Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Maljorkos sala

Maljorka didžiausia Ispanijos sala, kuri priklauso Balearų saloms. Ankščiau vadinta „Ramybės sala“, šiandien pagrindinis Europos turistų regionas. Švelnus Viduržemio klimatas, spalvingas kraštovaizdis, apsuptas citrusų, mėlynos jūros, žavingų įlankos auksinių paplūdimių ir povandeninių urvų, ir svetingumo, kėlę susižavėjimą: Agatai Kristi, Vinstonui Čerčiliui, anglų ir ispanų karališkoms šeimoms ir Frederikui Šopenui. Maljorka gali pasiūlyti viską, ko reikia turizmui- nuo aukštų kalnų ir uolų su įspūdingais jūros vaizdais, žavinčių kaimelių ir miestelių, apsuptų alyvmedžių, citrusų ir vynuogynų, esančių centrinėje lygumoje, iki gerai išvystytų smėliuotų pakrančių. Sala siūlo ir vertingų istorinių paminklų ir šiuolaikinių pramogų, dėl kurių Jūs nenuobodžiausite.

Lankytinos vietos

Sostinė ir didžiausias miestas- Palma de Maljorka, esantis pietvakarinėje to pačio pavadinimo įlankos dalyje. Tai didelis miestas su oro uostu ir pajūriu, žymiu savo energingu naktiniu gyvenimu (daugiausia klubų El Tereno ir Avgados rajone) ir daugeliu festivalių. Yra daug puikių vietų ir muziejų, turtingų kolekcijomis, įrodančiomis miesto ir salos klestėjimą.

Ryškiausiu pastatu laikoma gotikinė La Seu katedra, seniausioje Palmos uosto dalyje. Ji stovi nugriautos mečetės vietoje, o statyba buvo pradėta pirmoje XIII amžiaus pusėje ir oficialiai baigėsi po 400 metų. Tačiau po žemės drebėjimo 1851 metais jai prireikė rekonstrukcijos. Katedros interjeras yra apžviečiamas pro 35 vitražinius langus. Kitoje pusėje nuo Katedros stovi Palau de l‘Almudaina- pertvarkyta arabų tvirtovė į gotikinius rūmus, kuriuose nuo XIII amžiaus buvo karalių sostai. Verta pamatyti barokinę Rotušę, vieną iš seniausių saloje. Seniausia bažnyčia- Santa Eulalia ir El Call- žydų kvartalas, kažkada apsuptas geto sienų, kur viduramžiais buvo sukurta kartografija ir navigacija.

Esant Palmoje verta aplankyti 2 svarbius vietinius muziejus: Maljorkos, įkurtame XVI amžiaus patricijų rūmuose ir Katedrą, paveikslų tapybos mokyklos, įkurtos XIV ir XV amžiaus. Miesto pakraštyje yra svarbiausias karinis pastatas- Castell de Bellver, kuriame įkurtas Istorijos muziejus, į vakarus yra Poble Espano- „Ispaniškas miestas“ su šalies žymiausiais pastatais, Granados Alhambra, El Greco namas.
Palmos pakrantė daugiausiai yra krovinių ir keleivių uostas, o maži smėlio paplūdymiai atsiranda rytinėje dalyje. Didesni paplūdymiai, kuriuose dėmesys skiriamas turizmui išplėsti iš miesto į rytus ir tęsiasi apytiksliai 6 km kol pasiekia El Arenalo miestą. Palmos įlanka yra orientuota į daugiau nei trečdalio atvykstančiųjų į Maljorką, vietinis oro uostas yra vienas iš užimčiausių Europoje.

Valdemosa – senovinis Maljorkos miestelis, kuriame yra išlikusių XV–XVIII a. architektūros statinių. Įdomus Kartiaziano vienuolynas, kurį kaip savo rezidenciją pastatė salos karalius. Dabar muziejuje galima susipažinti su vienuolių buitimi, aplankyti celę, kurioje 1838–1839 m. žiemą gyveno dvi iškilios asmenybės: rašytoja Žorž Sand (ji čia parašė knygą „Žiema Maljorkoje“) ir garsus lenkų kompozitorius bei pianistas Frederikas Šopenas. Šiai romantiškai menininkų porai atminti miestelyje įrengtas muziejus. Vienuolyne yra įdomi XVIII a. vaistinė. Miestelio kavinukėse galima pasivaišinti vietiniu įvairių rūšių vynu ir likeriu.

