Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Po Zarasų kraštą

Šalis: Lietuva
Išvykimas: Pasirenkate jūs
Dienų skaičius: 1d.
Transportas: autobusas
Kaina: ~30 Eur/asm. (priklauso nuo žmonių skaičiaus)

Siūlome pasidairyti po gražią Rytų Aukštaitiją, kur stebinanti unikalumu ir spalvingumu gamtos įvairovė, tradicinė kaimo architektūra, skardžiabalsių dainininkų ir etnokultūrą puoselėjančių žmonių kraštas. Pabuvosite Salake, prie Antalieptės marių, Dusetų dailės galerijoje, Antazavėje, aplankysite seniausią gamtos paminklą – Stelmužės ąžuolą.

Išvyksite ryte. Kelionės maršrutą pradėsite nuo Salako. Pasivaikščiosite po išpuoselėtą Salako miestelio centrą, pamatysite aukščiausią akmeninę Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią šalyje. Vyksite prie įspūdingo grožio, giliausio dirbtinio vandens telkinio Lietuvoje, turinčio daugiausia įvairaus dydžio salų – Antalieptės marių. Pagal dydį jos nusileidžia tik Kauno marioms.  Vyksite link Dusetų. Lankysite dailės galeriją. Svarbiausias galerijos tikslas – suburti Dusetų krašte gimusius, gyvenančius ir kuriančius dailininkus, fotografus, pristatyti jų kūrybą organizuojant parodas ne tik Dusetose, bet ir kituose Lietuvos miestuose, užsienyje. Dailės galerijos iniciatyva 2008 m. Dusetose pradėtas kurti skulptūrų parkas. Pirmųjų skulptūrų autoriai – Dusetų krašto menininkai. 2008 metų rugpjūčio 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus viešnagės Dusetose metu skulptūrų parke pasodino ąžuoliuką, bendravo su skulptūrų autoriais, galerijoje susitiko su Dusetų krašto dailininkais ir fotografais. Kiekvienais metais parkas papildomas naujais darbais. Šiuo metu yra 20 skulptūrų, kurias sukūrė Lietuvos ir Latvijos menininkai. Dvidešimties metų veiklos apžvalga liudija, jog galerijoje susibūrė kūrybingi, aktyvūs, iniciatyvūs menininkai. Jų dėka Dusetų dailės galerija tapo reikšmingu kultūros ir meno židiniu Zarasų krašte ir visoje Lietuvoje.

Toliau maršrutas vinguriuos Antazavės link.  Atvykę iš išorės apžiūrėsite architektūros paminklą – medinę Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčią su puošniais vartais, išgirsite įdomią čia gyvenusių grafų Pliaterių istoriją, kurią mena išlikę dvaro pastatai ir parkas.Važiuosite Lietuvos – Latvijos sienos link, kur jau visą amžinybę gyvuoja garsusis Stelmužės ąžuolas. 1920 m. Lietuva ir Latvija pasirašė arbitražo sutartį valstybių sienoms nustatyti. 1921 m. kovo mėn. Lietuvai atiteko Palanga ir Šventoji bei nedidelis kelių kilometrų ruožas netoli Zarasų kartu su garsiuoju ąžuolu. Sulietuvinus latvišką „Stalmujža“ prigijo Stelmužės pavadinimas.  Nuo senų laikų ąžuolai simbolizavo mūsų tautos stiprybę ir ilgaamžiškumą. Daugelis lietuvių tiki, jog jie mus jungia su protėvių pasauliu. Stelmužės ąžuolas yra laikomas Lietuvos simboliu. Tai svarbus gamtos paminklas, saugomas valstybės. Apžiūrėsite Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčią, statytą 17 a. Vakare užsuksite pasigrožėti nuostabiais Zaraso ežero vaizdais nuo analogo Lietuvoje neturinčio Zarasų apžvalgos rato. Diena, praleista  Rytų Lietuvoje,  bus smagi ir turininga. Kviečiame  į kelionę !

Į kelionės kainą įskaičiuota:

– Transportas.
– Kelionės vadovo paslaugos.
– Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

– Lankomi objektai:
1. Dusetų dailės galerija (priklausomai nuo eksponuojamų parodų, bilieto kaina nuo 1 EUR/asm.)
2. Vietinių gidų paslaugos ~ 10 EUR/asm.
3. Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčios lankymas ~2 EUR/asm. auka
4. Magnetukas „Zarasai“ – 2 EUR/vnt. (pageidaujant būtina užsisakyti priemokose iš anksto)
Pietūs ~ 10 EUR/asm.