Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Kelionė - geriausia dovana!

Dovanoti kelionę – dovanoti visą pasaulį! Atostogos, kelionių atradimai ir įspūdžiai su 100kelioniu.lt Dovanų kuponu!

Daugiau

MADAGASKARAS iš Vilniaus!

Tiesioginis skrydis nuo 1155 Eur!

Daugiau

UŽSISAKYK KELIONĘ INTERNETU!

NAUJIENA! Itaka Lietuva kelionių paieška

Daugiau

EGZOTINĖS kelionės iš Varšuvos

Kryptys: Amerika, Azija, Afrika

Daugiau

Keliaujantiems drauge
nuolaidos!!!

Draugų kompanijos už vasaros atostogas moka mažiau! Džiugios naujienos visiems, kurie dar nespėjo įsigyti vasaros sezono atostogų. Įsigijantiems atostogas drauge iki š. m. spalio 31 d. - taikome nuolaidas. Keliaukime kartu!

Daugiau

Tik jaunavedžiams ❤

Papildoma 5% nuolaida nuo galiojančios kainos!

Daugiau

Nuolaidos senjorams!

Senjorų pasirinktai kelionei - papildoma 5% nuolaida (nuolaida taikoma kelionių organizatoriaus "Novaturas" kelionėms)

Daugiau

Žydrasis jūros perliukas – poilsis Tunise, 4* viešbutyje ant jūros kranto asmeniui nuo 479 Eur, su viskas įskaičiuota, iškeliaujame birželio 4 dieną!

Tunisas – šalis, kur pajusite arabų ir prancūzų kultūros ypatumus. Kartais jausitės esantys Europoje, o sykiais susidursite su arabiškų šalių specifika – į akis gali kristi už prabangių viešbučių teritorijų besimėtančios šiukšlės ar neprognozuojamas vietos gyventojų vairavimo stilius. Nežiūrint kai kurių europiečiams neįprastų dalykų, šalyje sužavi ir užburia lėtas gyvenimo tempas ir mokėjimas džiaugtis gyvenimu. Iš Tuniso galite parsivežti ir kasdieniame gyvenime pritaikyti puikų posakį – „greičiau negu greitai nieko nepadarysi“.

Tai neįtikėtinai žydros Viduržemio jūros pakrantės kraštas, kuriame miestelių namai susmigę kaip cukraus kubeliai į smėlį. Iš kitos pusės šalį „skalauja“ didelės Sacharos dykumų kopos ir kaip vandenynas platūs smėlynai. Tunise sutelpa viskas, ką galima atrasti Šiaurės Afrikoje. Minaretų garsai ir imamo kvietimas melstis, šišos dūmus išpučiantys ir domino žaidžiantys senoliai, Romos gladiatorius ir turtingus pirklius finikiečius menančios istorinės vietos, fantastiškas ir įvairus maistas – tai Tunisas. Daugelis atostogautojų čia atvyksta į didelius ir spalvotus kurortus prie Viduržemio jūros.

Kelionės organizatorius: Novaturas

Kelionės data: 2018 06 04-12 d.

Skrydžių laikai:

Vilnius 20:45 – Enfida 22:20!

Enfida 23:20 – Vilnius 04:50

Skrydžio laikai gali keistis, būtinai pasitikrink juos prieš kelionę!

Kaina vienam asmeniui, keliaujant ir gyvenant dviese Standartinio tipo numeryje   –  479 €

Kainos gali keistis priklausomai nuo lėktuve laisvų vietų skaičiaus, kambarių užimtumo.

Maitinimas: viskas įskaičiuota

Kelionės trukmė: 7 naktys / 8 dienos

Viešbučio vieta: Ant jūros kranto. Šalia smėlio paplūdimio. Atstumas iki kurorto centro yra apie 3,5 km (Mahdijos). Atstumas iki oro uosto yra apie 120 km (Enfidos)

Viešbutis teritorijoje: Kompleksą sudaro pagrindinis pastatas ir vasarnamiai. Kambarių skaičius – 307. Pagrindinis restoranas. A’la carte restoranas (mokama). Baras hole. Paplūdimio baras (mokama). Baras prie baseino. Užkandžių baras. Bevielis internetas (tam tikrose patalpose). Parduotuvė (mokama). Skalbimo paslaugos (mokama). Sauso valymo paslaugos (mokama). Gydytojo paslaugos (pagal atskirą užklausimą, mokama). Baseinas. Dengtas baseinas. Gultai prie baseino. Gultai paplūdimyje. Skėčiai nuo saulės prie baseino. Skėčiai nuo saulės paplūdimyje. Paplūdimio rankšluosčiai paplūdimyje (palikus užstatą).

