Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

GRUZIJA. SAKARTVELAS – PRIE JUODOSIOS JUROS

Kuo yra žymi Gruzija (Sakartvelas)? Paprasčiau pasakyti kuo ji nėra įžymi. Kas nežino „Kindzmarauli“ ir „Cinandali“, „Boržomi“ ir Batumi, chinkali ir satsivi, Šotą Rustavelį ir Zurabą Ceretelį! Apie nacionalinę Gruzijos virtuvę prirašytos storos receptų knygos, o vyno ir gastronominiai turai po Gruziją (Sakartvelą) tampa vis populiaresnės. Senovės mėgėjai gali nutrypti kojas vaikščiodami po Gruzijos (Sakartvelo) istorinius centrus, tokius kaip Tbilisis, Kutaisis, Batumis ir vistiek nespėti pamatyti visų didingų katedrų ir tvirtovių bei paminklų žinomiems žmonėms.

Juodoji jūra Gruzijoje (Sakartvele) yra švelni ir šilta, jos pakrantėje, atvirame lauke, auga palmės, rododendrai, rožės ir kitos ne mažiau įnoringos augalų rūšys. Čia noksta daug vaisių, nuo arbūzų ir melionų iki persimonų ir figų, ir netgi įsikūrusios pirmos bananų plantacijos. Botanikos sodai ir nacionaliniai parkai – tai unikalus Gruzijos turtas. Juodosios jūros pakrantės kurortai kasmet tampa patogesni, statomi nauji viešbučiai, tobulinama infrastruktūra.

Turai į Gruziją (Sakartvelą) suteiks Jums neužmirštamą poilsį, pilną malonių gastronominių ir regimų įspūdžių. «Genacvale» – «brangusis» – štai taip svetingai čia pasitinka svečius.

EKSKURSIJŲ PROGRAMA IR KAINOS PO GRUZIJĄ ČIA

EKSKURSIJA Į BATUMĮ 2 DIENŲ ČIA

Kelionės į Batumį, Gruziją nuo 391 EUR/asm.

Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus

Įskaičiuota į kainą: Skrydis (Vilnius - Batumis - Vilnius). Viešbučio kambarys su pasirinktu maitinimu. Pervežimas (oro uostas - viešbutis - oro uostas). Kuro mokestis. Rankinis bagažas (2 vienetai): iki 5 kg. Registruojamas bagažas (2 vienetai): iki 20 kg.

Įdomūs faktai apie Gruziją (Sakartvelą)
1. Tikrasis šalies pavadinimas, tai yra gruzinų (kartvelų) kalba – Sakartvelo. Gurdžistanas (Gurzanas) tai yra “vilkų šalis”, kurią taip pavadino arabai ir persai, iš kur ir kilo pavadinimas “Gruzija” ir “gruzinai”. Europos variantas „Georgia“ buvo sukurtas šv. Jurgio, kuris visada buvo labai populiarus Gruzijoje (Sakartvele).

2. Būtent šv. Jurgis, sidabrinis raitelis, smeigiantis ietimi gyvatę, šiandien pavaizduotas ant Gruzijos (Sakartvelo) valstybės herbo. Šis senovinis herbas atsirado 1918 m., kai Gruzija (Sakartvelas) įgijo nepriklausomybę. Dalinai jis atkartoja senovės Gruzijos (Sakartvelo) karališkosios Bagrationų šeimos herbo paveikslėlį.

3. Žymiausia Bagrationų šeimos valdovė buvo Karalienė Tamara (XI a. pab-XII a. pr.). Jai valdant šalį lydėjo karinė sėkmė, klestėjo mokslai ir menai. Ji laikoma galingiausia karaliene ne tik Gruzijoje (Sakartvele), bet ir visoje Artimųjų Rytų istorijoje.

