Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Malta

Tai yra ideali vieta tingiam ir romantiškam poilsiui, nardytojams ir šeimoms su vaikais. Čia visada yra žalia, o metinė vandens temperatūra yra apie 20 °C. Maltoje ką veikti ras visi, kurie nori atsipalaiduoti ar aktyviai leisti laiką, kurie nori ramybės arba jaudinančių nuotykių. Muzikos, teatro arba meno mėgėjams siūlomas didelis kultūrinių renginių pasirinkimas. Sporto mėgėjams siūlomi golfo užsiėmimai, tenisas, skraidymas parašiutais, jodinėjimas ir neribotos vandens sporto galimybės nuo buriavimo iki plaukiojimo burlentėmis ir nardymo Viduržemio jūros regione.
Dėl beveik visuomet garantuoto saulėto oro, sveikos Viduržemio jūros virtuvės ir draugiškų žmonių, Maltos sala mėgiama ir kaip sveikatinimo vieta. Per pastaruosius 10 metų padarytos didžiulės investicijos į 5 žvaigždučių viešbučius su sveikatingumo paslaugomis. Aukštos kokybės paslaugų įvairovė atitiks ir išrankiausio kliento norus. Net žiema yra puikus metų laikas tokioms atostogoms, nes miesteliai ramūs, turistų ir šurmulio mažai, o aplinka dar ekologiškesnė. Sveikatingumo paslaugų kainos svyruoja tarp 50-170 EUR.

Paplūdimiai

Maltos paplūdimiai skirti tiek burlenčių sporto mėgėjams, tiek norintiems mėgautis saule. Populiariausi paplūdimiai Maltoje yra Mellieha Bay, Tuffieha ir Golden Bay. Mažesni, ramesni paplūdimiai su vaizdu į Gozo salą – Paradise Bay ir Armier. Gozo saloje gražus, didelis, ir neįprasto raudono smėlio paplūdimys Ramla I-Hamra.

Kurortai ir lankytinos vietos

Valeta – į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Maltos sostinė – kultūros ir komercijos mišinys. Čia pertvarkyti Renzo Piano miesto vartai, labai daug mažų katedrų, muziejų, galerijų bei sodų. Šv. Jono katedra čia atlieka ypatingą vaidmenį – ji ženklina viso miesto architektūrą. Taip pat pro keliautojo akį negali praslysti didingi Ordino Didžiųjų magistrų rūmai, kuriuose šiandien dirba Maltos Prezidentas bei Parlamentas, kaip ir Šv. Povilo bažnyčia, sauganti Šv. Povilo relikvijas. Kiekvieną rytą vyksta gatvių turgūs. Grand Harbour tapo kruizinių laivų traukos objektu.

Sliema – pagrindinis, gana triukšmingas kurortas. Pakrantėse gausu kruizinių laivų, gatvėse daugybė klubų, kavinių ir restoranų, pramogų. Vandens sporto užsiėmimams pritaikytas paplūdimys.

Cirkewwa – nardytojų labai vertinama vieta Maltoje. Čia rasite truputį povandeninės egzotikos – nersite prie nuskendusio laivo ar Mergelės Marijos statulos. Mėgstantiems riziką – 38 m. gylyje povandeninės uolos.

Triukšmingą naktinį gyvenimą mėgstantiems – Sliema, Paceville, St.Julian’s ir St.George’s Bay. Miestuose gausu restoranų, barų, kino teatrų, kazino ir klubų. Šie miesteliai labai populiarūs jaunimo tarpe.

Su vaikais būtinai aplankykite Popajaus kaimelį – pramogų kompleksą ir muziejų po atviru dangumi. Čia vaikai ras įdomius atrakcionus, kur palaipioti ir pasikarstyti; sutiksite pagrindinius herojus iš filmuko.

Žvejų kaimeliai – Qawra, Bugibba ir St.Paul’s Bay, Marsascala ir Marsaxlokk. Tai vieni populiariausių Maltos turistinių kaimų, ypač tinkami norintiems paplaukioti. Čia netrūksta parduotuvių, restoranų, kavinių ir paplūdimio barų. Vaikštant paplūdimiu galima grožėtis nuostabiu St.Paul’s salos, Gozo ir Kominas vaizdais. Be ilsėjimosi paplūdimyje ir vandens sporto siūlomi ir kruizai. Buggiba, Qawra – ramesni kurortai, ieškantiems ramesnio poilsio. Marsascala ir Marsaxlokk pajūrio kurortų žuvies restoranai žinomi visoje saloje.

Prabangos mėgėjams – Mellieha, įsikūręs ant kalvos, apsuptas derlingų slėnių, legendinių urvų ir kalvos su vaizdu į Maltą ir Gozo. Čia yra geriausi restoranai iš visų Maltos įlankų ir paplūdimių. Miestelis tinkamas norintiems degintis paplūdimyje, buriuoti, atsipūsti nuo šurmulio.

