Vilniuje: +370 676 61110

jolita@100kelioniu.lt

Alytuje: +370 610 36530

info@etuna.lt

AUTOMOBILIO NUOMA

GRAIKIJOS SALOSE! Nereikia mokėti iš anksto - moki tik pasiimdamas automobilį!

Daugiau

2019/20m. ŽIEMOS kelionių išankstiniai pardavmai!

Būkite pirmieji, kurie savo žiemos atostogomis pasirūpins iš anksto – lenktynės dėl geriausių kainų ir sąlygų prasideda – 2019 03 20!

Daugiau

EGZOTINĖS kelionės iš Varšuvos

Kryptys: Amerika, Azija, Afrika

Daugiau

Balandžio mėnesį keliaujame į Turkiją!

Su Itaka Lietuva

Daugiau

PASKUTINĖS MINUTĖS

Kelionių pasiūlymai

Daugiau

MADAGASKARAS

Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus! Nepakartojama Nosy Bė sala

Daugiau

Keliaujantiems drauge
nuolaidos!!!

Draugų kompanijos už vasaros atostogas moka mažiau! Džiugios naujienos visiems, kurie dar nespėjo įsigyti vasaros sezono atostogų. Įsigijantiems atostogas drauge iki š. m. spalio 31 d. - taikome nuolaidas. Keliaukime kartu!

Daugiau

Tik jaunavedžiams ❤

Papildoma 5% nuolaida nuo galiojančios kainos!

Daugiau

Nuolaidos senjorams!

Senjorų pasirinktai kelionei - papildoma 5% nuolaida (nuolaida taikoma kelionių organizatoriaus "Novaturas" ir "Kidy Tour" kelionėms)

Daugiau

ITAKA Lietuva Vasara 2019 pardavimų pratęsimas iki gruodžio 20d.! Vasaros šūkis – „Svajonės už prieinamą kainą“ atostogoms Albanijoje, Bulgarijoje, Korfu, Koso, Kretos, Zakintos salose, Turkioje, Sicilijoje!

Išankstiniams vasaros pasiūlymams taikomos išskirtinės akcijos sąlygos: 

✢ Pradinė įmoka 25% asmeniui;
Garantijų paketas: žemiausios kainos garantija, nemokama rezervacijos pakeitiimo garantija, nesikeičiančios kainos garantija;
Papildoma 2% nuolaida lojaliems ITAKA klientams;
✢ Sąlygos galioja iki gruodžio 20d.

NAUJIENA! Patogesnės kelionės galimybės, be skrydžių iš Vilniaus oro uosto, taip pat pasiūlysime skrydžius iš Kauno oro uosto.

Ateinančią vasarą toliau džiuginsime atostogomis Korfu ir Kretos salose. Klientų patogumui skrydžiai į Kretą bus vykdomi tiesiogiai į Chanijos oro uostą, todėl viešbučiai bus dar greičiau pasiekiami. Prie pasiūlymų taip pat rasite skrydžius į nuostabaus grožio Zakinto salą bei romantiškąją Koso salą.

Taip pat praplėtėme atostogų pasiūlymų Turkijoje. Nuo šiol siūlome tiesioginius skrydžius ne tik į Antaliją, bet ir į Bodrumą ir Izmirą, kuris yra lyg langas į pasakiško grožio Kušadasi regioną.

Mūsų naujuose vasaros sezono pasiūlymuose taip pat rasite puikius auksinius smėlio paplūdimius turinčią Bulgariją ir uolėtųjų kalnų Siciliją (Palermas).

Norime džiugiai pranešti, kad esame pirmasis kelionių organizatorius Lietuvoje, kuris vasaros sezono metu pasiūlys tiesioginius skrydžius į Albaniją! Skrydis į Tiraną suteikia galimybę praleisti atostogas Duresyje – viename iš pagrindinių šios greitai besivystančios krypties kurortų.

Sezono metu galėsite aplankyti ir poilsiauti Albanijoje! Itaka Lietuva pirmieji vasaros sezono metu skraidins tiesioginiu skrydžiu į Tiraną. Todėl galėsite atostogas praleisti Duresyje – viename iš pagrindinių šios greitai besivystančios krypties kurortų.

