Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

ITAKA SKRYDŽIAI IŠ VILNIAUS

Lenkų kelionių organizatorius "ITAKA" pradeda tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Turkiją, Kretos bei Korfu salas.

Daugiau

Nuolaidos senjorams!

Senjorų pasirinktai kelionei - papildoma 5% nuolaida

Daugiau

Tik jaunavedžiams ❤

Papildoma 5% nuolaida nuo galiojančios kainos!

Daugiau

Keliaujantiems drauge
nuolaidos!!!

Draugų kompanijos už vasaros atostogas moka mažiau! Džiugios naujienos visiems, kurie dar nespėjo įsigyti vasaros sezono atostogų. Įsigijantiems atostogas drauge iki š. m. spalio 31 d. - taikome nuolaidas. Keliaukime kartu!

Daugiau

Keliauk saugiai!

Parsisiųsk http://100kelioniu.lt/wp-content/uploads/2017/05/XS_Couple-on-the-beach-of-sea-50005400-e1457362803618-150x150.jpgužsienio reikalų ministerijos programėlę keliaujantiems

Daugiau

Pavasaris Bulgarijoje!

Bulgarija – viena seniausių Europos šalių su itin spalvinga ir turtinga istorija. Viešint Bulgarijoje tikrai bus ką pamatyti.

Jei manote, kad Bulgarija garsi vien savo pajūriu, klystate. Labai daug grožybių slypi šalies gilumoje, kalnuose, o ir tame pačiame pajūrio ruože daug įdomių ir paslaptingų vietų. O svarbiausia, bus kur keliauti ir atsikvėpti. Tokių paplūdimių kaip Bulgarijos gali pavydėti ir Ispanija, ir Turkija, ir Graikija – plačių (Albenos kurorte net 150–200 m pločio), švelnaus auksinio smėliuko. Gamta padovanojo bulgarams nuostabias pakrantes, kuriomis jie puikiai rūpinasi ir prižiūri. Net 11 paplūdimių apdovanoti Mėlynosios vėliavos apdovanojimu. 

Jei manote, kad Bulgarija garsi vien savo pajūriu, klystate. Labai daug grožybių slypi šalies gilumoje, kalnuose, o ir tame pačiame pajūrio ruože daug įdomių ir paslaptingų vietų. Visos jos netilpo į mūsų sąrašą, teko apsiriboti tik septyniomis, tačiau labiausiai intriguojančiomis.

Skrydžių laikai:

Kovo 29d. Kaunas 16:40  –  Burgas 19:10
Balandžio 5d. Burgas 13:55 – Kaunas 16:15

Kaina asmeniui dviviečiame pagerintame numeryje nuo 238 eur

Apie viešbutį:  Best Western Plus Premium Inn 4*  (pusryčiai)

Šis viešbutis yra 2 min. kelio pėsčiomis nuo paplūdimio. Už 100 metrų nuo Saulėto kranto centro įsikūrusiame viešbutyje „Best Western PLUS Premium Inn“ yra sezoninis vandens pramogų parkas, kazino, lauko treniruoklių zona ir restoranas, kuriame patiekiami tarptautiniai valgiai, siūlomi savitarnos pusryčiai bei vakarienė, o pietums – valgiai iš valgiaraščio.

Visuose stilinguose numeriuose veikia centralizuota oro kondicionavimo sistema, yra kabelinės televizijos kanalus rodantys plokščiaekraniai televizoriai, seifai ir elektriniai virduliai. Kai kuriuose numeriuose rengtos svetainės zonos, kuriose galėsite pailsėti po įtemptos dienos.

Registratūra dirba visą parą. Svečiai gali mėgautis kūrybiškai paruoštais kokteiliais bare „The City’s Bar“ ar gardžiais užkandžiais savitarnos kavinėje „Pot’s Buffet“ arba pramogauti vandens pramogų parke.

Senovinis Nesebaro miestas yra už 5 km, Kakavos paplūdimys – už 2,1 km, o Burgaso oro uostas – už 30 km nuo „Best Western PLUS Premium Inn“.

Koks oras? Pavasaris šiame regione trumpas, t. y. po švelnios pavasariškos įžangos iš karto
prasideda vasara.

