Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

LEIDIMAI Į GARDINĄ - TIK 6 EUR!

Sutvarkome tą pačią dieną!

Daugiau

AUTOMOBILIO NUOMA

GRAIKIJOS SALOSE! Nereikia mokėti iš anksto - moki tik pasiimdamas automobilį!

Daugiau

2019/20m. ŽIEMOS kelionių išankstiniai pardavmai!

Būkite pirmieji, kurie savo žiemos atostogomis pasirūpins iš anksto – lenktynės dėl geriausių kainų ir sąlygų prasideda – 2019 03 20!

Daugiau

EGZOTINĖS kelionės iš Varšuvos

Kryptys: Amerika, Azija, Afrika

Daugiau

Balandžio mėnesį keliaujame į Turkiją!

Su Itaka Lietuva

Daugiau

PASKUTINĖS MINUTĖS

Kelionių pasiūlymai

Daugiau

MADAGASKARAS

Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus! Nepakartojama Nosy Bė sala

Daugiau

Keliaujantiems drauge
nuolaidos!!!

Draugų kompanijos už vasaros atostogas moka mažiau! Džiugios naujienos visiems, kurie dar nespėjo įsigyti vasaros sezono atostogų. Įsigijantiems atostogas drauge iki š. m. spalio 31 d. - taikome nuolaidas. Keliaukime kartu!

Daugiau

Tik jaunavedžiams ❤

Papildoma 5% nuolaida nuo galiojančios kainos!

Daugiau

Nuolaidos senjorams!

Senjorų pasirinktai kelionei - papildoma 5% nuolaida (nuolaida taikoma kelionių organizatoriaus "Novaturas" ir "Kidy Tour" kelionėms)

Daugiau

Romantiškas poilsis MALDYVUOSE 2019/03/01 viešbutyje Arena Beach 4* su pusryčiais nuo 1129 Eur asmeniui.

Kelionės trukmė: 8 dienos / 7 nakvynės:
Išvykimas:  2019 kovo 1 – 8d.

Kaina vienam asmeniui, keliaujant ir gyvenant dviese  standart tipo numeryje – 1129 €

Kryptis: Maldyvai / Malės atolas / Mafuši sala
Maitinimas: BB (Bed & Breakfast) – pusryčiai, arbata, kava, vanduo – nemokamai.

*Skrydis su persėdimu Stambule (IST).

Vietų skaičius už nurodytą kainą yra ribotas, liko 4 vietos! Kainos yra dinaminės, todėl gali keistis. Rezervacija yra tvirtinama tik po atlikto apmokėjimo. Rezervacijai patvirtinti reikalingi visų keliaujančiųjų asmenų vardai, pavardės bei gimimo datos.

SVARBU! Išvykimo metu būtina turėti pasą,  galiojimas ne mažiau nei 6 mėn. po grįžimo datos iš kelionės.

Vieta: ant vandenyno kranto. Šalia smėlio paplūdimio. Atstumas iki oro uosto yra apie 14 km (Malės)

Viešbutis: pagrindinis restoranas. Kavinė. Skalbimo paslaugos (mokama). Dviračių nuoma (mokama). Gultai, skėčiai paplūdimyje nemokamai. Viešbutis oficialios kategorijos šalyje neturi.

Aktyvus poilsis: paplūdimio tinklinis. Biliardas (mokama). Banglečių sporto įranga (mokama). Banglenčių sporto pamokos (mokama). Baidarės (mokama).

Pastabos:

⊕Maistas ir gėrimai viešbučio restoranuose, kavinėse ir baruose, išvardintuose viešbučio aprašyme, yra tiekiami viešbučio administracijos nustatyta tvarka ir yra mokami priklausomai nuo užsisakyto maitinimo tipo.
⊕Pervežimas iš/į tarptautinio oro uosto į/iš šio viešbučio yra vykdomas keltu arba greitaeigėmis vandens transporto priemonėmis arba vietiniu skrydžiu pagal pervežimus vykdančių bendrovių nustatytą tvarkaraštį. Laukimo laikas oro uoste atvykus ir išvykstant gali būti ilgesnis nei įprastai ir sužinomas tik atvykus į kryptį. Išsamią informaciją apie pervežimus suteiks viešbučio administracija
⊕Ekstremalių oro sąlygų atveju, pervežimas gali neįvykti nustatytu laiku, tokiu atveju, bus organizuojamas pervežimas kitu laiku, ar net suteikiama tarpinė nakvynė. NOVATURAS neatsako už nenugalimos jėgos aplinkybes.
⊕Apsistojusių šiame viešbutyje svečių pasitikimu oro uoste, pervežimu iš/į oro uostą ir poilsiu rūpinasi viešbučio personalas
⊕Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis
⊕Oficialus viešbučio tinklalapis: www.arenabeachmaldives.com
⊕Viešbučio interneto svetainėje pateiktą informaciją ruošia ir atnaujina viešbučio administracija. NOVATURAS neatsako už viešbučio interneto svetainėje patalpintą informaciją

Į kainą įskaičiuota:
Skrydis;
Aptarnavimo mokestis;
Viešbutis;
Pervežimas;
Keleivio mokesčiai;
Registruotas 30kg ir rankinis 8 kg bagažas;
Jūsų pasirinktos papildomos paslaugos;
NOVATURO atstovų paslaugos.

