Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Barselona

Barselona – miestas, pasižymintis išskirtine architektūra ir įdomiomis lankytinomis vietovėmis. Barselonos įžymios vietos pranoksta pačios save ir kviečia tūkstančius turistų ne tik jas pamatyti, bet ir su jomis susipažinti, pažinti jų istoriją. Tai miestas, kuris nepalieka abejingo nei vieno turisto.
Planuojate atostogas, verslo kelionę ar galvojate apie tai, kaip nestandartiškai praleisti savaitgalį? Jums padės pagrindinė, naudinga informacija apie Barseloną.

Įdomūs faktai apie Barseloną:

  • Barselonos miesto įkūrėju yra laikomas mitinis didvyris Heraklis;
  • Barselonoje yra ilgiausias pasaulyje suoliukas, sukurtas Antoni Gaudi;
  • Viena iš įžymiausių Barselonos bažnyčių – Sagrada Familia yra statoma daugiau nei 130 metų.

Barselonos senamiestyje gausu istorinių pastatų, tačiau labiausiai miestą garsina XIX–XX a. sandūroje pastatyti modernizmo stiliaus pastatai. Barselonoje galima pamatyti ir daugybę vieno žymiausio ispanų architekto Antonio Gaudi architektūros šedevrų.

Vaizdingi Barselonos paplūdimiai Viduržemio jūros pakrante nusidriekę beveik 5 km – tai puiki vieta pailsėti su šeima ir praleisti smagias atostogas su draugais. Planuojantiems pažintines keliones, rekomenduojame aplankyti Barselonos apylinkes, garsėjančias įdomiomis istorinėmis vietovėmis.

Lankytinos vietos Barselonoje

Güell parkas – tai sodų ir architektūrinių elementų kompleksas, įsikūręs ant El Carmen kalvos, Gràcia rajone. Tai – Antoni Gaudí darbas, kuris buvo pastatytas tarp 1900 ir 1914 metų. Čia galima pasigrožėti įmantriomis figūromis, mozaikomis, gražia augmenija bei nuostabiai vaizdais. Įėjimas nemokamas.

Sagrada Familia bažnyčia – tai simbolinis Barselonos pastatas, kurį taip pat suprojektavo Antoni Gaudí. Nors vienas bažnyčios šonas yra nebaigtas, tačiau pastatas priklauso UNESCO saugomų objektų sąrašui.

Casa Batlló – tai dar vienas Antoni Gaudí šedevras. Šis namas dažnai vadinamas “Pasaka akmenyje” arba “Žiovulių namu”. Šis pastatas pasižymi tipišku Gaudí stiliumi: mozaikos, įmantrios formos , figūros ir ryškių spalvų detalės. Namu galima pasigrožėti iš išorės, tačiau pastato interjeras taip pat labai įspūdingas.

Pikaso muziejus – čia eksponuojama apie 3500 Pablo Pikaso darbų. Muziejuje susipažinsite su menininko kūrybine raida, pamatysite, kaip keitėsi jo stilius nuo ankstyvųjų dienų iki brandžiojo periodo.

Fundació Joan Miró – tai modernaus meno muziejus, skirtas žymiam Katalonijos menininkui Joan Miró. Ant Montjuїc kalvos įsikūręs muziejus buvo atidarytas 1975 m.

Gotikinis kvartalas – čia įsikūręs Barselonos senamiestis. Siauros gatvelės, gėlėtos palangės bei gotikinė su eklektikos priemaišomis architektūra.

La Rambla – ar dieną, ar naktį ši medžiais apsodinta alėja, plyštanti nuo žmonių masės, viena žinomiausių lankytinų vietų Barselonoje. Čia pamatysite vietinius, turistus, kišenvagius, flamenko šokėjus ar žmonių statulas. Gatvė šurmuliuoja nuo kavinių, pub‘ų, parduotuvėlių bei spaudos kioskų su pasaulio bei vietinėmis naujienomis – ir visa tai suteikia tą tikrąją dvasią, kurią pajusite tik Barselonoje.

Nou Camp – tai vienas didžiausių ir geriausių stadionų pasaulyje, talpinantis apie 100,000 žiūrovų.

Montjuїc – tai kalva Barselonoje, nuo kurios atsiveria patys gražiausi miesto vaizdai. Tai – tarsi oazė, kai norisi atitrūkti nuo miesto šurmulio ir tiesiog pasidaryti pikniką gamtoje ar nusnūsti po medžiu. Čia yra daug muziejų, botanikos sodas, kapinės.

Figueres Dali teatras – muziejus – tai vienas keisčiausių, įdomiausių bei surrealistiškiausių muziejų visame pasaulyje. Figueres miestelis nutolęs apie 60 km nuo Barselonos ir geriausia iki jo važiuoti traukiniu (kelionės trukmė apie 30 – 60 min.). Šelmiškas Dali būdas netoleravo standartų. Mintis apie tvarkingai sukabintus jo darbus baltuose parodų rūmuose šiam menininkui kėlė siaubą. Tad ūsuotasis genijus pasistatydino sau tokią galeriją, kuri, kaip ir Dali paveikslai, atvertų mums mistiškąją pasaulio pusę. Raudonas tvirtovės mūras papuoštas duonos kepalais, pilioriai remia milžiniškus baltus kiaušinius – net muziejaus išorė šokiruoja.

Populiariausi paplūdimiai: Barceloneta, Nova Icaria, Mar Bella ir Bogatell.

Patarimai keliaujantiems

Prieš pradedant pažintines keliones po miestą patariame užsukti į turizmo informacijos centrą, pasiteirauti dominančios informacijos ir paimti miesto planą. Greitai pavargstantys ar nemėgstantys vaikščioti, gali naudotis viešuoju transportu – metro, turistiniu autobusu.  Neužmirškite ir kitų alternatyvių keliavimo po miestą būdų – dviračio, motorolerio, segvėjaus ir kt. Mieste pakankamai paprasta keliauti ir pėsčiomis, priklauso kokius objektus pasirinkote pamatyti.

Barselonoje neturėtų būti sunku susikalbėti angliškai, tai tarptautinis miestas, todėl jo gyventojai jau pripratę prie turistų srautų. Visada prižiūrėkite savo daiktus, ypač esant sausakimšose vietose – autobuse, metro, turistinėse vietose. Vietiniai gyventojau jau seniai pripratę prie kasmet apsilankančių turistų, todėl jeigu pasimetėte ar nežinote kur yra vienas ar kitas objektas, nebijokite užkalbinti praeivių.

Orai Barselonoje

Barselonoje orai – tikra palaima kiekvienam. Net ir žiemos metu šiame mieste yra pakankamai šilta, todėl veiklos taip pat netrūksta. Barselonoje, kaip ir daugumoje kitų Ispanijos vietų, yra viduržemio jūros klimatas, pasižymintis karštomis, vasaromis ir švelniomis žiemomis. Pats populiariausias laikas aplankyti Barseloną yra vasaros sezonas, trunkantis nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Šiuo metu galite tikėtis karšto oro ir daug saulėtų dienų, kurios leidžia mėgautis ne tik saulės voniomis, bet ir su nuotaika pažinti Ispanijos modernią, gotikinę ir mistišką architektūrą, pasidžiaugti nesuskaičiuojama gausa įvairių parkų. Taip pat pajausti Ispanijos dvasią vakarėliuose ir festivaliuose, kurių čia būna itin daug, nes ispanai mėgsta gyventi linksmai.