Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Indonezija (Balio sala)

Balio sala dažnai vadinama dievų sala. Šį vardą ji gavo dėl unikalaus grožio ir atmosferos, kurios patirti keliautojai plūsta iš viso pasaulio. Sala garsėja nuostabiais paplūdimiais, gražia vulkaninės kilmės gamta, įspūdingomis šventyklomis, neįtikėtinai draugiškais vietiniais ir fantastiškomis jogos bei meditacijų praktikomis. Balis toks populiarus, kad kartais turistai net mano, jog tai atskira valstybė. Indonezijos pasididžiavimu vadinamoje saloje pastaruosius dešimtmečius ypač suklestėjo turizmas, kuris sudaro daugiau nei 80 proc. visos šalies ekonomikos.

Pajuskite Indoneziją:

Pasivaikščiokite fantastiškais ryžių laukais, kurie savo grožiu pakeri nuo pirmos akimirkos.

Išbandykite banglentę – bangos čia tiesiog tobulos tiek pradedantiems, tiek prisiekusiems šio sporto mėgėjams.

Panardykite vandens paviršiuje ir pasigrožėkite ryškiaspalviais koralais bei juose gyvenančiais jūrų gyvūnais.

Pakilkite į kitą dvasinį lygį užburiančioje jogos ar meditacijos treniruotėje. Jos čia – vienos geriausių pasaulyje.

Pasisupkite sūpynėse virš ryžių laukų ar virš vandens. Nenusakomas jausmas išliks visam gyvenimui.

Parsivežkite bronzinį įdegį, kurį tikrai padovanos ryški tropikų saulė auksiniame paplūdimyje.

Išgerkite dievišką mangų kokteilį. Labai tikėtina, kad jis taps jūsų mėgstamiausias.

Pasimėgaukite vietos masažo stebuklais. Visi gyvenimo rūpesčiai tiesiog tirpte ištirps. Išgerkite brangiausios pasaulyje Luwak kavos.

Panardykite su didžiosiomis rajomis, vėžliais ir gausybe kitų įspūdingų vandens gyvūnų. Paragaukite autentiško gatvės maisto, kuris čia puikios kokybės ir itin nebrangus.

Įkvėpkite dvasingumo vienoje iš šventyklų. Jų itin gausu ir Balyje, ir kitose Indonezijos salose.

Pašokite iki paryčių paplūdimio bare. Basomis ant šiltutėlio smėlio, plaukus kedenant maloniam jūros brizui.

Pažvelkite į naktinį dangų ir atraskite žvaigždynus, kurių nematyti Lietuvoje.

Balio sala pilna įdomybių, tokių kaip:

Saloje yra daugiau nei 1200 SPA ir sveikatingumo centrų – ilgai poilsio vietų ieškoti neteks. Be to, Balis – ideali vieta povestuvinei kelionei, nes kokybiškų viešbučių pasiūla susuka galvą .

Baliečiai švenčia tylos dieną kartą per metus, kai uždaromi visi ofisai, parduotuvės ir net oro uostas! Ši unikali diena skirta pagerbti induistų šventei ‘Nyepi’.
Balyje yra du vis dar aktyvūs ugnikalniai. Turistams tai traukos centras, o gyventojams, deja, šis gamtos reiškinys sukelia tik žalą.
Gyvūnus salos gyventojai labai myli, todėl kiekvienuose namuose dažniausiai rastumėte bent dviejų rūšių naminius gyvūnėlius – nuo kačių iki vištų.
Vaikams duodamas vienas iš keturių galimų vardų: pirmasis vaikas pavadinamas Wayan, antrasis – Made, trečiasis Nyoman ir ketvirtas vaikas – Ketut. Penkto vaiko vardas vėl Wayan ir t.t.

