Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

Terminų žodynėlis

Lėktuvo bilietai
Paskelbta: 29.03.2013
MR/MRS – mister/mistress – suaugęs/-usi keleivis/-vė su atskira apmokėta vieta lėktuve ir bagažu.
CHD – child – vaikas iki 12 metų su atskira apmokėta vieta lėktuve ir bagažu.
INF – infant – kūdikis iki 2 metų BE vietos lėktuve.
OW – one way – bilietas į vieną pusę.

Viešbutyje
Paskelbta: 29.03.2013
HV, HV-1 (viešbučių pavadinimai) – holiday village – viešbutis, sudarytas iš kotedžų ar vilų, išdėstytų per visą teritoriją, HV-1 – pirmoje paplūdimio linijoje.
Suite – kelių kambarių numeris.
Villa, bungalow, chalet – kotedžų rūšys.
Patio – vidinis ispanų-maurų architektūros kiemelis.
Sea view – kambarys su vaizdu į jūrą.
Twin bed – dvi vienodos lovos, įprastai standartiniuose šeimyniniuose kambariuose. Lovos gali būti sustumtos ar atskirtos spintele.
French bed – dvigulė lova.
King-size bed – didžiulė lova.
Butler – liokajus (VIP kategorijos viešbučiuose ir kambariuose).
Room service – pristatymas į kambarį. Paprastai už papildomą mokestį.
Turn down service – lovų paklojimas (papildoma paslauga VIP kategorijos kambariuose).
Baby cot – papildoma kūdikio lovelė kambaryje.
Check-in – apgyvendinimas viešbutyje.
Check-out – išsiregistravimas iš viešbučio nustatytą valandą. Iki nurodytos valandos (daugumoje viešbučių 12:00) būtina išsikraustyti iš kambario ir apmokėti sąskaitas už papildomas paslaugas. Išsiregistravus baigia galioti ir „Viskas įskaičiuota“ sistema. Buvimą kambaryje galima pratęsti už papildomą mokestį.
Reception – registratūra – viešbučio administracija. Be apgyvendinimo-išsiregistravimo paslaugos čia galima užsisakyti ekskursijas, rezervuoti staliuką restorane arba SPA paslaugas, užsisakyti auklės paslaugas ir t.t.
WiFi –Wireless Fidelity – bevielis interneto ryšys.
LAN – Local Area Network – vietinis interneto ryšio tinklas.
АОН (telefono aparatas) – automatinis numerio nustatymas.
IDE – telefonas (dažniausiai Tailando viešbučiuose), taip pat IDB – telefonas, telefono aparatas su automatine numerio nustatymo funkcija ir skaitmeniniu auto atsakikliu.
IDD – International Direct Dialling – telefonas su galimybe pasinaudoti tiesioginio tarptautinio numerio rinkimo funkcija (o ne per viešbučio priimamojo operatorių).
LCD (įprastai televizoriuje) – Liquid Crystal Display – plokščias skystųjų kristalų ekranas, taip pat plazminė panelė.

