, esanti paminklo viršūnėje yra net 275 cm. Dešinėje rankoje laikomas kardas simbolizuoja drąsą, o kairėje rankoje turimas kryžius – pasiryžimą kovoti su blogiu.
Akmeniniai laiptai. Siauroje gatvelėje statūs akmeniniai laiptai, kurie jungia senamiestį su netoliese esančia prieiga prie Vyslos upės.
Keliaujant į Lenkiją tikriausiai visiems svarbu žinoti koks yra klimatas, kad pritaikyti aprangą ar avalynę.
Klimatas šioje šalyje yra kontinentinis, bet yra ir jūrinio klimato bruožų. Kontinentinis klimatas lemia, kad vasaros yra karštos, o žiemos šaltos. Šalyje vasaros yra švelnios, na o žiemos šaltos ir drėgnos. Klimatas labai panašus į mūsų gimtojo krašto.
Senamiestyje ir miesto centre dabar pilna restoranų, kuriuose – visų pasaulio tautų virtuvė: lenkų, italų, japonų, afrikiečių, amerikiečių, britų, prancūzų, indų ir t.t. Tačiau, jei jau atvažiavau į Lenkiją, savaime aišku, kad norėčiau paragauti kažką iš lenkų virtuvės patiekalų – naminių lenkiškų koldūnų, kurie čia vadinami pierogi.