Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

MADRIDAS

Madridas – tai plakanti Ispanijos širdis, į kurią kasmet suplūsta milijonai turistų. Sostinė garsi ne tik savo unikalia architektūra, bet ir kasmet vykstančiais renginiais, festivaliais ir koncertais. Ne veltui Madridas vadinamas labai gyvybingu ir spalvotu miestu. Čia gausu kavinių, parduotuvių, teatrų ir barų. Kiekvienas atvykęs į šį miestą suras savo širdžiai mielą ir jaukų kampelį. Nuo 2015 m. pavasario Madridą galime pasiekti lėktuvu tiesioginiais reisais iš Vilniaus.

Madridas – vienas labiausiai turistų lankomų miestų Europoje. Nei jūros, nei smėlio paplūdimių čia nerasi, tačiau Madride yra daugybė muziejų, lankytinų objektų, nuolatos verda naktinis gyvenimas. Tai yra tobula kryptis tiems, kurie nori susipažinti su turtinga miesto kultūra, pajausti ispaniško gyvenimo ritmą. Meno mėgėjams Ispanijos sostinė – tikras rojus. Kvapą gniaužiantys architektūriniai stebuklai, prabanga tviskantis rūmų interjerai, gausybė pasaulinio garso dailininkų, skulptorių ir kitų menininkų darbų ekspozicijų. Miestas taip pat yra šauni vieta pasivaikščiojimams po įvairius parkus ir aikštes, kuriose galima pasižvalgyti į parduotuves, paskanauti maisto ir gėrimų baruose, kavinėse ir restoranuose. Galiausiai, Madridas yra puiki kryptis sporto aistruoliams. Mieste yra ne vienas pasaulinio lygio krepšinio, futbolo klubas, kurių žymiausias, be abejo, yra karališkasis Madrido Real. Jei tau patinka ispaniškas temperamentas ir turtinga miesto kultūra – neabejok, Madridas – Tavo kryptis!

Lankytinos vietos

Prado muziejus – tai vienas žymiausių Madrido muziejų, kuriame eksponuojami garsiausi bei žinomiausi ispanų ir kitų šalių menininkų kūriniai.

Karalienės Sofijos meno centras – tai populiarus muziejus, kuriame eksponuojama daugybė žymių menininkų kūrinių, pvz., Pablo Picasso, Salvadoro Dali. Kolekcijas sudaro XIX a., XX a., ir šiuolaikinio meno eksponatai. Žymiausias ir vertingiausias muziejaus paveiklas – P. Picasso „Gernika“.

Taurino muziejus. Muziejaus ekspozicijos skirtos susipažinti su bulių kautynėmis. Čia galima pamatyti matadorų aprangą, bulių galvų iškamšas, koridos reikmenų, relikvijų, bulių kautynių fotografijų bei piešinių.

El Rastro blusų turgus – tai didžiausias turgus Madride po atviru dangumi. Jame yra daugiau nei 3500 prekystalių. Pardavėjai siūlo suvenyrus, antikvarinius daiktus bei naujus rūbus, juvelyrikos dirbinius ir kt. Turgus dirba tik sekmadieniais.

Madrido Karališkieji Rūmai – tai didžiausi rūmai Europoje, kuriuose yra 2800 kambarių. Rūmuose sukaupta daug žymių menininkų dirbinių. Rūmus supa įspūdingi sodai su daugybe skulptūrų, vaizduojančių žymius žmones ir mitologines būtybes. Tai oficiali karališkosios šeimos rezidencija, tačiau karalius čia negyvena. Dabar rūmai naudojami tik valstybinėms ceremonijoms.

Plaza Mayor aikštė – tai pagrindinė, viena žymiausių aikščių Madride, kurioje vykdavo viešos egzekucijos, bulių kautynės, šventės bei karališkosios ceremonijos. Ši aikštė yra istorinis Madrido miesto centras.

