Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

NICA

Nica – tai penktasis pagal gyventojų skaičių Prancūzijos miestas, įsikūręs tarp aukštų kalvų, atvykusius pasitinka šiltu Viduržemio jūros dvelksmu ir melsvos spalvos vandeniu. Nica yra vienas didžiausių Žydrosios pakrantės (Prancūzijos Rivjeros), visame pasaulyje žinomos kaip Côte d’Azur, kurortinių centrų. Nica – elegantiškas ir populiarus miestas, gyvas, linksmas, besididžiuojantis savo praeitimi ir kultūra.

Nicoje nėra daug vietinių, tačiau turistų iš kitų Prancūzijos regionų ir užsienio – daugybė. Nica ilgą laiką priklausė Italijai, todėl šiame mieste susipynusios abiejų šalių kultūros ir kalbos.

Į Nicą vilioja ne tik saulė ar madingi paplūdimiai, bet ir meno lobiai, saugomi šio Prancūzijos Rivjeros perlo muziejuose, aktyvus naktinis gyvenimas, prabangūs kazino bei ištaigingos parduotuvės.

Orai Nicoje

Nica turi puikų Viduržemio jūros klimatą su malonia oro temperatūra visus metus. Galite tikėtis šaunios saulėtos vasaros ir vėsios žiemos. Nica yra pietryčių Prancūzijos pakrantėje ir gali pasigirti išskirtinai puikiu klimatu.
Miestas turi kalvų šiaurinėje dalyje, kurie saugo Nicą nuo šaltų vėjo gūsių. Šiame mieste nuolatos gali užklupti lietus, tačiau jis būna staigus ir trumpas.

Lankytinos vietos

Nicos senamiestis – Vieux Nice. Siauros vingrios senamiesčio gatvelės – tai tikroji senoji Nica. Senamiestyje ne tik apstu senovinių namų, bet ir įspūdingų architektūros šedevrų, tokių kaip Chapelle de la Miséricorde – įspūdinga baroko stiliaus bažnyčia.

Bene žymiausia Nicos gatvė – Promenade des Anglais – driekiasi keletą kilometrų pakrante nuo senamiesčio iki pat oro uosto. Iš vienos pusės ši gatvė tarsi sveikinasi su jūra, o tiksliau – Angelų įlanka. Kitą jos pusę įrėmina viešbučių, restoranų, kavinių virtinė, išsirikiavusi greta judriosios promenados.

Šv.Mykolo rusų soboras. Šis stačiatikių soboras, Eglise Russe, yra vienas iš labiausiai išsiskiriančių statinių Nicoje. Tai rusų aristokratų, kurie kurortą pamėgo 19 amžiaus pabaigoje, palikimas.

Cours Saleya. Bene žymiausias Nicos turgus, Cours Saleya, ankstyvą rytmetį prisipildo kvapų, garsų ir spalvų. Čia pūpso kruopščiai išdėliotos šviežios daržovės, skintos gėlės ir kitos gėrybės.

MAMAC – modernaus iš šiuolaikinio meno muziejus. Šiame muziejuje eksponuojami prancūzų ir amerikiečių avangardinio meno atstovų kūriniai, daugiausia 6-ojo dešimtmečio darbai.

Matisse muziejus. Šis muziejus, kuriame eksponuojami Henri Matisse darbai, įsikūręs 17-ojo amžiaus genujiečių stiliaus viloje. Spalvingais paveikslais pagarsėjęs tapytojas ypatingai mėgo pietų Prancūzijos regioną, o taip pat ir Nicą.

Nicos kalnuose, Cimiez priemestyje stūkso vis dar veikiantis vienuolynas, įkurtas 9 amžiuje. Šalia romėniškų griuvėsių įsikūrusiame vienuolyne yra senovinė bažnyčia ir muziejus, kuriame saugomi įvairūs 15-18 amžiaus meno kūriniai ir dokumentai. Pro vienuolyno langus atsiveria panoraminis Nicos vaizdas, o aplink pastatą plyti puikūs sodai bei kapinės, kuriose palaidotas Henri Matisse.

Massena aikštė yra ne tik kultūrinis Nicos centras, bet ir didžiausia miesto aikštė, pagrindinė gyventojų ir turistų susibūrimo bei įvairių renginių vieta. Aikštė yra apsupta 17 – ojo amžiaus architektūros ir jungia senamiestį su komerciniu miesto rajonu. Po to, kai buvo atkurta tramvajaus transporto sistema, aikštė buvo paskirta tik pėstiesiems. Pagrindinis gražiosios aikštės akcentas – didelis fontanas, kurio viduryje stovi didinga Apolono skulptūra.

Pilies kalnas – viena lankomiausių turistinių vietų visame Nicos mieste. Kadaise čia stovėjo didinga pilis, apie kurią primena likę griuvėsiai. Dabar kalnas yra paverstas vaizdingu parku, iš kurio atsiveria nuostabus žemiau esančio senamiesčio ir kranto vaizdas.

Svarbiausi vasaros renginiai Nicoje
Nicoje visais metų laikais vyksta įvairiausi renginiai, o ypatingai vasarą. Keletas didžiausių ir svarbiausių:

  • Fête de la Musique – tautinės muzikos festivalis, vykstantis birželio antrojoje pusėje.
  • Nice en Roller – riedučių festivalis, pripildantis Nicos gatves įvairaus amžiaus riedutininkų ir rengiamas birželio viduryje.
  • Fête de la Mer – tai tradicinė Žvejų šventė, rengiama birželio pabaigoje.
  • Fête du Château – moderniosios muzikos festivalis, vykstantis birželio pabaigoje.
  • Nicos džiazo festivalis rengiamas liepos mėnesį.
  • Les Nuits Musicales de Nice – kamerinės muzikos festivalis, vykstantis rugpjūtį.
  • Uosto šventė – Nicos uoste vykstanti tradicinė maisto šventė (rugpjūčio vidurys).