Pardavimų sąlygos:

1. PRADINĖ ĮMOKA 25% asmeniui
Išankstinių vasaros atostogų pardavimų (akcijos „Svajonės už prieinamą kainą“) metu sumokėkite 25% pradinę įmoką už kelionę, o likusią sumą galėsite sumokėti likus ne mažiau kaip 30 dienų iki išvykimo. Kelionės atsisakymo atveju, pradinė įmoka laikoma atlyginimu kelionių organizatoriui už kelionės užsakymo sukūrimą, rezervaciją, aptarnavimą ir nėra grąžinama, pagal Turizmo Paslaugų Teikimo Sutarties Bendrųjų Sąlygų 7.1.2 punktą.

2. GARANTIJŲ PAKETAS

ŽEMIAUSIOS KAINOS GARANTIJA. Suteikiame žemiausios kainos garantiją Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą“ vykdymo metu, kaip nustatyta šiame punkte. Jeigu po mūsų siūlomos Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” kelionės rezervacijos rasite identišką ITAKA Lietuva pasiūlymą Lietuvos Respublikoje, kai vis dar tęsis išankstiniai vasros atostogų pasiūlymų pardavimai (tęsis Akcija „Svajonės už prieinamą kainą”), mes su malonumu grąžinsime kainų skirtumą per 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų nuo tai pagrindžiančių įrodymų gavimo momento.

Žemiausios kainos garantija nesuteikia teisės pakeisti rezervaciją į bet kokį ITAKA Lietuva paskutinės minutės pasiūlymą ar kitų ITAKA Lietuva vykdomų akcijų, kurioms taikomos kitos taisyklės, nei šio Pirkimo sąlygos, kainos. Lyginant kainas yra tikrinama visų ITAKA Lietuva siūlomų paslaugų vertė, visuose pardavimų etapuose, pvz.: paslaugos pridėtos nemokamai, vietinės ekskursijos, nesikeičiančios kainos garantija, maitinimo tipas, kambario tipas ir pan.
Žemiausios kainos garantija galioja tik pirminiam turisto pasirinktam Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” pasiūlymui.

Jeigu turistas atlieka bet kokį pakeitimą Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” užsakyme (pvz.: kryptis, išvykimo data, kambario tipas, vykstančiųjų skaičius ir kita), jis praranda galimybę pasinaudoti žemiausios kainos garantija ir ji jam netaikoma. Žemiausios kainos garantija galioja tik ITAKA Lietuva organizuojamoms Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” kelionėms.

Pasinaudojus 2 (b) punkte nurodyta nemokama rezervacijos pakeitimo garantija, žemiausios kainos garantija, nurodyta šiame 2 (a) punkte, negalioja ir yra netaikoma.

NESIKEIČIANČIOS KAINOS GARANTIJA. Garantuojame, kad rezervuotos Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” kelionės kaina nesikeis iki išvykimo dienos. Oro uosto, transporto kaštų ir kitų mokesčių padidėjimas neturės įtakos rezervuotos kelionės kainai.

NEMOKAMA REZERVACIJOS PAKEITIMO GARANTIJA. Garantuojame nemokamą vienkartinį Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” kelionės rezervacijos pakeitimą iki 2019.03.31, bet ne vėliau nei 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų iki išvykimo. Šiuo laikotarpiu galite pakeisti rezervuotos Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” kelionės išvykimo datą, trukmę, kryptį, viešbutį, kambario tipą ir maitinimo tipą į bet kurį kitą tiek pat ar daugiau kainuojantį 2019 m. vasaros sezono pasiūlymą, dalyvaujantį Akcijoje „Svajonės už prieinamą kainą”
. 2019 m. vasaros sezono kelionės pažymėtos ikonėle. Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” kelionės pakeitimai atliekami pagal rezervavimo dieną galiojančias ITAKA Lietuva kainas. Garantija negalioja Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” kelionės pakeitimams į jokią kitą pigesnę ITAKA Lietuva kelionę. Pasibaigus Akcijai „Svajonės už prieinamą kainą” (t.y. nuo 2019.04.01) įsigalioja Turizmo Paslaugų Teikimo Bendrosios Sąlygos. Pasinaudojus šiame punkte nurodyta nemokama rezervacijos pakeitimo garantija, žemiausios kainos garantija, nurodyta 2 (a) punkte nebegalioja.