Apgyvendinimas
Paskelbta: 29.03.2013
Viešbučių numeriai būna skirtingi, pagrindiniai jų parametrai nusakomi specialiais trumpiniais.
DBL /TWIN  – (double room/ twin room) – dvivietis numeris su viena dviviete lova arba su dviem atskiromis vienvietėmis lovomis.
DBL+EXB – (double room with extra bed) – dvivietis numeris, su viena dviviete (arba dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova. Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė/ siauresnė, todėl 3-jam asmeniui taikoma žemesnė kaina, nei vienam asmeniui DBL numeryje.
EXB – (extra bed) – papildoma lova. Standartiniame kambaryje pastatoma tik VIENA papildoma lova;
DBL+CHD – (double room and 1 child) – standartinis (jei prie viešbučio pavadinimo nenurodyta kitokia numerio kategorija) dvivietis numeris su viena dviviete arba dviem atskiromis lovomis. Dažniausiai, dėl vietos stokos, tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 2 lovos, kadangi viešbučio administracija numato, kad vaikas gali miegoti su suaugusiais. Išimtiniais atvejais, esant pakankamai erdvės numeryje, pastatoma papildoma sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kitos miegojimui skirtos priemonės.
DBL+2CHD – (double room and 2 childrens) – standartinis (jei prie viešbučio pavadinimo nenurodyta kitokia numerio kategorija) dvivietis numeris su viena dviviete arba dviem atskiromis lovomis bei dar viena papildoma lova. Dažniausiai, dėl vietos stokos, tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 2 arba 3 lovos, kadangi viešbučio administracija numato, kad vienas iš dviejų vaikų gali miegoti su suaugusiais.
SGL  – (single room) – vienvietis numeris. Dažniausiai tai įprastas dvivietis numeris su dviem atskiromis lovomis arba viena didele lova, tik jame apgyvendinamas vienas žmogus. Kainuoja visuomet brangiau nei viena vieta DBL numeryje.
SGL+CHD – (single room and 1 child) – vienvietis numeris. Dažniausiai tai įprastas dvivietis numeris su dviem atskiromis lovomis arba viena didele lova, tik numeris gali būti mažesnis nei standartinis dvivietis numeris.
SGL+2CHD – (single room and 2 childs) – standartinis dvivietis kambarys 1 suaugusiam ir 2 vaikams (vienas iš vaikų miega papildomoje lovoje).
TRPL – (triple room) – numeris trims, įprastai su trimis atskiromis vienvietėmis lovomis, bet gali būti ir su viena dvigule ir viena viengule lova.

TEZ express

„Tez express“ – tai „Ekonominės klasės“ apgyvendinimo tipas, kai viešbutis perkamas šalyje nežinant jo konkretaus pavadinimo, vietos, kurorto, rajono. Šiuo atveju perkamas tik kelionių organizatoriaus subjektyviu vertinimu žymimas bendriniu pavadinimu TEZ EXPRESS 2/3/4/5/HV-1/HV-2/APTS apgyvendinimo tipas, į kurį vykstate. Dėl šios priežasties „Tez express“ kelialapiai paprastai yra pigesni, viešbutis gali būti nekategorizuotas arba turintis oficialią kategoriją nuo 1 žvaigždutės iki 5 žvaigždučių, ar apartamentai šalyje. Viešbutis nebūtinai bus iš UAB „Tez Tour“ kataloge ar interneto svetainėje aprašytų viešbučių“.

