Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

PANEMUNĖS PILIŲ KELIU

Šalis: Lietuva
Išvykimas: Pasirenkate jūs
Dienų skaičius: 1d.
Transportas: autobusas
Kaina: ~30 Eur/asm. (priklauso nuo žmonių skaičiaus)

Išvyksite ryte.  Raudondvaris. Šiandien tai jaukus Lietuvos vidurio miestelis, įsikūręs Nemuno ir Nevėžio upių santakoje.  Apsuptas puikios gamtos ir išsaugojęs garbingą architektūrinį ansamblį, šiandien jis  sutraukia nemažai  turistų.  Raudondvario dvaras šaltiniuose minimas jau 17 a.  Jį valdė ir puoselėjo Radvilos, Tiškevičiai. Savo laiku garsėjo kaip kultūros ir meno centras, turėjo puikią dailės galeriją ir biblioteką. 2008 metais dvaro ansambliui suteiktas kultūros paminklo statusas. Raudondvario grafai Tiškevičiai didžiavosi unikalia citrusinių augalų kolekcija, o dvaro svečius džiugindavo ryškiaspalviais vaisiais.

Seredžius. Vakarinėje  miestelio pusėje išlikęs XIII a. piliakalnis, dar vadinamas Palemono kalnu. Pilies, deja, čia jau nėra, bet istorija mena, kad čia stovėjusi Pieštvės pilis, kurią kryžiuočiams  pavyko sudeginti tik sugriovus Kauno pilį…  Veliuona. Sakoma, kad tai viena seniausių Lietuvos gyvenviečių. Pasak istorinių šaltinių Veliuonoje lankėsi, kovojo ir mirė Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas. Pagal galimybę lankysite Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Bažnyčia renesansinė, turi gotikos bruožų. Vidus 3 navų, skliautuotas, įrengti 7 altoriai. Parapija garsėja Žolinės atlaidais.

Raudonė. Raudonės pilis ir parkas – dar ne taip seniai buvusi viena gyvybingiausių istorinių pilių, nes čia buvo įsikūrusi mokykla. Iš tolo švyti 33.5 m aukščio pilies bokštas, nuo kurio atsiveria įspūdinga kraštovaizdžio panorama. Raudonės pilies parke išlikusi senoji liepų alėja, garsusis Gedimino ąžuolas. Panemunė. Šią gyvenvietę garsina Panemunės pilis, kartais dar vadinama Vytėnų arba Gelgaudų pilimi. Minima jau nuo 16 a., ne kartą rekonstruota ir perstatyta, šiandien renesanso stiliaus rezidencinė pilis įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą. Greta pilies senas parkas, stebinantis puikiais kaskadiniais tvenkiniais.

Jurbarkas. Miestas įkurtas istorinėje Karšuvos žemėje, dešiniajame Nemuno krante. Apžvalginė ekskursija po miestą. Aplankysite Jurbarko senamiestį, pasivaikščiosite garsiąja Kauno gatve, kurioje kadaise kūrėsi ne tik gyventojai bet ir prekybininkai. XIX a. pab. buvo statomi pirmieji mūriniai pastatai. Čia virte virė miesto gyvenimas: veikė turgus, užeigos, amatininkų krautuvės, mezgykla, siuvykla, laikrodžių taisykla, bankai, viešbučiai, miesto rotušė, taip pat sinagoga. Pasieksite Sinagogų aikštės memorialą, kuris įamžino daugybės žydų gyvenimą Jurbarke ir tragišką bendruomenės likimą. Jame atspindėta jau minėta, kadaise viena gražiausių Europoje medinė Jurbarko sinagoga, Jurbarke gyvenusių žydų pavardės, profesijos, jurbarkiečiai, karo metais gelbėję žydus. Paminklas atspindi penkis simbolius: Nemuno upę, hebrajų abėcėlę, bendruomenę, šventą Jeruzalės miestą ir maldos namus. Taip pat išvysite seniausią Jurbarko paminklą, kuris skirtas Vytautui Didžiajam. Jį 1930 m. pastatė skulptorius Vincas Grybas.  Šiam biustiniam paminklui būdingas romantinis pakilumas, istorinė puošyba, įmantri technika, puiki medžiagų kokybė apsaugojusi paminklo formas nuo gamtos poveikio. Šioje vietoje jurbarkiečiai švenčia valstybines šventes.
Vakare grįšite namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
– Transportas.
– Kelionės vadovo paslaugos.
– Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Lankomi objektai:
1. Raudondvario dvaro lankymas su muziejaus gidu ~ 3 EUR/asm.
2. Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios lankymas (pagal galimybę) – auka
3. Raudonės pilies bokšto lankymas ~ 2 EUR/asm.
4. Panemunės pilies lankymas su muziejaus gidu ~ 6 EUR/ asm. fotografavimas ekspozicijoje – 3 Eur.
Pietūs (planuoti ~8-10 EUR) ir kitos asmeninės išlaidos.

DĖMESIO! 
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE BŪTINA DĖVĖTI KAUKES