4. Karalienės Tamaros rūmuose tarnavo garsus gruzinų poetas Šota Rustavelis – herojiškos poemos “Karžygys tigro kailiu” autorius. Rustavelio poema tapo ne tik gruzinų, bet ir rusų kalbos lobiu, kurio eiles puikiai išvertė N. Zabolockis. Įdomu tai, kad legendinės poemos originale herojus Tariel nešiojo ne tigro, bet leopardo kailį.

5. Vienu metu Gruzijoje (Sakartvele) buvo tigrų, vietinių gyventojų vadinamų turanijos tigrais. Deja, praėjusio amžiaus pradžioje jie buvo išnaikinti.

6. O štai avys su auksine vilna Gruzijoje (Sakartvele) niekada nesiveisė, net legendose. Auksinis avinas buvo atsiųstas Dievų, kad išgelbėtų Graikijos karaliaus Afamanto vaikus ir pervežtų juos į Kolchidę. Po išgelbėjimo aviną paaukojo, o jo auksinė vilna buvo pristatyta Kolchidės karaliui. Apie tai kaip ji buvo pagrobta yra garsus mitas apie argonautus.

7. Prie ko čia Gruzija (Sakartvelas)? Viskas paprasta: senoji Kolchidė buvo įsikūrusi Vakarų Gruzijos (Sakartvelo) teritorijoje, o jos sostine buvo šiuolaikinis Kutaisis. Šlovingą legendų praeitį čia įamžina monumentalus Kolchidės miesto centre esantis fontanas. Fontaną puošia trisdešimt paauksuotų skulptūrų – kopijos figūrų, atrastų per archeologinius kasinėjimus. Sakoma, kad tai brangiausias fontanas visoje Gruzijoje (Sakartvele)! O kurortinis Batumis yra žinomas savo auksu aplieta Medea statula, kuri buvo įrengta Europos aikštėje 2007 metais.

8. Tačiau originaliausia statula Gruzijoje (Sakartvele) yra skulptūrinė grupė “Meilė”, kurią vietiniai vadina “Ali ir Nino”. Tai dvi 7 metrų vyro ir moters figūros, kurios kas 8-10 minučių juda viena link kitos keisdamos pozą kol… susilieja į vieną, nes yra pagaminti iš idealiai suderintų plieninių konstrukcijų.

9. Aukščiausias Gruzijos (Sakartvelo) pastatas (ir visame Kaukaze) taip pat yra Batumyje. Tai Batumio technologijų universiteto pastatas, kuris yra panašus į mėlyną ir baltą keturkampę adatą. Jo bendras aukštis kartu su viršūne siekia 200 metrų, o maždaug pusę jo aukščio puošia auksinis apžvalgos ratas.

10. Gruzijoje (Sakartvele) yra daug senų ir šiuolaikinių architektūros paminklų, monumentų istorinėms ir išgalvotoms asmenybėms. Neatsitiktinai šiandien vienas garsiausių gruzinų yra skulptorius Zurabas Ceretelis. Gruzija (Sakartvelas) reguliariai pristato visam pasauliui daugybę meno žmonių: aktorių, dainininkų, kompozitorių, dailininkų. O kitų tautų kūrybingi žmonės nuo senų laikų šlovina Gruziją (Sakartvelą) savo kūriniuose – prisiminkime M.J.Lermontovo „Mcyri“ arba Abastumanio miestelyje esančią Aleksandro Nevskio bažnyčią su jos puikiomis freskomis, nutapytomis Michailo Nesterovo. Pamatyti Gruziją (Sakartvelą) – reiškia prisiliesti prie didžiulio pasaulinės kultūros paveldo, taip pat suderinti jį su su puikiu poilsiu šiuolaikiniuose kurortuose. Išvykos į Gruziją (Sakartvelą) – galimybė atsipalaiduoti ir sielai, ir kūnui!

KURORTAI

Adžarija – Gonijus
Gonijus – puikus kurortas įsikūręs Juodosios jūros pakrantėje šalia Batumio. Senovinė romėniška pilis, ramybė, kalnai ir jūrinis klimatas vilioja poilsiautojus, kurie vertina ramų poilsį ir pažintines keliones. Stambaus žvyro paplūdimys. Kelionė iš Gonijaus iki Batumio trunka apie 15-20 min.