Numerių kategorijos
Paskelbta: 29.03.2013
Standard Room– pats paprasčiausias numeris, lyg atskaitos taškas. Jame būtinai bus lovos ir vonios kambarys, o interjeras ir techninės charakteristikos priklauso nuo viešbučio lygio.
Family Room – šeimyninis numeris, du gretimi kambariai (pagal dydį – pusantro), kiekviename iš jų įprastai stovi dvi lovos (vaikų kambaryje lovelė gali būti dviejų aukštų). Prieš rezervuojant vertėtų pasitikslinti, ar kambariai yra atskirti – durimis ar didele ertme, ar tai yra vientisa erdvė be pertvarų. Paprastai jis kainuoja apie 30 procentų brangiau nei standartinis numeris, kuriame pastatomos dvi papildomos lovelės.
Executive Room – erdvus numeris verslo žmonėms, padalintas į dvi zonas – į miegamąją ir darbo. Dažniausiai juose būna fakso aparatas bei internetas.
Junior Suite – kambario plotas, palyginti su standartiniu kambariu – didesnis, padalintas į dvi zonas: miegamąją ir svetainės, kurios kartais atskiriamos dekoratyvine užuolaida, o kartais – tik grindų lygiu. Baldai čia geresni nei standartiniuose numeriuose, aptarnavimas – taip pat. Jie dažniausiai būna 5*, rečiau 4* viešbučiuose ir kainuoja apie 30 procentų brangiau nei standartiniai numeriai.
Suite – dar vienas geresnių numerių tipas. Tai erdvus dviejų kambarių numeris (nors kambariai gali būti atskirti tik simboline arka), puikiai įrengtas, jame gausu baldų, dažnai su dviem vonios kambariais (tačiau, jei yra tik vienas vonios kambarys, gali būti ir vonia, ir dušo kabina arba, pavyzdžiui, dvi kriauklės). Šiuose numeriuose atvykimo dieną svečius neretai pasitinka su vynu ir vaisiais. Toks numeris kainuos apie 50 procentų brangiau nei standartinis numeris.
Deluxe Suite, Excellence Suite – dar vienas Suite numerių tipas. Čia kambarių – du arba trys, tačiau jie didesni. Dažniausiai yra ir sūkurinė vonia, didžiulė terasa arba balkonas. Šis numeris kainuoja beveik dvigubai brangiau nei standartinis numeris.
King Suite, Presidential Suite – Suite tipo numerių klasė. Dažniausiai šiuose numeriuose būna du miegamieji, svetainė, darbo kabinetas, du vonios kambariai, nemokamai vynas ir vaisiai kambaryje. Baldai čia – išskirtiniai, kadangi tokiuose numeriuose paprasti poilsiautojai neapsistoja. Šalia, dažniausiai, būna numeris apsaugai. Už poilsį tokiame numeryje, dažniausiai, teks sumokėti mažiausiai tris kartus brangiau nei standartiniame.
Villa – atskiras 3–6 kambarių namelis, vieno arba dviejų aukštų, su didele svetaine, puikiai įrengtais miegamaisiais ir keliais vonios kambariais. Gali būti individualus baseinas, kartais vienu dalijasi kelios vilos. Geruose 5* viešbučiuose vilų svečiams veikia atskiras restoranas, klientai gali naudotis personalo elektromobiliais, o kartais ir asmeninio liokajaus paslaugomis. Į VIP paplūdimius kas pusę valandos atnešama vaisių, šampano, rankšluosčių. Už tokią vilą reikės sumokėti tris kartus brangiau nei už vieną ar kelis standartinius numerius (priklausomai nuo gyvenančiųjų viloje skaičiaus).
Apartamentai – paprastas buto tipo numeris, kuriame gali būti nuo vieno iki trijų miegamųjų kambarių, atskira svetainė, sujungta su virtuvėle ir vonios kambarys. Viename miegamajame įprastai gali miegoti 2 žmonės. Interjeras, techninės charakteristikos bei virtuvėlės įranga priklauso nuo viešbučio lygio.
Studio – standartinio tipo numeris, padalintas į dvi zonas – miegamąją ir svetainės, sujungtą su virtuvėlės kampeliu. Priklausomai nuo viešbučio, virtuvėlėse gali būti indai ir stalo įrankiai.
R.O.H. (Run of the House) – tai gali būti bet kurio tipo numeris užsakytame viešbutyje. Tikslus numerio tipas sužinomas tik atvykus į viešbutį. Numerio tipas priskiriamas viešbučio administracijos nuožiūra.

Vaizdas pro langą
Paskelbta: 29.03.2013
Sea View – numeris su vaizdu į jūrą. Vaizdas gali būti tiesioginis arba šoninis (dalinis), kai viešbutis stovi šonu į jūrą ir jūrą matoma tik išėjus į balkoną ar žvilgtelėjus šonu pro langą. Už numerį su vaizdu į jūrą paprastai imama priemoka.
Sea Side View – numeris su vaizdu į jūros pusę. Dažnai tokiuose numeriuose tiesioginio vaizdo į jūrą nėra, jį gali užstoti pastatai ar augmenija.
Garden View – numeris su vaizdu į sodą arba vidinę viešbučio teritoriją, kurioje žaliuoja įvairūs augalai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kartais viešbučio administracija taip įvardina numerius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tiesiog viešbučio teritorija, kurioje nebūtinai bus žaliuojantys sodai. Kainuoja pigiau nei numeris su vaizdu į jūrą.
Mountain view – numeris su vaizdu į kalnus. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kartais viešbučio administracija taip įvardina numerius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tik kalnų kontūrai. Kainuoja pigiau nei kambarys su vaizdu į jūrą ir, dažniausiai, pigiau nei su vaizdu į sodą.
Pool View – numeris su vaizdu į baseiną. Itin retai išskiriamas į atskirą rūšį.
Back View – numeris su vaizdu į gatvę arba kiemą.
Front View – numeris pirmoje viešbučio pastatų linijoje, bet nebūtinai su tiesioginiu vaizdu į jūrą.

