Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

BRIUSELIS

Briuselio pavadinimas kildinamas iš senovės olandų kalbos žodžio Broeksel, kuris išvertus į lietuvių kalbą reiškia „namai pelkėje“. Oficialia Briuselio įkūrimo data laikomi 979 metai, kuomet čia buvo pastatyta pirmoji tvirtovė.

Šiandien mieste gyvena apie 1 mln. gyventojų, o metropoliniame regione – dvigubai tiek. Belgijos sostinė istoriškai tarsi padalinta į dvi dalis: Žemutinį ir Aukštutinį miestą. Žemutiniame mieste nuo seno gyveno darbininkai bei imigrantai. Aukštutiniame mieste, kurį buvo pamėgusi aristokratija, dabar yra įsikūrę daugybė Europos Sąjungos institucijų, jų tarpe ir viena iš Europos Parlamento būstinių.

Transportas

Pagrindinis viešasis transportas – traukiniai, autobusai, didesniuose miestuose kursuoja tramvajai ir metro. Pirmasis traukinys išvyksta 5:00 val. o vėliausias – 24:00 val. Šarlerua oro uostas nutolęs apie 55 km nuo miesto centro. Greičiausias būdas pasiekti Briuselio širdį autobusu, kuris reguliariai kursuoja nuo oro uosto. Reikėtų paminėti, kad skrydžiams į Briuselį labai dažnai pasitaiko itin patrauklios kainos.

Praktiniai patarimai

  • Belgijoje egzistuoja trys bendruomenės: flamandų, prancūzų bei vokiečių.
  • Nerūkyk restoranuose ir kavinėse (draudimas įsigaliojo nuo 2011-07-01)
  • Važiuodamas dviračiu, važiuok gatve, ne šaligatviu.
  • Nepamiršk įsimesti į lagaminą skėčio! Prireiks!
  • Paragauk skrudintų bulvyčių bei išbandyk vietinį alų!

Maistas

Maisto kainos kavinėse ir restoranuose gana aukštos. Už pietus ar vakarienę teks pakloti mažiausiai keliasdešimt eurų. Šiek tiek pigiau valgyti turkų ar italų užeigose.
Tiek Briuselyje, tiek visoje Belgijoje ypač populiarus patiekalas moules-frites – tai moliuskai, patiekiami su fri bulvytėmis.
Belgija taip pat labai garsi savo skaniu bei geros kokybės šokoladu: jo rasite tiek didžiuosiuose prekybos centruose, tiek mielose ir firminėse miesto centre esančiose parduotuvėlėse.

Lankytinos vietos Briuselyje

Didžioji aikštė – tai įspūdinga pagrindinė Briuselio aikštė, įrašyta į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Netoli jos susitelkę svarbiausios Briuselio lankytinos vietos.

Besišlapinančio berniuko skulptūra – tai turbūt garsiausias Briuselio pilietis. Kitų šalių lyderiai, atvykę pasisvečiuoti į Briuselį, dovanoja berniukui savo šalies tradicinius kostiumus.

Briuselio Karališkieji rūmai – tai neoklasikinio stiliaus pastatas, kuris yra oficiali karališkosios šeimos atstovų būstinė. Rūmai įsikūrę Place des Palais aikštėje ir yra vienas gražiausių statinių šioje miesto dalyje.

Cathedrale Sts-Michel et Gudule – tai viena svarbiausių Belgijos šventovių. XIII a. bažnyčios architektūra buvo pakeista į gotikinį stilių.

Mini Europos parkas (Bruparck) – tai netoli Belgijos sostinės įsikūręs parkas, kuriame 1:25 sumažintu mastelio santykiu atvaizduoti Europos pastatai. Vienas populiariausių parko objektų – metalinė konstrukcija Atomium, kuri vaizduoja 165 mlrd. kartų padidintą geležies atomą.

Parlamento kvartalas – čia susitelkęs modernių pastatų kompleksas. Prašmatnus stiklinis parlamento pastatas dar kartais vadinamas „Dievo užgaida“.
Parlamentą galite aplankyti plenarinių sesijų metu. Tačiau savo vizitu vertėtų pasirūpinti iš anksto.

Kakavos ir šokolado muziejus – visai netoli Grand Place aikštės esantį muziejų tiesiog privaloma aplankyti belgiško šokolado gerbėjams. Čia susipažinsite su seniausiomis šokoladą auginusiomis actekų ir majų civilizacijomis, šalimis, kuriose dabar išauginama daugiausiai bei geriausios kakavos bei kaip Europa panaudojo šią gėrybę tam, kad visi galėtumėme mėgautis gardaus skonio šokolado plytele. Muziejuje šokolado meistras pademonstruos, kaip gaminamas praline – tirštai kietas šokoladinis užpilas.

Komiksų muziejus – tai smurfų, tintinų ir kitų išgalvotų komiksų veikėjų šalis, kurioje susipažinsite su bendra komiksų istorija. Bilietų kaina: saugusiajam – 8 eurai, vaikams nuo 12 iki 18 m. – 6 eurai, vaikams iki 12 m. – 3 eurai.

Miesto muziejus – šalia Grand Place aikštės esančiame muziejuje eksponuojami visi besišlapinančio berniuko skulptūros dėvėti kostiumai. Čia taip pat susipažinsite su Briuselio istorija.

Penkiasdešimtmečio parkas. Parko apsupti rūmai buvo pastatyti siekiant įamžinti Belgijos nepriklausomybės 50 metų jubiliejų. Rūmus sudaro Triumfo arka bei du parodų paviljonai. Iki 1935 m. rūmuose vykdavo prekybos mugės, o dabar čia veikia muziejai.

Place du Grand Sablon. Ši aikštė yra prabangi ir graži vieta, kurioje daug kavinių, restoranų ir antikvaro parduotuvių. Aikštės įžymybė – Notre-Dame du Sablon bažnyčia, išsiskirianti vitražiniais langais.

Karališkasis dailės muziejus – čia galima pasigrožėti tiek senoviniais, tiek moderniais paveikslais. Čia išvysite ir tokių dailininkų kaip Rubenso ar Brueghel darbus.