Kambariuose rasite: (Standartinis kambarys) Kambario plotas apie 28 kv.m. Vonia arba dušas. Tualetas. Plaukų džiovintuvas. Balkonas arba terasa. Oro kondicionierius (vietinis). Telefonas. Televizorius. Mini šaldytuvas. Seifas.

Aktyvus poilsis: Tinklinis. Biliardas (mokama). Treniruoklių salė. Stalo tenisas. Lauko teniso aikštelės – 3
Lauko teniso inventorius (palikus užstatą). Vandens sportas su motorinėmis transporto priemonėmis (mokama). Masažas (mokama). Sauna (mokama).  Viešbutyje yra jūros terapijos centras (mokama).

Vaikams: Baseinas vaikams. Mini klubas.

Nacionalinė virtuvė
Tunisiečių virtuvei daug įtakos turėjo Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos maisto ruošimo tradicijos, ji ypač artima rafinuotu skoniu pasižyminčiai prancūziškai virtuvei.

Charisas – tai aštri pasta, pagaminta iš raudonųjų pipirų, alyvų aliejaus, petražolių, česnakų ir kmynų.
Kuskusas – tradicinis arabiškas kvietinių kruopų patiekalas.

Brikai – aliejuje kepti pyragėliai, įdaryti kiaušiniu, tunais arba daržovėmis.

Tažinas – omletas su mėsa, sūriu ir pipirais.

Tradicinis gėrimas – arbata su mėtomis, kedrų riešutais arba migdolais.

Apgyvendinimo ypatumai
Viešbučių klasifikacija Tunise yra kitokia nei Europoje, t. y. jie yra truputį žemesnės kategorijos, palyginti su Europoje galiojančiais kategorijų standartais. Tuniso viešbučių nereikėtų lyginti su esančiais Europoje, Turkijoje ar Egipte. Dažnai jie yra senos statybos, tik iš dalies renovuoti. Pastaraisiais metais šalyje vis daugiau ir dažniau investuojama į viešbučių renovaciją, statybas bei aptarnavimą. Kad ir į kurį pakrantės ar kurortinį miestą nuvažiuosite, Jūsų lauks įvairių klasių viešbučiai, siūlantys visas kurortams būdingas paslaugas. Dauguma Tuniso viešbučių įsikūrę šalia plačių smėlio paplūdimių. Čia itin populiarūs sveikatingumo ir jūros terapijos centrai, kurie įrengti arba pačiuose viešbučiuose, arba netoli jų. Viešbučių teritorijos dažniausiai gausiai apželdintos. Kai kuriuose kompleksuose du trys viešbučiai dalijasi bendra erdvia teritorija ir įvairiomis paslaugomis bei pramogomis. Oro kondicionieriai kambariuose neretai būna centriniai ir veikia periodiškai, administracijos nustatytomis valandomis. Jie paprastai naudojami nuo birželio iki rugsėjo.

Pravartu prisiminti
Darbo laikas. Nors parduotuvių darbo laikas įvairuoja, priklausomai nuo vietos ir sezono, dažniausiai parduotuvės atidaromos 9 val. Vasarą, kai dienomis vyrauja dideli karščiai, daugelis parduotuvių ir įstaigų daro popietės pertrauką ir vėl pradeda dirbti nuo 16.30 val. Įstaigos ir parduotuvės paprastai dirba nuo pirmadienio iki šeštadienio. Daugelis muziejų atidaryti nuo 9 val. iki 16–17 val.

Arbatpinigiai. Viešbučių darbuotojai tikrai nesitiki arbatpinigių, tačiau jei paliksite jiems kelis eurus už puikiai suteiktas paslaugas, likusią kelionės dalį sulauksite dar daugiau dėmesio ir malonių šypsenų. Restoranuose arbatpinigiai kaip ir visame pasaulyje svyruoja nuo 5 iki 10 proc.