Mini baras
Paskelbta: 29.03.2013
Viešbučių numeriuose dažnai būna mini baras, kuris užpildomas įvairiais gaiviaisiais ir alkoholiniais gėrimais bei užkandžiais (traškučiais, riešutais, šokoladukais ir kt.). Dažniausiai visa tai yra už papildomą mokestį. Gėrimų ir užkandžių kainyną galima rasti šalia mini baro. Žemesnės kategorijos viešbučiuose mini šaldytuvas gali būti užpildomas tik pageidaujant poilsiautojui. Neretai žemesnės kategorijos viešbučiai mini barą užpildo gėrimais tik poilsiautojui paprašius registratūroje arba jame būna tik mineralinis vanduo ir/arba gaivieji gėrimai. Vidutinės kategorijos viešbučiai kambariuose įrengia ir tuščius mini barus, kurie gali būti naudojami kaip šaldytuvai (nepažeidžiant viešbučių vidaus taisyklių). Už mini baro paslaugas paprastai atsiskaitoma išsiregistruojant iš viešbučio.

„Room service“ (aptarnavimas kambariuose)
Paskelbta: 29.03.2013
Įprastai viešbučio numeryje yra meniu su kainomis prekių ir paslaugų, kurias galima užsisakyti į kambarį. Ir nesvarbu, ar tai bus mažas sumuštinis su gėrimu, ar prabangi vakarienė su šampanu, užsakymą Jums pristatys į numerį. Be maisto, galima užsisakyti ir masažuotojo, kosmetologo paslaugas ir pan. Tereikia paskambinti nurodytu telefonu ir išreikšti savo pageidavimus. Nepamirškite, kad visos numeriuose teikiamos paslaugos yra 10–15 procentų brangesnės, be to, pagal konkrečios šalies papročius, rekomenduojami arbatpinigiai. Kai kuriuose viešbučiuose aptarnavimas numeriuose baigiasi 19 val. arba gali trukti iki 2 val. nakties, tačiau aukščiausios klasės viešbučiuose šios paslaugos teikiamos visą parą.

Paplūdimys
Paskelbta: 29.03.2013
Paplūdimys – patogus ilsėtis, maudytis smėlio (žvyro, žvirgždo ar kriauklelių) ruožas aukščiau atbrado nuolaidžiame jūros, ežero ar upės krante (Aiškinamasis turizmo terminų žodynas, 2009, Vilnius). Kokio tipo paplūdimys yra prie viešbučio, nurodoma konkretaus viešbučio aprašyme. Taip pat atkreipiame dėmesį į tai, kad jūros dugnas gali būti akmenuotas, todėl rekomenduojame turėti specialią avalynę, skirtą maudymuisi.
Taip pat skiriami miesto ir privatūs paplūdimiai. Miesto paplūdimiu gali naudotis visi norintys: turistai ir vietiniai gyventojai. Kai kuriose šalyse (pavyzdžiui, Turkijoje, Graikijoje, Ispanijoje) beveik visi paplūdimiai yra miesto. Jie taip pat prižiūrimi, juose veikia barai ir restoranai, tačiau už gultus, paplūdimio rankšluosčius ir skėčius reikia mokėti papildomai. Tiesa, kartais viešbučių savininkai moka už savo turistus, tada paplūdimio paslaugų kaina įskaičiuojama į gyvenimo šiame viešbutyje kainą. Kadangi šie paplūdimiai priklauso miestui, juose tvarką palaiko ir prižiūri ne viešbučio tarnautojai, o municipaliteto darbuotojai. Nei kelionės organizatorius, nei viešbučio administracija neatsako už šių viešųjų paplūdimių tvarką.
Privatus paplūdimys – tai viešbučio savininko išpirkta (ar nuomojama) ir, savo nuožiūra, įrengta turistams paplūdimio juostos dalis. Čia už gultus ir skėčius įprastai mokėti nereikia.

