Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Meteorai ir kitos žvaigždės (pažintinė kelionė)

Kryptis: Graikija

Kaina asmeniui, kai keliauja 

Norėdami užsakyti kelionę, susisiekite su mumis jums patogiu būdu - telefonu +370 676 61110, el. paštu jolita@100kelioniu.lt, facebook žinute, arba užsukite į mūsų biurą Vilniuje arba Alytuje.

Pastabos: Rezervacija yra tvirtinama tik po atlikto apmokėjimo. Rezervacijai patvirtinti reikalingi visų keliaujančiųjų asmenų vardai, pavardės bei gimimo datos. Kelionės kaina gali kisti, reikia tikslinti prieš užsakant. Kelionę organizuoja ITAKA Lietuva.

Mūsų komentaras

Olimpo dievai vis dar rūpinasi gražiąja Elada, nes čia visada galite rasti ne tik daugybę paminklų, bet ir nuostabų kraštovaizdį, fantastišką orą, draugiškus gyventojus ir skanius patiekalus, kurie glosto gomurį vietinėse smuklėse. Į programą įtraukti svarbiausi žemyninės Graikijos lankytini objektai: vienuolių respublika magiškame Atono pusiasalyje, paslaptingos stačiatikių bažnyčios bastionai, Meteoros – „kabantys ore“ vienuolynai, Delfų orakulas ir, žinoma, Atėnai. Po gražios kelionės galima atsipalaiduoti Taso paplūdimiuose pasirinktame viešbutyje iš ITAKA pasiūlos. Bendras kelionės ilgis: apie 1770 km.

Pasiūlymo privalumai

– Paslaptinga vienuolių respublika Atono pusiasalyje
– Mistiški Meteoros vienuolynai iš UNESCO paveldo sąrašo
– Delfų orakulas ir Atėnai
– Galimybė prasitęsti atostogas Taso saloje

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA
Kelionės dalyvių atvykimas į oro uostą. Tiesioginis skrydis į Kavalos oro uostą. Kelionė į viešbutį, apgyvendinimas. Laisvas laikas (priklausomai nuo atvykimo laiko). Vakarienė ir nakvynė.

2 DIENA. SALONIKAI – VERGINA – GREVENA (maršrutas apie 175 km)
Pusryčiai. Išvykimas. Pervežimas į SALONIKUS. Apžvalginė ekskursija po Salonikus: mieste daug į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktų ankstyvosios krikščionybės ir Bizantijos paminklų. Apsilankymas Bizantijos kultūros muziejuje, pasivaikščiosime po miestą: Šv. Dmitrijaus – miesto globėjo – bazilika, Šv. Jurgio rotonda – seniausias miesto pastatas, Sofijos soboras, Aristotelio aikštė, Baltasis bokštas, perėjimas į Ladadikos rajoną. Laisvas laikas. Kelionė į VERGINĄ – miestą, stovintį ant senojo Egėjo miesto – buvusios senovės Makedonijos sostinės. Apsilankymas archeologinėje vietovėje, įtrauktoje į UNESCO sąrašą. Joje saugomi garsieji Makedonijos karališkieji kapai, tarp kurių – ir karaliaus Pilypo II, Aleksandro Didžiojo imperijos įkūrėjo, palaikai. Pervežimas į viešbutį GREVENOJE, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.

3 DIENA. JANINA – DODONA – PERAMOS URVAS – DELFAI (maršrutas apie 490 km)

Pusryčiai. Išvykimas. Apsilankymas Epyro regiono sostinėje JANINOJE. Kelionė į DODONĄ – seniausią graikų orakulą saugantį miestą. Ekskursija po archeologinę vietovę: antikinis stadionas, amfiteatras, Dzeuso šventyklos griuvėsiai. Kelionė į PERAMOS urvą – uolienų derinį, žavintį savo forma ir natūralių spalvų gausa. Vykstame per Parnaso kalnų masyvą į Delfų apylinkes. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.

4 DIENA. DELFAI – ARACHOVA – ATĖNAI (maršrutas apie 250 km)

Pusryčiai, išvykimas. Kelionė į UNESCO saugomą senovės miestą – DELFUS, populiariausią Graikijos archeologinę vietovę, apsuptą Parnaso uolų. Apsilankymas Apolono kulto centre, kur Pithas numatė ateitį ir nulėmė Graikijos likimą. Ypač verti dėmesio objektai: atėniečių iždo liekanos, sakralinis ratas, Apolono šventykla, teatras, skirtas Dionisui, stadionas, kuriame telpa 7000 žiūrovų ir kur kadaise vyko Pitijos žaidynės. Kelionė į ARACHOVĄ – vaikščiodami siauromis, grįstomis gatvelėmis su kavinėmis, galėsite susipažinti su tradiciniu kaimo charakteriu. Pervežimas į viešbutį ATĖNUOSE, apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.

