Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

(Naujiena) KELIONĖ LAIVU Į KADAGIŲ SLĖNĮ

Šalis: Lietuva
Išvykimas: Kelionės pradžia iš Alytaus
Dienų skaičius: 1d.
Transportas: autobusas
Kaina: ~35 Eur/asm. (jeigu vyksta  ne mažiau 30 žm.)

Ten, kur prieš įtekėdamas į Kauno marias Nemunas daro vingį, kairiajame jo krante, prie Arlaviškių gyvenvietės yra kadagiais apaugęs šlaitas. Nuo pat šlaito viršaus iki vandens veši kadagynai, kurie čia savaime auga jau gerą šimtmetį. Laikui bėgant, susiformavo visas kadagių slėnis – Alpes primenantis gamtos kampelis. Kadagių slėnio pažintinis takas arba Arlaviškių pažintinis takas yra įrengtas 2010 m. Jis priklauso Kauno marių regioniniam parkui. Visas pažintinis takas yra 1,3 km ilgio. Dalis tako yra nuklota lentomis su atitvarais. Įrengtos apžvalgos aikštelės su suoliukais, stovi informaciniai stendai, yra ir pavėsinių…Nuo tako atsiveria nuostabi panorama, nuostabūs vaizdai. Šis pažintinis takas – akims paganyti…

Išvyksite ryte. Programa ruošta su išvykimu iš Alytaus.

Pakeliui aplankome Jiezno ir  Kalvių bažnyčias. Kalvių – unikalios architektūros rotondos tipo statinys, vienas iš 2-jų Lietuvoje, aplankome ir Kruonio bažnyčią bei su miesteliu susijusia istorija. Miestelis- Bogdano Oginskio rezidencija bei dvaras (dabar griuvėsiai), bažnyčioje palaidotas pats Bogdanas bei jo sūnus Samuelis, zakristijoje yra jų sarkofagai.

Pakeliui užsukame pasigrožėti Mergakalnio regykla (Dovainonių gyvenvietė). Tai didžiausia Kauno marių suformuota atodanga, kurios aukštis nuo marių vandens lygio – 40 m. Tai aukščiausia atodanga Lietuvoje, tartum gamtos vadovėlis studijuojantiems archeologiją.

Tuomet važiuojame Iš Dovainonių prie Kauno marių prieplaukos  Rumšiškėse. Išplaukiame laivu po Kauno marias iki Kadagių slėnio. Plaukiant laivu pro Kauno hidroelektrinę, statybos istorija, tuometiniai ekonomikos pagrindimai, problemos ir iššūkiai Panemunės gyvenvietėms ir gyventojams, jų socialinėms problemoms, visai regiono ekologinei sistemai. Plaukiant laivu grožimės nuo marių atodangomis, regimais vaizdais,  esančiais gamtos ir žmogaus sukurtais objektais: atodangos nuo marių,  Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė ir kt..

 

Atplaukiame į mūsų pagrindinį išvykos objektą – Kadagių slėnį (Arlaviškių kaime, Kauno raj.)

Po Kadagių slėnio aplankymo, grįžtame į Rumšiškes kur aplankome senąją bažnytėlę, perkeltą iš senosios gyvenvietės dėl Kauno HES. Po to išvykstame į namus

Pastaba: galima užsisakyti pietus plaukiant laivu, karšto produkto pietų kaina 6 eurai..

Į kainą įskaičiuota: autobuso nuoma, laivo nuoma, lydintis asmuo gidas visos išvykos metu ir po Kauno marias

P a s t a b a: lankant bažnyčias, už klebonų paslaugas suteikiant galimybę lankyti bažnyčiose bei informaciją, turėti smulkių pinigėlių bažnyčių aukai.