Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

SEIŠELIŲ RESPUBLIKA

Svajojate apie atostogas, kur akys raibs nuo auksinių paplūdimių, turkio spalvos ir skaidraus it stiklas vandenyno bei palmių ir džiunglių margumyno? Jums reikia keliauti į Seišelių salas! Keliaukime į rojaus kampelį kartu!

Seišelių salos – Indijos vandenyno perlas

Seišeliai neretai vadinami tikru rojaus kampeliu žemėje. Mažytę salų valstybę Indijos vandenyne, nutolusią nuo Madagaskaro į šiaurės rytus, sudaro net 115 salų! Nors dauguma jų negyvenamos, tačiau yra mėgstamos turistų. Į negyvenamas salas galima plaukti panardyti ar tiesiog pasivaikščioti po žmogaus visai ar bent mažai paliestą gamtą.

Šioje mažytėje salų valstybėje, kurią sunkiai įžvelgtume pasaulio žemėlapyje, oficialiai gyvena apie 90 tūkst. gyventojų, o per metus čia apsilanko maždaug 400 tūkst. turistų. Seišelių salos yra apaugusios atogrąžų miškais, kuriuose yra įvairiausių retų gyvūnų bei augalų rūšių, kurių niekur kitur nesutiksite: laukinės vanilės, mėlynųjų balandžių, juodųjų papūgų, kokoso palmių ir medūzų, orchidėjų ar raudongalvių karvelių.

Seišelių salos yra tikri rasių ir tautybių susimaišymo namai: afrikiečių, europiečių, azijatų. Tačiau kreolai yra pagrindiniai Seišelių salų gyventojai, kurie kruopščiai saugo savo tradicijas. Daugybėje salų išlaikytos unikalios kultūros dėka, galima labai daug sužinosi apie vietinius žmones, jų gyvenimo būdą, tradicijas, tad nepraleiskite galimybės pažinti kreolų kultūrą!

Seišelių salos – ieškantiems romantikos!

Šios Indijos vandenyno salos yra geriausia vieta romantiškam poilsiui! Jaukūs viešbučiai, nuostabaus grožio laukiniai paplūdimiai po palmėmis, granito uolos, visus metus geras oras, stulbinantis vandenyno vaizdas su nuostabiu povandeniniu pasauliu ir reto grožio saulėlydžiai – juk tai tikrai puikiai nusako romantiškų atostogų vaizdą! Tad nenuostabu, kad Seišelių salos yra dažnas pasirinkimas jaunavedžiams ir įsimylėjėliams.

Patarimai keliaujantiems į Seišelių salas

Ką veikti Seišeliuose?
Seišeliuose veiklos ras tiek aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio mėgėjai. Salose netrūksta įvairios veiklos: galėsite pasivaikščioti specialiai tam pritaikytais takais paplūdimiuose, kalnuose, apsilankyti botanikos sode, gamtos istorijos muziejuje ar Hindu šventykloje, užsukti į Mahe saloje esančią Takamakos romo gamyklą, kuri kviečia lankytojus ne tik į turą, bet ir į degustaciją.

Lankytinos vietos Seišelių salose:

Didžiausia Seišelių sala – Mahe. Šioje saloje gyvena apie 90 proc. visų Seišelių gyventojų. Mahe ypatingai gerai išvystyta turistinė infrastruktūra – įdomios ekskursijos, nuošalūs, balto smėlio paplūdimiai.
Vallee de Mai rezervatas. Tai vienas mažiausių pasaulyje rezervatų, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kuriame išlikęs pirmykštis tropinis miškas, su tik jam būdinga unikalia augmenija ir gyvūnija. Čia pamatysite medvarles, gyvates, reptilijas, įvairių rūšių paukščius ir žinduolius, čia taip pat auga įvairių rūšių palmės. Šis rezervatas yra vienintelė vieta, tinkanti derėti palmėms, auginančioms jūrinius kokosus, dar kitaip vadinamus Coco de Mer – gigantiškus riešutus, sveriančius daugiau nei 20 kilogramų ir, kurie beveik tiksliai atspindi vyrų ir moterų anatomiją.
Viktorijos miestas – Seišelių respublikos sostinė, esanti Mahe saloje. Čia įsikūręs vienintelis šalies uostas, iš kurio išplaukia laivai su kokosų, vanilės, muilo, kokosų aliejaus, guano ir vėžlių šarvų kroviniais. Tai gražus miestas išsidėstęs šalia vandens, todėl čia smagu pasivaikščioti ir apžiūrėti salos vertybes bei kultūrinius paminklus. Čia verda ir tikras naktinis gyvenimas bei atvykusių akis džiugina persirengėlių karnavalai.
Seišelių salos, lagūnos ir paplūdimiai. Seišeliai yra salų valstybė, todėl viena iš didžiausių pramogų čia yra tiesiog apžiūrinėti skirtingas šalies salas ir atrasti vis naujesnius paplūdimius.
La Digue sala, kurią atpažinsite dėl pakrantėse gulinčių didžiulių akmeninių riedulių, kurie saulėlydžio metu nusidažo rausvais atspalviais. Šioje saloje yra ir Anse Source d’Argent paplūdimys, kuris pripažintas vienu gražiausių paplūdimių visame pasaulyje. Taip pat sala pasižymi ir tankiomis džiunglėmis, nefrito žalumos vandeniu bei žaliuojančiomis kalvomis.
Aldabra atolas – didžiausia koralinės kilmės Seišelių sala, kuri įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Čia gyvena milžiniški vėžliai, kurie dabar yra sutinkami tik Seišeliuose ir Mauricijuje.