Gran Via gatvė – garsiausia miesto gatvė, kurioje gausu parduotuvių ir restoranų, architektūros, teatrų, viešbučių, ofisų, bankų, naktinių klubų ir barų. Į šią gatvę visi skuba apsipirkti. Šioje gatvėje buvo filmuojama daug filmų. Pats svarbiausias Grand Via gatvės niuansas – architektūra, kuri yra išskirtinė tuo, kad ant daugumos pastatų stogų yra didžiulės statulos.

Retiro parkas – šis parkas nėra labai didelis, tačiau vienas įspūdingiausių visame Madride. Parke pastatyta daug skulptūrų, paminklų, yra ežeras. Vasarą čia vyksta nemokami koncertai. Kadaise parkas priklausė karališkajai šeimai ir buvo jų poilsio vieta. O dabar ši vieta tapo šeimų poilsio, pasivaikščiojimų vieta.

Saulės vartai – tai aikštė, kurios krašte yra miesto vartai, papuošti saulės atvaizdu. Šioje aikštėje yra ir laikrodžio bokštas bei trys skulptūros: Meška, valganti vaisius nuo medžio, Mariblankos statulos reprodukcija ir Karaliaus Karloso III skulptūra. Šioje aikštėje gausu parduotuvių, barų ir restoranų. Daugybėje parduotuvių galima įsigyti suvenyrų, susijusių su šios aikštės istorija ir tradicijomis.

Ispanijos aikštė įsikūrusi vienos judriausių Madrido gatvių pabaigoje. Aikštėje yra didelis fontanas ir garsioji, pati žymiausia aikštėje, statula, skirta pagerbti rašytoją Migelį Servantesą.

Debod šventykla (Templo de Debod) – tai egiptiečių šventykla, skirta dievui Amonui ir deivei Izidei, kuri yra Cuartel de la Montana parke. Šis istorinis paminklas, kuriam jau daugiau nei 2000 metų, anksčiau stovėjo Nilo pakrantėje, bet iškilus grėsmei dėl užtvankos statybų, UNESCO nusprendė perkelti šventyklą į saugią vietą. Todėl, siekiant išsaugoti istorinį palikimą, ši šventykla buvo atgabenta iš Egipto į Ispaniją, Madridą.

Transportas

Kaip ir pridera sostinei, Madridas pasižymi gerai išvystyta viešojo transporto sistema. Keliauti galima metro, autobusais ar vietiniais traukiniais, kurie jungia miesto centrą su priemiesčiais. Kelionė bus greita, saugi, patogi ir, svarbiausia, nebrangi: viešojo transporto bilietas kainuoja apie 1,50 €. Taip pat yra galimybė pirkti daugkartinio naudojimo bilietus, galiojančius tiek autobusams, tiek ir metro. Taip pat yra galimybė įsigyti specialius bilietus, kuriais bus galima naudotis neribotai 1, 2, 3, 5 arba 7 dienas. Jei mėgsti naktinį gyvenimą, naudinga žinoti, kad Madridas turi naktinių autobusų sistemą. Autobusai kursuoja nuo 23:45 val. iki 6:00 val. ryto (kas 15-30 minučių).

Maistas

Kaip visada, norintys sutaupyti, vietoje kavinių ir restoranų turėtų rinktis parduotuves ir valgius gamintis patys, tačiau kainos Madride nėra „žvėriškos“, tad galima sau leisti ir vieną kitą vakarienę ar pietus vienoje iš maitinimo įstaigų. Pavalgyti nebrangioje vietoje asmeniui kainuotų apie 8-12 eurų, dviese papietauti vidutiniškame restorane (du patiekalai ir desertas) kainuotų apie 40 eurų.

Madride labai populiaru valgyti įvairių lengvus užkandžius, vadinamų „tapas“. Galima keliauti iš vieno baro į kitą ir ten paragauti daugybę skirtingų užkandžių, o specifiniai Ispanijos sostinės valgiai yra įvairios tirštos sriubos ir troškiniai.