Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

MILANAS

Milanas – Lombardijos regiono sostinė ir antras pagal dydį Italijos miestas. Italijos Lombardijos regionas yra turtingiausias ir tankiausiai gyvenamas šalyje. Pačiame mieste gyvena apie 1,3 mln. gyventojų. Čia puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra garantuoja gerus įspūdžius. Milane pilna įvairiausių muziejų, pilių. Taip pat dauguma šį miestą žino, kaip mados sostinę. Miesto pavadinimas kilęs iš Mid-lan, kurie reiškia lygumos vidurį. Milanas pakankamai gerai išsidėstęs. Nesvarbu į kurį oro uostą skrendate, pakankamai patogu pasiekti miesto centrą.

 

Įdomūs faktai apie Milaną :

  • Milano miestas turi 4 pagal dydį pasaulyje stovinčią katedrą „Duomo di Milano“
  • Milanas turi daugiausiai dangoraižių visoje Italijoje
  • Kai Milaną valdė austrai, miestas tapo pasaulio operos sostine. Čia savo tris pjemjeras atliko net pats Mocartas. Dar ir šiandien Teatro Regio Ducal vyksta pasaulinio lygio operos.
  • Milano tramvajų tinklas yra vienas pažangiausių Vakarų Europoje.
  • Būtent milaniečiams kilo idėja aperityvui – tai dienos laikas, kuomet Milano barai ir kavinės siūlo visiems sustoti ir valandėlei pasimėgauti kava ar kitu užkandžiu. Tai vyksta kasdien 19.00-21.00 val.

Orai Milane. Kada keliauti?

Milanas šiandien tai įspūdingas ir didingas regionas. Geriausias oras kada galima pamatyti pasakišką Milano grožį yra pavasarį, balandžio – gegužės mėnesiais. Tada galėsite pasivaikščioti siauromis Milano gatvelėmis ir grožėtis nuostabiais Milano statiniais. Bet privalu žinoti, kad ruduo Milane trunka nuo spalio iki lapkričio mėnesio.

Transportas

Milano Bergamo (Orio al Serio) oro uostą iš Vilniaus galima pasiekti bendrovių „Ryanair“ ir „Wizzair“ tiesioginiais skrydžiais. Autobusų kompanija „Orioshuttle“ veža keleivius į Milano centrinę traukinių stotį, nuo kurios miesto centras – labai arti.

Ką pamatyti Milano regione?

Milano katedra – Turistai kurie neapsilankys miesto centre bus tasi nepabuvoja gražiausiame Milano kampelyje. Miesto centrą sudaro Katedros aikštė ir ovalo formos viduramžių senamiestis su žiediniu gatvių tinklu. Gotikinio stiliaus marmūrinė katedra tai Milano vizitinė kortelė, o taip pat ir puikus apžvalgos taškas.

La Scala – yra vienas garsiausių, prestižiškiausių pasaulio operos teatrų. Įkurtas Milane, Italijoje 1778 m. Teatras pastatytas Santa Maria della Scala bažnyčios vietoje. Teatre kuriame statomos kamerinės operos. Ten pat veikia teatro muziejus.

Viktoro Emanuelio II galerija. Šalia katedros aikštės esanti Viktoro Emanuelio II galerija tai viena iš tų vietų dėl kurių Milanas yra vadinamas mados sostine. Jei norite papildyti savo spinta prabangiais drabužiais – nepraeikite pro šalį.

Sforcų pilis. Architektūrinį ansamblį sudaro rūmai, juosiami sienos su kampiniais bokštais, pagrindiniai vartai, vidaus kiemeliai. Tai viena prašmatniausių Italijos pilių. Taip pat čia galima pamatyti paskutinį nebaigtą Mikelandželo kūrinį – Pieta Rondonini.

Breros rūmai – Turistams besidomintiems menu būtina apsilankyti meno muziejuje Milane, turinčiame nacionalinio Italijos muziejaus statusą. Tai vienas iš didžiausių Italijos meno muziejų.

San Siro stadionas. AC Milan ir Milano Inter futbolo komandų stadionas. Vienas didžiausių stadionų pasaulyje talpinantis 85 tūkstančius žiūrovų. Galima dalyvauti ekskursijoje, kurios metu pažinsite stadiono ir Milano futbolo komandų istorija, pamatysite tribūnas ir stadiono muziejų. Nesunkiai rasite gidą kalbantį anglų arba rusų kalbomis.

Santa Maria delle Grazie bažnyčia ir konventas. Lankytojų minias į šią bažnyčią traukia žymioji Leonardo da Vinčio freska „Paskutinė vakarienė”. Įėjimas į bažnyčią yra nemokamas, tačiau dalis kurioje yra žymioji freska yra prieinama tik įsigijus bilietą už 6,5€. Norint pamatyti freską vasaros sezono metu rezervuoti ekskursiją reikia prieš 3-4 dienas.

Brera rajonas – menininkų ir bohemos susirinkimų vieta. Žavingos gatvelės, jaukios kavinės ir restoranai, miniatiūrinės galerijos ir gausybė antikvariatų. Čia taip par rasite Pinakoteka Brera muziejų su garsių Italų meninikų darbais.

Piazza Mercanti – kadaise svarbiausia miesto vieta, turgavietė kurioje galima buvo nusipirkti viską.

Galleria Vittorio Emanuele II – tai dengtas prabangių parduotuvių pasažas, puoštas stikliniu kupolu, mozaikomis bei skulptūromis. Čia galima apsipirkti, pasėdėti kavinukėse ar tiesiog pasivaikščioti.

Leonardo da Vinci mokslo ir technikos muziejus – tai didžiausias Italijos mokslo ir technologijos muziejus, įsikūręs XVI a. vienuolyne. Šiame muziejuje ne tik pamatysite eksponuojamas kolekcijas, bet ir pabuvosite interaktyviuose laboratorijose ir dar daug daugiau.

Maistas

Kainos Milano centro restoranuose, kurių čia išties gausu, – labai aukštos, tačiau čia taip pat netrūksta mažyčių kavinukių, užeigų ar picerijų. Išalkus po pasivaikščiojimo Milane, rekomenduojame paragauti itališkų bandelių su įvairiausiais įdarais, kurios čia vadinamos panzerotti. Kulinarijos ir skonių pasaulyje Milanas tikrai išsiskiria visos Italijos fone. Iš tiesų jam kur kas mažiau nei kitiems Italijos miestams būdingi tradiciniai picos ir makaronų patiekalai.