Orai Seišeliuose
Seišelių salose dėka subekvatorinio, jūrinio klimato, ištisus metus vyrauja geri, šilti orai. Vidutinė metinė tiek oro, tiek vandens temperatūra yra apie +28 laipsniai ir per metus iškrenta iki 4000 mm kritulių. Indijos vandenyne įsikūrusios salos turi kelis pagrindinius sezonus – drėgnąjį ir sausąjį. Pirmasis vyrauja nuo spalio iki balandžio mėnesio. Antrasis – sausasis ir vėsesnis sezonas – trunka nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio, tačiau dėl stipriai pučiančių vėjų pakyla vandenyno bangos, tad maudytis šiuo metu būna pavojinga.

Lauktuvės iš Seišelių salų
Iš Seišelių salų savo artimiesiems parvežkite meilės kokosą, dar kitaip vadinamą Coco D’Amour. Tai originalus ir malonus kreminis likeris, gaminamas iš šiose salose augančio gigantiško jūrinio kokoso riešuto. Lauktuvių geriausia ieškoti Seišelių sostinėje Viktorijoje, kurioje yra įsikūrę daugybę prekybos centrų bei didelis turgus. Atminkite, kad norint parsivežti kokoso riešutą, reikalinga licencija, tad gerai pagalvokite prieš pakuodami tokias lauktuves.

Ką kalba istorija?

Pirmieji į Seišelių salas atvyko arabai, tuomet jos dar nebuvo gyvenamos.

1505 atplaukė portugalai. Kaip tranzitinis taškas tarp Azijos ir Afrikos salos buvo lankomos piratų, kol 1756 visiškai kontroliuoti salas pradėjo prancūzai, pavadinę jas tuometinio.

Prancūzijos finansų ministro Jean Moreau de Sechelles vardu.

1794–1811 vyko kovos dėl įtakos tarp Britų imperijos ir Prancūzijos, kol 1814 salos atiteko britams.

1903 salos atskirtos nuo Mauricijaus, 1976 m. birželio 29 d. iškovojo visišką nepriklausomybę.

Nacionalinė virtuvė

Jūros gėrybės. Dėl šalies geografinės padėties Seišelių virtuvėje itin gausu žuvų ir įvairiausių jūrų gėrybių. Jos čia ruošiamos įvairiai: kepamos, troškinamos, verdamos, vyniojamos į bananų lapus, sūdomos ar rūkomos. Prie žuvies ar jūrų gėrybių dažniausiai patiekiama ryžių. Visi patiekalai gausiai gardinami citrinžolėmis, kalendromis ir imbierais. Seišelių virtuvėje jaučiama kinų, indų, Afrikos tautų, britų ir prancūzų įtaka. Meniu tikrai rasite daugybę karių variacijų, patiekalų su kokosų pienu, vištienos. Ieškantys išskirtinumo gali paragauti net unikalių ryklienos patiekalų.
Atogrąžų vaisiai. Vietiniai itin mėgsta ir gardžius atogrąžų vaisius (mangus, papajas, kokosus ir kt.), taip pat įvairiausias daržoves. Saldžių gėrimų mėgėjams siūlomos nuostabios šviežios sultys bei gardus kokosų pienas.

