Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

OSLAS

Oslas – seniausia Skandinavijos šalių sostinė, įkurta 1048 m. Haroldo III Rūsčiojo. Miestas nėra didelis – nesunku vietos įžymybes apeiti pėsčiomis. Keletas įdomių muziejų įsikūrę kiek tolėliau nuo miesto centro – Bygdoy pusiasalyje, kuris dar vadinamas Oslo muziejų pusiasaliu. Miestas nėra didelis – nesunku vietos įžymybes apeiti pėsčiomis. Oslas yra vienas brangiausių Europos ir pasaulio miestų.

Atvykimas

Oslą dažnai galima gauti itin pigių skrydžio bilietų iš Lietuvos. Nuo Rygge oro uosto iki Oslo dar lieka 67 kilometrai. Iki miesto nuvykti galima oro uosto ekspresu ar pasinaudoti traukiniu. Iš Torp Sandefjord oro uosto į Oslą galima patekti traukiniu, autobusu. Verta žinoti, jog kelionės tarp oro uosto ir Oslo nėra pigios.

Klimatas

Drėgnas jūrinis klimatas. Vasarą temperatūra pakyla iki 22 ar daugiau laipsnių šilumos, kartais galima viršyti ir 30 laipsnių. Žiemą temperatūra svyruoja tarp -7 ir 0 laipsnių. Kritulių iškrenta kiek daugiau nei Vilniuje, daugiau rudenį. Vandens temperatūra vasarą pakyla iki 18 laipsnių. Miestas įsikūręs prie vandenyno, tad ir drėgmė čia didelė – vidutinė metuose – virš 70 procentų.

Lankytinos vietos

Oslofjordas. Jei keliauji vasarą, šią vietą būtina pamatyti! Įsigyk turą laiveliu ir grožėkis nuostabiomis pakrantėmis, nedideliais žvejų kaimeliais ir vos vieną namuką talpinančiomis miniatiūrinėmis salomis! Nors tam, kad Norvegijoje išvystum tikrus fjordus reikės nukeliauti ne į Oslą, bet ši vieta – taip pat verta ypatingo dėmesio!

Nors Oslas ir negarsėja kaip džiazo sostinė, tačiau gali didžiuotis Blå – vienu iš 100 geriausių pasaulyje džiazo klubų! Taip jį įvertino JAV džiazo žurnalo Down Beat redaktoriai. Beje, jei atvyksi rugpjūtį, būtinai apsilankyk Oslo džiazo festivalio renginiuose!

Akershuso pilis. 1300 m. pastatytos tvirtovės, Akershus Slott, rūsiuose kadaise buvo įrengtas kalėjimas. Vėliau XVII a. Danijos karalius Kristijonas IV čia įkūrė renesansinę rezidenciją, kurios viršutiniuose aukštuose buvo įrengtos iškilmių salės. II Pasaulinio karo metu naciai tvirtovę naudojo kaip kalėjimą ir egzekucijų vietą. Šiuo metu Akershuso pilyje įsikūręs Norvegijos išlikimo muziejus, čia rengiami įvairūs spektakliai, koncertai. Kiekvieną popietę vyksta sargybinių pasikeitimo ceremonija.

Oslo rotušė (Radhus) buvo atidaryta 1950 m. miestui minint 900 metų jubiliejų. Raudonų plytų pastatas, kurio stilius nebūdingas Norvegijai, ilgainiui tapo miesto simboliu. Rotušės vidus – priešingai negu išorė – spalvingas, puoštas freskomis, skulptūromis. Šioje rotušėje kasmet teikiamos Nobelio taikos premijos (visų kitų sričių Nobelio premijos įteikiamos Stokholmo rotušėje).

Atokiau nuo Oslo centro įkurtame Vigelando parke galima apžiūrėti apie 200 Gustavo Vigelando ir kitų menininkų sukurtų skulptūrų iš granito ir bronzos. Įspūdingas 17 m aukščio granito obeliskas, kurį sudaro 121 figūra, vaizduoja gyvenimo ciklą.

Vikingų laivų muziejus. Bygdoy pusiasalyje įkurtame muziejuje čia eksponuojami trys geriausiai pasaulyje išlikę 800-900 m. statyti buriniai vikingų laivai – langskipai. Šie laivai buvo iškasti iš pilkapių Norvegijoje. Muziejuje taip pat eksponuojama proginių rogių, buities įrankių kolekcija, laidojimo daiktai.

Holmenkollen – vieta, vienareikšmiškai vadinama slidininkų rojumi. Osle esantis kalnas-tramplinas taip pat vilioja norinčius pasidairyti po Oslo apylinkes. Nuo 1892 metų joje rengiamos aukščiausio lygio varžybos, o 1952 metais čia vyko Žiemos olimpinės žaidynės. Praėjusiais metais į šią vietą rinkosi pasaulio slidinėjimo čempionato dalyviai ir žiūrovai. Tramplino viduje įkurtas Slidinėjimo muziejus.

Aker Brygge tai – senovinė laivų statykla, kuri šiuo metu pertvarkyta į šiuolaikinį prekybos ir pramogų centrą, kuriame veikia parduotuvės, restoranai, kino teatrai ir pan.

TusenFryd parkas skirtas visai šeimai. Čia pilna atrakcijų įvairaus amžiaus lankytojams, veikia daug parduotuvių, restoranų, atrakcionų. Drąsiem būtina aplankyti atrakcionus SpinSpider, SpeedMonster, SuperSplash, Nightmare, ir ThunderCoaster. Parke įrengta atskira vieta mažiesiems lankytojams Barnas Fryd. Vasarą parko lankytojai gali mėgautis plaukimo baseinu ir upe, nusileidimo kalneliais ir paplūdimio tinkliniu.

Norvegijos Nacionaliniai operos ir baleto rūmai yra didžiausia šalies meno institucija.  Smagu tai, jog senajame Bjørvika uoste įkurta opera greitai tapo Oslo vizitine kortele. Tai yra pirmoji opera, kurioje lankytojai gali vaikščioti ant stogo – kur taip pat rengiami koncertai.

Maistas

Oslas – vienas iš brangiausių miestų, todėl ir maistas čia labai brangus. Pigiausiai pavalgyti Osle galima azijiečių restoranuose ir užkandinėse. Perkant maistą prekybos centruose ar maisto prekių parduotuvėse taip pat sutaupysite. Nors maistas čia brangus, bet galima rasti ir produktų panašiomis kainomis kaip ir Lietuvoje, viskas priklauso nuo konkretaus produkto.

Icebar Oslo, Ledo baras

Daugiau nei 40% Norvegijos teritorijos yra už poliarinio rato! Patirk tikrą šaltį nepalikęs Oslo ir patirk -5° šaltį šiame bare! Įeidamas gausi apsiaustą ir pirštines, o vėliau tik laikyk žandikaulį – viduje viskas padaryta iš 50 tonų skaidraus ledo! Būtinai užsirezervuok staliuką ir pasiruošk ypatingoms 45 minutėms!