Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Informacija vykstantiems į Madeirą (atnaujinta 03 16)

Keliautojų saugumas yra mūsų didžiausias prioritetas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojams iš Lietuvos, vykstantiems į Madeirą, būtina vadovautis Lietuvos oficialių institucijų, skrydžius vykdančio oro vežėjo ir priimančios šalies nustatyta saugaus keliavimo tvarka. Turistai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą ir savalaikį priimančios šalies nustatytų reikalavimų, kurie turi būti įvykdomi iki kelionės pradžios, išpildymą.

Būtina registracija prieš atvykstant į Madeirą

Visi keliautojai 12–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą privalo užsiregistruoti ir užsipildyti duomenis keleivių registravimo sistemos ANKETOJE https://madeirasafe.com/#/login.

Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (tik vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus prisijungimą prie savo paskyros, kurioje bus QR kodas, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek Vilniaus oro uoste išskrendant, tiek atvykus į Madeiros oro uostą. Šioje paskyroje rekomenduojama įkelti ir jau turimų iš anksto atliktų neigiamų tyrimų rezultatus, vakcinacijos pažymėjimą ar pan.

Privalomi testai vykstant į Madeirą

Su tam tikromis išimtimis (informacija žemiau), vykstantys į Madeirą turi turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai). Vykstant į Madeirą tai galima atlikti prieš išskrendant iš Lietuvos arba jau atvykus į salą:

1 Variantas. Rekomenduojama atlikti PGR testą dėl COVID-19 prieš išvykstant į Madeirą ir turėti patvirtinantį neigiamo rezultato dokumentą. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip per 72 valandas prieš išvykstant iš savo gyvenamosios vietos ir pažyma turi būti pateikta anglų arba portugalų kalbomis. Tokiu atveju keleivio registravimo sistemos FORMOJE https://madeirasafe.com rekomenduojama iš anksto įkelti gautus tyrimo rezultatus, kas pagreitins dokumentų patikrinimo eigą Madeiros oro uoste. Turint iš anksto atliktą testą ar kitus dokumentus, atleidžiančius nuo privalomo testavimo atvykus, atvykę į salą keleiviai po dokumentų patikros vyksta į savo viešbutį atostogauti. Madeiros oro uoste Turintys iš anksto atliktus testus ar kitus dokumentus, atleidžiančius nuo privalomo testavimo atvykus, patikros punkte

2 Variantas. Testą dėl COVID-19 galima atlikti jau atvykus į Madeiros oro uostą. Testas atliekamas nemokamai Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testavimo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą. Tuomet užpildžius deklaraciją, keleiviai vyksta į viešbutį (užsakant kelionės paketą pervežimas jau įtrauktas į kelionės kainą). Tokiu atveju keliautojai turi viešbučio kambaryje laukti testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu 6- 12 valandų eigoje nuo testo atlikimo. Įsigyjusieji tik skrydžio bilietus – patys vyksta į jų apgyvendinimo vietą.

Kam netaikomas privalomo testo reikalavimas vykstant į Madeirą

– Jaunesniems nei 12 metų asmenims (nereikia išskyrus atvejus, jeigu šeimos nariams nustatomi teigiami tyrimų rezultatai ar pasireiškus simptomams).
– Nereikia keliautojams, kurie per pastarąsias 90 dienų yra persirgę ir pasveikę nuo COVID-19 ir tai buvo užfiksuota atitinkamais tyrimais ir įregistruota gydymo įstaigoje (antikūnių tyrimai netinkami).
–  Nereikia keliautojams, kurie jau yra gavę 2 vakcinas nuo koronoviruso (bei nuo 2-os vakcinos praėję daugiau nei 7 dienos).

!!! Abiems pastariesiems atvejams būtina turėti originalius patvirtinančius dokumentushttps://e-sveikata.lt ar gydytojo su vertimu į anglų kalbą (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas arba notaro patvirtintas vertimas).

Draudimas

Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą keliaujant į Madeirą, tačiau keliaujant po ES šalis apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų išlaidų dėl viruso dengiantį draudimą (jų yra jau ir Lietuvoje), atidžiai susipažinti su pasirinktos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis.

Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus dengiančius draudimo variantus:

Siūlome įsigyti COMPENSA draudimą, kuris kompensuoja dėl koronaviruso SARSCoV-2 sukeltos ligos atsiradusias medicinines išlaidas iki 15 000 EUR, jei apdraustasis hospitalizuotas ir gydytas stacionare*. Taip pat raginame susipažinti ir su galimybe savarankiškai įsigyti Madeiros siūlomą draudimą:  https://www.madeiratravelinsurance.com/

Praktinė informacija:

Jeigu atvykus Madeiroje būtų nustatytas teigiamas PGR (angl. PCR) testo rezultatas, keliautojas privalo laikytis 14 d. saviizoliacijos, dėl kurios vietos (gydymo įstaigoje ar kitoje vietoje) nuspręs kompetentingos sveikatos priežiūros įstaigos. Tokiu atveju Madeiros salos vyriausybė įsipareigoja padengti visas izoliacijos ir būtinas gydymo išlaidas keliautojams, kuriems nustatytas atvykus į šalį teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Izoliacijos metu apgyvendinimas ir pagrindinis maitinimas yra Madeiros vyriausybės nustatytame viešbutyje, jeigu norima izoliuotis savarankiškai kitoje vietoje – šių išlaidų padengimu rūpinasi pats keliautojas. Pažymime, kad jeigu teigiamas rezultatas būtų nustatytas prieš išvykstant į Lietuvą, aukščiau minimi pagrindiniai kaštai (apgyvendinimas, maitinimas) sergančiam asmeniui taip pat būtų dengiami iš Madeiros vyriausybės lėšų. Kitas išlaidas gali padengti keliautojo turimas draudimas, numatantis COVID-19 atvejus ir su tuo susijusias išlaidas.