Lojalūs ITAKA klientai – tai klientai, kurie jau yra keliavę su keliobnių organizatoriumi ITAKA ir kurių kelionė buvo patvirtinta ir apmokėta. Lojalūs ITAKA klientai, gali pasinaudoti papildoma 2% (dviejų procentų) nuolaida už vieną Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą” kelionę įsigyjant vasaros atostogas išankstinių pardavimų (Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą”) metu žemiau nustatyta tvarka.
Po Akcijos „svajonės už prieinamą kainą” kelionės užsakymo patvirtinimo, 14 (keturiolikos) kalendorinių dienų eigoje, informuokite, jog Jums priklauso ši nuolaida, nurodydami buvusios ITAKA Lietuva kelionės (kuri buvo patvirtinta ir apmokėta) rezervacijos numerį. Tai galite padaryti kelionės įsigyjimo vietoje. Jei per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų po Akcijos „Svajonės už prieinamą kainą“ užsakymo patvirtinimo ITAKA Lietuva negauna šiame punkte informacijos, praėjus šiam terminui nuolaidos lojaliems ITAKA Lietuva klientams gali būti suteikiamos tik ITAKA Lietuva nuožiūra ir sprendimu.

Kodėl verta keliauti į Bulgariją?

Platūs, smėlio paplūdimiai ir šiltas jūros vanduo;
Gardi virtuvė ir puikūs vynai;
Balkanų folkloras ir svetingumas;
Patrauklios kainos parduotuvėse ir restoranuose;
Daug istorinių paminklų, bizantiškos tvirtovės ir uolose iškaltos cerkvės.

AUKSINĖS SMILTYS – legenda pasakoja, kad kadaise šioje vietoje piratai paslėpė didelį lobį, tačiau gamta nubaudė juos už godumą ir lobį pavertė į auksiniu smėliu. Įsikūręs apie 30 km į šiaurę nuo Varnos, kurortas siūlo jūros ir saulės vonias nuostabiuose šiltos jūros paplūdimiuose, apgyvendinimą geros klasės viešbučiuose su turtinga sporto ir laisvalaikio infrastruktūra bei sveikatingumo centrais, taip nesibaigiančias pramogas daugybėje kavinių, klubų ir diskotekų.

Gidas: svečiais rūpinasi ITAKA atstovas, į kurio pareigas įeina pagalba atvykstant, išvykstant, poilsio metu ir registruojantis į vietines ekskursijas.

Vizos: neprivalomos. Lietuvos piliečiai Bulgarijos sieną gali kirsti naudodamiesi asmens tapatybės kortele. Nepamirškite vaiko dokumento.

Skrydžio laikas: Vilnius – Varna, apie 3 val.

Vietinis laikas: toks pat kaip Lietuvoje. Laiko keitimas žiemos sezonu.

Valiuta: Bulgarijos levas (BGN); 1 EUR = apie 2,1 levo.

Turizmo mokestis: Bulgarijoje privalomas turizmo mokestis, kurio kaina įtraukta į renginio kainą.

Kalba: bulgarų rašte naudojama kirilica. Galima susikalbėti rusų ir anglų kalbomis.

Elektros tinklo įtampa: 220 V.

Kainos: restorane miesto centre: pietūs – apie 10 Eur, vandens buteliukas – apie 1 Eur, vyno butelis – apie 10 Eur, alus – apie 1,5 Eur, Coca-Cola – apie 1 Eur, kava – apie 1 Eur. Restorane už centro ribų 20-30% pigiau, parduotuvėje: mineralinio vandens butelis – apie 0,5 Eur, vyno butelis – apie 3 Eur, alus – apie 0,5 Eur.

Paplūdimiai: įėjimas nemokamas, paplūdimio skėtis + 2 gultai: 14 Eur/diena (kurorto centre).

Vietinės ekskursijos: organizuoja vietos turizmo agentūros pagal jų nustatytas sąlygas. Kelionė gali būti neorganizuojama, jeigu susirinks per mažai žmonių. Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

Kodėl verta keliauti į Madeirą?