Taip ar ne? Bulgarijoje labai lengva patekti į bendravimo aklavietę, mat bulgarai linksėdami galva sako
„ne“ ir atvirkščiai, ją purtydami sako „taip“ – tokia yra tautinė maniera. Šis keistas bulgarų
elgesys kildinamas iš turkų-osmanų priespaudos laikų. Pasakojama legenda, jog turkas,
norėjęs priversti tekėti bulgarę, įrėmė jai į pasmakrę durklą. Paklausta, ar tekės, mergina,
norėdama išlikti gyva, atsakydama „taip“ papurtė galvą. Realesnė versija susijusi su tų
pačių užkariautojų noru priversti vietinius priimti musulmonų tikėjimą. Pasekmės atsisakius
paklusti osmanų reikalavimams būdavo tikrai ne pačios švelniausios, tad vietiniai klausiami
apie religinių įsitikinimų pakeitimą įsigudrino sakyti „taip“, bet tuo pačiu metu purtyti galvą
lyg sakytų „ne“. Taip bandymas išgyventi priespaudos metu tapo įpročiu.

Pinigai: Bulgarijoje galima atsiskaityti tik vietine valiuta – levais. Turėti grynųjų pinigų tikrai vertėtų,
nes atsiskaityti banko kortelėmis galima ne visur. Tad levais galite pasirūpinti jau Lietuvoje,
arba į kelionę vežkitės eurus, kuriuos nuvykę išsikeisite. Valiutos keitimą rekomenduojame
atlikti tik bankuose arba viešbučiuose esančiose keityklose. Jokiu būdu to nedarykite pas
gatvėse tokias paslaugas siūlančius keitėjus ar neaiškiuose kioskeliuose, kurių reklaminiai
skydai nurodo tik vieną (dažniausiai pardavimo, o ne supirkimo) kursą – galite būti apgauti.

7 Bulgarijos stebuklai

Nesebaras. „Su šarmu“, „nepraradęs senosios auros“, „jaukus“, „užburiantis“ – šis miestukas sulaukia tik jį aplankiusiųjų komplimentų. Ir neatsitiktinai… Nedidelėje saloje rymantis senasis Nesebaras – vienas seniausių Europos miestų, pasivaikščiojimų metu atveriantis Antikos, Viduramžių, Renesanso laikmečių intarpus. Nesebaras – lyg laiko mašina, suteiksianti galimybę pakeliauti laike: štai, gynybinė siena, menanti III -IV amžius, pakeliui išsibarsčiusios cerkvutės, statytos ankstyvaisiais Viduramžiais (X-XIV a.), tipiškų bulgariškų namų (XVIII -XIX a.) gatvelės su Renesanso laikus menančiais inkliuzais. Pirmai pažinčiai su Nesebaru tiesiog būtinas gidas – išgirdus visą istoriją, miestas nušvis dar ryškesnėmis spalvomis. Dieną atrodantis lyg architektūrinių monumentų muziejus, vakare Nesebaras virsta jaukiai apšviestu romantišku miestuku, viliojančiu mažytėmis parduotuvėlėmis ir mielais tradiciniais restoranėliais. Neišvykite iš Bulgarijos neaplankę Nesebaro!
Pirino nacionalinis parkas. Tai, kad Bulgarija – ne vien pajūrio kurortai ir smėlėti paplūdimiai, įsitikinti galima pasukus Rilos ir Pirinų kalnų link. Pirino nacionalinis parkas – tai Pirinų kalnuose, 1008-2 914 m aukštyje, plytintys gamtos draustiniai: „Bayuvi Dupki“ (Dzindziritza) ir „Yulen“. Vasarą į Pirino parką kylama pasigrožėti net 175 kalnuose pabirusiais skaidraus vandens ežerėliais, esančiais ledynmečiu susiformavusiose terasose. Iš jų liejasi upės, tokios smarkios, kad besiverždamos apačion akmeninėmis sienomis virsta gražuoliais kriokliais. Šis parkas kartu ir retų nykstančių gyvūnų bei augalų namai – jei pasiseks, galima išvysti retą erelių rūšį ar elnią. Čia auga ir seniausiu Bulgarijoje tituluojamas medis – apie 1 300 metų skaičiuojanti Baikušo pušis. 16 m pušis yra Bulgarijos valstybės bendraamžė. Įspūdinga! Kaip ir visi 40 332,5 hektarų nuostabios, gaivalingą energiją spinduliuojančios gamtos!

