Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Kol laukiame kelionių. Ką paskaityti?

Šiandien, kai gyvenimo ritmas kiek sustojo ir daugiau laiko tenka skirti buvimui namuose, siūlome į rankas paimti kokybiškos literatūros ir susipažinti su tolimais kraštais per jų autorių kūrybą.

Jei jūsų paklaustume, koks yra žymiausias Pietų Amerikos rašytojas, turbūt bent vieną iš šios trijulės galėtumėte paminėti :) Kiekvienas jų yra pasaulinio lygio literatūros žvaigždės, išleidę ne po vieną dėmesio vertą knygą ir dauguma jų yra išverstos ir į lietuvių kalbą.

Štai garsiausi Kolumbijos, Peru ir Čilės autorių kūriniai, kurie įtraukia ir nuneša į lotyniškuosius kraštus:

Šimtas metų vienatvės. Gabriel García Márquez (Kolumbija)

Knygoje papasakota šimto metų miesto istorija – nuo jo įkūrimo iki pat pabaigos. Svarbiausia pasakojimo tema yra vienatvė, nuo kurios daugiau ar mažiau kenčia visi Buendijų šeimos nariai. Romane akivaizdus pasikartojimo motyvas, kai visi skirtingų kartų atstovai kartoja ankstesnių šeiminykščių klaidas ir sulaukia skirtingos baigties, tačiau visų jų gyvenimų pabaiga – vienatvė.

Pablo Neruda rašė, kad tai „turbūt didžiausias įvykis ispanų literatūroje po „Don Kichoto“. Pirmasis leidimas buvo parduotas per savaitę. Peru rašytojas Vargas Ljosa pavadino tai „literatūriniu žemės drebėjimu“.

Tetulė Chulija ir rašeiva. Mario Vargas Llosa (Peru)

Mario Vargas Llosa yra garsiausias Peru rašytojas, o po 2014 metais laimėtos Nobelio literatūrinės premijos šio vardo žinomumas dar padidėjo.
„Tetulė Chulija ir rašeiva“ pasakoja aštuoniolikmečio teisės studento Vargito istoriją, apie jo darbą Peru radijuje, pažintį su radijo spektaklių kūrėju Pedru ir meilę tetai Chulijai.
M. V. Llosa sodriu stiliumi, takia ir vaizdinga kalba, spalvingais, triukšmingais, tipiškais Pietų Amerikos tetulių, dėdžių ir pusseserių melodramatiškų santykių aprašymais į vieną audinį suaudžia tikrąsias žmogiškąsias patirtis ir humorą.

Dvasių namai. Isabel Allende (Čilė)

Tai pirmoji ir turbūt žinomiausia Čilės rašytojos Isabelės Alendės knyga, pelniusi autorei tarptautinę šlovę. Romanas pasakoja apie Truebų šeimą – jos narių meilę ir neapykantą, tragedijas ir komedijas bei susipynusius likimus. Truebų šeimos istorijos pinasi Čilės sostinėje Santjage ir įvairiuose provincijos miesteliuose, o jų paveikslai nuspalvinti realių Isabelės giminaičių charakterio bruožais (kaip autorė prisipažįsta įvairiuose interviu). Beje, tai garsiosios trilogijos, kurią sudaro „Dvasių namai“, „Fortūnos duktė“ ir „Portretas sepija“, pirmoji knyga. Pagal šį romaną pastatytas filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Meril Streep.

Gero skaitymo :)