Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

2020 VASARA?

O TAIP – 2020 IŠANKSTINIŲ VASAROS SEZONO KELIONIŲ PARDAVIMŲ sąlygos, pasiūlymai ir nuolaidos jau čia!

Daugiau

LEIDIMAI Į GARDINĄ - TIK 6 EUR!

Sutvarkome tą pačią dieną!

Daugiau

EGZOTINĖS kelionės iš Varšuvos

Kryptys: Amerika, Azija, Afrika

Daugiau

LEIDIMAI Į KALININGRADĄ - TIK 6 EUR!

Daugiau

AUTOMOBILIO NUOMA

GRAIKIJOS SALOSE! Nereikia mokėti iš anksto - moki tik pasiimdamas automobilį!

Daugiau

Keliaujantiems drauge
nuolaidos!!!

Draugų kompanijos už vasaros atostogas moka mažiau! Džiugios naujienos visiems, kurie dar nespėjo įsigyti vasaros sezono atostogų. Įsigijantiems atostogas drauge iki š. m. spalio 31 d. - taikome nuolaidas. Keliaukime kartu!

Daugiau

Tik jaunavedžiams ❤

Papildoma 5% nuolaida nuo galiojančios kainos!

Daugiau

Talinas – Helsinkis – Talinas (1 dienos kruizas)

Trumpas, bet smagus 1 dienos kruizas iš Talino į Helsinkį.
Šios kelionės metu Jūs susipažinsite ir su Estijos sostine Talinu, o po 2 val. kelionės laivu jau būsite Helsinkyje.
Laive yra kavinių, groja gyvos muzikos grupės. Paįvairinkite savo kelionę itališkais patiekalais, puikiais vynais ar desertais. O grįžę į Taliną, gal nuspręsite vietoje viešbučio pasirinkti nakvyne laive. Juk taip žymiai romantiškiau…

Pasiūlymo aprašymas

1 diena. Atvykimas į Taliną. Ekskursija po Taliną. Nakvynė Taline.

2 diena 07:00 Registracijos į keltą pradžia. 10.30 Laisvas laikas Helsinkyje arba ekskursija. 20:00 Išvykimas keltu iš Helsinkio į Taliną. Nakvynė laive arba viešbutyje.

3 diena 07:00 Kruizo pabaiga. Išsiregistravimas iš kelto. Kelionė į Lietuvą.

Dėmesio:
Laive galima organizuoti konferencijas grupėms.

Sėdima viena nuo 28.67 € asm.
Kajutėje (nakvynė laive grįžus į Taliną) nuo 50.68 € asm.

Tiksli kaina priklauso nuo kelionės datos bei kajutės klasės.
Į kainą įskaičiuota:

kelionė laivu Talinas – Helsinkis – Talinas pasirinktos klasės kajutėje 1 asm.
uosto mokestis.
Kelionės metu – pramoginė ir poilsinė programa.

Papildomai:

kelionė iki Talino ir atgal,
pažintinę ekskursiją Taline ir Helsinkyje
maitinimas kelte (pusryčiai , vakarienė),
draudimas.

Maitinimas

Kainos suagusiam: Pusryčiai – 10 €; Bistro bufetas – 25 €

Vynas, alus, gaivieji gėrimai, kava įtraukti į Viking Buffet kainą;
A la carte restoranuose staliukus galima užsisakyti iš anksto.
Šį maršrutą aptarnauja keltų kompanijos “Viking Line” keltas “Viking XPRS”.
Išvykimas : kiekvieną dieną
Kelionės trukmė : 2,5 val.
Keleivių registracija prasideda 2 val. iki kelto išplaukimo, baigiasi 20 min. iki kelto išplaukimo.

Lankytinos vietos

Senasis Talinas

Talinas – nuostabus istorinis miestas su viduramžišku senamiesčiu, kuris buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą 1997 metais. Senoviniai pastatai, akmenimis grįstos gatvelės, gotikiniai bažnyčių bokštai sukuria tikrą viduramžių miesto atmosferą. Įkurtas tarp 13 ir 16 amžiaus Talinas – tuomet vadintas Reval – buvo klestintisHanzos pirklių miestas, tačiau ir dabar senamiestį juosiantys įtvirtinimai, sargybos bokštai, spalvingi pirklių namai bei senoviniais rūbais apsirengę gatvės prekeiviai privers kiekvieną pasijusti tarsi viduramžių pasakoje.