Vadinama „Atlanto vandenyno sodu“;
Levados senoviniuose laurų miškuose;
Nepaprasta gamta ir šimtai kilometrų pasivaikščiojimo maršrutų;
Atogrąžų vaisiai, daržovės ir skanus vietinis maistas;
Unikalus Madeiros vynas, ponča, fado muzikos vakarai ir Gėlių festivalis;
Įspūdingas vaizdas nuo antros pagal dydį pakrantės uolos Europoje.

Madeira – tai žalias paatogrąžių rojus. Dėl pastovios dienos temperatūros – apie 24 °C – ji vadinama amžino pavasario šalimi ir ištisus metus traukia turistus. Joje pakeri visur žydinčios spalvotos gėlės, žali vijokliai, kraštovaizdžio įvairovė su kvapą gniaužiančiomis prarajomis ir įspūdingais kriokliais.

Gidas: kurorte turistais rūpinasi ITAKA Lietuva atstovas, kuris yra įpareigotas padėti atvykimo ir išvykimo metu, taip pat visos viešnagės ir vietinių ekskursijų metu.

Skrydžio trukmė: Vilnius – Funšalis, apie 6 val.

Vietos laikas: vasaros laikas – UTC+1. Žiemos laikas (nuo spalio 28d.) – UTC+0

Kalba: portugalų, galima susikalbėti ir angliškai.

Salos sostinė: Funšalis.

Elektros tinklo įtampa: 220 V.

Valiuta: euras (Eur).

Kainos viešbutyje ir restorane: pietūs – nuo 13 Eur vanduo – apie 2 Eur, alus – apie 2 Eur, vynas – apie 4 Eur.

Susisiekimas: sklandus ir nebrangus (taksi, vietiniai autobusai).

Paplūdimiai: daugiausia akmenų arba žvyro, įėjimas nemokamas. Aptarnavimas paplūdimyje (2 gultai + skėtis) – apie 12 Eur/d.

Daugiau informacijos apie salą: www.visitmadeira.pt

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčiųjų į ją vykti yra per mažai.

Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

Kodėl verta keliauti į Albaniją?

Kerinti ir paslaptinga, pilna kontrastų šalis;
Viduržemio jūros klimatas ir svetingi gyventojai;
Nuostabūs senovės paminklai, kalnai, paplūdimiai, ežerai;
Nepaliesta gamta ir gražūs kraštovaizdžiai;
Puiki tradicinė virtuvė.

Albanija — Šenginis. Šengjinas – italų kalba San Giovanni di Medua, greičiausiai besivystantis kurortas šiaurės Albanijoje. Miestelis ir uostas guli Rrenci kalvos papėdėje, iš kurios matoma graži panorama. Shëngjin turi puikius smėlio paplūdimius su nuolaidžiu įėjimu į jūrą, idealus šeimoms. Vietovėje verta nuvykti į Kune Vain rezervatą, kuriame galima pamatyti daugybę paukščių rūšių – pilkąjį garnį, kormoraną ar cyplę.

Albanija — Duresis. Adrijos jūros pakrantėje esantis Duresis – tai vienas svarbiausių Albanijos turizmo centrų ir antras pagal dydį Albanijos miestas. Jo ilgą, viduramžius siekiančią istoriją mena daug senovės paminklų, taip pat iš Romos imperijos laikų. Čia verta pamatyti senovinės miesto gynybinės sienos, romėnų forumo ir amfiteatro liekanas, taip pat II a. romėnų termų griuvėsius. Verta apsilankyti ir Archeologijos muziejuje, kuriame eksponuojama moderni ekspozicija, skirta Antikos istorijai.

Gidas: turistais rūpinasi lietuviškai kalbantis atstovas, kuris yra įpareigotas padėti po atvykimo, prieš išvykimą ir viešnagės metu bei užrašymų vietinėms ekskursijoms metu.

Skrydžio trukmė: Lietuva – Tirana: apie 3 val.

Vietinis laikas: vasaros laikas – UTC+2. Žiemos laikas: UTC+1 (prasideda nuo spalio 28d.).

Kalba: albanų, įmanoma taip pat susikalbėti anglų bei italų kalbomis.

Valiuta: lekas (ALL); 1 Eur = 125 ALL.

Elektrinė įtampa: 220 V.

Kainos viešbučiuose ir restoranuose: pietūs – apie 700 ALL, alus – apie 150-200 ALL, mineralinis vanduo – apie 50-100 ALL, kava – apie 100 ALL, vynas – apie 200 ALL.