Atstumai
Paskelbta: 29.03.2013
Atstumas iki jūros. Paprastai atstumas iki paplūdimio nusakomas metrais. Atstumas skaičiuojamas nuo artimiausio viešbučio teritorijos taško iki jūros (gali būti, kad pvz., nuo vieno viešbučio korpuso reikės paėjėti 100 metrų, nuo kito – 500 metrų ir daugiau). Pažymėtina, kad dėl infrastruktūros vystymo bei statybų kurortuose, gali keistis atstumai iki paplūdimio, miesto centro, oro uosto ar kitų objektų.
Ant jūros kranto. Viešbučio esančio ant jūros kranto teritorija dažniausiai yra neatskirta nuo paplūdimio, bet pažymėtina, kad galimi atvejai, kai tarp viešbučio teritorijos ir paplūdimio yra promenada. Galimi atvejai, kai viešbutis įsikūręs ant jūros kranto, tačiau dalis teritorijos arba kai kurie korpusai yra per kelią nuo paplūdimio arba pirmoje linijoje. Taip pat viešbučiai esantys ant jūros kranto nebūtinai turės ir paplūdimį šalia viešbučio, kadangi gali būti, kai viešbutis įkurtas ant uolos, ant jūros kranto, prie kurio nėra paplūdimio.
Pirma linija (nuo paplūdimio). Šis statusas nusako, kad tarp paplūdimio ir viešbučio nėra kitų pastatų, bet gali būti kelias. Galimi atvejai, kai viešbutis įsikūręs pirmoje linijoje, tačiau dalis viešbučio teritorijos arba kai kurie korpusai įsikūrę ir ant jūros kranto.
Antra linija (nuo paplūdimio). Antroje linijoje esantys viešbučiai – tai viešbučiai, kuriuos nuo paplūdimio gali skirti ne vienas kelias ar pastatas, tačiau savo privalumais viešbučiai nebūtinai nusileidžia pirmoje linijoje esantiems viešbučiams. Daugelis aukštesnės kategorijos viešbučių, esančių pirmoje linijoje, turi savo „filialą“ antrojoje linijoje. Tokiu atveju poilsiautojai, atostogaujantys antroje linijoje nuo jūros esančiame viešbutyje, kartais gali naudotis visa pirmojoje linijoje esančio viešbučio infrastruktūra.

