Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Biržai – Alaus kelias

Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais ir išties skaniu alumi. Anksčiau kaimuose alų darydavo bene kiekvienas ir kiekvienas turėdavo savo technologiją, kurią perduodavo tik sūnums. Pirmoji alaus darykla Lietuvoje taip pat buvo įkurta šiame mieste 1686 metais kunigaikštytės Liudvikos Karolinos  Radvilaitės nurodymu. Alaus pramonės svarbą biržiečiai įrodė po karų su Švedija, pirmiausiai atstatydami ne miestą, o alaus daryklą.

Šalis: Lietuva
Išvykimas: Pasirenkate jūs
Dienų skaičius: 1d.
Transportas: autobusas

Biržai garsėja ne tik alumi, bet ir smegduobėmis, todėl kelionės metu nuvyksite prie didžiausios Lietuvoje karstinės įgriuvos – Karvės olos.

Lankysitės „Sėlos“ muziejuje*, įsikūrusiame XVII a. kunigaikščių Radvilų statytoje pilyje. Čia susipažinsite su unikalia ekspozicija, skirta aludariui Jurgiui Žaldokui, ragaudami biržietišką alų* išgirsite linksmų istorijų, nutikusių aludariams ir alaus mėgėjams. Kartu su folkloro ansambliu padainuosite ir pašoksite!

Ekskursijos metu aplankysite grafams Tiškevičiams priklausiusį Astravo dvaro ansamblį, įsikūrusį seniausio Lietuvoje tvenkinio – Širvėnos dirbtinio ežero pakrantėje, apžiūrėsite ilgiausią šalyje pėsčiųjų tiltą–užtvanką  ir parką.

Užkopsite į pusmėnulio formos Kirkilų apžvalgos bokštą, nuo kurio viršūnės karštą vasaros dieną galima pamatyti kaip karstinių ežerėlių vanduo nusidažo raudona spalva.

Kelionę vainikuos apsilankymas Rinkuškių alaus darykloje*, kur susipažinsite su šiuolaikine alaus gamybos technologija, degustuosite ten verdamą alų.

Pasirinktinai galima lankyti:

  • Biržų Sėlos muziejus ~ 5 EUR/asm., moksleiviams, studentams, senjorams ~ 2,5 EUR; ~ 15 EUR grupei gido paslauga (kaina priklauso nuo grupės dydžio);
  • Žaldoko alaus programa ~9 EUR/asm.;
  • Alaus degustacija Rinkuškiuose (www.rinkuskiai.lt)
  • Sodeliškių dvaro sodyba – ekskursija + kava/arbata ir pyragaitis (kaina ~ 10 EUR/asm., priklausomai nuo grupės dydžio.
  • Pažintinė ekskursija „Grūdo kelias“ sodeliškio dvare ~ 5 EUR/asm; ekskursija su duonos kepimu ~ 6 EUR/asm, trukmė 4 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota

  • kelionė autobusu; kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

  • (*) bilietai į mokamus objektus.

Pastabos

  • Lankomų objektų tvarka kelionės metu gali keistis! Kelionę užsakant grupei, kainą tikslinkite mūsų biuruose; kelionės kaina priklauso nuo keliaujančių asmenų skaičiaus ir išvykimo miesto.