Transportas. Tunise neblogai išplėtota transporto sistema ir kiekvienais metais ji gerėja. Traukiniais galima pasiekti nemažai šiaurinės šalies dalies miestų, daugelis traukinių patogūs, greiti ir nebrangūs. Keliai šalyje ir tarp kurortų taip pat patogūs ir saugūs.

Taksi automobiliai Tunise geltoni ir pažymėti specialiais numeriais. Visi taksi automobiliai su taksometrais, tad vairuotojams nėra daug galimybių sukčiauti. Kita vertus, taksi vairuotojai visada randa būdų, kaip užsidirbti daugiau, pavyzdžiui, siūlo fiksuotą kainą arba pritaiko nakties mokesčius. Didesni autobusiukai kaip viešasis transportas važinėja tarp miestų, o viešojo transporto kainos tikrai nedidelės.

Apribojimai. Kad ir kiek linksmybių ir atostogų nuotaikos būtų Jūsų kurorte, atsiminkite, kad esate islamiškame krašte. Pasidomėkite tradicijomis ir stenkitės neįžeisti vietos žmonių, jų papročių ir gyvenimo būdo, ypač per šventą ramadano laikotarpį. Lankydami religines vietas apsirenkite santūriau, venkite apnuogintų kūno dalių, net nepridengtų kojų.

Taip pat negalima iš šalies išsivežti vietos pinigų Tuniso dinarų. Keisdami ar išgrynindami valiutą, būtinai išsaugokite čekį.

Lauktuvėms. Arabų nacionaliniu turtu laikoma vandens pypkė (kaljanas). Fatimos ranka – populiarus talismanas, nubaidantis blogąsias jėgas. Dykumų rožė – suakmenėjęs smėlis, primenantis rožės žiedlapį. Taip pat keraminės lėkštės, rankomis išmarginti tadžinai, odinės tradicinės arabiškos šlepetės, sidabro papuošalai ir kvapnūs rytietiški prieskoniai, ypač šafranas.

Pajuskite Tunisą. Aplankykite medinas – miestų centrus, senamiesčius su siauromis gatvelėmis, viliojančius turgaus kvapais, egzotiškų suvenyrų gausa, spalvomis ir įvairove. Pasiderėkite, į tai žiūrėdami kaip į žaidimą, kurio pagrindinė taisyklė – nerodyti per didelio susidomėjimo.
Pasimėgaukite sveikatingumo procedūromis jūros terapijos centruose.
Pajuskite tikrą Afrikos smėlėtųjų platybių dvelksmą Sacharos dykumoje.

Nors Tunisas dažniausiai asocijuojasi su pakrantės kurortais, tai ir dykumų kraštas, kur galėsite iki soties atsidžiaugti bekrašte Sachara. Stiklinaitė mėtų arbatos, pasivaikščiojimas ir apsipirkimas tradiciniame turguje, jūrų gėrybių puota pakrantės restorane – Tunise maloniai ir patogiai galima atrasti viską, ką geriausio turi arabiškas pasaulis.

Ši islamo valstybė dėl nuosaikaus požiūrio į vakariečius atvykėlius tapo patogia ir egzotiška atostogų šalimi. Tai atspindi ir Tuniso istorija – ši Šiaurės Afrikos šalis nuolat atsidurdavo didžiausių istorinių įvykių sūkuryje, pavyzdžiui, dalyvavo didžiuosiuose pūnų ir romėnų karuose prieš 2 000 metų, neišvengė ir Antrojo pasaulinio karo mūšių. Tad ir architektūros, istorijos palikimas Tunise varijuoja tarp romėnų amfiteatro, seniausių pasaulyje arabiškų minaretų ir kolonialistinių miestų pastatų.

Vis dėlto vienas didžiausių Tuniso lobių – skaidri, švari, žuvinga ir puikiais paplūdimiais nusagstyta Viduržemio jūra bei daugybė saulės spindulių. Karščiausiais vasaros mėnesiais Tunise atostogauti gali būti sunkiau, tačiau kitu laiku tai yra puiki maudynių, saulės vonių, vandens sporto, jūrų gėrybių ragavimo, naktinių linksmybių, istorinio ir kultūrinio šalies tyrinėjimo vieta.

