Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

KOPENHAGA

Kopenhaga– Danijos sostinė ir didžiausias miestas. Pasakų pilys, siauros akmenuotos gatvelės, seni rąstiniai namai, kanalai, geltoni vėjo malūnai, dviračiai ir „Undinėlės“ skulptūra – visa tai – gražuolė Kopenhagą, didžiausias Danijos miestas ir šalies sostinė. Tai – viena seniausių Europos sostinių, kurios vardas pirmą kartą paminėtas dar XI amžiuje. Pradžioje buvęs žvejų kaimelis, pagrindiniu šalies miestu Kopenhaga tapo XV A. praždioje, o dar po poros amžių – svarbia vieta visame Europos žemėlapyje. Šiandien Kopenhaga – ekonominis ir politinis centras, pasižymintis ne tik karališka architektūra, bet ir kultūrine bei gyventojų įvairove, kurie dūzgia po miestą mindami dviračius.

Kopenhaga yra viena seniausių Europos sostinių su kilmingu prieskoniu. Dabartinę Kopenhagą gerai apibūdina frazė iš Šekspyro „Hamleto“ – „Danijos valstybėje yra kažkas modernaus“. Čia rasite „Juodąjį Deimantą“, kur įsikūrusi karališkoji biblioteka, senovinius architektūros paminklus – karališkoji Amalienborg pilis ir Gelbėtojo bažnyčia su auksiniais laipteliais.

Kelionės į šį miestą taps nepamirštamomis dėl to, jog Danijos sostinė yra labai turtinga turistiniu atžvilgiu – šiame mieste yra ir uostas, ir paplūdimiai, ir kanalai, ir istoriniai pastatai. O kur dar galybė įvairių muziejų, viešbučių, kavinių, restoranų bei mažų jaukių parduotuvėlių. Mieste gausu rokoko stiliaus pastatų, o ramiems pasivaikščiojimams puikiai tiks siauros vingiuotos ramios gatvelės.

Klimatas

Kopenhaga yra jūrinio klimato zonoje, ribojasi su drėgnu žemyniniu klimatu. Kadangi miestas yra Atlanto žemo slėgio sistemos kelyje, Kopenhaga išgyvena nestabilumą ir besikeičiančias oro sąlygas. Krituliai yra vidutiniai ištisus metus. Snigimas įvyksta daugiausia nuo gruodžio pabaigos iki kovo mėnesio pradžios, bet sniego danga retai išlieka ilgai. Lietus sausį ir vasarį yra taip pat įprastas, kaip sniegas, ir šiais dviem žiemos mėnesiais vidutinė temperatūra yra arti užšalimo taško. Vasarą Kopenhagoje temperatūra svyruoja tarp 13-20 laipsnių, o žiemą tarp -2 ir +2.

Lankytinos vietos

Kopenhagos undinėlė. Ko gero žymiausias Kopenhagos simbolis yra undinėlės skulptūra, kuriai dabar jau virš 100 metų (sukurta ir padovanota miestui 1913 08 23). Sukurti undinėlę įkvėpė Hanso Kristiano Anderseno pasaka Mažoji undinėlė, kuri yra apie tikrą meilę.

Planetariumas. Gulėti po žvaigždėmis ir stebėti kosmoso filmą. Gamtos ir kosmoso galybė geriausiai atsispindi itin dideliame Kopenhagos planetariume. Laikas praleistas jame bus ne tik svarbus pažinimo, naujų žinių ir energijos pasikrovimo laikas, tačiau ir romantiškas pasibuvimas po begaliniu dangumi pilnu žvaigždžių.

Kopenhagos kanalai. Pasiplaukioti Kopenhagos kanalais yra ne tik romantiška, tačiau ir puiki galimybė pažinti miestą. Kopenhagoje organizuojami turai su gidais įvairiomis kalbomis, tad pasiplaukiojimas išties vertingas pažintine prasme. Gražiausios miesto vietos linguojant kelte atsirėmus į mylimojo petį – kas gali būti geriau.