Automobilių nuoma: nuo apie 35 EUR/dieną; benzinas – apie 160 ALL/litrą.

Transportas: taksi apie 1 EUR/km. Patariama rinktis pažymėtus taksi.

Vietinės ekskursijos: vietinių turistinių agentūrų organizuojamos pagal jų nustatytas sąlygas. Yra galimybė ekskursijos neorganizavimo dėl per mažo norinčiųjų skaičiaus.

Informacija keliaujantiems į Albaniją su jaunesniais nei 18 metų vaikais: keliaujant su vienu iš tėvų/globėjų gali būti reikalingas raštinės formos antro iš tėvų/globėjų sutikimas įvažiavimui į šalį (notarinės formos, išverstas į anglų kalbą). Atleidimo nuo raštinės formos sutikimo turėjimo sąlyga yra antro iš tėvų/globėjų išskirtinės tėvų valdžios turėjimas (yra privalomas Šeimos Teismo nuosprendis, anglų kalbą) arba antro iš tėvų/globėjų mirtis(privalomas yra mirties liudijimas anglų kalba).

Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

 

Kodėl verta keliauti į Siciliją?

Mėlyna jūra ir kilometrais besidriekiantys paplūdimiai su kopomis;
Etna – didžiausias veikiantis ugnikalnis Europoje;
Puiki vietinė virtuvė, vynas, kava ir desertai;
Čefalu, Palermas ir elegantiškoji Taormina;
Istorijos entuziastams: Šventyklų slėnis, Selinuntė, Piazza Armerina.

Italija — Sicilija. Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala, kuri nuo senų laikų žavi savo egzotika, senovės paminklų gausa ir kraštovaizdžiais, įkvėpusiais daugybę menininkų. Dar antikos gyventojų vadinta Saulės sala, kurioje yra didžiausias Europoje saulėtų valandų skaičius per metus.

Gidas: turistus globoja atstovas iš Lietuvos, kuris teikia pagalbą atskrendant, išskrendant ir būnant Dahabe. Jis taip pat registruoja į vietines ekskursijas.

Skrydžio trukmė: Vilnius – Palermas – apie 3 val. 45 min.

Vietos laikas – vasaros laikas – UTC+2. Žiemos laikas – UTC+1 (prasideda nuo spalio 28d.).

Kalbos – italų, anglų.

Elektros tinklo įtampa – 220 V. Kai kuriuose viešbučiuose reikalingas adapteris – jį galima gauti registratūroje arba įsigyti parduotuvėse.

Valiuta: euras (EUR).

Kainos viešbutyje ir restorane: pietūs – nuo 12 Eur, vynas – nuo 9 Eur, mineralinis vanduo – nuo 1,5 Eur, alus – nuo 3 Eur, pica – 7–12 Eur.

Automobilių nuoma: nuo maždaug 60 Eur už dieną.

Paplūdimiai: vieši. Dauguma į mūsų pasiūlymą įtrauktų viešbučių turi privačius paplūdimius. Privačiais viešbučių paplūdimiais, taip pat skėčiais ir gultais viešbučio svečiai kai kuriuose viešbučiuose gali naudotis nemokamai. Viešbučių paplūdimiuose gelbėtojų nėra.:

Turistinis mokestis: privaloma rinkliava mokama apsigyvenant: suaugusiems – apie 2–3 Eur už dieną, vaikams iki 12 metų – apie 1–2 Eur už dieną.

Vietines ekskursijas: organizuoja vietos turizmo agentūros, taikydamos savo sąlygas. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčių į ją vykti susirenka per mažai.

Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

Auksinė nuo saulės, visais mėlynos spalvos atspalviais plaunama jūros. Žalia nuo pušynų ir alyvmedžių giraičių, kvepianti apelsinmedžių gėlėmis. Žavinti unikali gamta, pilna gražių netikėtumų. Jos savybes įvertino vėžliai logerhedai, kurie šios salos paplūdimius pasirinko perėjimui ir tapo jos simboliu. Nuostabi Zakinto atmosfera ir salos gyventojų nuoširdumas sukūrė idealias sąlygas atostogų praleidimui.

Kodėl verta keliauti į Zakintas salą?