Pramogos, sportas, žaidimai
Paskelbta: 29.03.2013
Vaikų klubas. Viešbutyje dirbanti komanda nuo ryto iki vakaro organizuoja vaikams konkursus, žaidimus, varžybas ir ugdymo programas. Įprastai vaikų klubai veikia nuo 10 val. iki 18 val., vėliau vaikai kviečiami į kino salę pasižiūrėti animacinių filmų arba pašokti vaikų diskotekoje. Jei vaikas nuspręs palikti pasilinksminimo vietą, jis bus nuvestas pas tėvus.
Vaikų klubai veikia ištisą sezoną, tačiau 3–4* viešbučiai juos gali organizuoti tik aukštojo sezono metu (liepą – rugpjūtį). Kartais už vaikų klubą tenka mokėti papildomai.
Įprastas į klubą priimamų vaikų amžius – nuo 4 iki 12 metų, tačiau kai kurie viešbučiai nustato kitokias amžiaus grupes: nuo 4 iki 10 metų arba nuo 6 iki12 metų. Atskiri viešbučiai vaikų klubus skirsto į dvi arba tris amžiaus grupes, pavyzdžiui, nuo 3 iki 6, nuo 7 iki 10 ir nuo 11 iki 14 metų, ir tada sudaro programas, kurios būtų įdomios kiekvienai amžiaus grupei. Amžiaus ribos nustatytos tam, kad būtų aiškesnės programos. Problemų gali kilti su visiškai mažais vaikais, kurie greitai pavargsta. Tokiais atvejais „animatoriai“ pataria užsisakyti auklės paslaugas. Auklės paslaugos užsakomos pagal atskirą pageidavimą už papildomą mokestį.
Personalas, dirbantis vaikų klubuose, ir auklės dažniausiai kalba rusų, anglų arba vokiečių kalbomis.
Animation – pramoginiai renginiai – profesionalų organizuojamos viešbučių pramoginės programos. Dažniausiai tai lauko žaidimai, sporto varžybos, šokių pamokos ir pan. Pramoginiai renginiai būna dieniniai ir vakariniai, skirti suaugusiems ir vaikams. Vedami skirtingomis kalbomis.
Boccia – boča – žaidimas, kilęs iš Senovės Graikijos. Jį žaidžia 2-6 žaidėjai, suskirstyti į 2 komandas. Kiekviena turi savo kamuolių spalvą. Baltos spalvos kamuolys yra taikinys ir dedamas prie lauko krašto. Žaidėjai vienas po kito stengiasi mesti sunkų odinį kamuolį kuo arčiau taikinio. Ir taip iki paskutinio metimo. Laimi ta ekipa, kurios daugiau kamuolių yra arčiau taikinio. Panašūs žaidimai – prancūzų „petankas“ ir anglų „laun-boulingas“.
Darts – smiginis – taiklumo žaidimas, kai į apvalų ant sienos kabinamą taikinį svaidomi smigiai su plunksnuotais galais.
Squash – skvošas – sporto šaka, artima tenisui, tik čia vietoje tinklo – siena. Žaidimo metu du žaidėjai vienas po kito raketėmis smūgiuoja kamuoliukus į sieną. Jie siekia, kad varžovas negalėtų perimti jų kamuoliuko.
Snooker – „snukeris“ – viena iš biliardo rūšių (panaši į „pulą“ ar „piramidę“).
Quad bike – keturratis – nedidelis keturių ratų didelio pravažumo ir stabilumo motociklas. Naudojamas sportui ir pramogoms. Kiti pavadinimai: ATV (All Terrain Vehicle, transporto priemonė važiuoti bekele), moto-visureigis, mini-visureigis.
Banana – „bananas“ – pasiplaukiojimas didele pripučiama banano formos valtimi, pririšta prie katerio.
Hamburger – „hamburgeris“ – pasiplaukiojimas dideliu pripučiamu ratu, pririštu prie katerio.
Snorkeling – paviršinis povandeninis pasiplaukiojimas su kauke ir vamzdeliu; .
Diving – nardymas su akvalangu. Nardytojų rojumi vadinama Raudonoji jūra Egipte. Šioje vietoje yra daugybė koralų ir retų žuvų rūšių.
Rafting – „raftingas“ nusileidimas upėmis, aktyvaus poilsio ir ekstremalaus sporto šaka. Nors pavadinimas kilęs iš anglų raft – plaustas, „raftingas“ – tai nusileidimas baidarėmis, kanojomis, pripučiamomis guminėmis valtimis ir pan.
Kayak – „kajakas“ panašus į baidarę – siaura lengva ir manevringa sportinė valtis uždaru paviršiumi, su dvipusiais irklais. Į sportinį „kajaką“ telpa iki 4 irkluotojų, į turistinį ar skirtą poilsiui – 1, 2, retai 3. Dažnai „kajaku“ vadina vientisą vienvietę, o baidare – dvivietę išardomą medžio ar metalo karkaso valtį, aptrauktą vandeniui nelaidžia medžiaga.
Canoe – kanoja – siaura ir lengva sportinė valtis. Nuo „kajako“ skiriasi tuo, kad nėra uždara iš viršaus ir turi vienpusį irklą, kuriuo irkluojama tai iš kairiojo, tai dešiniojo šono.
Aquagym – vandens aerobika – skirtingi pratimai su plaukimo, gimnastikos, tempimo, jėgos elementais, atliekami vandenyje grojant muzikai. Kadangi vandens tankis 700 kartų didesnis nei oro, raumenų apkrova didesnė, negu per įprastą treniruotę. Vandens temperatūra žemesnė, todėl sudeginama daugiau kalorijų. Vandens aerobika stimuliuoja kraujo, limfos ir medžiagų apytaką, stiprina kvėpavimo sistemą.
Tailando boksas – Tailando nacionalinė kovos menų šaka. Atliekami energingi smūgiai rankomis ir kojomis. Lengvajame kultūrizme efektyviai naudojami Tailando bokso elementai leidžia deginti kalorijas ir treniruoti kojų, rankų, krūtinės, pečių juostos bei šlaunų raumenis.
Pilates – pilatesas – J. Pilateso sudaryti gimnastikos pratimai su jogos, rytų kovos menų, meditacijos, tempimo, lankstumo, pusiausvyros lavinimo ir pan. elementais. Skirtingai nuo tradicinių aerobikos ir lengvojo kultūrizmo metodikų, pilateso pratimai atliekami neskubant, susikaupus, be įtampos, giliai ir ramiai kvėpuojant. Apkrova pirmiausiai nukreipta į gilias, smulkias ir silpnas raumenų grupes. Pilatesas tinka pradedantiesiems, turintiesiems viršsvorio ar žmonėms po atraminio-judamojo aparato traumų.

