Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Ką aplankyti, paragauti ir nuveikti Kipre

Kelionės į Kiprą – jau nuo rugsėjo 20 d. 

Jau nuo rugsėjo 20 d. pradedame keliones užsakomaisiais skrydžiais į saulėtąjį Kiprą. Jeigu nespėjote pasidžiaugti vasara ar teko keisti kelionių planus, dabar puikus metas atsigriebti ir susigrąžinti savo atostogas! Kipras šiuo metu yra viena saugiausių Europos valstybių, kurioje pastarosiomis savaitėmis fiksuojama itin mažai naujų COVID-19 susirgimų atvejų. Be to, poilsiaujant šioje šalyje atostotogos truks tiek, kiek suplanavote – grįžus iš Kipro nėra taikoma 14 dienų saviizoliacija.

Kipras – tai Viduržemio jūros perlas, kuriame pasak graikų legendos iš jūros putos užgimė meilės deivė Afroditė. Net 340 dienų per metus salos padangę nušviečia saulė. Kipras išsiskiria itin įdomia bei įvairiaspalve kultūra ir gali pasiūlyti ne tik tingias atostogas paplūdimyje, įspūdingus saulėlydžius, bet ir žygių takus, gurmaniškus potyrius, istorines įdomybes ir, žinoma, nepaprastai gražų kraštovaizdį. Viskas čia, kartu su jaukiais salos miestais, susilieja į vieną harmoningą salos peizažą.

Ką aplankyti, paragauti ir nuveikti Kipre

Nissi paplūdimys

Žymiausias Kipro paplūdimys. Viena gražiausių, o ne retai ir pačia gražiausia pavadinamų salos vietų – paplūdimys Nissi. Čia susijungia žydriausio jūros vandens, biriausio smėliuko bei baltutėlių vilų ir viešbučių kerai, žadantys šilčiausias atostogas ir gražiausias nuotraukas. Šį paplūdimį renkasi ir visos Europos atostogautojai, ir kino įžymybės iš už Atlanto.

Vietinė virtuvė

Maistas Kipre – rimtas reikalas. Valgoma čia daug ir su malonumu, o vietinis meniu patiks tiek vegetarams, tiek visavalgiams. Tikru vietiniu patiekalu galime pavadinti louvi. Tai pupelės su virtomis cukinijomis, paskanintos druska bei citrinų sultimis, patiekiamos su šviežiu tunu, pomidorais ir agurkais. Dažniausiai lengvai paruošiamas louvi valgomas pirmadieniais. O kur dar įvairiausi troškiniai, skrudinti maltos mėsos kukuliai, šviežiausių jūrų gėrybių patiekalai… Visko tiek, kad vienų atostogų tikrai nepakaks.

Kiko vienuolynas

Dauguma dienų Kipre – saulėtos ir karštos, bet kai sausra užsitęsia, vietiniai gyventojai traukia į Trodo kalnuose įsikūrusį Kiko vienuolyną, jau 900 metų saugantį Šv. Mergelės Marijos ikoną, padedančią prišaukti lietų.

Trodo kalnai

Nors Kipras turistus vilioja gražiaisiais paplūdimiais, kur telkiasi visi viešbučiai, atrakcijos bei turistiniai patogumai, vis dėlto laukinis salos grožis slypi turizmo nepaliestuose Trodo kalnuose. Išpaišyti kalnų upių ir šaltinių vingiais bei kriokliais, neretai miškingi ir slepiantys ne tik mažus kaimelius ar Bizantijos bažnyčias, bet ir Kipro gyvūniją, šie kalnai pasiruošę priimti norinčiuosius pamatyti kitą salos veidą.

Afroditės paplūdimys

Pasak legendos, būtent paplūdimyje šalia šio miesto gimė meilės ir grožio deivė Afroditė, čia rasite ir jai skirtą iš vandens iškilusią uolą. Tikima, kad maudynės šioje vietoje atjaunina ir suteikia grožio, o kartu išsimaudę įsimylėjėliai niekada neišsiskirs. Atostogaujant Kipre užsukti į šią vietą tiesiog būtina!

Pafosas

Vienas žymiausių Kipro miestų – Pafosas. Miestas žymus savo istorija, nuostabiais paplūdimiais ir uolėtomis pakrantėmis. Pa-fosas stebina ne tik savo įspūdingu kraštovaizdžiu, bet ir seno-viniais statiniais, kaip kad antikinis romėnų teatras Odeonas, Karalių kapavietės, stulbinantys antikinių mozaikų paviljonai. Palei jūrą išsidriekusi promenada veda į krantinę, kurioje stovi nuo viduramžių uostą saugojęs fortas. Dėl istorinio ir kultūri-nio palikimo šis miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.