Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Fuerteventūra

Fuerteventūrą tarp banglentininkų ir burlentininkų išgarsino daugiau nei 150 paplūdimių, nuo auksinių Corralejo kopų šiaurėje iki plačių Jandia pliažų pietuose, ir kai kuriose Fuerteventūros vietose pučiantys stiprūs vėjai (išvertus iš ispanų kalbos, salos pavadinimas reiškia „stiprus vėjas“ – fuerte viento).Pabodus ilsėtis paplūdimyje, galite nuvykti į salos sostinę Puerto de Rosario, apžiūrėti vieną gražiausių saloje XVII a. Iglesia Nuestra Senora de la Regla bažnyčią Pajara kaime ar užkopti į Tindaya kalną: ant jo šlaitų išlikę daugiau nei šimtas žmogaus pėdą primenančių įspaudų, sakoma, kad prisilietimas prie jų nubaido piktąsias dvasias.Žymiausi salos kurortai Corralejo, Jandia, Costa Calma labiausiai tiks žmonėms, ieškantiems ramybės ar norintiems užsiimti vandens sportu.

Trumpai apie tai, ką nuveikti ir pamatyti Fuerteventuroje?

Parque Natural de Corralejo (Corralejo)

Šis gamtos rezervatas plyti Corralejo regione. Tai platus parkas, kuriame daugybė smėlio kopų, jis tęsiasi nuo pat Puerto Remedio iki La Salina paplūdimių. Išsiskiriantis objektas tarp nuolatos besitęsiančių baltų kopų – Los Apartaderos ir Roja kalnai. Parke saugomos įvairios nykstančios faunos rūšys – paukščiai, ropliai ir bestuburiai. Netoli parko yra viešojo transporto autobusų stotelės. Ruošiantis eiti į parką patartina pasiimti daug vandens.

“7-ių salų” banglenčių sporto mokykla (7 Island Surf School, Corralejo)

Banglenčių sporto mokykla, kuri veda specialius kursus norintiems išmokti ir jau bandžiusiems banglenčių sportą. Individualūs kursai vyksta apie 3.5 valandos, geriausia tai, jog instruktoriai nepasilieka ant smėlio žiūrėti kaip jums sekasi, o plaukia su jumis kartu! Taip užtikrinamas ne tik jūsų saugumas, bet ir geriausios mokymosi sąlygos. Užsisakius banglenčių sporto kursus bus pasirūpinta jūsų atvežimu į paplūdimį ir atgal į viešbutį, visu reikalingu inventoriumi, kasdienėmis 3.5 valandų pamokomis ir draudimu.

EEE Biker (Corralejo)

EEE Biker organizuoja ekskursijas su elektriniais dviračiais, kurių metu turistams aprodomas egzotiškas Fuerteventuros vulkaninės kilmės kraštovaizdis. Ekskursija trunka apie 1 valandą, pirmiausia leidžiama priprasti prie elektrinio dviračio, išmokti jį valdyti ir stabdyti, pati kelionė nereikalauja fizinio pasiruošimo. Norint užsisakyti vieną iš EEE Biker siūlomų ekskursijų būtina susisiekti internetu ar telefonu.

El Cotillo paplūdimys ir lagūnos

El Cotillo paplūdimys esantis rytiniame Fuerteventuros salos krante puikiai tinka žvejybai, banglenčių sportui ir buriavimui. Rytinėje paplūdimio pusėje rasite El Cotillo lagūnas. Panašus į dykumą Cotillo kraštovaizdis patiks daugeliui, o ypač tiems, kurie svajoja nuo visko pabėgti. Pačiame Cotillo miestelyje yra daugybė puikių žuvies restoranų jūros gėrybių mėgėjams.

„Deep Blue“ nardymo centras (Deep Blue Diving Base, El Castillo, Antigua)

„Deep Blue“ nardymo centras,  veikiantis daugiau kaip trisdešimt metų, siūlo profesionalius nardymo kursus suaugusiems ir vaikams, taip pat ypatingų poreikių ir neįgaliems žmonėms. Nardymo centras („Deep Blue“ jų turi du) įsikūręs 12 kilometrų nuo sostinės Puerto del Rosario, pakrantėje, todėl nardytojai ir kursų dalyviai gali patogiai nuvykti į nardymo vietas centro laivais. Siūlomi nardymo kursai tinka visai šeimai, ekskursija trunka beveik 1.5 valandos. Skelbiamos tokios kainos: 1-5 nardymai 34 €, 6-8 nardymai 31 €, 9-12 nardymai 28 €, >13 nardymų 26 €. Nardymo reikmenų rinkinys (šį mokestį tenka mokėti perkant 8 nardymus ir daugiau)  11 €. Nardymo mokykla siūlo daugybę papildomų kursų, gali sudaryti kursą pagal specialius poreikius ir pageidavimus.

