Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Tenerifė

Tenerifė- didžiausia iš Kanarų salų. Jos forma primena trikampį, kurio stačios sienos kyla į debesų užklotą viršūnę, dalijančią salą į dvi klimato zonas – drėgną su gausia augmenija šiaurėje ir saulėtą bei sausą pietvakariuose. Įspūdingas pakrantės uolas, snieguotas kalnų viršūnes keičia juodo ir geltono smėlio paplūdimiai, o vulkano lavos „mėnulio peizažą“ – vešliai apaugusios kalvos. Ši vietovė – lyg mįslingas, magiškas rojus, viliojantis keliautojus iš įvairiausių kraštų.

Tenerifė garsėja nuostabiais gamtos kūriniais, vienas iš jų – Teidės ugnikalnis, stūksantis salos centre. Šis ugnikalnis ne tik aukščiausia Ispanijos viršūnė, bet ir aukščiausias kalnas Atlanto vandenyne, kuris dalija salą į dvi klimato zonas – drėgną, su gausia augalija šiaurėje, ir saulėtą bei sausą pietvakariuose. Kadangi pietinėje dalyje šilčiau, čia ir įsikūrę didieji salos kurortai, kur atsiveria patys gražiausi vaizdai, driekiasi patys nuostabiausi paplūdimiai ir matyti ugnikalnio peizažai.

Ką verta aplankyti Tenerifėje

Bene lankomiausia Tenerifės vieta – Loro parkas, įkurtas salos šiaurėje esančiame Puerto de la Kruso kurorte. Šis parkas yra gavęs daugybę tarptautinių apdovanojimų, ir ne be reikalo – beveik visi ten prižiūrimi gyvūnai išgelbėti iš piktavalių rankų, atgabenti iš cirkų arba atstumi savo gentainių. Taip pat parkas dažnai vadinamas papūgų parku, nes jame randama daugiausia šių spalvingų paukščių rūšių pasaulyje. Parke yra ir ryklių akvariumas, kuriame gyvena apie 15 000 jūrų gyvūnų ir apie 40 rūšių koralų. Parke yra įkurdinti ir pingvinai, delfinai, jūrų liūtai, vyksta vieninteliai Europoje Floridos orkų pasirodymai. Nepamiršk pasiimti fotoaparato!

Teidės ugnikalnis (3718 m aukščio ir 20 km skersmens) daugeliui plaukiojančių jūroje buvo tarsi kelrodis švyturys. Kadaise ugnikalnis siekė 5000 m aukštį. Teidės parko teritorija paskelbta nacionaliniu parku. Sakoma, prieš 200 metų gamtininkas Aleksandras fon Humboltas iki Teidės viršūnės kilo 29 valandas. Dabar turistai į 3555 m aukštį funikulieriumi gali pakilti per 10 minučių. Likusius 163 galima įveikti pėsčiomis. Nuostabu tai, kad saulėtą dieną nuo Teidės ugnikalnio viršaus matyti Kanarų salos. Nepamiršk patogios avalynės!

Kita turistų labai mėgiama vieta – Gvimaro piramidės. Šios piramidės, manoma, buvo pastatytos ritualinėms apeigoms ir labai primena kitų civilizacijų – Meksikos ar Peru – piramides. Tikslus jų amžius net nenustatytas. Mokslininkai išsiaiškino, kad piramidės sukonstruotos iš sustingusios lavos akmenų, o šalia jų rastos archeologinės iškasenos turi Pietų Amerikos kultūrai būdingų bruožų.

Negalima nepaminėti, kad  Tenerifės pietuose, šalia Los Kristianoso kurorto stūksančiuose kalnuose, 1995 metais buvo įkurtas Džiunglių parkas. Čia apsodintas nuostabus egzotinių augalų sodas, šniokščia kriokliai, vaikštinėja liūtai, begemotai, orangutangai ir t.t. Tai vienintelė pasaulyje vieta, kur vyksta dresuotų plėšriųjų paukščių (erelių) pasirodymai.  Ten ir pats gali pasijusti kaip tikras džiunglių gyventojas!