Apgyvendinimo ypatumai

Didžiausioje Mahė saloje turistai gali rinktis nuo apartamentų, jaukių kreolų stiliaus svečių namų, svetingų pakrantės vasarnamių, mažesnių ar didesnių 3 arba 4 žvaigždučių viešbučių iki prabangių 5 žvaigždučių poilsio kompleksų. Apartamentus su įrengtomis virtuvėlėmis galima užsisakyti be maitinimo arba už papildomą priemoką su pusryčiais. Apartamentų pasirinkimas įvairus: nuo paprastesnių toliau nuo vandenyno kranto iki labai jaukių gražių su tiesioginiu išėjimu į paplūdimį, nuo įsikūrusių atokesnėse ramiose pakrantėse gamtos apsuptyje iki esančių judriame Bo Valono (Beau Vallon) kurorte, kur gausu parduotuvių, kavinių ir barų, vandens sporto bazių. Apgyvendinimo galimybių įvairovė – nuo mažų studijų dviem asmenims iki erdvių kelių miegamųjų vilų šeimoms ar draugų kompanijoms. Mažuose viešbučiuose ar svečių namuose, turinčiuose nuo keleto iki keliolikos kambarių, siūlomi pusryčiai, kurie kai kur svečiams patiekiami tiesiog privačiame balkone ar terasoje. Net ir maži viešbučiai dažniausiai turi baseinus su nemokamais gultais ir skėčiais nuo saulės, sodus, žalias vejas su gultais degintis, barą, restoraną, galima pasirinkti maitinimą – pusryčius ir vakarienę arba pusryčius, pietus ir vakarienę. Prabangiuose 5 žvaigždučių viešbučiuose Seišeliuose, įsikūrusiuose ant vandenyno kranto, rasite viską, ko gali reikėti tobulam poilsiui nepakartojamos gamtos apsuptyje: dideles apželdintas teritorijas su baseinais, įvairių à la carte restoranų ir barų už papildomą mokestį, SPA, sporto salių, teniso aikštynų, vaikų klubų, platų kambarių pasirinkimą nuo standartinių kambarių iki prabangių vilų su privačiais baseinais. Seišelių paplūdimiuose draudžiama statyti gultus, tačiau jų būna viešbučių teritorijose, o paplūdimiuose nėra žmonių ir galima mėgautis nuostabiais vaizdais ir ramybe. Seišeliuose dauguma aukštesnės kategorijos viešbučių rengia vestuvių ceremonijas ir taiko išskirtines nuolaidas medaus mėnesio atvykstantiems jaunavedžiams.

Pajuskite Seišelius

Išsimaudykite atokiame paplūdimyje, kur būsite tik Jūs, šilta jūra ir auksinis smėlis.

Panardykite vandens paviršiumi ir suskaičiuokite Jus sekančias spalvotas žuveles.

Paragaukite vietos patiekalų ir pabandykite atspėti juose naudojamus prieskonius.

Išnaršykite sostinės Viktorijos gatveles, užsukite į smagias parduotuvėles ir kavinukes.

Leiskitės į žygį po atogrąžų džiungles ir susipažinkite su vešlia jos augmenija.

Aplankykite vienus didžiausių pasaulyje vėžlių. Seišeliai garsėja jų skaičiumi.

Panirkite į vandenyno gilumą ir pasisveikinkite su iki šiol neregėtais povandeninio pasaulio gyventojais.

Susipažinkite su vietos kultūra istorijos muziejuose bei gausybėje galerijų.

Nusipirkite (ar bent pasimatuokite) vietinių gamybos perlų papuošalų.

Įkvėpkite aromatų vanilės plantacijoje.

Išgerkite puodelį vietinių arbatžolių arbatos. Jame atsiskleis visi čia pat augančių arbatmedžių skoniai.

Išplaukite pažvejoti į platų Indijos vandenyną. Laimikiai dažniausiai maloniai nustebina.

Praleiskite dieną paplūdimyje ar šalia viešbučio – turizmo paslaugų kokybė čia verta didžiausių komplimentų.

Mahė sala

Mahė sala yra didžiausia visame Seišelių salyne, kurioje gyvena absoliuti dauguma visų valstybės gyventojų (beveik 90 proc.). Mahė saloje įsikūrusi ir šalies sostinė Viktorija bei pagrindinis oro uostas. Nors ši sala yra tankiausiai apgyventa visame salyne, pagal plotą ji nedidukė – vos 26 km ilgio ir tik 17 km pločio.