Deija – Už 3 km nuo Valdemosos yra vaizdingos Deijos apylinkės, mėgstamos poetų, kompozitorių, dailininkų. Miestelis yra ramus ir mielas, išlaikęs tipišką ispanų gyvenvietės koloritą. Čia gyveno, kūrė ir buvo palaidotas žymus anglų poetas Robertas Greivsas. Nuo apžvalgos aikštelės atsiveria puikus vaizdas į jūrą, kur stūkso įspūdinga Sa Foradados uola.

 

Formentoras – kalnuotas pusiasalis salos šiaurėje. Į jį iš Polencijaus uosto veda kelias per kalnus. Tai tarytum Tramuntanos kalnų tąsa su įspūdingais skardžiais ir tankiais pušynais. Šis vaizdas žydro vandens fone puikiai atsiveria iš apžvalginio „Es Colomer“ bokšto. Yra ir daugiau kalnuose įrengtų apžvalgos aikštelių, nuo kurių atsiveria puikūs apylinkių vaizdai. Matyti net jūroje esanti laukinė „Kolomer“ salelė. Nusileidus nuo kalnų galima atsipūsti jaukiame idiliškame Formentoro paplūdimyje. Čia tinkamiausia vieta ilsėtis tiems, kam pabodo miesto pramogos, kas vertina ramybę laukinių kalnų prieglobstyje, kur tylą perskrodžia tik žuvėdrų klyksmai ir jūros ošimas. Tai idealiausia vieta visiškos ramybės ištroškusiems poilsiautojams.

Manakoras – antras pagal dydį Maljorkos miestas, svarbus salos pramonės centras. Jame ir pakeliui į Montuirio miestelį įsikūrę garsūs dirbtinių perlų auginimo fabrikai „Majorica“ ir „Orquidea“, kuriuose perlai auginami, apdirbami ir parduodami. Mieste gaminama daug baldų, ypač iš alyvmedžių medienos.
Svarbiausi ir turistams įdomiausi statiniai – gotikinė bažnyčia, rekonstruota XIX a., miesto valdžios rūmai, įsikūrę buvusiame XVII a. vienuolyne.

La Granja, apie kurią buvo žinoma dar maurų valdymo laikais, yra netoli Esporleso, įsikūrusio nuošaliame kalnų prieglobstyje. Šis senovinis dvaras nusipelno etnografinio muziejaus vardo. Čia galima išsamiai susipažinti su Maljorkos gyventojų menu, amatais, žemės ūkio padargais. Jame gausu vietinės keramikos pavyzdžių, porcelianinių lėlyčių (jomis buvo žaidžiama prieš kelis šimtus metų). Daugelyje dirbtuvių galima susipažinti su dailidžių, kurpių, juvelyrų, audėjų ir parfumerijos specialistų darbu senovėje. Lankytojus stulbina dirbtuvėse išlikusių darbų kokybė ir meistriškumas.
La Granjos sodybos virtuvės šeimininkės pavaišins Jus ką tik iškeptais ir namine uogiene pagardintais pyragėliais. Vietos vyną degustuosite kieme tiesiog iš statinių. Dvare kartą per savaitę vyksta įvairios maljorkietiškų šokių popietės, figūrinio jodinėjimo pasirodymai ir kitos senovinės pramogos.

Drakono ola. Rytinė Maljorkos salos pakrantė garsi daugybe urvų, olų, grotų. Šalia Porto Kristo miesto yra įdomiausia Drakono ola (Cuevas del Drach), atsivėrusi 1906 m. Tai didžiausia ola saloje, tūkstantmečiais kurtas gamtos stebuklas, paslaptingas požemių pasaulis, stebinantis netikėtomis stalaktitų ir stalagmitų formomis, įvairiais labirintais ir požeminiais ežerais. Maršrutas po žeme vingiuoja 1 700 m. Čia tyvuliuoja ir didžiausias Europoje požeminis Martelio ežeras (177 × 40 m). Šioje „salėje“ prie požeminio ežero rengiami muzikos koncertai. Ant uolų susėdusiems žiūrovams neišdildomą įspūdį palieka apšviestu ežeru valtelėmis plaukiojantys ir grojantys muzikantai.
Porto Kristo vietovėse atsiveria gražiosio Maljorkos lygumos. Čia ošia kedrai, pušys, apelsinmedžiai, citrinmedžiai, auga agavos. Visa tai Porto Kristui teikia nepakartojamo žavesio.