Adžarija – Kvariatis
Gonijaus miestelis nepastebimai pereina į kitą, Kvariačio kurortinę zoną. Į pietus nuo Batumo esantys šie du kurortai dalijasi vienu ilgu paplūdimiu, kurio vanduo itin švarus, o jos pakrantes supa kalnai, nusileidžiantys iki pat jūros, tad peizažas ties Gonijumi kerintis. Šį kurortą tikrai įvertins ieškantys ramaus poilsio ir natūralios gamtos mylėtojai. O ir kainos čia kur kas demokratiškesnės nei didžiajame kaimyne Batumyje. Gonijus ideali vieta Ilsėtis ir dienas leisti paplūdimyje bei apylinkėse, o vakarus – Batumyje, iki kurio kas 10 minučių kursuoja maršrutiniai autobusai. Vietiniai teigia, kad būtent čia, pačiame Adžarijos regiono pakraštyje, krantus skalauja švariausios jūros bangos. Visai šalia jau ir Turkijos pajūris – ilsintis vietiniame paplūdimyje galima žvalgytis į kaimyninės šalies mečetės bokštus. Nors kurortas nedidelis, bet laikomas prestižiniu ir itin vertinamas visoje Gruzijoje (Sakartvele). Kvariačio paplūdimys – vienas populiariausių visoje Adžarijoje. Beje, vanduo čia itin skaidrus, tad idealus paviršiniam ir gilesniam nardymui. Neatsitiktinai Kvariatyje veikia vienintelis Gruzijoje (Sakartvele) nardymo centras.

Adžarija – Čakvis
Čakvis – žalumoje skęstanti rami gyvenvietė, esanti vos 10 km iki Batumio. Švarūs paplūdimiai ir graži gamta sužavės ramaus poilsio mėgėjus. Kurorto pavadinimas yra susijęs su arbata, nes būtent čia atsirado pirmosios šalies arbatos plantacijos. Netoli Čakvio yra Mtiralos nacionalinis parkas, o kurorto apylinkėse galima stebėti paukščių migraciją.

Adžarija – Kobuletis
Kobuletis – puikus kurortas prie Juodosios jūros, žinomas jau daugiau nei 100 metų (nuo 1911 metų). Kasmet čia atvyksta tūkstančiai poilsiautojų iš pačios Gruzijos bei kaimyninių šalių. Kobuletis puikiai tinka paplūdimio poilsiui – švarūs žvyro paplūdimiai, švelnus klimatas, šilta jūra. Kurorto kraštovaizdį puošia pušys, eukaliptai, kiparisai. Šalia yra net du draustiniai – Kintriši ir Tikeri. Nuo 2010 metų Kobuletis paskelbtas laisvąja ekonomine zona, kas paskatino spartų kurorto turizmo infrastruktūros augimą.

Adžarija – Batumis
Batumis – Adžarijos autonominės respublikos sostinė įsikūrusi Juodosios jūros pakrantėje, pietvakarinėje Gruzijos dalyje. Dažnai kurortas vadinamas Juodosios jūros pakrantės sostine. Dabar Batumis pats populiariausias Gruzijos kurortas. Poilsiautojus čia vilioja ne tik ilgi paplūdimiai, bet ir išvystyta miesto infrastruktūra. Didžiausią įspūdį palieka šiuolaikiškas Batumio verslo centras, kurio pastatas yra aukščiausias Kaukaze. Kurortas taip pat garsėja botanikos sodu, kuriame auga daugybė subtropinių augalų.