Sveikata ir grožis
Paskelbta: 29.03.2013
Balneotherapy – balneologija – karšto, šalto, mineralinio vandens, purvo vonios, ar vonios su eteriniais aliejais bei gydomosiomis žolelėmis. Dušai, sūkurinės vonios, skirtingi atpalaiduojantys, tonizuojantys, liekninantys, gydantys ir kt. vandens masažai. Terminas „balneologija“ vis dažniau naudojamas ne tik skirtingoms vonioms pavadinti, bet ir kitoms vandens procedūroms, pavyzdžiui, mineralinio vandens gėrimui prie šaltinio.
Thalassotherapy – talasoterapija – balneoterapijos rūšis, jūros vandens ir dumblių terapija (išvertus iš graikų kalbos „thalassos“ – jūra). Tai jūros vandens ar dumblų vonios, jūros dumblių įvyniojimas (algae), jūros vandens garų inhaliacijos ir kt.
SPA-center – SPA centras (pasitaiko spa, SpA, Spa) – medicinos-kosmetologijos centras, kuriame atliekamos balneoterapijos (vandens) procedūros ir kitos kosmetologinės bei gydomosios (veido ir kūno odos priežiūros, masažo, depiliacijos, kaukių, įvyniojimo ir kt.) procedūros. Terminas SPA kilęs iš belgų kurortinio miesto pavadinimo Spa, kuris buvo žymus savo karštais mineralinio vandens šaltiniais. Taip pat SPA galima iššifruoti pagal lotynų posakių pirmas raides: „Salus Per Aquam“ ar „Sanitas Per Aquam“ – „sveikata per vandenį“. Dauguma Turkijos viešbučių ir kai kurie Egipto bei Ispanijos viešbučiai turi nuosavus SPA centrus, siūlančius daugybę įvairių paslaugų.
Shiatsu – japonų masažo metodas – tam tikrų kūno vietų paspaudimas pirštais ar delnu.
Abhyanga – ajurvedos masažas, kurio pagrindą sudaro „Ajurveda“– senovinis tradicinis Indijos sveikatos palaikymo mokslas, sukurtas prieš 5 tūkst. metų. Masažas „Abhyanga“ įprastai sinchroniškai atliekamas vieno ar dviejų asmenų, naudojant tam tikrus aliejus ir žoleles. Masažas skirtas harmonijai tarp žmogaus dvasios ir kūno palaikyti.
Thai massage – tradicinis Tailando masažas. Tajų kalba vadinamas „nuat phaen boran”.Šis masažas skiriasi nuo kitų, nes aktyviai masažuojama ne tik rankomis, bet ir dilbiais, alkūnėmis, pėdomis, vaikščiojama per nugarą.
Lifting – „liftingas“ – kosmetologijos, masažo ar chirurgijos odos patempimo procedūra (dažniausiai veido), skirta atsikratyti raukšlių.
Peeling – šveitimas – procedūra, skirta viršutiniam, negyvam odos sluoksniui pašalinti. Po šveitimo oda pasidaro glotni, lygi, švytinti. Šveitimui naudojamos kietosios dalelės (smėlis, druska, riešutų kevalas ir kt.), taip pat priemonės su vaisių rūgštimis.
Limfodrenažas – figūros korekcijos ir celiulito gydymo procedūra, aktyvuojanti medžiagų apykaitą odos riebaliniame sluoksnyje. Limfodrenažo dėka atsikratoma nuovargio, atsipalaiduoja raumenys, padidėja odos elastingumas, pagerėja veido spalva, sumažėja patinimai, išsilygina raukšlės. Terapeutas lėtais ir reguliariais judesiais per visą kūną veikia paciento limfodrenažinę sistemą. Sukamieji judesiai keičiami giliais paspaudimais. Procedūra skatina skysčių pertekliaus ir toksinų pasišalinimą.
Hamam – „hamamas“ – turkiška pirtis. Paprastas „hamamas“ sudarytas iš 3 patalpų: šilto, karšto (garinio) ir šalto kambarių.