 

Soller senovinis miestas – Šiaurės vakarinėje Maljorkos pakrantėje, tarp jūros ir kalnų esančiame slėnyje, įsikūręs senas idiliškais vaizdais kerintis miestas. Šį miestą galima lengvai pasiekti senoviniu traukiniu, išvykstančiu iš sostinės Palmos geležinkelio stoties kelis kartus per dieną arba automobiliu. Tikrąjį miesto grožį atskleidžia senos ir siauros gatvelės. Vienas įspūdingiausių pastatų mieste – bažnyčia suprojektuota studento, kuris buvo visame pasaulyje gerai žinomo katalonų architekto Antoni Gaudi mokinys. Poilsiautojų laukia vietiniai restoranai ir kavinės, siūlančios pailsėti ir pasimėgauti ispaniškais tapas.

Belverio pilis (Castell de Bellver). Šios pilies ypatumas – jos apvali forma. Pilyje yra trys pasagos formos bokštai, pagrindinis pilies bokštas beveik dukart aukštesnis už pačią pilį ir su pagrindiniu pastatu sujungtas mažu tilteliu. Vidiniame pilies kieme galite pasigrožėti keliais aukštais gotikinių arkų bei klasikinėmis statulomis. Žemutiniai pilies aukštai buvo naudojami kaip kalėjimas dar ir XX a. Dabar pilyje rasite istorinį Palma’s Museu de Mallorca, kuriame gausu senųjų, arabiškų bei ispaniškų miesto vertybių, ypatingai molio dirbinių.

Arta (Cavas d’Arta). Šią olą rasite rytinėje pakrantėje, nuo salos sostinės nutolusią apie 70 km. Įėjimas į olą yra 40 m aukštyje virš jūros lygio. Didžiausia urvo grožybė – 22 m aukščio stalagmitas. Specialus apšvietimas sukuria tikrai stebuklingą ir įspūdingą olos grožį. Lankytojai priimami mažomis grupelėmis, kas pusvalandį po vieną grupę.

Cova Blava (Sa Cova Blava – Mėlynoji ola). Cova Blava yra apie 20 m aukščio ir beveik 40 m gylio urvas, esantis Cabrera saloje. Sala yra pietinėje Maljorkos pakrantėje. Vis dėlto, pasiekti urvą galėsite tik plaukdami laivu.

Genova (Cueva de Genova). Urvas yra vakarinėje Maljorkos dalyje, netoli sostinės, šalia Belverio pilies (Bellver Castle). 1906 m. 36 m gylyje atrastas Genova urvas yra pats mažiausias saloje. Tai kalkakmenio urvas su keliomis sujungtomis erdvėmis po žeme. Urvai lankomi su gidu mažomis grupelėmis.

Hams (Cuevas de Hams). Išvertus lietuviškai – Kablių ola. Pavadinimas kilo iš kablių formos stalaktitų. Šis urvas yra 500 m ilgio. Jame yra „Venecijos jūra“ – ežeras, pro kurį nedidele valtele plaukioja klasikinę muziką grojantys muzikantai. Urvą rasite rytinėje salos pusėje.

Santueri pilis (Castell de Santueri). Santueri pilis pastatyta ant uolėtos atodangos beveik 500 m virš jūros. Tai kvapą gniaužianti, puikiai išsilaikiusi tvirtovė, nuo kurios giedrą dieną atsiveria nepakartojamas pietryčių Maljorkos bei Cabrera salos vaizdas. Dabartinės pilies sienos siekia XIV a., tačiau šioje vietoje įtvirtinimai stovi nuo romėnų laikų. Ilgą laiką lankytojai galėjo grožėtis tik didingomis pilies sienomis bei bokštais ir, žinoma, atsiveriančiu vaizdu. Tačiau po ilgų metų dabar Santueri pilis vėl atveriama žmonėms. Regione aplink pilį galite rasti daug pėsčiųjų takų bei dviračių trasų, galite iki pilies atvykti automobiliu keliu iš Felanitx į Santanyi.