Paplūdimiai, smaragdinė jūra ir graži, išsaugota gamta;
Pramoginėse vietovėse daugybė barų ir diskotekų;
Įspūdingas Navagio paplūdimys, kuris laikomas vienu gražiausių pasaulyje;
Salos simbolis – vėžliai logerhedai;
Garsioji retsina – vynas į kurį įdėta sakų.

Gidas: turistais rūpinasi mūsų atstovas iš Lietuvos, į kurio užduotis įeina pagalba atvykstant, išvykstant ir atostogaujant, taip pat registravimas į vietines ekskursijas.

Skrydžio laikas: Lietuva – Zakinto sala – apie 3 val. 25 min.

Vietos laikas: vasaros laikas – UTC+3, žiemos laikas (nuo spalio 28 d.) – UTC+2.

Kalba: šiuolaikinė graikų, taip pat galite bendrauti anglų ar vokiečių kalbomis.

Valiuta: euras (EUR).

Įtampa: 220 V.

Susisiekimas: patogus autobusų kursavimas; iš Zakinto miesto galite patekti į mažiausias vietoves, kaina – nuo 2 EUR. Be autobusų, pagrindinė transporto priemonė yra taksi, kaina – maždaug 3 EUR/km.

Paplūdimiai: dauguma paplūdimių – smėlio, platūs, vieši, su nemokamu įėjimu; mokamos paplūdimio paslaugos: gultas + saulės skėtis – apie 8 EUR parai.

Privalomas turizmo mokestis:Klientams taikomas privalomas turizmo mokestis, kurio dydis: 0,25-4 Eur/dienai/kambariui/ priklausomai nuo viešbučio kategorijos; mokestis taikomas nuo 2018.01.01, mokamas viešbutyje.
Viešbučiai:                                       Apartamentai:
1* i 2* – 0,5 EUR/dienai                     1* i 2* – 0,25 EUR/dzień
3* – 1,5 EUR/dienai                            3* – 0,5 EUR/dienai
4* – 3 EUR/dienai                               4* – 1 EUR/dienai
5* – 4 EUR/dienai

 

Kodėl verta keliautį į Bodrumo kurortą?

Gražūs kraštovaizdžiai, nuostabios įlankos ir kameriniai paplūdimiai;
Virš miesto iškilusi Šv. Petro pilis;
Jachtų prieplauka su parduotuvėmis ir smuklėmis;
Daugybė naktinių klubų ir diskotekų;
Puiki vieta ekskursijoms į Graikijos Koso ir Rodo salas.

Tai vienas populiariausių ir ištaigingiausių Turkijos kurortų, garsėjantis savo naktiniu gyvenimu ir viena didžiausių jachtų prieplaukų Egėjo jūroje bei uostu, iš kurio kasdien kursuoja keltai į Graikijos salas – Kosą ir Rodą. Bodrumas nepanašus į kitas Turkijos poilsines vietoves – čia visai kitoks kraštovaizdis ir netipinis vietos koloritas. Niekur taip nėra susimaišiusios ir tarpusavyje persipynusios turkų ir graikų įtakos, kaip čia.

Tik šioje Turkijos dalyje galima pamatyti kalvas su baltais nameliais, alyvmedžių giraites, asiliukais keliaujančius pagyvenusius raitelius ir Graikiją primenančius kalnų kaimelius. Netgi virš mečečių iškilę minaretai atrodo savesni. Bodrume graikiška laisvė susijungia su turkišku svetingumu. Tai turėjo įtakos ir regiono virtuvei. Šis miestas su 32 tūkstančiais gyventoju turi ir nepaprastai turtingą istoriją, kurios pėdsakai aptinkami kiekviename žingsnyje. Antikos laikais Bodrumas vadinosi Halikarnasu. Čia stovėjo mauzoliejus – vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Čia gimė Herodotas – „istorijos tėvas“, kuris pirmasis parašė pasaulio istoriją. Miesto centre stūkso didžiulė Šv. Petro pilis – XV a. joanitų (kryžiuočių) pastatyta tvirtovė. Bodrumas – tai taip pat pramogų ir linksmybių miestas. Jo centre yra daugybė barų, alinių ir diskotekų, kuriose galima šokti bei linksmintis iki paryčių. Čia kiekvienas atras ką nors sau. Čia yra džiazo klubų su gyvai grojančiais muzikantais, alinių, kuriose grojama praeito amžiaus 9-ojo dešimtmečio muzika, modernių diskotekų su lazerių šou, kaip antai, „Halikarnas“, klubų, kuriuose gyvai grojama tik turkiška muzika, yra ir diskoteka katamarane, kuris kasnakt išplaukia į kruizą po įlanką, ir šokant po atviru dangumi galima gėrėtis gražiai apšviestu miestu. Iš uosto į katamaraną nugabenama motorinėmis valtimis – tai dar viena atrakcija. Bodrumas yra kiekvienam. Aukštos klasės viešbučiai, įsikūrę ramiose vietose, išpuoselėtuose soduose, tikrai puikiai tinka šeimyniniam poilsiui. Mėgstantys pažintines keliones čia atras daug senovės paminklų; be to, čia jų laukia puikios ekskursijos į Efesą, Pamukalę ir kruizas į Kosą. Mėgstančių pasilinksminti laukia daugybė fantastiškų vietų miesto centre.