Ekskursiją į Lą Gomeros salą – tai puiki galimybė susipažinti su žaliausia salyno sala, kurioje, pries išplaukdamas į Ameriką, buvo sustojęs Kristupas Kolumbas.  Salą galima pasiekti keltu/keltu. La Gomeroje verta aplankyti sostinę San Sebastianą ir pasivaikščioti po UNESCO saugomą Garačonajaus nacionalinį parką. Čia taip pat nepamiršk fotoaparato, patogių rūbų bei avalynės.

Karnavalas Tenerifėje – pati populiariausia salos šventė. Kanarų salose būtina pamatyti karnavalą, kuris rengiamas vasario mėnesį ir tęsiasi iki kovo vidurio. Tai pati populiariausia šventė Kanarų salose, jungianti venecijietiško karnavalo puošnumą bei braziliško karnavalo aistringumą. Karnavalo iškilmėse, trunkančiose visą vasario mėnesį, dalyvauja tiek suaugę, tiek mažieji salyno gyventojai. Pasiruošimas šiam karnavalui vietiniams gyventojams užima pakankamai daug laiko. Iškart paskelbus būsimą karnavalo temą (ja paprastai tampa žymus istorinis įvykis) Kanarų salos gyventojai pradeda kurti naujus karnavalinius kostiumus, repetuoja muzikinius ir teatrinius pasirodymus, taip ruošdamiesi nustebinti aplinkinius. Prasidėjus iškilmėms Salos miestų gatvės ir aikštės pasipuošia šventiniais atributais ir prisipildo nesulaikomų linksmybių, kurios nepalieka nuošalyje nė vieno iš dalyvių. Karnavalas pradedamas suaugusiųjų ir vaikų šventės karalienės bei jos palydos rinkimais, po kurių praeina pirmasis paradas, skelbiantis iškilmių pradžią. Po to ištisomis savaitėmis vyksta daugybė kostiuminių vaidinimų, muzikinių kolektyvų pasirodymų, šokių konkursų, senų automobilių paradų, maskaradų ir daug kitų renginių. Šventės kulminacija – Užgavėnių savaitės antradienis, kai šimtai tūkstančių vietinių gyventojų išeina į „didįjį paradą“ savo spalvingumu nusileidžiantį nebent Rio de Žaneiro eitynėmis. Karnavalo iškilmės baigiasi pirmąją Didžiojo pasninko dieną, didžiulės skudurinės žuvies – baidyklės „sardinės“ – sudeginimu, kuri simbolizuoja piktąsias jėgas ir žmogiškąsias nuodėmes.

 

Tenerifė – golfo mėgėjų sala. Tenerifė yra ideali vieta mėgstantiems golfą. Švelnus Tenerifės klimatas, kai žiemą ir vasarą vidutinė temperatūra neviršija 23–25 laipsnių, pritraukia iš viso pasaulio šio sporto profesionalus ir mėgėjus. Saloje yra 8 puikiai paruošti golfo aikštynai. Kiekvienas iš jų savitas, įrengtas vis kitokiame kraštovaizdyje. Tenerifės golfo aikštynams ypatingo žavesio suteikia salos vulkaninės kilmės kraštovaizdis, kuris sudaro nuostabų kontrastą žaluma padengtoms golfo aikštelėms. Golfo aikštelių rasite ir pietinėje, ir šiaurinėje salos dalyje, o daugelis aukščiausios kategorijos viešbučių siūlo visas paslaugas, būtinas golfo žaidėjams. Kiekvienas metais Tenerifėje yra rengiami svarbūs tarptautinio lygio turnyrai.

Burlenčių sportas – vienas iš populiariausių užsiėmimų. Vienas iš populiariausių užsiėmimų Kanarų salose – burlenčių sportas, čia vadinamas funboard. Pačios geriausios sąlygos burlentininkams sukurtos Tenerifės pietuose, El Medano miestelyje, kuris įsikūręs 10–15 min. kelio nuo oro uosto. Čia yra ir burlenčių sporto mokykla. Į tą nedidelį žvejų kaimelį suvažiuoja burlenčių entuziastai iš visos Europos. Burlentininkai praleidžia savo laisvalaikį dviejose įlankose. Stiprūs šiaurės rytų vėjai šiaurinėje įlankoje žavi profesionalius burlentininkus, o pietinė įlanka tinkamesnė vidutinio lygio entuziastams.