Kurortai ir paplūdimiai

Magalufas (Magaluf). Kurortinė zona itin tinkama tiems, kurie ieško veiklos, pramogų ir šurmuliuojančio naktinio gyvenimo! Magalufas maždaug 13 km nutolęs nuo Palmos ir garsėja balto smėlio paplūdimiais. Čia puikios sąlygos užsiiminėti vandens sportu. Magalufe įsikūręs vienas didžiausių Maljorkoje vandens parkų. Mėgstantys magiją ir kitokius specialiuosius efektus neturėtų praleisti progos apsilankyti Katmandu parke. O jeigu norite pamatyti pasaulinės klasės akrobatikos, gimnastikos ir kvapą gniaužiančių šokių pasirodymus, Magalufe vyksta “Pirates Adventure Show” pasirodymai, kurie sužavės kiekvieną. Kurorte gausu įvairių parduotuvėlių, kavinių, barų ir naktinių klubų.

Palmanova. Šeimų su vaikais pamėgtas kurortas visai netoli Magalufo. Kurorte yra 3 nuostabūs baltojo smėlio paplūdimiai, kuriuos jungia promenada. Šioje alėjoje gausu barų, parduotuvėlių, restoranų. Palmanovos paplūdimiuose galima rasti nemažą vandens sporto pasirinkimą, viešbučiai išsidėstę netoli kranto.

Santa Ponsa. Moderniausias kurortas, kurį pamėgę viso pasaulio poilsiautojai. Kadangi jūros krantas gilėja nuosekliai, maudytis paplūdimiuose saugu ir mažiesiems poilsiautojams. Vaizdingas uolėtas pakrantes keičia smėlėtos įlankos su įspūdingais paplūdimiais. Paplūdimys turi “mėlynosios vėliavos” sertifikatą. Kurortas, esantis 6 km nuo Magalufo ir 20 km nuo Palmos, yra ramesnė, atsipalaidavimui skirta vieta. Taigi, kurortas tinka šeimoms bei poroms. Naktinis gyvenimas ne toks intensyvus, tačiau galima rasti puikių barų, kavinių, naktinių klubų ir diskotekų. Kaip ir daugumoje kurortų, čia gausu įvairių vandens pramogų. O golfas yra viena populiariausių veiklų šioje vietoje. Aktyviau praleisti laisvalaikį galima 9 ha ploto Jungle nuotykių parke.

El Arenalis (El Arenal). Judrus ir nemažas kurortas. Vieta labiau tinkanti jaunimui ir ypač pamėgta vokiečių jaunimo vieta. Viešbučiai įsikūrę kurorto centre. El Arenalyje galima išbandyti įvairias vandens pramogas, apsilankyti puikiame vandens parke “Aqualand”, pasportuoti teniso kortuose ar tiesiog pasilinksminti esančiuose baruose, kavinėse bei naktiniuose klubuose.

Playa de Palma. Ši vieta nėra tokia judri, tačiau ir čia galima smagiai praleisti laiką. Yra ir kavinukių, ir barų, ir parduotuvių bei įvairių kitų pramogų. Tarp Plaja de Palmos ir El Arenalio yra vienas ilgiausių Maljorkos smėlio paplūdimių. Kurortus jungia palmių promenada su parduotuvėlėmis ir kavinukėmis. Beje, tarp kurortų kursuoja turistinis traukinukas. Puikus susisiekimas su sostine Palma, autobusas kursuoja kas 15 min.

 

Kala Majoras (Cala Mayor). Nedidelis, bet labai jaukus miestelis, viliojantis skaidria jūra, smėlio paplūdimiais ir ramybe. Puikiai tinka šeimoms ir poroms, norinčioms pabėgti nuo šurmulio. Visas pramogas galima rasti už 7 km esančioje Maljorkos sostinėje, kur gyvenimas verda dieną ir naktį.

Iljetas (Illetas). 9 km nuo sostinės Palmos centro įskūręs ramus miestelis, kuris dar nėra atrastas daugumos turistų. Puikūs viešbučiai su nuostabia panorama pro langus ir prabangių vilų šlaituose grožis ypač vilioja poras ir jaunavedžius.