Gidas: turistus globoja atstovas iš Lietuvos, kuris teikia pagalbą atskrendant, išskrendant ir būnant Dahabe. Jis taip pat registruoja į vietines ekskursijas.

Vizos: Lietuvos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais į Turkiją, vizos nereikalingos, tačiau kaip turistai viešėti šioje šalyje gali ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Vykstant į Turkiją reikalinga turėti galiojantį pasą. Asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos datos.

Vietos laikas: nėra laikrodžių sukiojimo (UTC+3).

Kalba: turkų, galima susikalbėti ir angliškai.

Valiuta: 1 Turkijos lira.

Skrydžio trukmė: Vilnius-Bodrumas apie 3 val. 45 min.

Susisiekimas: visos vietovės turi puikų susisiekimą su Bodrumo centru. Dolmušai – vietiniai mini autobusiukai – kursuoja iki vidurnakčio. Vėliau galima keliauti taksi. Naktį grįžti iš Bodrumo į Bitezą kainuoja apie 10 EUR, į Torbą – apie 12 EUR, į Turgutreisą ir Jalikavaką (Yalikavak) – apie 20 EUR. Dėl kainos už reisą reikia susitarti prieš jį pradedant.

Kainos: Bodrumas – populiariausias regiono pramogų centras – nėra viena iš pigiausių vietų. Alaus kaina alinėje – apie 2,5 EUR, stipraus alkoholio kokteilio kaina – apie 8 EUR. Įėjimas į kavines ir restoranus, kuriuose groja gyva muzika, dažnai būna nemokamas, tačiau pirmas gėrimas, koks jis bebūtų, kainuoja apie 8 EUR. Todėl nerekomenduojame ten užsisakyti mineralinio vandens. Išskyrus dvi centre esančias diskotekas, įėjimas į visas kitas yra nemokamas. Tos dvi diskotekos – tai „Halikarnas“, kurioje kaina priklauso nuo savaitės dienos bei sezono ir „Disco Katamaran“, į kurią įėjimas kainuoja apie 15 EUR.

Viskas įskaičiuota: Turkijoje į „viskas apskaičiuota“ sistemą įtraukiamas maistas ir vietiniai gėrimai tam tikromis valandomis, paprastai nuo 10.00 iki 23.00 val. Už visas papildomas paslaugas: sporto šakas, seifą, masažą, sauną ir netgi bariuką mokama papildomai. Vaertėtų žinoti, kad be importinių gėrimų, už šviežiai spaustas vaisių sultis ir turkišką kavą taip pat mokama papildomai.

Paplūdimiai: Bodrumo apylinkės yra vulkaninės kilmės, todėl smėlis čia ne toks šviesus, kaip, pavyzdžiui, Antalijoje. Be to, kadangi ši vietovė kalnuota, paplūdimiai čia nedideli, juos galima rasti įlankose, ir jie dažniausiai būna siauri, smėlio ir žvyro. Todėl vanduo čia labai švarus, tačiau nėra plačių, smėlėtų paplūdimių. Įėjimas į paplūdimius nemokamas, mokama tik už gultus ir skėčius (apie 1,5 EUR/asm.)

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčių į ją vykti yra per mažai.