Kelionių organizatorius esant poreikiui keliautojam grįžti ne pagal kelionės sutartyje numatytą tvarkaraštį, pagal galimybes tarpininkaus padedant keliautojams sugrįžti į Lietuvą palankiausiomis sąlygomis: esant laisvoms vietoms į artimiausią skrydį organizatoriaus užsakomajame skrydyje – nemokamai, kitais atvejais – prisidės pagalba randant palankiausią grįžimo variantą (už papildomą mokestį).

Prieš išvykstant iš Madeiros į Lietuvą, visi keliautojai privalo atlikti testą (PCR arba antigenų) ir užpildyti NVSC anketą (išskyrus išimtis kam netaikomi privaloma testo ir izoliacijos reikalavimai grįžimui į Lietuvą) – apie tai informacija žemiau

Šiuo metu Madeiroje (oficialiai šiai dienai iki kovo 22 d. – tačiau informacija kas savaitę atnaujinama ir tikėtina, kad ji bus pratęsta iki balandžio 5 d. ar ilgiau) galioja prevencinių priemonių rinkinys:

Susibūrimai galimi iki 5 asm. (išskyrus tos pačios šeimos atstovus)

Iki kovo 22 d. ribojamas žmonių judėjimas nuo 19:00 iki 5:00 val. (savaitgaliais nuo 18:00 iki 5:00 val.); parduotuvės, restoranai ir kavinės nedirba nuo 18:00 val. (savaitgaliais nuo 17:00 val.)

Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip pat viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino, bet turi būti išlaikytas 2 metrų аtstumas

Daugiau informacijos apie saugaus keliavimo reikalavimus ir jų atnaujinimus Madeiroje:

http://www.visitmadeira.pt/en-gb/homepage

SVARBU!!! Privalomi testai prieš grįžtant į Lietuvą

Nuo š.m. kovo 10 d. visi į Lietuvą iš užsienio atvykstantys/grįžtantys keleiviai privalo turėti atliktą ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant į Lietuvos Respubliką tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų).

Tinka PGR (angl. PCR) testai arba antigenų testai. Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nėra tinkamas.

Neturintys tinkamo testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą Madeiroje.

Testų atlikimu ir vietos tyrimams rezervavimu klinikose keliautojai rūpinasi savarankiškai, esant reikalui ar iškylus klausimams galima kreiptis į lietuviškai kalbantį ITAKĄ Lietuva atstovą Madeiroje. ITAKA atstovas patars dėl artimiausios klinikos nuo keliautojo gyvenamosios vietos.

Antigenų tyrimo kaina Madeiroje yra ~20 EUR (beje, šio testo rezultatų gavimas užtrunka iki 30 min.). PGR (PCR) testo kaina Madeiroje yra ~125 EUR (jo rezultatų gavimas yra ~ 12 val.).
Papildomai keliautojams prisidės transporto išlaidos iki tyrimo atlikimo vietos. Rekomenduojama iš anksto rezervuotis vietą tyrimui atlikti atitinkamoje klinikoje. ITAKA atstovas patars dėl artimiausios klinikos nuo keliautojo gyvenamosios vietos informacinio susitikimo metu.

Saviizoliacija

Nuo š.m. vasario 15 d. iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų saviizoliacija. Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu ne anksčiau nei 7 dieną keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą.

Kam netaikomas privalomas testas ir/arba saviizoliacija grįžtant iš Madeiros į Lietuvą:
– Jaunesniems nei 16 metų asmenims (nereikalingas testas, bet izoliacija privaloma)
– Keliautojams, kurie jau yra paskiepyti 2 -omis  vakcinomis nuo COVID-19.
– Keliautojams, kurie liga persirgo, jų diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo/grįžimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 90 dienų.
– Yra papildomų išimčių. Daugiau informacijos: https://koronastop.lrv.lt/lt/

Registracija NVSC ir pildoma anketa 

Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą privaloma užsiregistruoti NVSC anketoje internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form  ir gauti QR kodą. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (rekomenduojama likus ne mažiau nei 24 val. iki skrydžio pradžios) ir oro uoste prieš registraciją į skrydį pateikti gautą QR kodą.

Nuo 2021 m. vasario 8 d. oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos patikros visiems grįžtantiems į Lietuvą. Keliautojų prašoma dar prieš kelionę įsitikinti ir turėti visus reikiamus bei paruoštus dokumentus, kad pateikiant juos kontrolės punktuose procesas vyktų sparčiau ir sklandžiau.

Informacija nuolat kinta, todėl būtina sekti aktualius pasikeitimus apie grįžimo/atvykimo sąlygas į Lietuvą:
https://urm.lt/covid19

https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1