Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Černobylio paslapčių paieška Visagine

Šalis: Lietuva
Išvykimas: Pasirenkate jūs
Dienų skaičius: 1d.
Transportas: autobusas
Kaina: ~30 Eur/asm. (priklauso nuo žmonių skaičiaus)

Ar norite sužinoti, kas atsitiko Černobylio atominėje elektrinėje? Atsakymus į šį ir kitus aktualius klausimus rasite apsilankę Visagine, kuriame įsikūrusi iki 2009 metų pabaigos funkcionavusi Ignalinos atominė elektrinė, elektra aprūpinusi Baltijos šalis. Sekdami Lietuvoje filmuoto HBO serialo „Černobylis“ pėdsakais išvysime identišką reaktorių, kurio sprogimas pašiurpino pasaulį, o valdydami elektrinės simuliatorių pasijusime tarsi būtume funkcionuojančios elektrinės šeimininkai.

Kelionės akcentai:

– Didžiausią branduolinį reaktorių pasaulyje turėjusi Ignalinos atominė elektrinė;
– Ignalinos atominės elektrinės simuliatorius – elektrinės valdymo pultas, identiškas buvusiam Černobylyje;
– Visaginas – daugiatautiškiausias miestas Lietuvoje;
– Ekskursija su degustacija alaus bravore „Bear and Boar“;
– Apsilankymas Prof. Adomo Hrebnickio sukurtame Rojaus sode.

Kelionės programa:

Kelionę pradėsime ryte. Pirmoji stotelė – Rojus – taip, perskaitėte teisingai, apsilankę šiame skambaus pavadinimo kaimelyje Ignalinos rajone suprasite, jog rojus žemėje egzistuoja ir jo nereikia ieškoti niekur toli! Šalia vaizdingo Dūkšto ežero įsikūrusi gyvenvietė – tai rami gamtos oazė, miestiečius žavinti ne tik reto grožio kraštovaizdžiu, bet ir vaismedžių gausa. Nesuklysime teigdami, jog kaimo grožis yra „komandinio“ gamtos ir žmogaus darbo rezultatas: kadaise kraštas buvęs nedailus ir pelkėtas, todėl pramintas Velnyne, tačiau jo grožiui atsiskleisti padėjo profesorius Adomas Hrebnickis, pradėjęs čia sodinti obuolius, kriaušes, vyšnias ir slyvas. Aplankysite memorialinį muziejų, kuriame susipažinsime su Lietuvos sodininkystės pomologo gyvenimo istorija ir darbais bei mėgausimės nuo terasos atsiveriančiais vaizdais į aplink tyvuliuojančius tvenkinius ir šimtamečius vaismedžius.

Pasigrožėję Rojumi vyksime į vietą, kurioje pasijusime lyg nusikėlėme laiku atgal į 1975 m., nuo kurių skaičiuojama jauniausio Lietuvos miesto Visagino istorijos pradžia. Tai specialiai Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbuotojams įkurta gyvenvietė, „atlikusi“ pagrindinį vaidmenį HBO seriale „Černobylis“. Kritikų puikiai įvertintas trijų prestižinių „Emmy“ apdovanojimų laureatas žiūrovus nukelia į siurrealistinę erdvę, šiurpinančią savo pilkumu bei įvykusios tragedijos masto nuojauta. Iš išorės pasižvalgysite po IAE, kadaise talpinusią tokius pačius didelio galingumo uraninius-grafitinius reaktorius RBMK-1500, kuriems sprogus Černobylyje tragiškai pasibaigė tūkstančių katastrofos pasekmes likvidavusių darbuotojų gyvenimai, o įvykio pasekmes jaučiamos iki šiol. Vienintelės Baltijos šalyse veikusios atominės energijos gamintojos, turėjusios didžiausią branduolinį reaktorių pasaulyje, veikla – jau istorija, pasibaigusi 2009 m. gruodžio 31 d., tačiau pasiekę elektrinės simuliatorių pasijusite lyg funkcionuojančios galiūnės operatoriai, reguliuojantys jos darbą iš blokinio valdymo skydo. Susipažinsite ne tik su elektrinės valdymo principais, bet ir operatorių kasdienybe bei, žinoma, išgirsite, kaip elgtis avariniais atvejais. Jei esate vienas iš serialo „Černobylis“ gerbėjų, aktyviai sekusių visus epizodus, pasijusite lyg atsidūrę filmavimo aikštelėje!

Susipažinę su atomine miesto tapatybe, ekskursiją tęsite žvalgydamiesi po Visagino miestą, apsuptą neįžengiamų pelkių, miškų ir ežerų. Tai vienas tautiškai margiausių miestų Lietuvoje, kuriame gyvena ne tik skirtingų tautybių, bet ir religijų žmonės. Tai liudija čia matomi įvairių konfesijų maldos namai: regėsite katalikų bažnyčias, stačiatikių cerkves, galbūt sutiksite ir vieną iš čia gyvenančių totorių, išpažįstančių islamą. Vaikštinėdami miesto gatvėmis išgirsite trumpą miesto istoriją, sužinosime, kodėl miesto išplanavimas paremtas „drugelio sparnų“ modeliu, praeisime vaizdinga Visagino ežero pakrante. Dienai įpusėjus pietausite vienoje iš jaukių Visagino kavinukių, o pasimėgavę gardžiu maistu, dalyvausite ekskursijoje su degustacija „Bear and Boar“ alaus bravore. Kupini naujų žinių bei nepamirštamų įspūdžių vakare sugrįšite namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

– Transportas;
– Ekskursinė programa;
– Kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

– Pietums planuoti ~ 7 EUR;
– Asmeninės išlaidos;
– Lankomi objektai:
1. A. Hrebnickio memorialinis muziejus, auka 1 EUR/asm.
2. Vietinių gidų paslaugos ~6 EUR/asm.
3. Ignalinos atominės elektrinės simuliatorius ~8 EUR/asm.
4. Ekskursija su degustacija ir užkandžiais „Bear and Boar“ bravore 15 EUR/asm.
5. Magnetukas „Ignalina“, „Visaginas“ – po 2 EUR/vnt. (pageidaujant būtina užsakyti iš anksto priemokose)