Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

STOKHOLMAS

Stokholmas yra Švedijos sostinė ir didžiausias miestas Skandinavijoje. Miestas yra išsidėstęs 14-oje salų, kurias jungia per 50 tiltų. Tai svarbus Švedijos jūrų uostas, ekonomikos bei kultūros centras. Stokholmas skaičiuoja daugiau nei 750 metų istorijos, todėl išties turi ką pasiūlyti lankytojui. Pasaulinio lygio muziejai, kitos atrakcijos. Smagu, jog daugumą lankytinų vietų galima aplankyti tiesiog pėsčiomis. Keliauti mėgstantys žino – vaikštant pėsčiomis geriausiai ir greičiausiai susipažįsti su miestu.

Stokholmo archipelagas

Stokholmo archipelagas arba kitaip salynas yra sudarytas iš daugiau nei 24 000 salų. Tik 1/24 jų yra apgyvendintos, todėl pasidomėję labiau, vos toliau nuo miesto, galėsite pamatyti tikrų gamtos stebuklų.

Transportas

Pigių skrydžių kompanijų lėktuvai leidžiasi Skavsta oro uoste, kuris nuo paties Stokholmo nutolęs per 100 kilometrų. Autobusų atvykimo ir išvykimo laikas yra priderintas prie lėktuvų grafiko, tad ilgai laukti autobuso neteks. Jaunimui ir senjorams taikomos nuolaidos, todėl jie už kelionę mokės mažiau.

Nakvynė Stokholme

Viešbučiai Švedijos sostinėje nėra labai pigūs, tačiau kaip ir kitose Skandinavijos valstybėse, čia jie pasižymi kokybe ir geru aptarnavimu, tad tikrai žinosite už ką mokate.

 

Maistas Stokholme

Valgyti kavinėse ir restoranuose lietuviškai kišenei gali pasirodyti gana brangu, tačiau palaukę pietų meto galėsite pavalgyti gerokai pigiau – daugelis maitinimo įstaigų siūlo skanius ir kokybiškus dienos pietus. O švediškas stalas tikrai turi, ką pasiūlyti: čia gausu mėsos, žvėrienos patiekalų, žuvies ir jūros gėrybių. Žinoma, daugelis patiekalų primena tradicinę lietuvių virtuvę, bet nepamirškite, kad net ir Lietuviškos salotos, kurios yra ruošiamos daugelyje šalių, visada turi savitų ingredientų ir prieskonių.

Atskirą dėmesį reikėtų skirti ledo barui. Šioje vietoje viskas išskyrus gėrimus yra pagaminta iš ledo. Tai tikrai įspūdinga ir turistų mėgstama vieta, kuri garsi visame pasaulyje.

 

Stokholmo lankytini objektai

Gamla Stan – didžiausias ir geriausiai išsilaikęs viduramžių miesto centras Europoje. Čia 1252 metais gimė Stokholmo istorija.

Karališkeiji rūmai – juose net 600 kambarių. Čia yra oficiali Švedijos karalių rezidencija.

Vasa muziejus – 17 amžiaus laivų muziejus. 95 proc. visų eksponatų – originalūs!

Skansen muzijeus po atviru dangumi – seniausias tokio tipo muziejus pasaulyje, kuriame yra ir zoologijos sodas.

Fotografiska – pasaulyje žinoma šiuolaikinės fotografijos menininkų susitikimo vieta. Per metus ten veikia iki 24 ekspozicijų.

Miesto rotušė – miesto simbolis, kurį puošia trys karūnos.

Moderna Museet – 20 amžiaus meno muziejus. Čia atrasite Picasso, Dali, Derkert ir Matisse darbų.

Nacionalinis muziejus – pagrindinis Švedijos meno ir dizaino muziejus. Čia jūs pasitiks paveikslai, skulptūros, rankdarbiai ir dizainas – nuo seniausių laikų iki šiandienos.

Plaukiojimas valtimi – pamatyti Stokholmą iš vandens – tiesiog nuostabu. Yra daugybė turų, rinkitės pagal savo interesus.

Fjallgatan kvartalas. Tai istorinis medinių XVIII a. pastatų kompleksas ant uolos krašto. Iš čia atsiveria puiki miesto panorama bei kraštovaizdis, galima pasigrožėti istorine architektūra.

Junibacken muziejus. Šis muziejus – namas skirtas A. Lindgren, garsios švedų kilmės vaikų rašytojos, sukurtiems personažams. Čia pateksite į tikrą knygų pasaulį, tad keliaujant su vaikais šis muziejus turėtų būti vienas iš prioritetų lankytinų vietų sąraše.

Stortorget – labiausiai žavinti Stokholmo aikštė, esanti pačioje senamiesčio širdyje. Nuo ankstyvųjų viduramžių ji buvo pagrindinė susitikimų vieta, vykdavo turgūs, kurių metu aikštė tapdavo šurmuliuojančia bei pilna veiklos. Šiandien aikštę supa gražūs XVII ir XVIII amžiuje statyti pastatai.

Senamiestyje esanti Storkyrkan arba Didžioji bažnyčia pastatyta 1306 metais, vietoje nedidelės koplyčios, kuri sunaikinta gaisro metu. Per šimtmečius buvo atlikta reikšmingų pokyčių, todėl bažnyčia, kurią matome šiandien, visai neprimena tos, kuri stovėjo ankščiau. Gotikinio stiliaus interjeras datuojamas XV a. Eksterjeras 1740 metais iš dalies rekonstruotas į barokinį stilių, kad papildytų Karališkųjų rūmų architektūrą.

Karaliaus sodai yra seniausias parkas Stokholme. XV amžiuje tai buvo karališkasis daržovių sodas, kuris XVI amžiuje rekonstruotas į uždarą aptvertą sodą. 1770 metais parkas tapo atviras visuomenei. Nuo XIX amžiaus Karaliaus sodai buvo apsodinti liepų medžiais bei gėlėmis. Šiandien parkas populiari susitikimų vieta, jame vyksta įvairūs koncertai ir festivaliai po atviru dangumi.

Švedijos parlamentas – didžiulis pastatas, užimantis beveik pusę Helgeandsholmen salos, esančios tarp Stokholmo miesto centro ir senamiesčio. Sala gavo tokį pavadinimą dėl XIII a. pab. – XVI a. pr. stovėjusios slaugos ligoninės.