Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Dieveniškių istorinis regioninis parkas

Šalis: Lietuva
Vietovė: Stakų kaimas, Dieveniškės, Norviliškės
Išvykimas: Pasirenkate jūs
Dienų skaičius: 1d.
Transportas: autobusas

Atvyksime į Šalčininkų rajono savivaldybei priklausančią išskirtinę teritoriją, dar vadinama “apendiksu”. Pasakojama, kad 1939 m. Kremliuje braižant Lietuvai “grąžinto” Vilniaus krašto ribas, ant stalo gulėjusi Josifo Stalino pypkė. Niekas neišdrįso tos pypkės pajudinti, todėl ir apibrėžė taip.

Kelionę pradėsime nuo Stakų kaimo, kuriame aplankysime ąžuolą apie 1000 metų senumo, o Stakų miške pamatysime du konglomerato luitus.
Toliau Poškonyse aplankysime Dieveniškių istorinio regioninio parko centrą, kuris įsikūręs sename mokyklos pastate. Šalia apžiūrėsime muziejaus ekspoziciją bei skulptūrų parkelį.
Už 4 km. lankysime Rimašių kaimelį. Čia išsaugotas autentiškas gatvių planas, XIX-XX a. sodybos, kurios papuoštos autentiškomis drožybos detalėmis.
Traukdami toliau į pietryčius pasieksime Dieviniškes. Tai pasienio miestelis prie Gaujos upės su ypatinga miestelio urbanistine struktūra. Čia žmonės gyveno nuo seno ir tai liudija VI- XI a. pilkapynas.
Aplankysime Gaujos pažintinį taką ir toliau vyksime į Norviliškių rūmus-pilį. Pasivaikščiosime pilies takais, apžiūrėsime XVII a. statytą varpinę- įvažiuojamuosius vartus. Kalbama, kad ten galima sutikti vaiduoklį, o kai kurie net siūlo suorganizuoti „vaiduoklių medžioklę“.