Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

RIMINIS

Riminis dar vadinamas visos Europos atostogų sostine. Čia puikūs paplūdimiai ir net 2 000 viešbučių bei 12 000 apartamentų bei vilų, pasirengusių priimti nemažą būrį poilsiautojų. Netrūksta Riminyje ir barų, restoranų, klubų, sporto kompleksų ir parduotuvių. Prestižiškiausias Riminio rajonas – Marinа Centro – tikras linksmybių ir nerūpestingų atostogų centras. Ričionė – kaimyninis Riminio miestukas. Čia taip pat daug pramogų visai šeimai – teminiai parkai, diskotekos, terminės gydyklos. Pagrindinėje miestelio gatvėje Viale Ceccarini verda aktyviausias kurortinis gyvenimas, čia sukoncentruota daugiausia parduotuvių, barų, kavinių. Ričionė nemiega iki paryčių, nes vakarais gyvenimas persikelia į naktinius klubus ir diskotekas. Populiariausios pasilinksminimo vietos: naktinis klubas “Pepe Nero”, disko baras “Hakuna Matata”, diskotekos “Prince”, “Pascia”, “Piter Pan”.

 

KLIMATAS
Riminį geriausia aplankyti pavasarį, balandžio – gegužės mėnesiais arba rudenį, spalio – lapkričio mėnesiais. Birželio mėnesį vidutinė temperatūra siekia 23 ºC, o ir įšilusi jūra vilioja švelniomis bangomis. Pavasarį ir rudenį kraštovaizdis nenudegintas saulės, gamta puikuojasi žaluma. Be to, ir turistų srautai miestuose mažesni. Rugpjūčio mėnesį čia atostogauja daugelis italų ir mielos kavinukės ar lankytinos vietos gali būti uždarytos. Vasaros karščio mylėtojai Riminyje poilsiauja liepos – rugpjūčio mėnesiais. Maudynėmis geriausia lepintis nuo birželio iki rugsėjo.

KAIP PAŽINTI RIMINĮ?
Atvykusieji pailsėti į Riminį gali rinktis ekskursijas po patį kurortą arba išvykti pasižvalgyti po apylinkes. Savarankiškai nuvykti galima į Pizą, Florenciją ar Veneciją. Kuomet atstumai nedidelis, Riminyje geriau keliauti viešuoju transportu arba dviračiu. Viešojo transporto sistema yra gerai išvystyta, o dviračiu reikėtų važinėtis specialiai įrengtais takais. Autobusais keliauti yra patogu, tačiau reikėtų nepamiršti pasižymėti autobuso, metro ar traukinio bilietus, priešingu atveju galite sulaukti nemenkos baudos.

Nuomuotu automobiliu geriausia vykti už Riminio ribų, nes pačiame mieste transportas chaotiškas ir gali kilti problemų dėl automobilio parkavimo. SVARBU. Italijoje visi greitkeliai yra mokami.

Jei nuspręsite pasinaudoti taksi paslaugomis, atkreipkite dėmesį, kad ant stogo būtų „Taxi“ ženklas. Automobilyje yra taksometras. Prieš įlipant būtina išsiaiškinti kainą. Be to, naktiniai tarifai yra didesni už dieninius.

APIE VIRTUVĘ
Riminyje gausu tradicinių itališkų restoranų, kavinių bei picerijų. Maitinimo įstaigų savininkai tarpusavyje konkuruoja ir gali pasiūlyti labai patrauklias kainas. Atvykus į Riminį verta paragauti „pastos“, kuri stebina įvairių receptų gausa. Miesto svečiai gali mėgautis įvairiais lazanijos patiekalais (tarp kurių populiariausia lazanija su įvairiomis jūros gėrybėmis), midijomis, kriauklėmis ir krabais.

Tradicinis, tik Riminio kurortui priskiriamas patiekalas yra piadina. Piadina – iš miltų keptas paplotėlis su įvairiais įdarais. Įdarai gali būti: kietojo ir minkštojo sūrio, žuvies, daržovių su grybais bei mėsos. Po itališkos vakarienės siūloma pasivaišinti citrininiu likeriu – limoncello arba itališkais ledais – gelato.

