Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Po vidurio Lietuvą

Šalis: Lietuva
Išvykimas: Pasirenkate jūs
Dienų skaičius: 1d.
Transportas: autobusas
Kaina: ~30 Eur/asm. (priklauso nuo žmonių skaičiaus)

Kviečiame keliauti po žavingą ir įdomią istoriją turintį mūsų šalies kampelį — Vidurio Lietuvą! Keliaudami po Vidurio Lietuvos lygumas, galėsite žavėtis įstabia gamta ir reikšmingomis, valstybei svarbiomis vietovėmis.

Kelionės akcentai:

Lietuvos geografinis centras Ruosčiuose
„Šušvės midaus” degustacija
Pašilių stumbrynas
Č.Milošo gimtinė Šeteniuose

švyksite ryte. Ekskursija prasidės Šeteniuose, kur ant Nevėžio upės šlaito, buvusio dvaro svirno vietoje, yra įkurtas rašytojo Česlavo Milošo kultūros centras. Jame vyksta literatūros vakarai, susitikimai, konferencijos, veikia Česlavui Milošui skirta ekspozicija. Centrą supa parkas, kuriame stovi koplytstulpiai ir skulptūros, skirtos Šeteniams ir juose gimusiam Česlavui Milošui. Šetenius Č. Milošas aprašė romane „Isos slėnis“. Apsilankysite Ruoščių kaime, kur oficialiai nustatytas ir dideliu laukų akmeniu pažymėtas Lietuvos geografinis centras. Pagal architekto Vytauto Kundroto projektą buvo atgabenti dar du akmenys, simbolizuojantys Žemaitiją ir Aukštaitiją. 2009 metais ant akmenų pastatyta granito lentelė su iškaltomis geografinio centro koordinatėmis.

Vyksite į Plinkaigalio kaimą. Jus pasitiks „Šušvės midus“ su degustacine – pažintine programa „Midaus upės tekėjo…“ Susipažinsite su seniausio lietuvių alkoholinio gėrimo istorija, vartojimo papročiais, gamybos ypatumais. Jos metu Jūs aplankysite midaus gamybos įmonę, midaus rūsį, susipažinsite su midaus istorija ir dabartimi, degustuosite įvairių rūšių midų, vaišinsitės naminiu sūriu, medumi.

Važiuojant toliau, įdomiausias objektas pastarojoje kelionės atkarpoje bus  Pašilių stumbrynas. Jame draugingai gyvena  net kelios šeimynos miško galiūnų – stumbrai. Jie turi savo įpročius, tvarką. Iš pažiūros galingi ir piktoki, iš tiesų tokie nėra…  Labai bus įdomu pasiklausyti apie stumbrus, jų saugojimą. O ką jau besakyti apie galimybę tuos galiūnus pamatyti…Pasisėmę naujų įspūdžių išvyksite namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

– Transportas.
– Kelionės vadovo paslaugos.
– Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Lankomi objektai:
1. Č. Milošo kultūros centro lankymas (auka nuo 2 EUR/asm.)
2. „Šušvės midaus” degustacinė – pažintinė programa ~ 15 EUR/asm.
3. Pašilių stumbryno lankymas ~ 3 EUR/asm.
4. Magnetukas „Kėdainiai”, „Panevėžys” – po 2 EUR/vnt. (pageidaujant būtina užsakyti iš anksto priemokose)
Pietūs (planuoti apie 8-10 EUR) ir kitos asmeninės išlaidos.