Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

DUBLINAS

Dublinas – ne tik emigrantų, bet ir turistų lankomas miestas Airijoje, esantis už 2000 kilometrų nuo Lietuvos. Miestas dydžiu labai panašus į Vilnių, tiesa, nemaža dalis jame dirbančiųjų gyvena priemiesčiuose.

Tai labai jaukus Europos miestas, kurio dvasią nuspalvina gatvės muzikantų šurmulys, gyvybingi pub‘ai, siūlantys šviežiausią ir patį tikriausią „Guiness“, nuolat žaliuojantys parkai, mielos suvenyrų parduotuvėlės, kuriuose visada groja linksma ir tradicinė airiška muzika. Čia gimė rašytojas Oscar Wilde, susiformavo grupė U2, kuri padovanojo pasauliui ne vieną gražią dainą.

Mieste gyvena daug įvairių tautų atstovų, tačiau airišką dvasią taip pat galima pajusti. Tereikia išsiruošti į miesto centrą pasivaikščioti po Grafton Street ar Temple Bar, ir tikrai pasisemsite tikrų airiškų įspūdžių.

Klimatas

Dubline vyrauja švelnus jūrinis klimatas. Temperatūra vasarą svyruoja nuo 10 iki 20 laipsnių šilumos, žiemą – nuo kelių laipsnių žemiau nulio iki 10 laipsnių šilumos. Metinis kritulių kiekis truputį didesnis nei Vilniuje, tik Dubline lyja nestipriai, bet dažnai.

Atvykimas

Nuo oro uosto iki miesto centro apie 10 kilometrų. Per dieną pro Dublino oro uostą pravažiuoja apie 700 autobusų, taip kad pasiekti miestą problemų nekyla. Į centrą pavyzdžiui veža 16a autobusas, kelionės kaina juo – apie 6 eurai. Verta apsvarstyti galimybę miestą pasiekti tiesiog pėsčiomis.

Mieste išvystytas viešojo transporto tinklas. Populiariausia važinėti autobusais, nusipirkus dieninį bilietą. Labiau pietvakarinėje miesto dalyje ir centre kursuoja tramvajai, o kai reikia įveikti didesnius atstumus, geriausia sėsti į vadinamuosius DART‘us – miesto traukinius.

Miegas

Geriausia rinktis viešbutį ar hostelį, esantį miesto centre ar šalia jo. Pigiausiame hostelyje Dubline naktis kainuoja nuo 20 eurų.

Maistas

Dubline airiška virtuvė nėra populiariausia. Kaip ir daugumoje Europos miestų, čia galima rasti kiniečių, indų, turkų, italų bei kitų tautų restoranų, tačiau Dublinas garsėja savo pub‘ais, kuriuose galėsite išragauti pačių įvairiausių alaus rūšių. Vienas geresnių – per 5 aukštus besidriekiantis The Porterhouse Temple Bar (16 – 18 Parliament Street, Dublin 2). Čia rasite daugybę alaus rūšių, dažnai groja tradicinė airių muzika, taip pat galima užsisakyti tipiškų pub‘ų valgių kaip Fish&Chips ar Buffalo Wings.

Lankytinos vietos

Trinity College – tai keturių šimtų metų senumo mokymo įstaiga. Pastatas – gana didelis, turi vidinį kiemą, kuriame visada pilna turistų. Už 9 eurus galima nueiti pasižiūrėti apie 1200 metų senumo knygos Book Of Kells, kurią parašė ir iliustravo keltų vienuoliai. Tačiau turbūt didesnį įspūdį už knygą paliks antrame aukšte esanti senoviška didžiulė biblioteka.

St. Stephen‘s Green – didžiausias bei gražiausias Dublino parkas, į kurį tikrai verta nueiti ir pasigrožėti žaluma bei margomis gėlėmis. Šalia parko yra viena žinomiausių Grafton Street, kurioje visada pamatysite ir išgirsite grojančius gatvės muzikantus. Šioje gatvėje yra ir ikoniška tapusi Bewley‘s Cafe, kurioje galima paragauti geriausios airiškos arbatos ir kavos.

Temple Bar – tai pub‘ų, įvairių renginių, pasilinksminimo, mažų vintage parduotuvėlių ir gatvės muzikantų susirinkimo vieta. Čia rasite žinomiausius airiškus pub‘us kaip Gogartys, Temple Bar Pub, taip pat Hard Rock Cafe. Kiekvieną savaitę kas šeštadienį nuo 10 iki 16.30 val. Temple Bar‘e vyksta turgelis, kur rasite šviežio maisto iš ūkininkų, meno dirbinių, knygų bei muzikinių plokštelių.

Guiness Storehouse – daugiausiai lankytojų sulaukiantis Dublino objektas. Čia susipažinsite, kaip gaminamas vienas žinomiausių ne tik Airijoje, bet ir visame pasaulyje Guiness alus.

Šv. Patriko katedra. XIII a. pabaigoje pastatyta angliškosios gotikos stiliaus katedra yra didžiausia bažnyčia Airijoje. Šv. Patriko katedra stovi prie šventojo šaltinio, kuriame, kaip tikima, pats šventasis Patrikas V amžiuje krikštijo pagonis.

Nacionalinėje galerijoje eksponuojami daugiausia Airijos menininkų darbai, tačiau nemažai vietos skiriama ir kitų Europos kūrėjų meno kolekcijoms. Yra ir nemažai pasaulinio garso menininkų, pavyzdžiui, El Greko, Pikaso, Monė, Gojos, darbų.

Dublino pilis. Dabartiniai Dublino pilies bokštai iškilo XVII a., kuomet gaisras nuniokojo anksčiau čia buvusią tvirtovę. Iš senosios tvirtovės likęs tik Įrašų bokštas (Record Tower). Dublino pilį sudaro Aukštutiniai ir Žemutiniai rūmai, kuriuose galima aplankyti paveikslų galeriją, valstybinius apartamentus, ištaigingas Šv. Patriko ir Šokių menes, sosto salę, Karališkąją koplyčią, požemius, kuriuose išlikę kadaise čia buvusios vikingų tvirtovės liekanų.

Fenikso parkas. Didžiausias Europoje miesto parkas, Phoenix Park, įsikūręs Dubline. XVII a. įkurtame parke galima aplankyti Dublino zoologijos sodą, pamatyti Fenikso koloną, Velingtono obeliską, Popiežiaus kryžių, Airijos prezidento rezidenciją ir daug kitų įdomybių.

Kilmainham Gaol. Tai – bene žymiausias Airijos kalėjimas, tapęs airių tautos kovos už nepriklausomybę simboliu, mat čia kalėjo žymiausi Airijos sukilėliai. XVIII a. pabaigoje pastatytame kalėjime rengiamos ekskursijos, supažindinančios su žiauria anų laikų realybe bei šiurpia kalėjimo įranga.

Nuostabi mokslo galerija, kurioje galėsite pažinti išradimus ne tik teoriškai, bet ir praktiškai prie jų prisiliesti. Šis muziejus sudarytas iš dviejų dalių. Visų pirma čia aiškinami mokslo faktai, o antra – bandoma parodyti, kaip šie faktai pritaikomi realiame gyvenime.