Be to, Tunisas – vienas didžiausių SPA paslaugų centrų aplink Viduržemio jūrą, garsėjantis talasoterapijos (angl. Thalassoterapy) procedūromis. Odos, raumenų, sąnarių ligoms gydyti naudojama jūros druska, jūros dumbliai, purvas, mineralai. Šioje šalyje tam sudarytos visos sąlygos: puikūs viešbučiai, patyrę specialistai, fantastiškas klimatas. Visi Tuniso jūros terapijos centrai įsikūrę ant jūros kranto, todėl po įvairių gydomųjų procedūrų likusią dienos dalį galima skirti saulės vonioms tiesiog čia pat esančiame paplūdimyje.

Nuo gegužės iki rugsėjo šios šalies paplūdimiai užlieti saulės spindulių. Dieną temperatūra Tuniso kurortuose svyruoja apie +30 °C karščio, todėl vidurdienį laiką verčiau leisti pavėsyje. Kita vertus, ryto valandos ir vakarai Tunise pasakiškai malonūs. Jūros brizas taip pat išgelbės Jus nuo kaitros, nardymas, pasiplaukiojimai, vandens sportas – viskas šiltoje jūroje ir saulėtuose paplūdimiuose bus be galo malonu.

Dar viena sporto šaka, kuriai Tunise sudarytos puikios sąlygos, – golfas. Čia vos ne kiekviename kurorte rasite puikius golfo laukus, kuriuose vyksta pasaulio čempionatai, o baltą kamuoliuką žaliose vejose į duobes pagainioti gali kiekvienas norintis, besimokantis ir besitreniruojantis ar tiesiog smagiai leidžiantis laiką su gera kompanija.

Ką aplankyti atostogaujant Tunise:

Džemo amfiteatras
Džemo amfiteatras – neįtikėtinai puikiai išsilaikęs Romos imperijos palikimas, primenantis apie senovės romėnų įtaką Šiaurės Afrikai. Čia galima ne tik apžiūrėti pastatą iš išorės, bet ir pasivaikščioti koridoriais po pačią areną – taip, kaip prieš šimtmečius tai darė gladiatoriai. Arba užlipti iki pat viršaus ir įsivaizduoti pilną koliziejų žmonių bei vykstančias nuožmias gladiatorių kovas. Dabar Džemas įrašytas į UNESCO pasaulio paveldą. Amfiteatras pastatytas apie 250 m. po Kristaus ir jame galėjo tilpti net 35 tūkst. žiūrovų. Žymusis filmas „Gladiatorius“ filmuotas būtent šioje vietoje.

Sostinės senamiestis
Tuniso sostinė tuo pačiu pavadinimu traukia arabiška dvasia, taip pat vilioja jos senamiestis. Tunisas, įsikūręs prie to paties pavadinimo ežero, šalies sostine tapo 1956-aisiais. Tai labai šiuolaikiškas, gyvas, judrus miestas, kur dabartis susipynusi su senąja istorija ir papročiais. Čia arabų šalies koloritas puikiai dera su europietiškomis tradicijomis. Jame yra modernių autostradų, metro, gausu prašmatnių viešbučių, restoranų, muziejų. Tuniso universitetas nedaug jaunesnis už Oksfordą. Miesto centras – medina. Tai sienomis apsuptas senamiestis, išraižytas siauromis gatvelėmis. Čia akį traukia senos mečetės, vilioja turgaus kvapai ir spalvos, užsukti kviečia parduotuvėlės. Pirmieji miesto statiniai iškilo XIII–XV a.

Kartagina
Kartagina kadaise buvo vienas didžiausių ir galingiausių miestų pasaulyje. Tai buvo didžios Kartaginos civilizacijos centras, kuris iš finikiečių kolonijos išaugo į dominuojančią Viduržemio jūros imperiją pirmame tūkstantmetyje prieš Kristų. Tai buvo vienintelė tikra grėsmė Romos imperijai prieš pasirodant vandalų gentims. Vis dėlto Kartagina buvo sunaikinta Romos imperijos per Pūnų karus 146 m. prieš Kristų ir atkurta kaip romėniškas miestas, vėliau ją užkariavo arabų civilizacijos. Ilgus šimtmečius miestas buvo apleistas, kol galiausiai XX a. buvo prijungtas prie sostinės Tuniso kaip pakrantės rajonas. Pirmą kartą Karatagina tyrinėta 1830 m., vėliau įkurtas Kartaginos nacionalinis muziejus. Kartaginos griuvėsiai tapo vienu įspūdingiausių paminklų kadaise didžiai finikiečių imperijai.

