Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

100 eurų atostogos pedagogams: ką reikia žinoti norint pasinaudoti valstybės kompensacija atostogoms Lietuvoje

Džiugi žinia mokytojams, darželių auklėtojams, dėstytojams ir kitiems pedagogams! Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė apie planuojamas 100 eurų kompensacijas Lietuvos pedagogų poilsiui Lietuvoje:

Šiandien Vyriausybė iš esmės pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui iš Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane numatytų lėšų skirti po 100 eurų pedagoginiams darbuotojams – nuo darželio auklėtojų iki aukštųjų mokyklų dėstytojų – poilsiui kompensuoti.Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatyta pedagoginių darbuotojų poilsiui skirti 6,3 mln. eurų.
Švietimo įstaigose pagrindines pareigas eina 62,9 tūkst. pedagoginių darbuotojų: ikimokyklinio ugdymo mokyklose – 12,5 tūkst., bendrojo ugdymo mokyklose – 34,5 tūkst., neformaliojo vaikų švietimo mokyklose ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklose – 4,5 tūkst., profesinio mokymo įstaigose – 3,1 tūkst., kolegijose – 1,4 tūkst., universitetuose – 6,3 tūkst., savivaldybių švietimo pagalbos įstaigose – apie 0,6 tūkst.
Turizmo paslaugų teikėjams būtų kompensuojamos 100 eurų išlaidos kiekvienam pedagoginiam darbuotojui už Lietuvoje suteiktas turizmo paslaugas.
Numatyta, kad pedagoginių darbuotojų poilsis būtų kompensuojamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nustatyta tvarka.

Papildoma informacija skelbiama portalo lrt.lt straipsnyje:

Ekonomikos ir inovacijų ministerija dar turėtų parengti tvarką, kaip būtų skirstomos kompensacijos. Ministras Rimantas Sinkevičius ragino neskubėti su šiuo sprendimu, kadangi kai kurioms turizmo sektoriaus įmonėms dėl koronaviruso pandemijos jau anksčiau skirta valstybės parama ir viršijus bendrą 200 tūkst. eurų Europos Komisija tai gali laikyti neleistina valstybės pagalba. R. Sinkevičiui pavesta atsiklausti EK nuomonės, taip pat nustatyti tvarką, kaip švietimo darbuotojų sąrašai būtų koduojami laikantis asmens apsaugos duomenų reikalavimų.
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad tai bus analogiška priemonė, kuri šiuo metu taikoma ir medikams, kartu palaikant turizmo sektorių, o išmokos gali būti pradedamos mokėti nuo gruodžio. „Priemonė turėtų būti pradėta preliminariai taikoma nuo gruodžio 1-osios. Aišku, dar yra problemų dėl valstybės pagalbos tam tikros galimos, kokia yra bendra suma per trejus metus įstaigoms. Kai kurios tą bus išnaudoję, dėl to bus kreipiamasi į Europos Komisiją, kad tos sumos būtų galimos skirti valstybės pagalbos didesnės“, – po posėdžio žurnalistams tikino S. Skvernelis.

Linkime kantrybės laukiant tolimesnės informacijos! Labai džiaugsimės, galėsiantys prisidėti prie jūsų atostogų ir kviečiame kontaktuoti su mumis!

Informacija parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įrašą bei straipsnį lrt.lt.