Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

PRAHA

Auksinė Praha – tai šimto bokštų miestas, neretai savo grožiu prilyginamas romantiškajam Paryžiui. Pažintis su Prahos miestu gali būti labai įvairi. Mėgstantys išbandyti neragautus patiekalus, Čekijos sostinėje ras daugybę kavinių ir restoranų, siūlančių tradicinius šalies patiekalus ir, žinoma, alų. Besidomintys šalies kultūra galės pasivaikščioti po didingą istorinį miesto centrą, kuris yra įtrauktas į UNESCO kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Mėgstantys naktinį gyvenimą, galės pasimėgauti puikiais naktiniais klubais, kuriuose kartas nuo karto savo pasirodymus surengia garsiausi pasaulio didžėjai. Prahos grožis ir spalvingumas yra tiesiog stebuklingas, todėl ją aplankę turistai dažnai po kurio laiko vėl sugrįžta.

Tai – bohemiškas miestas, išsidėstęs ant penkių kalvų palei Vltavos upę. Prahos atmosferą sustiprina gotikinės smailės, siauros grindinio akmens gatvelės, pilys, nuostabūs sodai ir bažnyčios.

Transportas

Čekijos sostinėss Ruzyne oro uostas yra didžiausias visoje šalyje. Nuo oro uosto važiuoja viešieji autobusai į miesto centrą. Norint jais pasinaudoti, geriausia iš anksto nusipirkti bilietą iš specialaus kioskelio, esančio oro uoste. Bilietą galima nusipirkti ir tiesiai iš vairuotojo, tačiau jis gali kainuoti šiek tiek daugiau.

Maistas

Kiauliena, virtinukai ir rauginti kopūstai vis dar karaliauja Čekijos virtuvėje, todėl šių, ir mums puikiai pažįstamų ir tinkamų, patiekalų rasite daugumoje mažų kavinių ar užeigų. Norėdami paragauti kažko tradicinio, aplankykite Barácnická Rychta. Šioje vietoje pagrindinio patiekalo kaina apie 150 kronų, o 0,5 L alaus kainuoja nuo 30 kronų. Tačiau Praha, be savo autentiškų patiekalų, gali pasiūlyti ir tarptautinių virtuvių, modernių kavinių, barų ir restoranų.

Lankytinos vietos Prahoje

Astronominis laikrodis (Orloj) – tai viduramžių laikų laikrodis, kuris buvo įrengtas 1410 m. Jis yra trečias pagal senumą astronominis laikrodis visame pasaulyje, ir pirmasis iš vis dar veikiančių, kurį rasite Prahos senamiesčio aikštėje. Kas valandą (nuo 8:00 iki 20:00) čia pasirodo apaštalų figūros bei kitos judančios skulptūros.

Šv. Karolio tiltas – XIII a. statinys, vienas svarbiausių miesto simbolių ir jungtis tarp Prahos senamiesčio ir Mala Strana rajono, šalia kurio yra Prahos pilis.

Prahos pilis – tai viena svarbiausių sričių Prahoje, kadaise buvusi pagrindinė Habsburgų dinastijos rezidencija, o nuo XX a. pradžios Čekoslovakijos prezidento būstinė. Pagal Gineso rekordų knygą, Prahos pilis – didžiausia senovinė pilis visame pasaulyje. Čia saugomos karališkosios brangenybės.

Šv. Vito katedra – tai Prahos pilies dalis, pasižyminti gotikiniu stiliumi, šiek tiek puoštu įmantriomis barokinėmis detalėmis. Čia saugoma nemažai karališkų antkapių bei šventų relikvijų.

Walleinstein rūmai ir sodai – tai tarp 1624 ir 1630 m. habsburgų pastatyti barokinio stiliaus rūmai, šalia kurių puikuojasi nuostabūs sodai.

Žydų muziejus – nusipirkę vieną bilietą, galėsite aplankyti šešias muziejaus, įsikūrusio buvusiame žydų gete, dalis, įskaitant ir žinomiausias žydų kapines Europoje. Su kitu bilietu galėsite aplankyti senąją – naująją sinagogą, kuri yra seniausia Europoje.

Franz Kafkos muziejus – šis žymus austrų prozininkas gimė Prahoje. Name, kuriame jis gyveno, dabar veikia muziejus, kuriame galima susipažinti su menininko biografija.

Mažasis miestas (Mala Strana) – yra Prahos dalis, kuri nepakito nuo 18 a.

Nacionalinis teatras buvo pastatytas pagal 1868 m. projektą, bet likus kelioms dienoms iki atidarymo jis visas sudegė. Už teatro atstatymą buvo atsakingi patys geriausi šalies meistrai.

Šokantis namas. Tai modernios architektūros pastatas miesto centre, kuriame įsikūrę biurai. Jį suprojektavo kroatų kilmės čekų architektas Vlado Milunic. Ant pastato stogo yra prancūzų restoranas iš kurio atsiveria miesto vaizdai.

Klimatas

Čekija pasižymi švelniu žemyniniu klimatu. Sausis yra šalčiausias, o liepa šilčiausias mėnuo. Vasaros vėsios, o žiemą šalta, debesuota, drėgna. Vidutinė metinė temperatūra +9° C. Vasaros vidutinė temperatūra +19°C, žiemos -1°C. Natūralus potvynių pavojus.