5 DIENA. ATĖNAI – KALAMPAKIS (maršrutas apie 355 km)

Pusryčiai. Išvykimas. Apsilankymas ATĖNUOSE, Graikijos sostinėje. Programoje: didingasis, iškilęs virš miesto Akropolis, miesto ir pasaulinio paveldo idėjos (UNESCO sąrašas) simbolis, vainikuotas nuostabiu Partenonu, Erektionas, palaikomas gražių karajatų. Apsilankymas Akropolio muziejuje, kur saugomi didingi praeities lobiai. Panoraminė ekskursija po Atėnus. Pervežimas į viešbutį KALAMBAKOJE. Apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.

6 DIENA. METEOROS – CHALKIDONA (maršrutas apie 350 km)

Pusryčiai. Išvykimas. Apsilankymas viename didžiausių žemyninės Graikijos turistinių objektų – ant uolų įsikūrusiame METEOROS vienuolyno komplekse. Šis į UNESCO sąrašą įtrauktas paslaptingas „akmeninis miškas“ – nepaprasta kelionė į viduramžių ortodoksų laikus. Į neįprastą uolų viršūnių peizažą įsilieję mistiniai vienuolynai yra vienas žaviausių Graikijos vaizdų. Į programą įtrauktas dviejų vienuolynų lankymas ir apsilankymas Bizantijos ikonų dirbtuvėse, kur galėsite susipažinti su ikonų rašymo technika. Pervežimas į viešbutį CHALKIDONOJE. Apgyvendinimas, vakarienė, nakvynė.

7 DIENA. OURANOUPOLI – ATONAS (atstumas: apie 150 km)

Ankstyvi pusryčiai, išvykimas link OURANOUPOLI – paskutinio miestelio prie sienos su vienuolių valstybe. Dar visai neseniai tai buvo mieguistas žvejų kaimelis, šiandien jis yra įdomus, turistų lankomas objektas, kuriame imponuoja Fosfori bokštas, senais laikais saugojęs netoliese esančius vienuolynus. Kelionė į uostą ir kruizas palei ATONO pusiasalio vakarinę dalį – Chalkidiki pusiasalio rytinį pirštą su patraukliais kraštovaizdžiais ir vienuolių respublika, kur turistų lankymas yra ribojamas. Slaptoji vienuolių valstybė buvo įkurta X amžiuje ir iki šiol valdoma pagal viduramžių taisykles. Vis dar galioja įsakymas, draudžiantis atvykti moterims ir vaikams, o vyrai turi gauti vizas. Šiuo metu 20 vienuolynų – klasikinių Bizantijos religinių pastatų, gyvena apie 2000 vienuolių. Atono kalnas – šventas stačiatikių kalnas – įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Kelionė į Kavalą. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.

8 DIENA.

Pusryčiai. Išvykimas. Laisvas laikas (priklausomai nuo išvykimo laiko), pervežimas į oro uostą ir tiesioginis skrydis į Lietuvą. Asmenys, tęsiantys kelionę savaitiniu poilsiu: pusryčiai, išsiregistravimas, pervežimas į pasirinktą viešbutį.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

– 7 nakvynės viešbučiuose**/***; dviviečiai kambariai (galima 1 papildoma lova) su vonios kambariu ir oro kondicionieriumi

– maitinimas: 7 pusryčiai, 7 vakarienės

– skrydis

– pervežimas autobusu

– kelionės vadovo paslaugos.

PASTABOS

1. Privalomi mokesčiai vietoje: lankomų vietų bilietai, vietinis gidas, kruizas po Atoną, degustacija, ekskursijų vadovai: apie 155 EUR, mokama grynaisiais.
2. Privalomas turistinis mokestis (mokamas vietoje viešbutyje): 0,5-4 EUR/per dieną/1 numeriui/ priklausomai nuo viešbučio kategorijos.
3. Apsilankymo Meteoros vienuolyno komplekso metu reikalinga tinkama apranga: vyrams – ilgos kelnės ir marškiniai su rankovėmis, moterims – sijonas arba suknelė (ne kelnės), siekianti kelius arba ilgesnė, su rankovėmis, be iškirptės.
4. Gali keistis kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ar kainos.