Ramybės ir poilsio mėgėjams – Mdina, savitas savo istorija ir architektūra miestelis. Sala tyli, tačiau čia puikios kavinės ir restoranai. Čia išvysite senų namų, rūmų, amatininkų parduotuvių, koplyčių, katedrų su savo muziejais ir galerija. Mdina garsi stiklapūčių meno darbais. Žvalgantis nuo miesto sienos, tolumoje matyti didysis Mosta Dome bažnyčios kupolas. Tai trečias pagal dydį kupolas Europoje (didesni tik Panteono ir Šv. Petro bazilikos Romoje). O saulėtą dieną nuo Mdinos galima pamatyti ir Etnos ugnikalnį Sicilijoje. Rekomenduojama apsilankyti Gamtos istorijos muziejuje. Miesto pakraštyje rasite senovės katakombas, o netoli Mdina – Romos miesto namų (romėnų vilos) liekanas. Aplankykite Šv. Petro bažnyčią, kurios grindys išklotos marmurinėmis atminimo plokštėmis.

 

Gozas užima trečdalį Maltos salos. Šventyklos, muziejai, siauros gatvelės, koplytėlės, katedra ir mažos privačios rezidencijos suteiks galimybę pažinti Gozo miesto didybę.

Mažoje Comino saloje nėra automobilių, tik keletas žmonių, bokštų, koplyčių ir tik vienas viešbutis.

Maltoje yra unikalios neolito amžiaus Maltos megalito šventyklos. Hal Saflynio požemis – vienintelė pasaulyje priešistorės požeminė šventykla.

Iš Maltos į Gozo salą

Greičiausias ir patogiausias būdas keliauti tarp Maltos ir Gozo salų – sraigtasparniu. Kelionė truks vos 15 min. Kelionė trumpa ir įspūdinga, jos metu galėsite pasigrožėti Malta iš viršaus.Pasiekti Gozą taip pat galima keltu iš Cirkewwa (Malta). Keltai vyksta kas 45 min., o kelto bilieto kaina siekia 4,65 EUR. Gozo saloje reikia pirkti naują autobuso bilietą (Maltos autobuso bilietai negalioja).

Moderniojo meno galerijos Maltoje

Artitude Gallery. Ši galerija turi surinkusi vieną iš geriausių moderniojo meno kolekcijų, čia nuolat vyksta įdomios parodos. Aplankę galeriją išvysite tikrai spalvingus eksponatus. Nuo miestų vaizdų, figūrinių paveikslų iki įvairiausių abstrakcijų.
St. James Cavalier Art Gallery. Ši galerija buvo įrengta kaip tūkstantmečio projektas; dabar tai kūrybiškumo centras, kuriame vyksta įvairios moderniojo meno parodos, koncertai, festivaliai, rodomi kino filmai. Tikrai puiki vieta meno mėgėjams.
Opus 64 Gallery – populiari, meno mėgėjų itin lankoma moderniosios dailės galerija. Šioje galerijoje eksponuojami žinomų Maltos menininkų darbai, atrinkti kitų šalių menininkų eksponatai.
Lily Agius Gallery. Šioje moderniojo meno galerijoje galite išvysti fotografijos, interjero ir kito pobūdžio moderniojo meno eksponatų. Galerija išsiskira savo spalvingumu ir siūlomų eksponatų įvairove.
Moderniojo meno parodos vykdomos ir Nacionaliniame dailės muziejuje, tačiau prieš vykstant reiktų pasidomėti parodų kalendoriumi.

Naudinga informacija

Valiuta. Maltoje atsiskaityti galima eurais. Bankai dirba pirmadieniais – penktadieniais nuo ryto iki vakaro, šeštadieniais –  iki vidurdienio.

Kalba. Valstybinė kalba yra maltiečių, tačiau beveik 88% gyventojų kalba anglų kalba, 66% – italų, 17% – prancūzų.

Kainos. Kavinėse ir restoranuose mėsos patiekalai kainuoja apie 10 EUR, alus (0,33 l) – apie 2 EUR, kapučino – apie 1,5 EUR, kola/pepsi (0,33 l) – apie 1,3 EUR, vanduo (0,33 l) – apie 1 EUR. Mc Donald’s ar kitoje greito maisto užkandinėje užkąsite išleidę apie 7 EUR. Kainos parduotuvėje: vanduo (1,5 l) apie 0,55 EUR, cigaretės apie 4,30 EUR, alus (0,33 l) apie 1,5 EUR, vyno butelis apie 4 EUR, obuoliai (1 kg) apie 2 EUR, vietinis sūris (1 kg) apie 8,30 EUR, duona apie 0,78 EUR, pienas (1 l) apie 0,86 EUR.

Nardymas. Atvykę į Maltą nepraleiskite progos pasigrožėti povandeniniu pasauliu. Galėsite pasirinkti jums tinkantį nardymo paslaugų paketą. Maltoje nardyti tinka ir pradedantiesiems (~30 EUR asmeniui), ir įgudusiems nardytojams (nuo ~25 EUR).