Tbilisis
Tbilisis – šalies sostinė, pagrindinis ir didžiausias Gruzijos miestas įsikūręs ant Kuros upės krantų. Miestas buvo įkurtas pirmame amžiuje strategiškai patogioje vietoje – prekybos ir karo kelių sankirtoje. Šiandien Tbilisis populiarus turistinis centras viliojantis keliautojus svetingumu, istoriniais objektais, skaniu maistu ir turtingomis kultūros tradicijomis. Tbilisyje dar nuo viduramžių yra gerai išlikęs Kala rajonas, įsikūręs tarp Kuros upės ir Narikalos pilies. Senamiestyje telkiasi lankytini objektai, viešbučiai ir restoranai. O Kala rajone įsikūrę gydomosios sieros pirtys. Sostinė – kultūrinis Gruzijos centras, kuriame veikia daugiau nei dešimt teatrų, filharmonija, konservatorija, kultūros centrai ir muziejai, vyksta festivaliai bei koncertai.

Bakurianis
Bakurianis – kalnų slidinėjimo kurortas įsikūręs 1700 m virš jūros lygio, šiaurinėje Trialeti kalnagūbrio papėdėje. Slidinėjimo trasų nėra daug, tačiau jos tinka įvairaus lygio slidininkams. Taip pat įrengtos rogučių ir lygumų slidžių trasos bei trys tramplinai. Žiemos sezonas kurorte prasideda gruodžio viduryje ir tęsiasi iki kovo vidurio. Aktyvaus poilsio mėgėjai galės išbandyti keturračius ir sniego motociklus, pajodinėti ar aplankyti žymųjį Boržomio kurortą, kad išbandyti garsųjį mineralinį vandenį.

Gudauris
Gudauris – kalnų slidinėjimo kurortas įsikūręs pietinėje Didžiųjų Kaukazo kalnų papėdėje. Dėl ypatingos geografinės padėties Gudauris gali pasigirti daug saulėtų dienų. Seonas čia prasideda gruodžio viduryje ir tęsiasi iki gegužės mėnesio. Trys eilės keltuvų jungia aštuonias kurorto slidinėjimo trasas. Gudauryje yra įrengta 16 km slidinėjimo trasų, taip pat yra galimybė slidinėti ne trasų zonoje. Po slidinėjimo galima pailsėti restoranuose, kavinėse, pirtyse. Kurorte veikia vaikų slidinėjimo mokykla, yra slidinėjimo įrangos nuomos centrai, snow parkas ir čiuožykla. Naujokai turi galimybę mokytis slidinėti su instruktoriumi.

Adžarija – Tsikhisdziris
Cikhisdziris – tai Juodosios jūros kurortas, įsikūręs 17 km į šiaurę nuo Batumio. Čia unikalus klimatas: minkštas žiemą, o vasarą vėsesnis nei Batumyje. Poilsis Cikhisdziryje maloniai nudžiugins ne tik paplūdimių mėgėjus, bet ir nardymo gerbėjus. Be to, šis kurortas yra žinomas kaip sveikatingumo centras, vietinis klimatas turi teigiamą poveikį nervų, širdies ir kraujagyslių sistemai, kvėpavimo takų ligoms. Akmenuotas paplūdimys, pakankamai atsiskyręs. Šalia yra Bizantijos imperijos Petra tvirtovės griuvėsiai.

Adžarija – Makhindžauri
Machindžauris – tai kurortinė gyvenvietė, įsikūrusi 6 km į šiaurę nuo Adžarijos sostinės Batumio. Kurortas garsėja sieros voniomis ir gydomuoju oru. Poilsis Machindžauryje pagerins širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, taip pat padės išgydyti nervų ir kvėpavimo sistemų ligas. Gera infrastruktūra, mažas atstumas iki Batumio, erdvus akmenuotas paplūdimys su lygiu įėjimu į vandenį, galimybė užsiimti įvairiomis vandens sporto rūšimis arba pasiplaukioti katamaranais, daro ši kurortą puikia poilsio vieta. Vos trys km iki Batumio botanikos sodo, puikios ramių pasivaikščiojimų vietos. Šalia sodo yra dar vienas puikus paplūdimys.