Pervežimas
Paskelbta: 08.08.2013
Atvykus į šalį Jus pasitiks gidas. Jis nurodys autobuso, nuvešiančio Jus į viešbutį ,stovėjimo vietą. Pervežimas vykdomas sustojant ir kituose viešbučiuose. TEZ TOUR neatsako už Jūsų daiktus, paliktus autobuse pervežimo metu.
Likus dienai iki išvykimo namo, viešbučio informaciniame stende rasite informaciją apie autobuso, nuvešiančio Jus į oro uostą, atvykimo laiką. Turistams, užsisakiusiems individualų pervežimą, informacija apie juos pasiimti atvyksiantį transportą pateikiama individualiai (galima pasirinkti ir iš anksto suderinti transporto atvykimo laiką).
Išvykimo dieną nurodytu laiku atvyksta autobusas ir gidas. Jei turistai nurodytu laiku nepasirodo, po keleto ar keliolikos minučių autobusas išvyksta į kitus viešbučius. Būtina laikytis grafiko, kad nepavėluotumėte į registraciją skrydžiui. Pavėlavę turistai į oro uostą turi atvykti savarankiškai.
Grupinis pervežimas – tai organizuotas pervežimas iš oro uosto į viešbutį atvykimo dieną ir iš viešbučio į oro uostą išvykimo dieną kartu su kitais turistais. Pervežimas vykdomas sustojant ir kituose viešbučiuose. Pervežimo trukmė priklauso nuo pervežimo atstumo, sustojimų kiekio ir laiko kituose viešbučiuose, eismo spūsčių ir kitų aplinkybių. Esant galimybei turistus lydi lietuviškai, rusiškai ar angliškai kalbantis „Tez Tour“ atstovas.
Individualus pervežimas – tai už papildomą mokestį siūlomas pervežimas tiesiai į konkretų viešbutį, nesustojant kituose viešbučiuose. Individualus pervežimas vykdomas lydint TEZ TOUR atstovui arba be jo. Jei tai pačiai datai ir į tą patį viešbutį užsakomas individualus pervežimas keliems keliautojams, pervežimas bus vykdomas viena transporto priemone. Individualiems pervežimams TEZ TOUR kompanija siūlo mikroautobusus su oro kondicionieriais.
VIP pervežimas – tai pervežimas į / iš viešbučio aukštos klasės lengvuoju automobiliu, kurio metu važiuoja tik šią paslaugą užsakę turistai. Šiai paslaugai taip pat priklauso sutikimas oro uoste su lentele – vardine ar įmonės pavadinimu.
Jei skrendate ne TEZ TOUR organizuojamais reisais, nepamirškite kelionių agentui pateikti išsamią informaciją apie skrydį (reiso numerį, išvykimo bei atvykimo oro uostų pavadinimus, išvykimo ir atvykimo laikus), kad mes galėtumėme operatyviai atlikti užsakytą paslaugą.

Momentinis patvirtinimas
Paskelbta: 01.03.2012
„Momentinis patvirtinimas“ užtikrina, kad viešbutyje yra nurodytų rezervuotų kategorijų kambariai, todėl esant laisvoms vietoms lėktuve, kelionės patvirtinimas atsiunčiamas tuo pačiu momentu automatiškai.