
Šiandieninis Kupiškis – nedidelis miestelis Aukštaitijoje, kurį drąsiai galima vadinti šio etninio regiono širdimi… Mieste gausu dėmesio vertų sakralinės, mažosios architektūros perliukų! O ką jau bekalbėti apie apylinkes… Vienas už kitą gražesni ir įdomių istorinių asmenybių vardus menantys dvarai… Kupiškėnų tradicijos, papročiai, kalba… Kviečiame šauniai praleisti dieną kupiškėnų žemėje!
Mėgstate keliauti ir ieškote naujų iššūkių? Jei taip, kviečiame dalyvauti projekte, sujungusiame visas 60 Lietuvos savivaldybių, ”Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausite puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių – sujungti jas į vieną visumą -Lietuvos žemėlapį!
Šalis: Lietuva
Išvykimas: Pasirenkate jūs
Dienų skaičius: 1d.
Transportas: autobusas
Kaina: ~30 Eur/asm. (priklauso nuo žmonių skaičiaus)
Kelionės programa
Išvyksite ryte. Pažintį su Kupiškio kraštu pradėsite nuo Adomynės. Verta bus apžiūrėti vieną seniausių išlikusių medinių dvarų Lietuvoje. Statinio forma bei vidaus planavimas nepasikeitę iki šių dienų. Pasigrožėsite originaliais langais su langinėmis, filinginėmis durimis su apkaustais, koklinėmis krosnimis. Ragausite gardžių, šiltų, ką tik iš krosnies ištrauktų „pagrabinių“ bandelių su padažu. Vyksite į Antašavą. Išvysite dvaro sodybą su parku. Antašavos dvaras minimas nuo 1595 metų. XVIII a. dvarą valdė Lietuvos didikų Choinovskių giminė. Dvaro sodybos ansamblis suformuotas naudojant klasicizmo laikotarpiui būdingas kompozicijos priemones ir savybes. Architektūrai būdingas vieningumas, pusiausvyra, racionalumas. Dabartinis dvaro rūmų ansamblis pastatytas 1812-1816 metais savininko Hiacinto Antašauskio iniciatyva pagal architekto Mykolo Angelo Šulco projektą. Dvaro rūmus supa senas XIX amžiaus pradžioje suformuotas parkas, kuriame pasodinta daug vietinių ir atvežtinių medžių rūšių.
Vyksite į Uoginių kaimą, kurį garsina Adomo Petrausko muziejus. Šis šviesuolis visą gyvenimą savo sodyboje kaupė etnografines senienas, o taip pat gamtos kūrinius, tokius, kaip kelmai, akmenys, prieš mirtį šis lobynas buvo padovanotas savivaldybei. Muziejuje išvysite originalų pastatą – medinį bokštą, kuris iškilęs ant didžiulių neįkastų į žemę akmenų. Viduje rasite daug istorijų ir amatininkų darbų. Pageidaujantieji, šalia esančiame amatų centre ragaus ir gardžiuosis kupiškėniškomis vaišėmis – daržovių sultiniu ir pakišuoliu. Važiuosite į Kupiškį. Ekskursijos po miestą metu apžiūrėsite Kristaus žengimo į dangų bažnyčią, vieną didžiausių šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje, miesto centrą, kuriame skulptoriaus H.Orakausko mažosios architektūros formos, skulptūros ir skulptūrėlės stėbėtinai pagyvina miesto veidą bei suteikia ypatingo jaukumo. Pamatysite pačią sunkiausią, 1.5 tonos sveriančią, skulptūrą.
Atvyksite į Palėvenę. Ne tiek daug yra Lietuvoje tokių išraiškingų architektūrinės vertės ansamblių, kurie galėtų lygintis su Palėvenės Šv.Dominyko ir dominikonų vienuolyno kompleksu. Ant stataus ir vaizdingo Lėvens upės kranto apžiūrėsite vadinamą mažąjį Pažaislį – barokinę Šv.Domininko bažnyčią ir išlikusius, turtingą istoriją menančius, vienuolyno pastatus. Dešiniajame Lėvens krante apžiūrėsite išlikusį garsios didikų giminės Palėvenės Komarų dvarą. Iš praeityje didingų rūmų šiandien likusi tik dalis. Buvusią didybę mena išlikę griuvėsiai, dokumentai, nuotraukos. Komarai Lietuvoje valdė 40 dvarų, giminiavosi su Rostropovičių, Riomerių, Kerbedžių ir kt. giminėmis. Rūmus supa 2 ha ploto angliško stiliaus parkas, kuriame galima pamatyti ir Lietuvoje rečiau sutinkamus augalus. Lankysitės Noriūnuose. Šaltiniai mini, kad dvaras statytas 17 a. Valdytojų buvo daug, kiekvienas paliko savo pėdsaką. Apžiūrėsite išlikusius statinius, išgirsite dvaro istoriją ir bus įdomu sužinoti, kad šiame dvare įvyko poeto K.Binkio vestuvės…Vyksite į namus.
Į kelionės kainą įskaičiuota
Į kelionės kainą neįskaičiuota