Salos reljefas be galo įspūdingas ir gana kalnuotas. Seišelių Kalno nacionaliniame parke (Morne Seychellois National Park) stūkso ir aukščiausia šalies viršūnė, taip pat pavadinta Seišelių Kalnu (905 m.). Mahė atogrąžų miškai glaudžia itin retų rūšių augalus, kurių galima rasti tik šiame pasaulio kampelyje, pavyzdžiui, medūzų medį (jellyfish tree), saracėniją (pitcher plant), daugybę retų rūšių orchidėjų. Jas pamatyti galite leidęsi į žygį po vieną iš gausybės pažintinių takų saloje.

Nuostabaus grožios Mahė kasmet pritraukia būrius turistų, jos infrastruktūra yra puikiai išplėtota, gausu puikių viešbučių ir kokybiškų turistams skirtų paslaugų. Saloje glaudžiasi ypatingo grožio laukiniai paplūdimiai, nutįsę baltojo smėlio juostomis, gausu vietų pailsėti gamtoje, taip pat yra ką pamatyti miestų gatvelėse. Būtina užsukti į vietos galerijas, muziejus, botanikos sodą, charizmatiškas parduotuvėles bei kavinukes. Naujų skonių atrasti rekomenduojama užsukti į romo distileriją ar arbatos gamybos namus.

Iš Mahė itin patogu susisiekti ir su kitomis Seišelių salomis, kurioms tiesiog privalu skirti bent dieną kitą.

Lankytinos vietos
Štai keletas pasiūlymų, ką verta aplankyti Mahe saloje.

Vallee de Mai rezervatas

Tai vienas mažiausių pasaulyje rezervatų, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kuriame išlikęs pirmykštis tropinis miškas, su tik jam būdinga unikalia augmenija ir gyvūnija. Čia pamatysite medvarles, gyvates, reptilijas, įvairių rūšių paukščius ir žinduolius, čia taip pat auga įvairių rūšių palmės. Šis rezervatas yra vienintelė vieta, tinkanti derėti palmėms, auginančioms jūrinius kokosus, dar kitaip vadinamus Coco de Mer – gigantiškus riešutus, sveriančius daugiau nei 20 kilogramų ir, kurie beveik tiksliai atspindi vyrų ir moterų anatomiją.

Praslina sala

Praslin sala yra antra pagal dydį sala Seišeliuose. Tai yra tropinių salų prototipas – maža, bet turinti didelę įvairovę augalų bei gyvūnų. Sala įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai žmogaus rankos nepaliesta sala.

Anse Intendance paplūdimys

Anse Intendance paplūdimys laikomas vienu gražiausių Mahė saloje. Šis paslaptingas ir žavingas paplūdimys yra pietinėje salos pakrantėje ir yra labai populiarus banglentininkų tarpe.

KURORTAI

Anse Boileau
Tik 12 km nuo oro uosto, ir Jūs jau ramutėliame Anse Boileau kurorte. Ilgas auksinio smėlio paplūdimys į vandenį panyra lėtai, todėl puikesnės vietos pasidžiaugti žydromis Indijos vandenyno bangomis su šeima nerastumėt. Paplūdimys yra ir žvejų darbo vieta, tad čia gausu gražių valtelių. Kurortas tobulai tinkamas saulėlydžiams stebėti, todėl į Anse Boileau atvyksta nemažai žmonių, dievinančių įspūdingas fotografijas. Iš šio kurorto galima leistis į žygį gražiu pažintiniu taku per gretimas kalvas.

Anse Royale

Turistų itin mėgstamas šurmulingas Anse Royale turi daug ką pasiūlyti: nuo tobulų vaizdų iki gausybės vandens pramogų. Skaidrus it krištolas ir gana seklus vanduo idealiai tinka tiek poilsiui su vaikais, tiek mėgstantiems aktyvesnį veiksmą vandenyje. Čia ideali vieta išbandyti paviršinį nardymą ir burlentę. Šalia gausu restoranų ir įvairiausių viešbutukų. Nors paplūdimys pritraukia itin daug turistų, jis toks didelis, kad kiekvienas ras sau atokų kampelį. Šiame kurorte, įsikūrusiame vos 12 km nuo oro uosto, verta aplankyti ir gražiąją bažnyčią, kuri žvelgia tiesiai į vandenyną.