Alkudija (Alcudia). Vienas populiariausių kurortų Maljorkos šiaurės rytuose, įsikūręs 59 km nuo sostinės Palmos. Dėl šilto ir seklaus kranto ši vieta itin populiari tarp šeimų su mažais vaikais. Alkudijos vandens parkas (Hidropark Alcudia) yra vienintelis parkas šiaurinėje Maljorkos dalyje. Tai puiki vieta tiek vaikams, tiek suaugusiems. Aktyvaus poilsio mėgėjai ras kur užsiimti vandens sportu, tenisu, jodinėjimu ar netgi galės pasivažinėti kartingais. Alkudijos įlanka – ideali vieta išbandyti pačias įvairiausias vandens sporto pramogas: burlenčių sportą, vandens dviračius, jėgos aitvarus ir t.t. Alkudijos ir Polensos įlankoms būdingas burlenčių, jėgos aitvarų sportui idealus vėjas. Miestelyje galima išsinuomoti valtis, burlentes, nardymo įrangą, siūlomi nardymo, burlenčių sporto kursai pradedantiesiems ir pažengusiems. Atostogas paįvairins apsilankymas gražiame Alkudijos senamiestyje. 1994 m. Alkudija gavo apdovanojimą už aplinkos apsaugą. Pagrindinis kampanijos tikslas – įkvėpti turistus saugoti aplinką. Alkudijos senamiestis aptvertas dar maurų statytomis sienomis. Išlikę nemažai romėnų palikimo – romėnų amfiteatras, kurs yra mažiausias Ispanijoje iš visų išlikusių amfiteatrų. Didžioji sienomis juosto senamiesčio dalis yra skirta pėstiesiems. Kiekvieną sekmadienį ir antradienį miestelyje vyksta turgus. Miestelyje gausu kavinių, parduotuvių.

Netoliese įsikūręs Plaja de Muro kurortas yra viena iš naujausių poilsio vietų. Čia daug naujų, aukštos kategorijos viešbučių. Kurortą ypač mėgsta šeimos su vaikais.

Peguera (Paguera). Tai nedidelis kurortas, turintis 3 pagrindinius paplūdimius. Ši vieta skirta ramesniam poilsiui, tinkanti šeimoms ar poroms. Viena pagrindinių transporto priemonių čia – dviračiai. Galima rasti gausybę tiek dviračių, tiek automobilių nuomos punktų. Pakankamai nedideli atstumai leidžia paiškylauti ir pėsčiomis. Pegueroje gausu kavinukių, barų, centre galima rasti įvairių parduotuvėlių.

Kala Meskida (Cala Mesquida). Kurortas isikūręs gražioje vaizdingoje įlankoje, apsuptoje pušimis apaugusių kalnų ir uolų. Šeimų su vaikais pamėgta vieta. Čia tėra tik vienas viešbučių kompleksas, įkurtas beveik laukinėje gamtoje. Kala Meskidoje gana ramu ir gera pabėgti nuo miesto šurmulio. Naktinio gyvenimo praktiškai čia nėra. Iki artimiausios gyvenvietės tik 7 km.

Sa Koma (Sa Coma). Apie 70 km nuo Palmos esanti pakankamai rami, bet aktyvi kurortinė zona su moderniais viešbučiais. Kurorte yra nemažai kavinių, barų, parduotuvėlių. Linksmybės daugiausiai vyksta viešbučiuose. Šoje vietoje taip pat siūloma nemažai vandens pramogų, galima užsiimti jodinėjimu, tenisu, skvošu.

Kala Dijoras (Cala D’Or). Nedidelis, gražus miestelis, isikūręs uolų apsuptyje už 60 km nuo sostinės. Smėlėtos nedidelės pakrantės apsuptos uolų ir pušynėlių. Poilsis tinka šeimoms su vaikais ir tiems, kurie nori smagiai ir ramiai praleisti laiką. Kala Dijoras seniau buvo žvejų kaimelis ir dabar turistus vilioja vaizdinga jachtų prieplauka, nedidelėmis kavinukėmis, žuvies restoranais, įvairiomis parduotuvėlėmis. Mėgaujantis nuostabiu poilsiu gražioje gamtoje galima užsiiminėti ir vandens sportu.