Duga
Tai ne mažiau įspūdingi senovinio miesto griuvėsiai nei žymioji Kartagina. Tai 65 ha ploto archeologinė vietovė. Duga buvo Numidijos berberų karaliaus miestas, vėliau jį pakaitomis užgrobė pūnai, romėnai ir Bizantijos imperija. Ši vietovė yra išskirtinė. Vienas žymiausių monumentų Dugoje – didelis ir puikiai išlikęs amfiteatras, taip pat aukštutinio miesto griuvėsiai, saunos, arkos, turgaus bei susirinkimų aikštės, vilos, Pūnų mauzoliejus, Saturno, Merkurijaus, Minervos ir daugelis kitų šventyklų. 1997 m. Dugos kompleksas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Džerbos sala
Džerba – pati didžiausia Tuniso sala ir piečiausia šalies kurortinė vietovė. Ji dar vadinama Viduržemio jūros perlu, Tuniso Taičiu. Romantišką atmosferą čia sukuria nuostabi gamta. Kaip byloja legenda (pateikta graikų dainiaus Homero), Džerbos sala ir buvo būtent ta vieta, kurioje grįždamas iš Trojos karo 7 metus užtruko Odisėjas. Džerboje yra 213 mečečių, o vietos musulmonai gali būti tolerantiškumo kitų religijų atstovams pavyzdžiu. Čia įsikūrusi ir žydų bendruomenė. Pasak kitos legendos, žydai čia atsikraustė, kai buvo užimta Jeruzalė.
Į Džerbos salą daugelis keliauja pasimėgauti paplūdimiais. Čia ne tik maudysitės tuščiuose palmėmis apaugusiuose paplūdimiuose, tačiau ir galėsite išbandyti jėgos aitvarus. Būtent Džerbos sala yra vienas didžiausių jėgos aitvarų ir kitų vandens sporto šakų centrų Tunise.

Sidi Bou Saidas
XIII a. ant Manaro kalno įkurtas miestas vilioja savo grožiu ir architektūra.

Nepaprastumo įspūdį sustiprina baltai ir mėlynai dažyti namai. Nenuostabu, kad tokią romantišką vietą pamėgo dailininkai ir kiti menininkai. Jie čia suvažiuoja iš viso pasaulio. Miestelis net vadinamas Tuniso Monmartru. Gyvenvietė ant Manaro kalno įkurta dar XIII a. Ji ir šiandien turistus traukia ypatingu grožiu. Smagu pasivaikščioti po šio balto miestelio gatves, kuriose auga milžiniški kaktusai, apelsinmedžiai. Gundo iš maurų kavinukių sklindantys kvapai. Nuo Manaro kalno matyti net Tuniso sostinė.

Kairuanas
Kairuanas yra Tuniso šiaurės rytuose. Miestą 670 m. įkūrė arabai. Per šią vietovę ėjo svarbūs prekybos keliai. Apie miesto įkūrimą sklando legenda. Pasakojama, kad arabų karvedys šaltinyje rado prieš keletą metų Mekos šaltinyje pamestą auksinį ąsotį. Šis faktas leido vietovę paskelbti šventa. IX a. miestas gavo šalies sostinės statusą. Viduramžiais Kairuanas tapo islamo ir korano studijų centru visoje Šiaurės Afrikoje ir trečiu pagal šventumą miestu po Mekos ir Medinos. Didžioji miesto mečetė pavadinta arabų karvedžio, kuris šaltinyje rado auksinį ąsotį, vardu – Okba ibn Nafi. Tai pati seniausia ir eklektiškiausia mečetė Afrikoje. Musulmonai tiki, kad kelionę į Meką atstoja septyni apsilankymai Kairuano mečetėje. Mečetės kiemą puošia nuostabios marmurinės kolonos, atvežtos iš Romos ir Bizantijos.

Be viso to, Kairuanas yra kilimų sostinė, tačiau ne berberiškų, o arabiškų. Taip pat Kairuanas garsėja kaip Tuniso saldumynų sostinė. Nors ypatingųjų Tuniso sausainių galima paragauti ir kitose šalies vietose, čionykščiai tikina, jog Kairuane jie geriausi.