Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Madagaskaras (Bė sala)

Bė sala – sala pasaulio pakraštyje. Nepamirštami vaizdai, smėlėti paplūdimiai, krištolinio skaidrumo Indijos vandenynas, palmės ir ypatinga gamta – tai tik įžanga į stebuklingą Raudonosios salos pasaulį. Kviečiame į gyvenimo kelionę po kraštą, kuriame gyvenimas teka „mora mora“ ritmu – be skubos ir be streso.

» Balti smėlio paplūdimiai, kaip pasakoje
» Krištolinio skaidrumo Indijos vandenynas
» Lemūrų kraštas
» Vanilės plantacijos ir smėlėtos pakrantės su koralų rifu
» Augalija ir gyvūnija, nesutinkama niekur daugiau pasaulyje

Skrydžio laikas: Lietuva – Bė sala: apie 11,5 val. (tiesioginis skrydis).

Vietinis laikas: Lietuvos laikas + 2 val.

Vizos: privalomos. Turistinę vizą, galiojančią 30 dienų (įskaitant įvažiavimo ir išvažiavimo dieną), galima gauti oro uoste Bė saloje. Dokumentai, reikalingi vizai gauti: pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo grįžimo į Lietuvą dienos, su 3 tuščiais puslapiais,atgalinės kelionės bilieto patvirtinimas. Oro uoste būtina užpildyti vizos prašymo formą ir migracines atvykimo korteles. Vizos kaina: apie 35 EUR.

Klimatas: tropinis, lietaus sezonas: gruodis-kovas.

Religija: krikščionybė ir tradiciniai afrikietiški tikėjimai.

Valiuta: Madagaskaro ariaras (MGA): 1 EUR = 4200 MGA; verta pasiimti mažo nominalo eurus.

Valstybinės kalbos: malagasių ir prancūzų.

Elektros tinklo įtampa: 220 V.

Skiepai: įvažiuojant į Madagaskaro teritoriją skiepai nėra būtini, tačiau PSO rekomenduoja pasiskiepyti nuo geltonosios karštinės, A ir B hepatito, difterijos, stabligės ir poliomielito. Siūlome naudoti priešmaliarinę profilaktiką. Reikia pasirūpinti apsauga nuo uodų. Klientai, kurie prieš 6 dienas iki atskridimo į Madagaskarą lankėsi geltonosios karštinės paplitimo šalyje, privalo turėti skiepų nuo geltonosios karštinės knygelę. Šalių, kuriose paplitusi geltonoji karštinė, sąrašą galima rast čia: http://www.who.int/ith/ITH_Annex_I.pdf.

Paplūdimiai: nepriekaištingai baltas smėlis, krištolinio tyrumo vanduo. Madagaskarui būdingos didelės Indijos vandenyno potvynių amplitudės.

Vietinės ekskursijos

(Organizatorius Itaka Lietuva)

Trys salos — ekspedicija prasideda nuo Kombos salos, vadinamos „lemūrų sala“. Apsilankymas Lemūrų parke, kuriame, be šių žinomiausių Madagaskaro gyvūnų, veisiasi boa smaugliai, chameleonai, vėžliai ir daugybė kitų. Toliau – Ampagorinos kaimas su amatininkų meno dirbinių krautuvėlėmis, kuriose galite įsigyti madagaskarietiškų suvenyrų. Vėliau maršrute – Tanikely, arba „mažoji sala“. Ji nuo 2010 m. yra nacionalinis parkas ir jūrų rezervatas. Sustojimas viename iš pasakiškų paplūdimių, laikas nardymui su vamzdeliu skaidriame Indijos vandenyne ir poilsis. Po to maršrutas veda į Sakatiją – salą, garsėjančią smaragdine vandenyno spalva. Pietūs iš žuvies ir jūros gėrybių. Grįžimas į viešbutį vėlyvą pavakarę. Pusdienio išvyka. Kaina – apie 75 EUR, vaikams iki 12 metų – apie 35 EUR (į kainą įskaičiuoti pietūs).

Iranjos sala — išvyka į salą, esančią apie 50 km nuo Bė salos. Iranjos sala – tai dvi dalys, sujungtos 2 km ilgio smėlio pylimu. Sala yra gamtinis rezervatas, joje gyvena jūriniai vėžliai ir kokosiniai krabai. Šią salą supa rojaus grožio paplūdimiai, o juos skalaujančio vandens spalva keičiasi nuo šviesiai žydros iki kobalto mėlynumo. Laikas poilsiui pliaže ir maudynėms vandenyne. Po to – malagasietiško stiliaus pietūs. Grįžimas į viešbutį vakare. Visos dienos išvyka. Kaina – apie 78 EUR, vaikams iki 12 metų – apie 39 EUR (į kainą įskaičiuoti pietūs).