Standartinis kambarys:
Kambario plotas apie 16 kv.m
Parketo danga
Vonia arba dušas
Tualetas
Plaukų džiovintuvas
LCD televizorius
Mini šaldytuvas
Seifas
Bevielis internetas
Yra galimybė išsivirti kavos, arbatos
Maksimalus apgyvendinimas – 2

Deluxe tipo kambarys:
Kambario plotas apie 16 kv.m
Parketo danga
Langai į miesto pusę
Vonia arba dušas
Tualetas
Plaukų džiovintuvas
Balkonas
Oro kondicionierius
LCD televizorius
Mini šaldytuvas
Seifas
Bevielis internetas
Yra galimybė išsivirti kavos, arbatos
Maksimalus apgyvendinimas – 2

Deluxe Sea View tipo kambarys:
Kambario plotas apie 16 kv.m
Parketo danga
Langai į jūros pusę
Vonia arba dušas
Tualetas
Plaukų džiovintuvas
Balkonas
Oro kondicionierius
LCD televizorius
Mini šaldytuvas
Seifas
Bevielis internetas
Yra galimybė išsivirti kavos, arbatos
Maksimalus apgyvendinimas – 2

Ką kalba istorija?

Kai kurių archeologų nuomone, Maldyvai žinomi nuo maždaug 2 000 m. prieš Kristų, nes juose susikirsdavo senovės civilizacijų – egiptiečių, romėnų, Mesopotamijos pirklių – prekybos keliai. Spėjama, kad priešistoriniais laikais Maldyvuose gyveno dravidų gentys iš Keralos (Indijos).

Maždaug III a. prieš Kristų salas pasiekė budizmas. Legenda byloja, kad V a. Sinhalos princas Koimale ir jo žmona, Šri Lankos karaliaus dukra, užplaukė ant seklumos ir čia įkūrė karalystę.

1153 m. Maldyvų Mėnulio dinastijos valdovas priėmė islamą ir tapo pirmuoju sultonu. Iš viso salą valdė šešios musulmoniškos dinastijos. O islamas iki šiol yra valstybinė religija.

1558-aisiais salas užėmė portugalai, bet po 15 metų juos išvijo tuometis sultonas Muhammadas Thakurufaras Al-Azamas, kuris laikomas šalies didvyriu.

1887–1965 m. salos buvo britų protektoratas, nuo 1953 m. – respublika, tačiau visą tą laiką išliko nepriklausomas musulmonų sultonatas.

1965 m. Maldyvai atgavo nepriklausomybę nuo britų. Sultonai dar vadovavo trejus metus, o 1968-aisiais šalis tapo Maldyvų Respublika.

Pravartu prisiminti

Darbo laikas.Maldyvuose nedarbo dienos (savaitgalis) yra penktadienis ir šeštadienis. Darbo dienomis valstybės įstaigos dirba nuo 7.30 iki 14.30 val. Privatusis sektorius kiek labiau prisitaikęs prie europietiško laiko, tad dirba 9.00–17.00 val., taip pat savaitgaliais (šeštadienį, dažniausiai pusę dienos). Bankas sostinėje veikia tik darbo dienomis, nuo 8.00 iki 13.30 val. Pavienėse salose nėra bankomatų, tačiau kurortuose daug kur galima atsiskaityti kredito kortelėmis. Smulkioms išlaidoms geriau iš anksto pasirūpinti grynaisiais pinigais.

Arbatpinigiai. Maldyvuose arbatpinigiai ilgai nebuvo populiarūs ar skatinami, nes 10 proc. aptarnavimo mokestis daug kur įtraukiamas į bendrą sąskaitą. Vis dėlto, atsižvelgiant į nedidelius aptarnaujančio personalo atlyginimus, kai kurie keliautojai už paslaugas atsidėkoja ir asmeniškai. Arbatpinigių galima duoti kasdien arba už savaitę. Pastaruoju atveju daugeliui priimtina 10–20 JAV dolerių suma. JAV doleriai arbatpinigiams yra priimtiniausia valiuta.

Transportas. Tarp salų dažniausiai keliaujama vandens transportu: kateriais, vietos valtimis dhoni. Jei Jūsų atostogų sala toliau nuo oro uosto, ją galima pasiekti ir hidroplanu (vandens lėktuvu). Maldyvų salos gana mažos, tad jose viskas lengvai pasiekiama pėsčiomis ar dviračiais. Malėje veikia taksi, kuris po sostinę veža už 10 rufijų.