Riminis įsikūręs regione, kuriame gaminamas visame pasaulyje žinomas kietasis sūris grano padano arparmigiano – reggiano.

Lauktuvėms artimiesiems galima parvežti balzaminio acto Balsamico di Modena arba ypatingai tyro alyvuogių aliejaus. Taip pat čia galima nusipirkti itališkų sūrių, vynų ar garsių dizaineirų rūbų.

NAUDINGI PATARIMAI
Restoranuose aptarnavimo mokestis jau būna įtrauktas į sąskaitą, todėl arbatpinigių palikti nebūtina. Palikti smulkūs arbatpinigiai traktuojami kaip mandagumo ženklas. Be to, patiekalų kainos gali skirtis nuo vietos, kurioje sėdite. Jei pietausite ar vakarieniausite prie stalo, kaina bus didesnė, o jei prie baro – mažesnė.

Taksi vairuotojams palikti arbatpinigių nepriimta, o viešbučio darbuotojai gali to tikėtis.

PRAMOGOS RIMINYJE
Riminio paplūdimiai mėgstami šeimų su vaikais, nes kurortas garsėja smėlio paplūdimiais ir lėtai gilėjančia jūra. Be to, čia ilsisi tie, kuriems norisi kokybiško aptarnavimo ir išpuoselėtų paplūdimių. Riminyje kiekvienas paplūdimio ruoželis turi savo savininką, kuris prižiūri savo zoną, nuomoja gultus ir skėčius. Vietiniai rūpinasi poilsiautojų komfortu ir saugumu, priskirtuose paplūdimiuose budi gelbėtojai, įrengti tvarkingi tualetai, dušai, persirengimo kabinos ar net daiktų saugojimo kameros.

Aktyvesnio poilsio mėgėjai gali rinktis šias pramogas: delfinariumą, vandens parką, atrakcionus.

Jaunimas gali rinktis iš 100 naktinių klubų.

Pažintį su Riminiu geriausia pradėti nuo Tiberijaus tilto, kuris buvo nutiestas imperatoriaus Augusto įsakymu. Tiltas traukia akį, nes vandenyje atsispindi penkios iš akmenų sudėtos arkos. Akmenys buvo atgabenti iš Istrijos pusiasalio.

Šalia Modenos, Moranelo mietelyje buvo pradėti gaminti „Ferarri“ automobiliai ir jame įkurtas muziejus, kur gali pasižvalgyti šių galingų automobilių gerbėjai. Čia galima įsigyti šiuo prekiniu ženklu pažymėtų suvenyrų.

Visai šalia Riminio tik 25 km nutolusi nykštukinė San Marino respublika. Ši mažytė valstybė išsidėsčiusi ant Titano kalvos, nuo kurios atsiveria nepakartojama panorama.

Pats įspūdingiausias iš statinių – renesansinė Malatestos šventykla, kuri laikoma Riminio miesto simboliu. Ši šventykla įsimintina tuo, kad marmurinis fasadas kontrastuoja su medinėmis sijomis palubėje. Be to, čia galima apžiūrėti Giotto di Bondone „Nukryžiuotąjį“, kurio vieta yra virš altoriaus, ir Piero della Francesca freską.

Verta apžiūrėti Sismondo pilį, kurią pastatė Sigismondo Pandolfo Malatesta. Iki mūsų dienų išliko centrinė statinio dalis, kurioje vykta tarptautinės parodos.

Italia in Miniatiura – parkas, kuris pristato žymiausių Italijos vietų modelius. Į šį parką galima nuovažiuoti autobusu.

Lankytinos vietos, kurias taip pat verta aplankyti:

Arengo rūmai (XIII a.);
Castel Sismondo tvirtovė;
Šv. Pranciškaus bažnyčia (XV a.);
Augusto triumfo arka – beveik 10 m aukščio arka, statyta 27 m. pr. Kr.;
Tiberijaus tiltas (Ponte di Tiberio);
Archeologijos muziejus;
Žuvų turgus.