Vilniuje: +370 676 61110
Alytuje: +370 610 36530
Paryžius – tai Prancūzijos sostinė ir svarbus šios šalies ir visos Europos kultūros, verslo ir politikos centras. Paryžiaus istorinis centras nuo 1991 m. yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tad nenuostabu, jog Paryžiaus lankytojus traukia istorinis ir kultūrinis palikimas, vyno mėgėjus – geras prancūziškas vynas ir jo įvairovė, o gurmanus – puikūs restoranai. Paryžius – svarbus miestas mados pasaulyje, čia gausu madingų parduotuvių ir prabangių mados namų.
Atvykimas į Paryžių lėktuvu
Netoli Paryžiaus yra trys tarptautiniai oro uostai: Paryžiaus Charles de Gaulle oro uostas (CDG, 23 km nuo centro), Paryžiaus Orly oro uostas (ORY, 14 km nuo centro) ir Paryžiaus Beauvais oro uostas (BVA, 86 km nuo Paryžiaus centro). Iš visų oro uostų į Paryžiaus centrą kursuoja autobusai, o atvykus į CDG ar ORY oro uostus, miesto centrą galima pasiekti ir traukiniu/metro.
Susisiekimas Paryžiuje
Paryžiuje vienas iš patogiausių susisiekimo būdų yra metro. Tačiau miesto centre daugelį įdomių lankytinų vietų galima patogiai pasiekti ir pėsčiomis.
Turizmo sezonas. Nors Paryžius žavus visais metų laikais, daugiausia turistų mieste būna balandžio-spalio mėnesiais.
Nuolaidos. Dauguma nacionalinių muziejų yra nemokami lankytojams iki 26 metų, taip pat visiems lankytojams pirmąjį mėnesio sekmadienį, tačiau rekomenduojama pasitikslinti prieš apsilankymą.
Eilės. Į žymiausius lankomus Paryžiaus objektus, tokius kaip Eifelio bokštas, Luvras ar Noterdamo katedra, verta eiti kuo anksčiau iš ryto – tuomet neteks stovėti milžiniškose eilėse.
Išpardavimai. Paryžiuje išpardavimai vyksta du kartus per metus – po Kalėdų (sausio-vasario mėnesiais) ir vasaros pradžioje (birželį-liepą).
Luvro muziejus – tai buvę Prancūzijos karalių rūmai Paryžiaus centre tarp dešiniojo Senos kranto ir Rue de Rivoli. Muziejuje eksponuojami beveik 35 000 eksponatų, pradedant priešistore ir baigiant XIX a. Muziejuje eksponuojamos skulptūros, tapybos darbai. Kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį įėjimas į muziejų yra nemokamas.
Eifelio bokštas – vienas iš Paryžiaus simbolių, nors buvo statytas tik kaip laikinas statinys. Šis 324 m aukščio bokštas buvo pastatytas 1889 m. siekiant paminėti Revoliucijos šimtmetį. Į bokšto viršų galima užkilti liftu, o jei neabejojate savo fizine forma, ir pėsčiomis – įveikus 1665 pakopas.
Eliziejaus laukai – bene geriausiai žinoma Paryžiaus gatvė, užtvindyta restoranais, kavinėmis ir madingomis parduotuvėmis. Plati ir tiesi tarsi styga alėja driekiasi nuo Santarvės aikštės iki Triumfo arkos.
Triumfo arka buvo pradėta statyti paties Napoleono užsakymu ir turėjo būti skirta pergalei Austerlice paminėti. Tačiau statinys buvo baigtas jau nuvertus didįjį prancūzų karvedį. Triumfo arka gausiai išpuošta reljefais ir skulptūromis. Galima užkilti į apžvalgos aikštelę.
Dievo Motinos katedra (Notre Dame) yra žymiausia bažnyčia Paryžiuje ir puikus viduramžių architektūros pavyzdys. Šio viduramžių šedevro statybos prasidėjo 1163 m. ir truko 200 metų. Dievo Motinos katedroje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai.
Monmartro kvartalas jau kelis šimtmečius garsėja kaip menininkų meka. Gatvės menininkai čia parduoda savo darbus. Kvartale galima aplankyti žymųjų Moulin Rouge kabaretą, Montmartro muziejų, taip pat Salvadoro Dali muziejų, kuriame sukaupta daugiau nei 300 šio garsaus menininko darbų kolekcija. Monmartro pažiba – Šv. Jėzaus širdies bazilika – balta romantinio-bizantinio stiliaus bažnyčia, kuri buvo pastatyta 20 a. pradžioje.
Ramus ir gražus istorinis Liuksemburgo kvartalas yra netoli triukšmingojo San Žermeno kvartalo. Šiuo metu parko supamuose Liuksemburgo rūmuose įsikūrę senato rūmai. Kadaise karališkajai šeimai priklausę rūmai revoliucijos metais buvo paversti kalėjimu.
Pompidou kultūros centre rengiamos įvairios parodos. Pastatas išsiskiria savo eksterjeru: gan keistai atrodo architekto sprendimas jo sienas tarsi paremti vamzdžiais bei statramsčiais. Visos pastato komunikacijos, kurios įprastai būna paslėptos statinių viduje, yra iškeltos į išorę.
Les Invalides – tai kvartalas, kuriam pavadinimas prigijo nuo Hotel des Invalides, t.y. apgyvendinimo įstaigos, Liudviko 14 pastatytos benamiams karo veteranams. Šalia yra karo istorijos muziejus bei keletas kitų muziejų. Kvartale taipogi yra Dome bažnyčia, kurios kriptoje ilsisi Napoleono palaikai.
Carnavalet muziejus – visa Paryžiaus istorija vienoje vietoje. Ieškokite Marais rajone, o įėjimas – nemokamas. Tai būtinas objektas Paryžiaus mylėtojams.