Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

DĖL KORONAVIRUSO. INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems (sąrašas šalių, iš kurių atvykus privaloma izoliacija ir kt.): https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

Keliaudami būkite sveiki ir saugūs. Europos Sąjungos oficialus šaltinis dėl reikalavimų keliaujant po ES valstybes:.  https://reopen.europa.eu/lt

Vilniaus oro uosto informacija: https://www.vno.lt/lt/pries-skrydi/covid-19-saugumo-priemones

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į KIPRĄ
(ATNAUJINTA: 2020 09 16 09:48)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis?

Ne, grįžusiems į Lietuvą iš Kipro neprivaloma saviizoliacija. Daugiau informacijos ieškokite: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems. SAM nuo rugsėjo 14 d. iki 25 pakėlė kartelę, kuomet privaloma izoliuotis grįžus, todėl Kipras ilgiau išbus patikimų šalių sąraše, net jei rodikliai imtų keistis: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/pakeitus-skaiciavimo-metodika-trumpeja-paveiktu-saliu-sarasas. Šiuo metu Kipro rodiklis – 4,5. Pasitikrinti galima čia: https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

Kokie reikalavimai atvykstantiems į Kiprą?

Šalys skirstomos į 3 kategorijas, remiantis epidemiologiniais kriterijais ir duomenimis: A kategorija, B kategorija ir visos kitos šalys, nepriklausančios Nei A, nei B kategorijai (priskiriamos C kategorijai). Šalių skirstymas į kategorijas pateikiamas https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories ir peržiūrimas kas savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinės padėties raidą. Rugsėjo 15 d. duomenimis Lietuva priklauso A kategorijai. Iš atvykstančiųjų iš A kategorijos šalių prašoma pateikti tik tam tikrą konkrečią informaciją ir deklaraciją. Atsitiktine tvarka atvykus į Kiprą gali būti atliekamas testas.

Kas, jei Lietuva būtų priskirta B šalių kategorijai?  Keleiviai iš B kategorijų šalies turi:
– per 72 valandas iki išvykimo išsitirti sertifikuotoje laboratorijoje dėl Covid-19 ir turėti sertifikatą, įrodantį neigiamą tyrimo rezultatą;
– pateikti konkrečią informaciją ir deklaraciją.
Daugiau informacijos: https://cyprusflightpass.gov.cy/uploads/files/26e2816e6c.pdf

Privalomi kelionės dokumentai. Visi į Kipro Respubliką keliaujantys keleiviai per 24 valandas iki kelionės pradžios į Kipro Respubliką (tiesioginiu skrydžiu arba tarpiniais sustojimais) turi užpildyti informaciją ir gauti CyprusFlightPass. Tik iškilus techninėms problemoms arba planuojant elektroninės platformos techninę priežiūrą, apie kurią bus oficialiai paskelbta pačioje platformoje, keleiviams bus leidžiama užpildyti reikiamą formą raštu.

Daugiau informacijos: https://reopen.europa.eu/lt/map/CYP

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS IŠ/Į LIETUVĄ

SVARBU! Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 d. savo asmens duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams turi pateikti elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį keliautojas turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu. Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

Pakeitus skaičiavimo metodiką, nuo rugsėjo 14 d. atšaukiama privaloma izoliacija atvykus iš Vokietijos, Švedijos, Lenkijos ir Bulgarijos, taip pat iš Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino, Serbijos bei Kanados. Kaip ir anksčiau, izoliacijos nereikės atvykstant iš Suomijos, Kipro, Estijos ir Latvijos. Iš viso į Lietuvą nuo pirmadienio be izoliacijos bus galima atvykti iš aštuonių Europos Sąjungos šalių, jei jose sergamumo koronavirusu rodiklis per pastarąsias 14 dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Izoliacija ir testas dėl koronaviruso bus taikomas atvykusiems iš 18 ES valstybių bei keturių Bendrijai nepriklausančių Europos šalių. Tai: Airija, Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Graikija, Ispanija, Italija, Kroatija, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Slovėnija, Slovakija, Vengrija, Rumunija, taip pat San Marinas, Monakas, Andora, Jungtinė Karalystė ir Šveicarija. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai ir Lietuvoje teisėtai gyvenantys asmenys, atvykę iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, jei valstybėje, iš kurios atvyko arba per kurią keliavo, sergamumas per pastarąsias 14 kalendorinių dienų viršijo 25, privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą arba per 24 valandas nuo atvykimo į Lietuvą kreiptis į Karštąją liniją 1808 arba kitą koronaviruso infekcijos tyrimus atliekančią įstaigą. Paveiktų šalių, iš kurių grįžus per 24 val. privaloma užsiregistruoti ir izoliuotis sąrašas čia.

Užsieniečiams iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykti draudžiama, išskyrus Vyriausybės numatytas išimtis. Lietuvos piliečiams atvykus iš trečiųjų šalių būtina saviizoliacija, jei šalis įtraukta į paveiktų šalių sąrašą. Nuo rugsėjo 14 d. paveiktomis koronaviruso šalimis bus laikomos tos, kur sergamumas per dvi savaites viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, o ne 16 atvejų kaip iki šiol.

Keliautojai atvykstantys iš COVID-19 paveiktų šalių, privalo per 24 val. užsiregistruoti užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) elektroninę  anketą bei izoliuotis 14 d. nuo grįžimo į Lietuvą dienos.