Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Kreta: sala prie 4 jūrų!

Kreta – pati didžiausia Graikijos sala, kurią skalauja keturios jūros – Egėjo, Kretos, Libijos ir Jonijos, – yra beveik tokiu pačiu atstumu nuo trijų žemynų – Europos, Azijos ir Afrikos.

Kreta garsėja svetingumu, puikia infrastruktūra savarankiškam keliavimui ir, žinoma, puikiu oru bei gražia gamta ir paplūdimiais. Atstumai tarp lankytinų objektų čia nėra labai dideli, todėl saloje populiaru išsinuomoti automobilį ir aplankyti visas norimas vietas savarankiškai.

Atvykus į Kretą tikrai nustebins kalnuotas gamtovaizdis su daugybe paplūdimių, kurių dauguma yra labai skirtingi ir savotiškai žavūs. Salą supa gražios įlankos, miestai ir jaukūs, žavingi kaimeliai, miesteliai bei vienos iškiliausių civilizacijų – Minų civilizacijos – griuvėsių vaizdai ir įdomus naktinis gyvenimas.

Kodėl verta aplankyti Kretą? Galime išvardinti bent šimtą priežasčių. Išvardinsiu svarbiausias: pamatyti tai, ką iki šiol matei atvirukuose, vienos kelionės metu pabūvoti net prie keturių jūrų, paragauti gurmaniškos graikiškos virtuvės patiekalų ir paskanauti gėrimų, išmokti šokti sirtakį, aplankyti dievo Dzeuso gimimo vietą. Manau vien šių pakanka, ar ne Ne veltui žymus graikų rašytojas Nikos Kazantzakis kadaise yra pasakęs, jog „Kreta tai ne sala, tai sielos būsena”. Kreta tinka absoliučiai visokiam poilsiui.

Čia galima rasti trankiausių barų gatvių, pašėlusių vakarėlių arba ramiam šeimyniniam poilsiui tinkamų kurortinių miestelių, romantikos iškotojams sukurtų gyvenviečių. Čia džiaugsis tiek jauno tiek seno, tiek nuo miesto šurmulio pavargusio ir ramybės ieškančio poilsiautojo, tiek savo atostogas planuojančio praleisti nesibaigiančio vakarėlio ritmu, širdis. Sala subalansuota visiems!