Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

DZŪKIJOS SOSTINĖ IR NACIONALINIS PARKAS (Velnio duobė- Stakliškės- Alytus- Merkinė- Marcinkonys)

Dzūkija, dar vadinama Dainava, yra vienas unikaliausių Lietuvos etninių regionų. Kiekvieną atvykstantį pirmiausiai žavi reto grožio gamta – didingi miškai, šaltiniuotos upių versmės, pelkingos laukymės.  Neveltui šiame regione daug  saugomų teritorijų.

Išvykstate ryte. Vyksite  Dzūkijos link, pakeliui aplankydami „Velnio duobę“. Apie Stakliškių midų retas kuris nėra girdėjęs – juo vaišiname, vežame lauktuvėms į svečias šalis… Atvykę į Stakliškes, kurias garsina tikras lietuviškas midus, aplankysite midaus gamyklos muziejų, išgirsite įmonės įkūrimo istoriją ir degustuosite puikius midaus gėrimus.

Atvyksite į Alytų — didžiausią Pietų Lietuvos miestą. Vaizdingais miškais, žaliuojančiomis kalvomis pasipuošusį Alytų juosia 16 km Nemuno kilpa. Ji miestą dalija į dvi dalis. Alytus – miestas parke. Daugiau nei trečdalį miesto teritorijos užima žalieji plotai. Šiandien žalumoje skendintis miestas didžiuojasi savo tradicijomis, kultūra, nepaprasto grožio gamta ir svetingais bei nuoširdžiais žmonėmis. Dalyvausite „Alitos“ pažintinėje programoje.  Ekskursijos metu sužinosite, kaip gimsta putojantys vynai bei stiprieji gėrimai. Apsilankę jų gamybos cechuose, turėsite unikalią galimybę pamatyti skirtingus gamybos procesus, išgirsti pasakojimus apie gėrimų kilmę, istoriją bei gamybos technologijas. Susipažinsite su iš Prancūzijos kilusiais, ilgus metus gamykloje naudojamais natūralaus putojančio vyno gamybos metodais: Méthode traditionelle ir Charmat. Sužinosite apie putojančių vynų gamyboje naudojamų vynuogių kilmę, atrasite, kas lemia taurėje atsiskleidžiančias skonio ir aromato ypatybes.

Antroji  Pažintinės programos  dalis – gėrimų degustacija. Ekskursijos vedėjai padės Jums atrasti gurmanišką gėrimų pasaulį, suprasti skonio ir aromato subtilybes. Susipažinsite su kiekvieno degustuojamo gėrimo istorija, kilme, gamybos technologija ir vartojimo tradicijomis.

Dzūkijos gamtos pasaulis labai savitas ir turtingas. Šilų masyvus juosia smėlio kopos,  sraunios upės ir  pelkės. Aplankote Merkinę. Tai vienas seniausių Lietuvos miestų, įsikūręs Nemuno ir Merkio santakoje. Tai senoji Dzūkijos sostinė, apjuosta nepakartojamo kraštovaizdžio ir menanti ne tik kovas su kryžiuočiais, bet ir istoriją, susijusią su  Lietuvos valdovų gyvenimo įvykiais.Jeigu tik leis oro sąlygos, užkopsite ant Merkinės piliakalnio arba apžvelgsite apylinkes ir pasigerėsite įspūdingais vaizdais nuo Merkinės apžvalgos bokšto.

Kalneliais ir pušynais vinguriuojančiu Dzūkijos keliu pasieksite Marcinkonis. Sakoma, kad jie yra parko vartai. Tai vienas didžiausių Lietuvos kaimų, kuriam pradžią kažkada davė miško žvalgų gyvenvietė. Grybai ir uogos buvo pagrindinis žmonių pragyvenimo šaltinis. 1991 m., įsteigus Dzūkijos nacionalinį parką, Marcinkonyse įsikūrė parko direkcija. Apie dzūkų  etnokultūrą galima sužinoti aplankius Marcinkonių  Etnografinį muziejų. Gražus medinės sakralinės architektūros pavyzdys yra gyvenvietės bažnyčia, pastatyta 19 a. pabaigoje.

Vakare, atsigaivinę Dzūkijos miškų ramybe, apgaubti dzūkų svetingumu ir etnokultūrine dvasia, grįšite į namus.