Oazės parkas (Oasis Park)

Oazės parke galima pamatyti daugiau nei 200-us įvairių rūšių paukščių, 6800 rūšių augalų, gyvūnų. Parkas turi savo zoologijos ir botanikos sodus, vyksta jūrų liūtų pasirodymai ir daugybė kitų pramoginių šou. Kartu su vietinėmis Fuerteventuros gyvūnų rūšimis (ožkomis, asilais ir „Majorero“ kupranugariais), čia gyvena gyvūnai iš viso pasaulio. Parkas bus puiki pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Oasis Park bilietas: suaugusiems 24 €, vaikams (3-11 m.) 12 €. Įskaičiuota: įėjimas į parką; įėjimas į botanikos sodą; gyvūnų pasirodymai; nemokamas autobusas į Costa Calma, Jandia, Esquinzo, Caleta de Fuste, Corralejo miestelius.

Kupranugarių safari (Camel Safari) bilietas: suaugusiems 10 €, vaikams (3-11 m.) 5 €. Šis bilietas leidžia pamatyti tik Kupranugarių safari pasirodymą.

X-Quad safaris (Corralejo)

Pasivažinėjimai keturračiais įspūdingomis Fuerteventuros kopomis, ugnikalnių takais, lagūnomis ir suakmenėjusios lavos laukais. X-Quad siūlo keletą ekstremalių ekskursijų, kurios trunka 2, 4, 5 ar 6 valandas.

La Alcogia Eko-muziejus (Ecomuseo La Alcogida, Puerto del Rosario)

Muziejuje sužinosite apie tai, kuo gyveno „senovinė“ Fuerteventura, prieš tai, kai 1968 metais čia atskrido pirmasis turistų lėktuvas. Muziejus yra restauruotas kaimo namelis, dekoruotas XIX-XX amžiaus baldais, žemdirbystės įrankiais, čia pamatysite daržą ir besiganančias ožkas, kupranugarius, asilus ir vištų būrį. Muziejuje vaikai ir suaugę mokinami kulti grūdus, kepti naminę duoną, gaminti naminį sūrį, žiesti puodus ir rūpintis gyvūnais. Taip pat organizuojamos amatų pamokos ir senoviniai žaidimai. Darbo laikas: antradieniais-šeštadieniais 10:00-18:00; nedirba pirmadieniais ir sekmadieniais. Kainos: suaugusiems 5 €, su nuolaida 2,50 €.

Okeanariumas (Oceanarium Explorer, Antigua)

Okeanariumas siūlo laivais stiklintu dugnu vykti stebėti banginių, žvejoti. Taip pat nuomojami vandens motociklai, organizuojama povandeninė žvejyba, pasiplaukiojimas su jūrų  liūtais, kajakų nuoma, banginių ir delfinų stebėjimai. Tai unikali galimybė susipažinti su jūros gyventojais.

Fuerteventuros Karnavalas

Fuerteventuros gyventojai moka švęsti. Beveik kiekvienas salos miestas ir miestelis sausio ir birželio mėnesiais rengia savo karnavalą. Tuomet miestuose vyksta įvairūs sporto, muzikos, kultūriniai renginiai. Nors Fuerteventura vadinama viena ramiausių Kanarų salų, karnavalo metu tylos ir ramybės tikėtis neverta… Karnavalo pažibomis tampa gyventojų mašinos ir važiuojančios platformos, kurios išpuošiamos, kaip ir visas miestas. Vakarėliai prasideda apie vidurnaktį, todėl dauguma gyventojų popietę ilsisi, tam, kad deramai pasiruoštų vakarui. Dalyvaujantys karnavale labai stengiasi išsiskirti savo kostiumais, tad turistams išties yra į ką paganyti akis.