Apgyvendinimo ypatumai:

Indonezijos pasididžiavimu vadinamoje saloje pastaruosius dešimtmečius ypač suklestėjo turizmas, kuris sudaro daugiau nei 80 proc. visos šalies ekonomikos.Balio saloje galima rasti nuo paprastų, kuklių apgyvendinimo įstaigų iki gerai žinomų pasaulinių tinklų viešbučių ir prabangių vilų. Viešbučių teritorija ir paslaugų gausa priklauso nuo kategorijos ir kurorto. Nusa Dua, Benoa, Sanūro, Džimbarano kurortuose dauguma viešbučių išsiskiria žaliomis bei išpuoselėtomis teritorijomis, gražiais sodais. O Kutoje, Legiane ar Seminjake viešbučiai turi mažiau erdvės, kai kurie jų yra miesto tipo. Vieni viešbučiai įsikūrę šalia vandenyno, kiti – kiek atokiau nuo paplūdimio. Siūlomi maitinimo tipai – pusryčiai arba pusryčiai ir vakarienė. Viskas įskaičiuota maitinimo tipas Balio saloje nelabai populiarus, nes čia gausu kavinių, restoranų, užkandinių, kuriuose galima gana nebrangiai pavalgyti. Ne visi viešbučių kambariai yra su balkonais.

Svarbu žinoti, kad registruojantis Balio salos viešbučiuose turistams gali tekti sumokėti užstatą už juose teikiamas papildomas paslaugas. Priklausomai nuo viešbučio, užstatas turi būti mokamas kredito kortele arba grynaisiais pinigais.

Nacionalinė virtuvė:

Soto – aštri makaronų sriuba.
Rendang – kokosų piene troškinta jautiena.
Satay – ant pagaliuko suverta ir grilyje kepta mėsa su žemės riešutų padažu.
Nasi goreng – kepti ryžiai su mėsa, paukštiena ar jūrų gėrybėmis, pagardinti sojų padažu.
Gado-gado – daržovės su jūrų gėrybėmis žemės riešutų padaže.

Pravartu prisiminti:

Lauktuvėms. Iš Balio salos parvežkite originalių medžio drožinių, vietinio sidabro dirbinių, sarongų, žvalinančios Luwak kavos, kvepiančių aliejų, perlų ar kokoso drožlių.Transportas. Balio salą labai smagu ir lengva apvažiuoti motoroleriu. Jį labai paprasta išsinuomoti viename nuomos punktų, kurių yra išties daug. Nedrįstantiems vairuoti patiems gali padėti ir vietiniai, kurie už sutartą mokestį mielai nuveš, kur tik pageidausite.Arbatpinigiai. restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.Valiuta. Oficiali šalies valiuta – rupija. Geriausia vežtis valiutą tą, kuria atsiskaitote savo šalyje. Atvykę, pasijusite milijonieriais už 1 Eur gavę 16.600 IDR (kursas nuolat keičiasi). Keiskite pinigus tik bankuose, arba didelėse, autorizuotose pinigų keityklose.

Lankytinos vietos

Besakih šventykla

Besakih šventyklos kompleksas yra vienas svarbiausių ir didžiausių visoje Balio saloje. Kompleksą sudaro net 23 šventyklos. Kasmet čia vyksta mažiausiai 70 įvairiausių religinių švenčių. Besakih kompleksas įsikūręs neįtikėtinoje vietoje – ant Agungo ugnikalnio šlaito, nuo kurio atsuveria nepamirštami ryžių terasų, kalnų, kelnių vaizdai. Apsilankymas šiame šventyklų komplekse gali užimti ir visą dieną.

Goa Gajah šventykla

Balyje, netoli Ubudo miesto, slepiasi išties originali Goa Gajah šventykla, kuri dar vadinama „Dramblių urvu“. Šventykla, įkurta urve, buvo pastatyta VIV amžiuje ir buvo naudojama, kaip šventykla. XI amžiuje šventykla tapo meditacijos centru. Ši šventykla yra labai populiari tarp turistų keliaujančių po Balio salą.

Batur ugnikalnis

Vis dar aktyvus Batur ugnikalnis yra vienas populiariausių turistų objektų, kuris paskutinį kartą buvo išsiveržęs 2000 metais. Kopdami į šį ugnikalni galėsite mėgautis nepamirštamais saulėtekiais, užburiančiais gamtos peizažais.