Viduramžių kovos. Tenerifės pietuose, San Migelio miesto pilyje, vakarais viduramžių stiliumi ruošiamos vakarienės metu vyksta teatralizuoti viduramžių riterių pasirodymai su kovomis, puikiu viduramžių technikos valdymu, žirgais, galantiškomis riterių manieromis. Žiūrovai renka geriausiai kovose pasirodžiusį riterį.

Atrakcionai po atviru dangum. Playa las Amerikas kurorte yra didelis ir šiuolaikiškas vandens atrakcionų parkas „Aqualand“ su gausybe vandens pramogų. Čia (papildomai mokėti nereikia) du kartus per dieną vyksta dresuotų delfinų pasirodymai. Unikali parko detalė – ore kabantis čiaupas, iš kurio žemyn bėga vanduo.

Kurortai

Šiaurėje yra modernus Playa de las Americas – tai pats judriausias, moderniausias ir kosmopolitiškiausias Tenerifės kurortas, įsikūręs salos pietuose, tik 17 km nuo tarptautinio oro uosto. Karšta saulė čia lepina visus metus. Playa de Las Americas garsėja puikia turizmo infrastruktūra. Poilsiautojus kviečia daugybė kazino, sporto ir prekybos centrų, restoranų, kavinių, naktinių klubų, diskotekų. Gatvės čia lyg tiesių linijų tinklas, o įlankų ir prieplaukų gausa sukuria jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą. Akį traukia Puerto Colon uoste prisišvartavusios prabangios jachtos ir kateriai. Šalia pakrančių pasivaikščiojimo takų yra daug parduotuvių ir barų, kuriuose gyvenimas „verda“ iki ryto… Vakarais „Piramide de Arona“ vyksta flamenko spektakliai, kuriems choreografiją kuria žymiausia Ispanijos choreografė Carmen Mota. Tai iš tiesų kerintis reginys. Vyksta diskotekos – „Tramps“, „Bobies“, „Metropolis“. Šalia yra kaktusų ir egzotinių augalų parkas. Konkuruojantis su „Loro“ parku – parkas „Los Aguilas“, garsėjantis savo erelių programa. La Caleta vietovėje yra puikus žuvies restoranas „Piscis“. Tenerifėje užsukite į Icod de los Vinos – jaukų miestelį, kuris garsėja savo vynais, seniausiu „drakono“ medžiu (dracena) ir įspūdingu „vaikščiojančiu fikusu“. Santa Crzuz de Tenerife – kosmopolitiškas miestas, įtraukiantis savo naktiniu gyvenimu, parduotuvių gausa bei mažu, bet jaukiu senamiesčiu.

Los Kristianos – ramus, kompaktiškas kurortas su daugybe viešbučių, kavinių, restoranų, pramogų centrų, dviem erdviais paplūdimiais.

Kosta Adeje – vienas populiariausių ir prestižiškiausių Europos kurortų. Būtent čia suburti patys šiuolaikiškiausi viešbučių kompleksai, išsiskiriantys puikiu aptarnavimo lygiu, nuostabia architektūra ir dideliu paslaugų pasirinkimu.

El Medano – burlentininkų ir jėgos aitvarų mėgėjų meka. Šis miestelis yra įsikūręs 10–15 min. kelio nuo oro uosto. Čia yra ir burlenčių sporto mokykla. Į šį nedidelį žvejų kaimelį suvažiuoja burlenčių entuziastai iš visos Europos. Burlentininkai praleidžia savo laisvalaikį dviejose įlankose. Stiprūs šiaurės rytų vėjai šiaurinėje įlankoje žavi profesionalius burlentininkus, o pietinė įlanka tinkamesnė vidutinio lygio entuziastams.