Šiaurietiškas Helsinkis

Pasižvalgę judriame miesto centre, kuriame rasite daugybę pasaulyje žinomų parduotuvių, įvairių kavinių ir restoranų, pamatykite ir kitas unikalias Helsinkio įdomybes:
– Senato aikštę
– Liuteronų katedrą
– Uspenski katedrą
– Sibelijaus parką ir įspūdingą monumentą
– Bažnyčią oloje (Temppeliaukion kirkko)
– Suomenlinna tvirtovės muziejus

Talino rotušės aikštė

Talino Rotušės aikšteje anksčiau vykdavo mugės, buvo vykdomos mirties bausmės. Talino rotušė (Raekoda), statyta 13 a. pradžioje, yra vienas iš Talino miesto simbolių. Aštuonkampio gotikinio 64 m aukščio rotušės bokšto viršūnėje iškeltas Senojo Tomo vėjarodis. Spiraliniais laiptais įveikus 115 pakopų galima pakilti į bokšto viršūnę ir pasigrožėti miesto panorama.

 

Aleksandro Nevskio katedra

Aleksandro Nevskio katedra – 19 a. caro valdžios simbolis, didžiausia kupolinė bažnyčia Taline, tarsi karūna nutūpusi ant Tompea kalvos. Aleksandro Nevskio katedra iškilo 1900 m. paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II iniciatyva. Šis religinis statinys estams ilgą laiką asociavosi su rusifikacija, tad 1924 m. buvo nutarta cerkvę nugriauti, vis tik, šis nutarimas niekada taip ir nebuvo įvykdytas. Katedra pasižymi gausia puošyba, mozaikomis ir svogūno formos kupolais. Legenda pasakoja, jog katedra buvo pastatyta ant estų tautos didvyrio Kalevo kapo.

Tompea kalva

Virš Senamiesčio kyla Tompea kalva, kurioje įsikūrusi miesto valdžia. Tompea pilyje šiuo metu įsikūręs Estijos Parlamentas. Kadaise šioje vietoje buvo medinė tvirtovė. Bene žymiausias Tompea pilies statinys – Ilgojo Hermano bokštas, kurio smailė kyla į 45 m aukštį. Tompea kalvoje įrengtos net kelios apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria Senamiesčio bei Talino uosto panorama. Priešais Tompea pilį stovi Aleksandro Nevskio ortodoksų katedra, o kiek atokiau – Švč. Mergelės Marijos katedra.

Talino miesto siena ir gynybiniai bokštai

Autentiška apie 2 km besitęsianti siena jungia Nunna, Sauna ir Kuldjala bokštus. Viru vartai – vienas iš pagrindinių įėjimų į Talino senamiestį. Storosios Margaritos bokštas stovi šalia įėjimo į Talino senamiestį. Tokį pavadinimą bokštas gavo dėl to, kad šioje vietoje miesto siena buvo tvirčiausia ir storiausia. Storosios Margaritos bokšte įrengtas Estijos laivybos muziejus. Vienas iš šalia bokšto esančių muziejų siūlo pasižvalgyti paslaptinguose Talino bastionų tuneliuose – buvusiuose virduramžių miesto gynybinių įtvirtinimų dalyse, naudotose priešų apsupties metu.

Helsinkio katedra

Helsinkio katedra oficialiai yra vadinama Šv. Mikalojaus katedra. Jos penki žali kupolai išskiria Helsinkį iš kitų miestų. Helsinkio katedra buvo pastatyta 1830-1840 m. Vasarą pagrindinė katedros dalis yra į ją vedantys laiptai. Suomiai mėgsta ant jų sėdėti, užkandžiauti. Katedros vidus puoštas subtiliai. Po katedra yra kripta. Joje rengiami koncertai, parodos, vasarą veikia kavinė.

Helsinkio Suomenlina tvirtovės muziejus

Suomenlinos tvirtovė yra didžiausia Skandinavijoje jūrų tvirtovė. Ji pastatyta 1748-1772 m. siekiant apginti Suomijos pakrantę. Tvirtovė įsikūrusi šešiose salose, ją sudaro apie 200 pastatų. Salose ir šiandien gyvena žmonės. Tvirtovėje yra restoranų, kavinių, muziejų, galerijų.

Helsinkio senato aikštė

Senato aikštė Helsinkyje buvo įkurta XIX a. pr. rusų valdovų. Šalia aikštės įsikūrę kiti lankomi Helsinkio objektai. Pačios aikštės viduryje stovi Caro Aleksandro II statula, šalia matomi Senato rūmai. Galite pasigrožėti Helsinkio universiteto architektūra, bei Sederholmo namu, kuris yra seniausias akmeninis pastatas Helsinkyje pastatytas 1757 m. Name dabar veikia paroda, kuri atskleidžia Helsinkio ir šio namo istoriją.