Apribojimai. Daugelį apribojimų salose lemia musulmoniškos tradicijos: draudžiama maudytis ar degintis nuogiems, prisidengti kojas ir pečius moterims rekomenduojama ir vaikštant viešose vietose, o norint apžiūrėti šventyklas – tai būtina. Vietos gyventojai nevartoja alkoholio, jis leidžiamas tik turistinėse zonose, kurortuose. Į šalį draudžiama įvežti alkoholio, taip pat kiaulienos gaminių. Dar vienas svarbus draudimas – traukti iš vandens ir išvežti iš šalies kriaukles, vėžlių kiautus, koralus.

Lauktuvėms.Mediniai ar iš austrių kiautų pagaminti nacionaliniai indai, medinės dekoruotos žuvys, kokosiniai padėkliukai, rankomis austi dirbiniai, marškinėliai, šalikai, kokosų aliejus.

Nacionalinė virtuvė

Foul – pupelių patiekalai.
Mas huni – tradicinių pusryčių pagrindu ruošiamas patiekalas, gaminamas iš tunų, svogūnų, kokosų drožlių ir aitriųjų paprikų, patiekiamas su tradicine roshi duona ir saldinta arbata.
Theluli mas – greitai paruošiama aštri kepta žuvis. Įvairiose salose šiam patiekalui gali būti naudojami skirtingi produktai, bet dažniausiai – tunai, kario milteliai, pomidorų pasta. Žuvis patiekiama su ryžiais, daržovėmis arba roshi duona.
Bashi riha – iš kepintų baklažanų, tunų, kokosų pieno ruošiamas patiekalas, paskaninamas kalendromis, svogūnais, česnakais, milteliniu cukrumi.
Miruhulee boav – su aitriosiomis paprikomis ir įvairiais prieskoniais troškintos aštuonkojo kojos.
Banbukeyo bondibai – populiarus desertas su duonmedžių vaisiais. Išvirti pjaustyti vaisiai kaitinami cukruje ir kokosų piene.
Masala chai – arbata, pagardinta imbieru, cinamonu, kardamonu ir gvazdikėliais. Verdant arbatą pilama pieno, saldinama kondensuotu pienu.

Pajuskite Maldyvus

Šiltas vėjas, skaidrus smaragdinis jūros vanduo, minkštas baltasis smėlis palmių pavėsyje – Maldyvuose būtina skirti laiko sau ir tiesiog mėgautis pačios gamtos garantuojamu poilsiu.

Net jei anksčiau neteko nardyti, gausus ir įvairus Maldyvų pakrančių povandeninis pasaulis – rifai, spalvingi koralai ir įvairiausių rūšių žuvys – yra vienas stebuklų, kuriuos būtina pamatyti savo akimis. Galima leistis net į nardymo išvyką arba rinktis temines ryklių ir banginių stebėjimo, žvejybos, plaukiojimo banglentėmis pramogas.

Maldyvai yra musulmoniška šalis, tad švenčių datas lemia Mėnulio kalendorius. Nacionalinė diena švenčiama su paradais ir pasirodymais, ji paprastai vyksta vasario arba kovo mėnesiais. Panašiai švenčiama ir Nepriklausomybes diena liepos 26-ąją. Rugsėjį, pasibaigus ramadanui, salose vyksta Eid festivalis.

Apgyvendinimo ypatumai

Maldyvų salų turizmo infrastruktūra yra unikali – čia nėra smarkiai išplėtotų turistinių zonų ir triukšmingų kurortų. Viešbučių gausu visame salyne – didesnėse salose gali būti įsikūrę net keletas, o mažesnėse dažniausiai yra vos viešbutis, kurio teritorija driekiasi per visą salą. Turizmas Maldyvuose plėtojamas taip, kad būtų išsaugotas didžiausias šalies turtas – natūralus gamtos grožis, mėlynas vandenynas, smulkaus baltojo smėlio paplūdimiai ir švarus oras. Dėl šios priežasties šalyje nėra aukštų pastatų – viešbučiai primena vasarnamius. Be to, daugelis jų siūlo apgyvendinimą ir nedidelėse nendrėmis dengtose trobelėse, pastatytose ant polių tiesiai virš vandens.

Dėl didelės paklausos turizmas Maldyvuose yra gana sparčiai plėtojamas ir čia įkurta daugybė tarptautiniams tinklams priklausančių viešbučių, dažniausiai prabangių ir orientuotų į išskirtinio poilsio pageidaujančius klientus. Salose yra ir ekonomiškesnių viešbučių bei apgyvendinimo vietų ieškantiems pigesnio ir paprastesnio atostogų varianto. Dėl savo specifikos Maldyvai rekomenduojami romantikos ir ramaus poilsio trokštantiems poilsiautojams, taip pat vandens pramogų mėgėjams.

Svarbu žinoti, kad registruojantis Maldyvų viešbučiuose turistams gali tekti sumokėti užstatą už juose teikiamas papildomas paslaugas. Priklausomai nuo viešbučio, užstatas turi būti mokamas kredito kortele arba grynaisiais pinigais.