Baie Lazare

Akinamai baltas smėlis, gražuolės granito uolos ir ypatingo mėlio vanduo – tai Baie Lazare pusmėnulio įlankos vaizdas. Prabangūs viešbučiai siūlo išskirtinį poilsį šalia šio gamtos stebuklo. Į Baie Lazare plūsta paviršinio nardymo ir burlenčių mėgėjai. Ši vieta taip pat privilioja gausybę fotografų, siekiančių užfiksuoti tobulus baltojo smėlio paplūdimius. Šis kiek ramesnis kurortas garsėja ir tuo, kad vietiniai čia yra radę piratų paslėptą lobį. Baie Lazare yra tik 18 km nuo oro uosto.

Beau Vallon

Įsikūręs vos 14 km nuo oro uosto, Beau Vallon yra pats populiariausias kurortas Mahė saloje, turintis vieną ilgiausių paplūdimių Seišeliuose. Čia puikiai dera ir nuostabus peizažas, ir gausybė pramogų su idealiai išplėtota infrastruktūra. Auksinis smėlis ir gana seklus vanduo patiks bet kuriam keliautojui. Kiek tolėliau vandenyne tobulai besišiaušiančios bangos į šį kurortą privilioja ir gausybę banglenčių bei jėgos aitvarų mėgėjų. Tai ideali vieta mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, įvairiausias vandens pramogas ir nerimstantį naktinį gyvenimą.

Bel Ombre

Populiariojo Beau Vallon pašonėje įsikūręs kurortas yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori būti šalia veiksmo, tačiau ramioje ir unikalioje vietoje. Bel Ombre krantai nusagstyti stačiomis uolomis, nuo kurių atsiveria magiška panorama. Tai ideali vieta mėgstantiems pasivaikščiojimus gamtoje. Patogu tai, kad nuostabusis Beau Vallon paplūdimys yra pasiekiamas ranka, tad taip vienu šūviu nušausite du zuikius – džiaugsitės ir ramybe, ir gražiausiu paplūdimiu saloje su gausiomis pramogomis. Bel Ombre yra vos už 16 km nuo oro uosto.

Grand’Anse

Dar viena puiki atokesnio ir ramesnio poilsio alternatyva už 13 km nuo oro uosto – Grand’Anse. Paplūdimys čia pasipuošęs gražiomis uolomis, kurios suteikia šiai vietai ypatingos charizmos. Įlankoje vanduo gana gilus, tad ši vieta labiausiai tinkama mėgstantiems banglentes ir laukinį gamtos šėlsmą. Kurorte įsikūrę keletas puikių viešbučių ir skaniais patiekalais viliojančių restoranų. Tai puikus pasirinkimas ieškantiems ypatingo atostogų kadro ir galimybės pasimėgauti nuošalumu.

Pointe Au Sel

Šis kurortas, įsikūręs vos už 9 km nuo oro uosto į pietus, yra vieta vertinantiems ramybės ir šurmulio dermę. Gražutėlis auksinis paplūdimys ir akinamo skaidrumo vanduo pasitiks itin viliojančiai, nes aplink nebus minių poilsiautojų. Tai atokesnė vieta, vietinių dar vadinama tobula paplūdimio iškyloms rengti. Paviršinis nardymas čia paliks neišdildomų įspūdžių, o bronzinis įdegis taip pat ilgai primins apie šį mielą rojaus kampelį. Pailsėjusių gamtoje Jūsų nekantriai lauks gausybė šalia įsikūrusių parduotuvėlių, puikių viešbučių ir restoranų.

Por Glodas

Nedidukas ir labai nuošalus Por Glodo paplūdimys ypač tinkamas mėgstantiems ramų ir privatų poilsį. Kartais čia galite būti ir vienut vienutėliai. Tačiau vos už 22 km nuo oro uosto esantis kurortas sugeba priderinti ir puikias paslaugas – čia yra nemažai restoranų, viešbučių ir parduotuvėlių. Šis kurortas vadinamas vienu vaizdingiausių, iš kurio galima pamatyti salelę vandenyne. Atoslūgio metu iki jos net galima nukeliauti pėsčiomis.

Takamaka

Takamakos auksinio smėlio paplūdimys vilioja turistus idealia jūros, palmių ir Takamakos medžių kombinacija. Apie šį vos už 18 km nuo oro uosto esantį kurortą dažnai sakoma, kad jis savo išskirtiniu grožiu atima žadą. Tai gerokai ramesnis ir atokesnis kurortas. Takamakos paplūdimys yra puiki vieta užsiimti paviršiniu nardymu ir ramiai pailsėti. Kiek atokiau nuo paplūdimio įsikūrę keletas puikių viešbučių. Išėję pasivaikščioti pakrante nenustebkite sutikę didžiųjų vėžlių – jie itin mėgsta šią vietą.