Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Jei dar nematei, rekomenduojame. Įkvepiantys filmai apie keliones!

Kuomet kelionių troškulys jau seniai griaužia visą kūną ir protą – geriausia išeitimi tampa filmai apie keliones. Nes po jų jautiesi iš dalies pakeliavęs ir galbūt net susigundai keliauti ten, kur atostogavo filmo herojai. Pats laikas išnaudoti laiką filmams ir mintimis keliauti po įspūdingas vietas, patirti nuotykius ir pajusti skirtingas emocijas.

Valgyk, melskis, mylėk / Eat, pray, love (2010)

2006 m. išleista amerikiečių žurnalistės Elizabeth Gilbert autobiografinių memuarų knyga „Valgyk, melskis, mylėk“ lengvai tapo pasauliniu ir išsivertė į 40 skirtingų kalbų. Autorė nuoširdžiai ir atvirai aprašo bandymą pabėgti nuo nelaimingos santuokos.Po trumpo meilės romano su jaunesniu aktoriumi Niujorke ji ištisus metus praleido kelionėse ir gyveno Italijoje, Indijoje bei Indonezijoje. Moteris mokėsi gaminti gurmanišką maistą, stebėjo ekspresyvias aplinkinių žmonių reakcijas, kaupė dvasinius patyrimus vienuolyne ir ieškojo naujos meilės egzotiškuose kraštuose.

Laukinė / Wild (2014)

Cheryl Strayed biografinė knygą „Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail“ 2014-ais metais buvo ekranizuota. Siužete pasakojama, kaip 1991 m. nuo vėžio mirus Šeril motinai, dvidešimt dvejų metų mergina nugrimzta į depresiją ir narkotikus. Maža to, išyra ir moters santuoka. Po ketverių metų, norėdama palikti tamsias šmėklas praeity ir išsivalyti, Šeril viena išsiruošia į 1,1 tūkst. mylių (1771 km) kelionę pėsčiomis palei Ramiojo vandenyno pakrantę žymiuoju Pacific Crest Trail.

Septyneri metai Tibete / Seven years in Tibet (1997)

Biografinė drama apie du austrų alpinistus, kurie 1939 m. nusprendžia įkopti į Himalajų viršukalnę, tačiau prasidėjus karui patenka į belaisvių stovyklą. Jie suorganizuoja pabėgimą ir pradeda kelionę po Tibetą, kuri neatpažįstamai pakeis abiejų sportininkų gyvenimus.

Pėdsakai / Tracks (2013)

Jei svajojate iš arčiau pamatyti Australiją – šis filmas jums. Jis paremtas tikra Robyn Davidson istorija, kuri leidosi į kelionę kartu su šunimi ir keturiais kupranugariais bei nukeliavo 2700 km Australijos dykuma iki Indijos vandenyno. Susidomėjusi „National Geographic“ atsiunčia fotografą, kuris turėjo įamžinti šią kelionę. Nors iš pradžių Robyn buvo nepatenkinta šia palyda, vėliau du žmonės susidraugauja. Tai filmas apie kelionę, kai norisi pabėgti, aplinkos pakeitimu pabandyti išspręsti problemas, atsinaujinti.

Prieš saulėtekį/Before Sunrise (1995)

Nors daugelis bandys išsiginti, kad jie nėra romantikai, po filmo Prieš saulėtekį turbūt ne vienas pagalvos, kaip šaunu būtų bekeliaujant taip gerai praleisti naktį su nepažįstamuoju. 1995 metais Richardo Linklaterio sukurtas filmas pasakoja apie Prancūzijos aukštosios mokyklos studentę Seliną, kuri traukinyje Budapeštas-Viena sutinka amerikietį Džesį. Jie netikėtai abu išlipa Vienoje ir kartu praleidžia nuostabiausią naktį savo gyvenime. Filmas – puiki reklama Vienai, nes pamatome daugybę jos vietų. 2004 metais sukurtas šio filmas tęsinys Before Sunset/Prieš saulėlydį nebebuvo toks geras. Puikiai tiks vienišiems keliautojams, kurie tikisi kelionėse patirti smagių nuotykių.

Atgal į gamtą/Into the Wild (2007)

O sąrašą pradedame filmu apie kitokias keliones. Keliones, kuomet esi vienas ir ieškai ne naujų vietų, skanių patiekalų ar gulėjimo paplūdimyje, o savęs ir bandai suprasti tikrąsias gyvenimo tiesas. Tai filmas Atgal į gamtą/Into the Wild, kuris pasakoja apie 22-ejų metų koledžo absolventą Kristoferį Makandelsą, kuris nenori iškart imti jam siūlomų materialinių gėrybių ir iškeliauja vienas be paso ir pinigų. Kelionės metu jis bando surasti pusiausvyrą tarp savęs ir gamtos, surasti tai, kas jam padėtų išgyventi materialiame pasaulyje. Tačiau tą tikrąją tiesą jis suvokia mirties patale: „Tikroji laimė yra dalintis savo džiaugsmą su kitais“.

Laiškai Džiuljetai / Letters to Juliet (2010)

Jauna amerikietė Sofi atvyksta į Veroną su sužadėtiniu. Tačiau jos mylimasis nuolatos palieka ją vieną ir dingsta vyno arba triufelių paieškose restoranui, kurį turi Niujorke. Sofi nelieka nieko kito, kaip vienai klaidžioti po romantišką Romeo ir Džuljetos miestą. Ji nusprendžia nepasiduoti blogai nuotaikai ir aplankyti (nors ir viena) menamą Džuljetos namą…

Geri metai/A Good Year (2006)

Šį 2006 metais sukurtą filmą galima vadinti truputį saldžiu vien todėl, kad jame vaidina visų žinomi aktoriai Russellas Crowe’as ir Marion Cotillard. O istorija tokia: finansų ekspertas iš Londono Maksas Skineris vyksta į Prancūziją, nes jo dėdė paliko jam palikimą – vynuogyną ir namą. Kadangi Maksui rūpi tik jo karjera Londone, o ne gyvenimas kaime, vyras ruošiasi namą parduoti. Tačiau netyčia pasipainioja gražuolė padavėja ir viskas apsiverčia aukštyn kojom. Ir nenustebsime, jei peržiūrėję šį filmą užsimanysite vykti į Prancūziją skinti vynuogių.

Viki, Kristina, Barselona / Vicky, Christina, Barcelona (2008)

Amerikietės merginos Viki ir Kristina per atostogas keliauja į Barseloną. Griežtos moralės Viki rengiasi tekėti, o Kristina – mergina su polėkiu, linkusi dar pasinaudoti visais gyvenimo teikiamais malonumais. Barselonoje jos sutinka ispaną menininką ir jo išprotėjusią buvusią žmoną. Romantiškais jausmais ornamentuotoje Barselonoje jų susitikimas visiems sukelia sumaištį.