Deivido kolekcija Kopenhagoje yra viena didžiausių Islamo meno kolekcijų Skandinavijoje. Kolekcijoje yra ir taikomosios dailės kūrinių iš XVIII amžiaus Europos, eksponuojamų to amžiaus interjere. Deivido kolekcijos muziejus įkurtas Kristiano Liudviko Deivido (Christian Ludvig David) namuose, 1945-aisiais metais.

Naujojo Karlsbergo Glyptoteka buvo vienas iš didžiausių Danijos kultūrinių investicijų XIX amžiuje. Valstybė sumokėjo vieną milijoną Karlsbergo aludariui Karlui Jacobsenui, kuris už pinigus atidavė visą kolekciją meno dirbinių. Kolekcijoje egiptiečių skulptūros, sukurtos 3000 metų prieš Kristų, Romos Imperijos periodo dirbiniai, modernūs danų ir prancūzų meno dirbiniai nuo XVIII-XIX amžiaus. Beje, muziejuje yra kavinė.

Frederiksbergo sodai – dalis daugybės Kopenhagoje esančių sodų, kuriuos įkūrė Frederikas V. Sodai buvo sukurti pagal H. H. Scheel ir J. C. Krieger barokinio stiliaus modelį, kuriame daug simetrijos, motyvų iš Italijos ir Prancūzijos. Laikai ir mados keitėsi, todėl ir sodai įgavo romantiškesnį, angliško sodo įvaizdį – atsirado maži tvenkinėliai, kuriuos jungė kanalas, egzotiniai medžiai ir krūmai.

Naujasis uostas iš tiesų yra viena iš seniausių Kopenhagos uosto dalių. Senesniais laikais buvęs miesto nusikaltimų židiniu, dabar Naujasis uostas yra pramogų vieta, kurioje daugybė lauko kavinių, restoranų ir barų.

Rosenborgo pilis pastatyta miesto centre, netoli nuostabių Karaliaus sodų. Ši pilis -nepakartojamo grožio istorinis pastatas, muziejus, iliustruojantis danų kultūrinį paveldą. Vienos iš vertingiausių Rosenborg‘e saugomų kultūrinių relikvijų – karūnos deimantai ir danų karūnos teisės ir privilegijos (regalija). Didelį įspūdį paliks pagrindinė pilies salė (Long Hall), kurioje yra karaliaus sostas ir šalia išsidėstę sargybiniai – sidabriniai liūtai padaryti iš sidabro.

Oresundo tiltas. 1991 metais danų ir švedų valdantieji priėmė nutarimą pastatyti tiltą, kuris jungtų šias dvi šalis. Beveik 16 kilometrų ilgio tiltas tapo jungtimi tarp dviejų stiprių Skandinavijos šalių. 1999 metais, pabaigus tilto statybas, Švedijos princesė Viktorija ir Danijos princas Federikas surengė susitikimą būtent ant šio tilto.

Kopenhagos Opera. Opera įsikūrusi vidinėje uosto pusėje, matoma nuo Knippelsbro tilto iki Kastellet įtvirtinimų. Opera turi dvi auditorijas: Didžioji auditorija – klasikinės pasagos formos auditorija, kurioje yra net 1800 sėdimų vietų; Takkelloftet – Karališkojo Danų teatro scena, kurioje telpa net 200 teatro dalyvių. Didžiąją auditoriją juosia medinė konstrukcija, kuri matoma iš uosto per pastato stiklinį fasadą.

 

Kopenhagos kortelė

Kopenhagos kortelė, (tokios pat yra ir Osle bei Stokholme), keliautojui suteikia nemažai privalumų. Ją įsigiję galite visa važinėti visų rūšių transportu rytinėje salos pusėje. Iš čia pasiekiama ne tik Kopenhagos oro uostas bet ir Roskildė bei Hillerød, Helsingoras, Fredriksborg Kronborgo, Elsinoras. Be to, nemokamas įėjimas į 65 muziejus ir atrakcionus. Iki 20% nuolaidos taikomos restoranuose ir dviračių nuomai bei kelionėms upių transportu.