Rilos vienuolynas ir 7 Rilos ežerai. Rilos vienuolynas – pati švenčiausia ir lankomiausia vieta Bulgarijoje. Rilos kalnuose, 1 147 m aukštyje, nuostabios gamtos ir įspūdingų kalnų fone ryškiai švyti išskirtinio grožio didžiulis architektūrinis ansamblis. Vienuolyną X a. įkūrė vienuolis Ivanas Rilskis, vietinių pramintas Ivanu iš Rilos. Kaip atsiskyrėlis jis netoli būsimojo vienuolyno vietos, oloje, gyveno dvylika metų, meldėsi ir mokė atvykstančius piligrimus. Po mirties stačiatikių bažnyčia Ivaną Rilskį kanonizavo ir paskelbė šventuoju, o pamaldūs piligrimai ir toliau traukia į Rilos vienuolyną. Marijos gimimo cerkvėje, pagrindiniame ir ryškiausiame vienuolyno pastate, ilsisi jo palaikai. Šios šventovės vidus taip pat išskirtinis, freskose pasakojama Bulgarijos tautos istorija, o nuostabūs medžio raižiniai ir auksinė siena pakeri grožiu. Aplink vienuolyną, Rilos kalnuose gamta tokia stulbinanti, kad norisi likti dar dienai, klajoti turistams įrengtais takais ir užkilti į Damgos ar Musalos viršūnes bei žvilgtelti į neapsakomo grožio 7 Rilos ežerų slėnį.
Kaliakros iškyšulys. Vėjas – čia valdovas, ypač vasarai einant į pabaigą. Šiaušia jis jūros bangas ir atvykusiųjų plaukus. 2 kilometrai į jūrą nutįsęs siauras žemės ruoželis, aukštai iškilęs virš jūros – tai Kaliakra. Atvažiuojama čia pasimėgauti dramatišku peizažu – stačių, apie 70 metrų iš jūros kyšančių uolų, nuvilnijančių raudono akmens bangomis ir jas skalaujančios putotos jūros susitikimu. Čia stovi ir vienas gražiausių Juodosios jūros pakrantės istorinių monumentų – Kaliakros tvirtovė, paskutinė vieta Bulgarijoje, kurią užėmė Osmanų imperija ir vienas pirmųjų švyturių Bulgarijos pakrantėje. Šiame kyšulyje miestą buvo įkūrę senovės graikai bei romėnai, o šiandien galima pasižvalgyti po jo griuvėsius. Bulgarai rekomenduoja čia atvykti kuo anksčiau ryte, kad spėtumėte pamatyti ir patį nuostabiausią saulėtekį.
Rožių slėnis. Jei kas paklaustų, kuo kvepia Bulgarija, nedvejojant galima būtų atsakyti, kad rožėmis. Kiekviename kurorte apstu parduotuvėlių, prekiaujančių rožių aliejumi kvepiančia kosmetika, tačiau norint išvysti tikrą rožių karalystę teks nuvykti į pasakišką „Rožių slėnį“ (Rozova dolina), virš jūros lygio pakilusį 710 metrų, įsispraudusį tarp dviejų upių slėnių ir nusėtą trakiečių šventyklomis. Čia ideali vieta svaigų aromatą sirpinančioms gėlėms. Galva svaigsta ne vien nuo jų kvapo, bet ir nuo grožio. Ypač įspūdingai slėnis atrodo kovo viduryje, oro temperatūrai pakilus virš +5 °C. Visas slėnis apsipila žiedais, o ore tvyro su niekuo nesupainiojamas aromatas. Įsigykite šlakelį rožių aliejaus (dažniausiai jis parduodamas išpilstytas po 1 gramą), kad primintų nuostabias akimirkas, praleistas karališkų gėlių apsuptyje.
Balčikas. Balčikas gal ir būtų likęs paprastu pajūrio miestuku, jei ne Rumunijos karalienė Marija, pasistačiusi čia sau vasaros rezidenciją, apsupusi ją didžiuliu parku ir trečiajame bei ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose Balčike leidusi vasaras. Beje, ši karalienė sukūrė nemažai pasakų vaikams, jas net ir šiandien mielai skaito ne tik Bugarijos, bet ir Rumunijos vaikai. Rezidencija gana kukli lyginant su ją supančiu botanikos sodu. Vien apeiti jį prireiks kelių valandų, o juk dar norisi apžiūrėti visus žiedais išpuoštus kampelius ir pasimėgauti sodria žaluma. Labiausiai šiame sode intriguoja kaktusų alėja, viena didžiausių visuose Balkanuose.
Ropotamo upė. Žalia ramybės oazė – štai kas yra ši upė, tekanti visai netoliese šurmuliuojančių kurortų. Net ir upe plaukiantys laiveliai pukši tyliai, nedrumsdami vietinės faunos gyvenimo. Tai gamtos rezervatas, tad ir flora aplink vešli ir įspūdinga. Čia auga daugiau kaip 100 augalų rūšių, įtrauktų į Bulgarijos Raudonąją knygą ir gyvena daugiau nei 250 rūšių paukščių, iš kurių 71 taip pat įrašyta Bulgarijos Raudonojoje knygoje. Pasiimkite žiūronus, kad pažintis su vietinėmis įžymybėmis būtų artimesnė! Dairykitės ne tik paukščių, bet ir vėžlių, jų Ropotamo upėje daugybė. Įspūdingiausias reginys laukia upės žiotyse, vietoje, kur siaura upė staiga pereina į bekraštę jūrą.