Vienas geriausiu įvardijamas paplūdimys – Es Trenc. Pietinėje Maljorkos dalyje esantis paplūdimys pasiekiamas tik automobiliu. Saulės ir vandens gerbėjai čia keliauja dėl kelių priežasčių – nuošalumas, ramybė ir nepakartojamos gamtos spalvos. Išlipę iš automobilio paplūdimiu į dešinę turėsite paėjėti apie pusvalandį. Turėkite omeny, kad čia žmonės nesivaržo nusimesti drabužėlius ir pabūti arčiau gamtos, tad paplūdimiai labiau tinkami poroms ar draugų kompanijoms nei šeimoms su vaikais.

Nuošalesniems ir kiek ramesniems paplūdimiams galima būtų priskirti Cala Varques, Son Serra de Marina, Coll Baix, Pollenca.

Pollenca – kalnų pusiasalis salos šiaurėje – tarytum Sierra de Tramuntana kalnų tąsa, į jūros vandenis dar nusidriekianti apie 12 km. Tai nuostabaus grožio gamtos kampelis su įspūdingais skardžiais ir tankiais pušynais. Tai vieta, kurią maljorkiečiai vadina visų vėjų susitikimo vieta. Formentoro švyturys stovi pačiame šiauriausiame salos taške, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į visą Pollensa įlanką. Jei oras bus vaiskus, pamatysite netoliese esančią Menorkos salą. Taip pat užsukite į Pollensa miestuką, kur pasivaikščioję jaukiomis gatvelėmis galėsite išsimaudyti garsiojo Formentoro paplūdimio vandenyse.

Vietinių itin pamėgtas – Es Carbo. Žmonių čia daug, bet gražioje vietoje bus malonu pasižvalgyti bent trumpam.

Visi paplūdimiai Maljorkoje yra vieši, tad gultai ir skėčiai paplūdimyje yra už papildomą mokestį. Gultų nuoma, priklausomai nuo kurorto, skiriasi. Apytiksliai 2 gultų + 1 skėčio kaina yra apie 15 EUR.

Naudinga informacija

Kalba. Pagrindinė kalba – ispanų, dar kalbama katalonų, galų ir baskų kalbomis. Balearų salose kalbama skirtingomis tarmėmis, Maljorkoje – maljorkietiškai. Laisvai galėsite susikalbėti vokiečių kalba, nes daugelio barų ir kavinių savininkai yra vokiečiai. Maljorkoje galite kalbėti ir angliškai.

Valiuta. Maljorkos piniginis vienetas – euras.

Kainos. Litras stalo vyno čia kainuoja apie 2 EUR, tuo tarpu kavinėje už jį jau teks pakloti apie 10 EUR, cigaretės kainuoja apie 2-4 EUR, panašiai kainuoja ir alaus bokalas. Sumanę užkąsti pasiruoškite išleisti 10 – 15 EUR.Bendra informacija. Maljorka neturi kokių nors aprangos draudimų, tačiau rekomenduojama bažnyčiose dėvėti kuklesnius drabužius. Paplūdimiuose pasiruoškite sutikti moterų su „top less“ maudymosi kostiumėliais, t.y. maudymosi kostiumėliai be viršutinės dalies.
Į autobusą lipama tik pro priekines duris, o išlipama tik pro užpakalines.
Priimta arbatpinigių palikti 10 – 15 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata. Patariama negerti vandens iš krano. Geriau jį pirkite buteliukuose, kurių galima įsigyti kiekviename bare, restorane ar parduotuvėje. Pirmosiomis dienomis venkite ilgai būti saulėje, nes galite perkaisti. Nepamirškite galvos apdangalo, akinių nuo saulės ir apsauginio kremo.
Privalomų skiepų keliaujantiems į Maljorką nėra. Pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje.

Aktyvus poilsis

Maljorka pritraukia vandens sporto mėgėjus dėka gerai išvystytų paplūdimių, burlenčių, nardymo ir buriavimo mokyklų. Jei norite patyrinėti povandinius urvus ar povandeninį gyvenimą. Palmos įlankoje yra daugiausiai įsikūrusių motorinių valčių, motorolerių, katerių nuomos punktų. Populiarėja alpinizmas vakarinėje salos dalyje. Maljorka turi senas tradicijas ir daug jodinėjimo mokyklų, kurios siūlo pasijodinėjimus pakrantėje ar jodinėjimo takus saloje. Taip pat yra daug golfo ir teniso kortų.