Fanihy sala — viena iš paslaptingiausių archipelago salų, kurią malagasiai laiko Sakalavų dinastijos karalių kapinėmis. Apsupta krištolinio skaidrumo vandenyno, apjuosta pudros minkštumo smėlio paplūdimių – ideali vieta nardymui su vamzdeliu ir atsipalaidavimui. Neužmirštama patirtis – maudynės natūraliuose Antana Be baseinuose, kur galima paplaukioti kartu su didžiuliais žaliaisiais vėžliais. Grįžimas į viešbutį popietę. Pusdienio išvyka. Kaina – apie 40 EUR, vaikams iki 12 metų – apie 20 EUR.

Kelionė keturračiais — puikus būdas atrasti įdomias Bė salos vietas. Adrenalinas bei puiki pramoga palmių ir baobabų apsuptyje, galimybė apžiūrėti Madagaskaro kaimelius ir gražiuosius paplūdimius. Pusdienio išvyka. Kaina – apie 80 EUR,

Kopimas į Mont Passot — programa kalnų kelionių entuziastams. Kopimas (apie 2 valandas) į aukščiausią Bė salos viršūnę – Mont Passot. Pasiekus viršūnę, grožėjimasis salos panorama. Grįžimas į viešbutį popietę. Pusdienio išvyka. Kaina – apie 40 EUR, vaikams iki 12 metų – apie 20 EUR.

„Island Tour“ — puikus būdas susipažinti su svarbiausiomis Bė salos vietomis. Programoje – Šventasis malagasių medis, maldų vieta, garbinama animistinėje kultūroje. Vykimas į Hell-Ville vietovę. Pasivaikščiojimas siauromis gatvelėmis, lankymasis miesto turguje, laisvalaikis pirkiniams. Toliau – zoologijos parkas „Lemuria Land“, kur gyvena įdomiausi Madagaskaro gyvūnai: lemūrai, vėžliai, gyvatės, chameleonai, gekonai ir daugybė kitų. Pietūs vietiniame restorane. Poilsis viename garsiausių salos paplūdimių – Andilana Beach. Galiausiai, vykimas į aukščiausią Bė salos kalną – Mont Passot, iš kur galima pasigrožėti salos panorama. Visos dienos išvyka. Kaina – apie 80 EUR, vaikams iki 12 metų – apie 40 EUR (į kainą neįskaičiuoti pietūs).

Lokobės gamtos rezervatas — kelionė į Lokobės gamtos rezervatą – puiki proga iš arčiau susipažinti su nepaprasta gamta. Po trumpo pasivažinėjimo – persėdimas į pirogas (vietines valtis) ir kelionė į miško paplūdimį su neatmenamo senumo ekvatoriniu mišku. Čia galima pamatyti daugybę endeminių rūšių – tiek augalų, tiek gyvūnų. Pasivaikščiojimo metu galėsite stebėti lemūrų kolonijas, sutikti chameleonų (jei pasiseks, galima bus pamatyti ir patį mažiausią pasaulyje, vos kelių centimetrų ilgio, chameleoną), gyvačių, spalvingų varliagyvių ir kitų miško gyventojų. Flora ne mažiau įspūdinga – čia auga senoviniai medžiai, madagaskarinės ravenalos („piligrimų medžiai“), ananasai ir kakavmedžiai. Visos dienos išvyka. Kaina – apie 70 EUR, vaikams iki 12 metų – apie 35 EUR (į kainą neįskaičiuoti pietūs).

Banginių stebėjimas — kvapą gniaužianti kelionė valtimi į vietas, kur galima stebėti jūros žinduolius, ypač kuprotuosius banginius. Jūrų biologas ir licencijuotas gidas išsamiai papasakos apie šių nepaprastų gyvūnų elgesį ir biologiją. Viskas vyksta pagal vietines taisykles ir stebėjimo kodeksą, kad nebūtų sutrikdyta banginių gyvensena, ypač per poravimosi sezoną ar jauniklių gimimo metu. Tai taip pat galimybė pasiklausyti garsiųjų „dainų” – kuprotųjų banginių skleidžiamų žemų garsų, girdimų net už šimtų kilometrų. Laive yra hidrofonas – povandeninis mikrofonas, naudojamas gaudyti vandenyje sklindantiems garsams. Pusdienio išvyka. Kaina – apie 47 EUR (įskaičiuotos anglakalbio gido paslaugos, vanduo).

Paviršinis nardymas su bangininiu rykliu — susitikimas su nuostabiuoju bangininiu rykliu, didžiausia pasaulyje žuvimi, kurią retai pavyksta pamatyti natūralioje aplinkoje. Gidas ir jūrų biologas atskleis bangininio ryklio elgesio paslaptis ir pateiks patarimų dėl nardymo su šiais gyvūnais. Bė salos vandenys nuo spalio pradžios iki gruodžio pabaigos yra užpildyti daugybe planktono, kuris pritraukia įvairių rūšių žuvis. Būtent dėl to, net 10 metrų ilgį siekiantis bangininis ryklys yra taip pamėgęs šį regioną. Pusdienio išvyka. Kaina – apie 47 EUR (įskaičiuotos anglakalbio gido, snorkelingo įranga, vanduo).